Setari Cookie-uri

Bunul simt

Eu nu inteleg o chestie : cum se poate ca la inceput sa iti faci o parere buna dsp unele persoane, aparent sa aiba bun simt...ok, foarte mult bun simt.....dar dupa ceva timp se dovedesc a fi niste nenorociti...sau poate nu chiar nenorociti, dar pe aproape! ...desigur, in continuare ei au bun simt.!
morticia_adams
Postat pe 29 Aprilie 2009 23:30
doh... pana la urma mi-am gasit si raspunsul si anume : la inceput majoritatea vor sa para altceva.. nu cunosc celelalte persoane si "baga" un joc teatral de toata frumusetea...
morticia_adams
Postat pe 2 Mai 2009 22:28
La inceput toti isi iau un "aer" de "bun simt" pana isi ating scopul... apoi nu se mai sinchisesc sa-si ascunda adevarata fata
Sonyk
Postat pe 11 Mai 2009 08:05
Sonuck numai generaliza , poate au si ei probleme , nu stiu cat e vb de interes sau nu :)
blue07scorpion
Postat pe 26 Mai 2009 00:00
De la: morticia_adams, la data 2009-04-29 23:30:43Eu nu inteleg o chestie : cum se poate ca la inceput sa iti faci o parere buna dsp unele persoane, aparent sa aiba bun simt...ok, foarte mult bun simt.....dar dupa ceva timp se dovedesc a fi niste nenorociti...sau poate nu chiar nenorociti, dar pe aproape! ...desigur, in continuare ei au bun simt.!



ASA ESTE!TE SUSTIN...;););)
monaq
Postat pe 26 Mai 2009 00:04
ar mai fi ceva:
CAND DECIDETI SA RESPECTATI O PERSOANA, DUPA CE CRITERII VA LUATI?
morticia_adams
Postat pe 9 Iunie 2009 13:22
De la: Sonyk, la data 2009-05-11 08:05:57La inceput toti isi iau un "aer" de "bun simt" pana isi ating scopul... apoi nu se mai sinchisesc sa-si ascunda adevarata fata


da, referitor la ce spui tu, chiar mi-a zis un amic ca "femeile mint toata viata, barbatii mint pana te baga in pat" :)))))
morticia_adams
Postat pe 10 Iunie 2009 01:12
Depinde de ce scop au....uni pana te baga in pat , altii au teama de a fi singuri si cand au ajuns la concluzia ca sunt iubiti si au pe cineva ,devin relaxati moment in care nu se mai sinchises de nimic..... scopurile sunt multe ........ insa nu ar trebui sa ne mai mire nimic......
ferero
Postat pe 3 August 2009 00:12
Unii oameni se nasc cu bun simt, altii doar imita posesia bunului simt. Cei care dau dovada de bun simt, uneori, sunt luati de fraieri, dar intr-un final sunt apreciati pentru adevarata valoare. Cei care doar imita ca ar avea bun simt sunt cei carora "scopul scuza mijloacele". Mediul ii schimba pe oameni, anturajul, societatea, dar si scopul la care vor sa ajunga.
alionkadana
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:48
De la: morticia_adams, la data 2009-04-29 23:30:43Eu nu inteleg o chestie : cum se poate ca la inceput sa iti faci o parere buna dsp unele persoane, aparent sa aiba bun simt...ok, foarte mult bun simt.....dar dupa ceva timp se dovedesc a fi niste nenorociti...sau poate nu chiar nenorociti, dar pe aproape! ...desigur, in continuare ei au bun simt.!

aparentele inseala....asa va fi mereu....nu trebuie sa te superi..ignora
cristiana_cris
Postat pe 9 Octombrie 2009 09:57
de asta e bine sa nu judeci omul dupa primlele aparente,nu trage nici o concluzie decat daca mai ai sansa sa-l intalnesti de trei ori si atunci asi va da arama pe fata
stefinica
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:01
De la: morticia_adams, la data 2009-04-29 23:30:43Eu nu inteleg o chestie : cum se poate ca la inceput sa iti faci o parere buna dsp unele persoane, aparent sa aiba bun simt...ok, foarte mult bun simt.....dar dupa ceva timp se dovedesc a fi niste nenorociti...sau poate nu chiar nenorociti, dar pe aproape! ...desigur, in continuare ei au bun simt.!

Cred ca am prefera ca de la inceput fiecare sa_si arate personalitatea.Asta inseamna ca unii trebuie sa fie din start "nesimtiti" scutindu-ne sa constatam dupa ceva timp.Poate ar trebui sa-i apreciem ca in prima faza sunt civilizati..chiar daca se ascund..si apoi nu cred ca ne alegem prietenii dupa prima intalnire. In capul fiecaruia dintre noi sunt mecanisme ale gandirii nebanuite. Comportamentul se schimba in functie de situatie. Daca barezi la timp tendinta de "necioplit" suferi mai putin si nu mai este cazul lamentarii: de ce ???? etc Probabil de aceea aevem prieteni de lunga durata foarte putini...si ma gandesc ca unii chiar se complac cu amici nesimtiti..pana la urma fiecare-si alege mediul. Si cum toata viata avem dezamagiri stiu ca orice pers dezagreabila vine si pleaca de langa mine lasand in urma dezgust...
pacifista
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:27
io sper ca nu am lasat impresii gresite. daca da...mi le asum si-mi cer scuze!
greierash_is_back
Postat pe 2 Noiembrie 2009 18:36
"unii" pretind ca au bun simt,dar cine l-a pirdut ca sa-l gaseasca "ei"?sunt unii oameni care jignesc fara sa stea pe ganduri,se baga in seama si totul....degeaba.nu oricine are bun simt.nici eu nu am cand sunt calcata pe nervi....
FLORY_DULCIK
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:33
du-te maaaaaa!!!
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:35
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-05 21:35:09du-te maaaaaa!!!


undeeeeeee??? io merg...e rost de ceva bun?
mitura
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:37
what?
Diavolyta_
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:38
De la: mitura, la data 2009-11-05 21:37:52
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-05 21:35:09du-te maaaaaa!!!


undeeeeeee??? io merg...e rost de ceva bun?


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/28765/AJUTATI-MA-VA-ROG/1.html

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/27826/Machiaj-ochi/1.html
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:38
imi cer scuze din anticipo pt. vocabularul porcos!
greierash_is_back
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faceti in timpul liber? 36 De la: oonahabibi_yahoo_com 26 Martie 2009 12:59
Cabinet de Avocat Cristian-Alin Gadea 1 De la: cristianalin 15 August 2011 01:14
videochat-ul 613 De la: TeatruStudio 27 Ianuarie 2015 12:27
Vand Leg Magic 1 De la: kudika096257 15 Ianuarie 2010 13:51
Mountain Dew 20 De la: Ame_ly 16 August 2011 20:41