Setari Cookie-uri

Am si eu o problema

Buna as vrea sa va spun si voua problema mea sa imi dati ceva sfaturi ca nu mai suport situatia!!Deci..sunt un cu baiat de 1 an,ne intelegem bine,e super ok pana la un punct.(pana il cauta fosta) a fost 2 ani cu ea,ea l-a inselat cu prietenul lui cel mai bun si s-au despartit de cand sunt eu impreuna cu el de 1 an de zile si stam impreuna in casa,zi de zi il suna fosta,mesaje,vreau sa specific ca el este din Bucuresti,ea tot de acolo iar eu din Tg-jiu iar el sta cu mine..Ce pot aplica in situatia asta care uneori ma omoara,cand ne este lumea mai draga suna ea si ma face in toate felurile chit ca el nu mai era cu ea de circa 3 luni inainte sa ne cunoastem noi.Iar cand am fost impreuna la Bucuresti a venit la usa si a stat acolo pana am iesit noi si a facut mare taraboi.Am eu vre-o vina???Eu ei nu i-am spus nimic niciodata,nu am jignit-o cu nimic,el i-a spus sa ne lase in pace si vreau sa spun ca si ea are prieten de vre-o 5 luni de zile cam asa.Va multumesc!
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:14
fa'i cadou o noua cartela ca sa nu'l mai sune
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:27
Degeaba a schimbat nr-ul de cateva ori pana acum,dar problema este ca el are un prieten bun la Bucuresti care tine cu ea sa spun asa si cum trebuie sa vorbeasca si cu respectivul prieten,ala are nr-ul lui,si daca fosta il cere la prietenul lui il da..si asta nu e nimic ca a ajuns sa vina si in Tg-jiu dupa el dar nu l-a gasit ca nu stia unde locuiesc eu..si nu este vorba ca sunt geloasa dar e vorba ca la un moment dat te saturi de ea,si nu stiu cum sa scap de ea,pana ca a ajuns prietenul meu sa il sune pe prietenul ei sa i spuna situatia si saracu baiat a ramas masca cand a aflat
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:34
pfff...ce mai "telenovea"
in primul rand, eu cred k lui ii place situatia asta. E flatant pt un barbat sa fie cu iubita lui si sa fie cautat in mod disperat de carte fosta. Dar asta nu inseamna ca nu are ce sa faca. DUpa cum vb am impresia ca saracu' baiat e legat de maini si picioare si nu are ce sa faca. sa-si schimbe nr de tel, sa vb cu prietenul fostei etc.
in al doilea rand, esti sigura ca el nu mai are nicio treaba cu ea? imi vine greu sa cred ca fara sa-i dea el apa la moara o tipa sa stea sa se roage de fost mai mult de 1 an de zile...e penibil si injositor...
in al treilea rand, vb cu el si explica-i ca nu mai suporti situatia asta si ca daca nu o rezolva ii spui ft frumos paaaaa!

eu sincer nu as fi rezistat...si ma mir ca nu ai batut-o pana acum
deelisha
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:40
Nu sunt genul ,eu sunt genul care cred ca cu vorba buna le rezolv pe toate dar in unele cazuri vorba ta nu e asa,pai cand am fost atunci la Bucuresti ea a venit cu "taraboi" la care eu i-am spus frumos ca nu e bine sa zbiere in fata casei si e mai bine sa iesim la un suc sau o cafea si sa stam de vorba ca niste oamenii normali,la care ea mi-a spus:"Auzi fa?,eu nu il voi lasa in pace cum nu l-am lasat nici pana acum sa fie cu altele,si nici cu tine nu il voi lasa,sunt obsedata de el,il iubesc".La care eu am ramas blocata si nu am mai stiut ce sa spun si i-a spus prietenul meu:" sa il lase in pace ca oricum cu el nu v-a mai fi si este urat si fata de prietenul tau".
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:48
De la: deelisha, la data 2009-04-29 17:40:18pfff...ce mai "telenovea"
in primul rand, eu cred k lui ii place situatia asta. E flatant pt un barbat sa fie cu iubita lui si sa fie cautat in mod disperat de carte fosta. Dar asta nu inseamna ca nu are ce sa faca. DUpa cum vb am impresia ca saracu' baiat e legat de maini si picioare si nu are ce sa faca. sa-si schimbe nr de tel, sa vb cu prietenul fostei etc.
in al doilea rand, esti sigura ca el nu mai are nicio treaba cu ea? imi vine greu sa cred ca fara sa-i dea el apa la moara o tipa sa stea sa se roage de fost mai mult de 1 an de zile...e penibil si injositor...
in al treilea rand, vb cu el si explica-i ca nu mai suporti situatia asta si ca daca nu o rezolva ii spui ft frumos paaaaa!

eu sincer nu as fi rezistat...si ma mir ca nu ai batut-o pana acum


SubScriu
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:52
De la: bruneta21, la data 2009-04-29 17:48:56Nu sunt genul ,eu sunt genul care cred ca cu vorba buna le rezolv pe toate dar in unele cazuri vorba ta nu e asa,pai cand am fost atunci la Bucuresti ea a venit cu "taraboi" la care eu i-am spus frumos ca nu e bine sa zbiere in fata casei si e mai bine sa iesim la un suc sau o cafea si sa stam de vorba ca niste oamenii normali,la care ea mi-a spus:"Auzi fa?,eu nu il voi lasa in pace cum nu l-am lasat nici pana acum sa fie cu altele,si nici cu tine nu il voi lasa,sunt obsedata de el,il iubesc".La care eu am ramas blocata si nu am mai stiut ce sa spun si i-a spus prietenul meu:" sa il lase in pace ca oricum cu el nu v-a mai fi si este urat si fata de prietenul tau".


nu esti genul.. atunci i'a si asteapta sa te paraseasca si sa se impace cu ea....
pana la urma tu ai sa fii aia care o sa aiba de suferit
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:53
Asta asa este!!!
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sentiment sau Ratiune...??????? 10 De la: liza24_84 7 Februarie 2009 19:35
o sansa pentru un suflet prea mic ca sa spuna ce-l doare 3 De la: samara_b 13 Iulie 2009 07:20
Cum as putea sa ii arat cat de mult il iubesc??? 15 De la: justme_4me 10 Noiembrie 2009 18:47
Oare chiar s`a schimbat? 47 De la: tonim69 30 Iulie 2009 10:42
Instructiuni cum sa fii o doamna bine ! 52 De la: Aladiah 6 Martie 2009 02:29