Setari Cookie-uri

Pentru fetele cu par lung... idei de aranjat parul???

Buna fetelor,

Pentru cele cu parul lung, sau mediu, cum va aranjati parul cand mergeti undeva, la o iesire cu fetele, sau la birou, la masa cu parintii lui, etc...... ??
Imi place foarte mult sa-mi las parul desfacut, numai ca asta nu e tot timpul practic, mai ales ca se incurca foarte tare, si mai ales acum cu caldura asta....
Imi plac foarte mult cocurile, dar stiu sa fac numai unu: se prinde parul in coada, se imparte in 2 parti care se tapeaza si apoi se face un nod sau doua, dupa lungimea parului, iar varfirile se prind cu agrafe.
Daca aveti vreo metoda de aranjat parul practic, rapid si elegant, dati-i drumul..... poate ne putem inspira una de la alta....
ciocotoff
Postat pe 1 Mai 2009 12:09
Eu mi-l pieptan cu capul in jos si prinde un volum super!De obicei il prind cu doua agrafe laterale,pentru un "innocent" efect sau il ondulez si-l las tot desfacut cd ies in oras.Cat despre cocuri..imi fac un coc aparent"neglijent",cu cateva fire iesite si are un efect...
gllossy
Postat pe 8 Mai 2009 22:11
eu iti recomand uscatorul de par de la rowenta cu perie rotativa, te poti juca cum vrei cu el, are 2 perii...e minunat

Postat pe 8 Mai 2009 22:12
De la: katwoman, la data 2009-05-08 22:12:49eu iti recomand uscatorul de par de la rowenta cu perie rotativa, te poti juca cum vrei cu el, are 2 perii...e minunat


Nu-ti ia mult timp? Eu il mai intorc cu peria uneori, dar imi ia destul de mult....cam 20min... :(
ciocotoff
Postat pe 9 Mai 2009 21:06
De la: maria_iordache_g, la data 2009-05-09 21:06:35
De la: katwoman, la data 2009-05-08 22:12:49eu iti recomand uscatorul de par de la rowenta cu perie rotativa, te poti juca cum vrei cu el, are 2 perii...e minunat


Nu-ti ia mult timp? Eu il mai intorc cu peria uneori, dar imi ia destul de mult....cam 20min... :(


nu deloc, in 10 min ai rezolvat si ai si volum si tot ce iti doresti, poti sa si-l intorci sa-l faci spre exterior, spre interior, cum vrea inima ta, are 3 trepte de caldura, e super

Postat pe 9 Mai 2009 21:11
De la: ciocotoff, la data 2009-05-01 12:09:38Buna fetelor,

Pentru cele cu parul lung, sau mediu, cum va aranjati parul cand mergeti undeva, la o iesire cu fetele, sau la birou, la masa cu parintii lui, etc...... ??
Imi place foarte mult sa-mi las parul desfacut, numai ca asta nu e tot timpul practic, mai ales ca se incurca foarte tare, si mai ales acum cu caldura asta....
Imi plac foarte mult cocurile, dar stiu sa fac numai unu: se prinde parul in coada, se imparte in 2 parti care se tapeaza si apoi se face un nod sau doua, dupa lungimea parului, iar varfirile se prind cu agrafe.
Daca aveti vreo metoda de aranjat parul practic, rapid si elegant, dati-i drumul..... poate ne putem inspira una de la alta....

Uite aci cateva idei cum sa-l prinzi:
http://www.frisuranleitungen.de/Frisuranleitungen/Frisuranleitungen_Anleitungen/Chignon.htm
http://www.frisuranleitungen.de/Frisuranleitungen/Frisuranleitungen_uebergeordnete_Seiten/Dutts.htm (fiecare metoda e explicata) Poate iti place ceva...
Eu îl prind stil "banana" cu agrafe...Coc il fac cu nod si aranjez varfurile in afara, nu le mai prind cu agrafe...


Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Mai 2009 00:47
coada de cal prinsa la spate , coc :pantene" parul prins in coada de cal in varful capului si apoi suvite date bine cu fixativ si fixate cu agrafe "in bucle" peste elasticul cu care e prins parul...., retro.... invarti suvitele de pe parti si le prinzi la spate cu un clestisor micut .
onduleuri si parul tuns lung si in scari.....
o gramada de coafuri depinde si de tinuta ....

si de locul unde vrei sa iesi

dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Mai 2009 00:53
De la: ciocotoff, la data 2009-05-01 12:09:38Buna fetelor,

Pentru cele cu parul lung, sau mediu, cum va aranjati parul cand mergeti undeva, la o iesire cu fetele, sau la birou, la masa cu parintii lui, etc...... ??
Imi place foarte mult sa-mi las parul desfacut, numai ca asta nu e tot timpul practic, mai ales ca se incurca foarte tare, si mai ales acum cu caldura asta....
Imi plac foarte mult cocurile, dar stiu sa fac numai unu: se prinde parul in coada, se imparte in 2 parti care se tapeaza si apoi se face un nod sau doua, dupa lungimea parului, iar varfirile se prind cu agrafe.
Daca aveti vreo metoda de aranjat parul practic, rapid si elegant, dati-i drumul..... poate ne putem inspira una de la alta....


Buna buna!
Multe idei pentru parul tau, si nu numai, gasesti aici: http://spicyhair.wordpress.com
Coafurile merg atat la ocazii speciale cat si la serviciu :)

Mihaela.
mimi_shoor
Postat pe 16 Iunie 2009 05:19
am parul lung si o multime de agrafe, elastice, si alte chestii trendy frendy cu care sa imi prind parul dupa ce il piaptan bine il dau pe toate partile si se aseaza el cumva ca sta bine, fac multe codite, melcisiori, unul colo unul dincolo, il impletesc, si cand e prea lung mai tai din el il fac si asimetric, cu breton si fara, coc, impletit, rasucit, zburlit, batut de vant niciodata nu ma pliktisesc sa imi aranjez parul ba mai pun si pe altii ca eu obosesc in incercarea de a-l aranja cat mai bine
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 07:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
par gras 3 De la: kudika348826 6 Ianuarie 2011 23:52
wellaton 0 De la: 28 August 2011 21:06
Totul despre parul dumneavoastra de la un coafor !!! 11 De la: dreamer6062 26 Decembrie 2011 14:08
Ce parere aveti despre vopseaua Syoss? A-ti folosit? 18 De la: kudika340644 8 Decembrie 2013 22:02
ingrijirea parului cret 8 De la: balrog 14 Martie 2011 12:47