Setari Cookie-uri

Diet Diary

Azi m-am trezit la ora 9.
M-am trezit la insistenþa mamei care se lãuda cã mi-a fãcut cea mai bunã cafea cu lapte pe care am bãut-o vreodatã...ªi cel mai copios mic dejun..
"Huh.." mic dejun copios..tocmai azi..când e a doua zi de dietã..celebra-mi dietã disociatã care-mi recomandã la micul dejun doar fructe..ºi cum momentan, fructele din casã sunt reprezentate de mere ºi de portocale...deja îmi diagnostic o fantasticã durere de stomãcel..
Mã ridic din pat ºi, în drum spre baie...zãresc micul dejun..ouã cu ºuncã , lapte bãtut,iar la desert bezele ºi fursecuri cu cafea "lãptoasã".. aºa zice mama..
Mãcar de aº avea ambiþia sã mã þin de dietã..ambiþia pe care o aveam acum 1 an..Ce haioasã sunt..
De 1 mai, în loc sã mã abþin...aºa cum mã abþin de la muncã...ºi implicit, de la ºcoalã..eu mã înfrupt..
Mna..asta e..cedez tentaþiei..
ªi , cum era de aºteptat..dupã micul dejun extrem de sãþios..îmi petrec Ziua Muncii gustând ºi ciugulind mai mult sau mai puþin din toate prostiile din casã..ºi din chestiile preparate împreunã cu mama..
Mai pe searã..am ieºit la o micã plimbare cu superba mea bicicletã anticã..din 98..
Câteva minute m-am certat singuricã pentru bafta mea..apoi m-am oprit ..m-am aºezat pe portbagajul micuþ al bicicletei ºi am admirat roþile pe care riscam sã le sparg în sârmele de prin grãdina verde a vecinului..
Am venit apoi în camerã sã-mi las cãºtile ºi telefonul..
ªi..surprizã...la pc erau sora mea ºi iubitul ei..Ascultau melodia mea..ºi a lui Radu..
"Cum de v-a venit sã ascultaþi melodia asta ?"
S-au uitat amândoi zâmbind la mine..
"Dããã!" mi-ar fi zis..sunt îndrãgostiþi..e ºi melodia lor..e "pure love" ºi între ei..
I-am lãsat sã se bucure unul de prezenþa celuilalt..ºi mi-am luat zborul ca o vrãbiuþã dintre cei doi porumbei..
M-am aºezat în leagãn cu pisica în braþe..
Brr..e frig..chiar de 1 Mai..
ªi chiar dacã nu arãt asta..mã gândesc numai la scurta mea poveste cu Radu..poveste nereuºitã din care cred cã doar eu am ieºit în pierdere..el fiind deja profesionist în cuceriri...laºul..
Ah da..bineînteles cã eu n-am fost decât "încã una " la colecþie..
Cert e cã aº vrea sã-ºi deschidã ochii albaºtri ºi sã vadã mãcar pentru un minut realitatea..sã vadã cã nu e aºa cum se crede el ci doar încã un idiot pe lumea asta..
ªi, revenind la cauza depresiei mele de azi..am sã-mi readuc ambiþia la viaþã !!
Ce dacã ciocolata e delicioasã dacã urmeazã o sãptãmânã întreagã de depresie ºi învinovãþire dupã asta ?!
La naiba cu toate dulciurile, grãsimile ºi deliciile culinare !!
Am sã slãbesc pentru mine, pentru cã aºa vreau! Cãci, la urma urmei..viaþa asta e a mea ºi m-am nãscut sã o trãiesc.
Fiþi alãturi de mine, vã rog!
Vreau sã ºtiu cã am prieteni, chiar ºi pe un forum.Vreau sã cred ºi sã mã asigur cã nimic nu e imposibil atunci când vrei cu adevãrat.
Mâine o sã vã povestesc izbânda..Prima zi de încercare..
sandrutzaa
Postat pe 1 Mai 2009 21:24
ce'i aicea bä??
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 21:29
bã, e jurnal de slãbit
sandrutzaa
Postat pe 1 Mai 2009 21:35
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:35:12bã, e jurnal de slãbit


Sä mori tu bä
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 21:37
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:35:12bã, e jurnal de slãbit


bããã...da nu puteai sa ti-l tii numa pe tine...ca doar de asta se numeste jurnalllll
coffeeta
Postat pe 1 Mai 2009 21:37
bã, voi tre` sã fiþi aicea, alãturea` de mine..
ºi nu, nu`l þin numa` pentru mine.

vi`l împãrtãºesc vouã..
sandrutzaa
Postat pe 1 Mai 2009 21:41
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:41:52bã, voi tre` sã fiþi aicea, alãturea` de mine..
ºi nu, nu`l þin numa` pentru mine.

vi`l împãrtãºesc vouã..


da crezi ca nu avem carti de cetit?
coffeeta
Postat pe 1 Mai 2009 21:42
OK sa vad daca am inteles:te'ai trezit dimineata ai luat micul dejun,ai mai ciugulit de prin casa ceva preparate gatite de tine si mami"u bucatareaso u"apoi ai iesit la o plinbarica,ai mers acasa si surpriza,era sora ta care se pupa de mama focului ci iubitelu,pana aici toate bune si frumoase:fama sa inteleg cum ai cazut in depresie????



cat despre dieta nu m a prea pricep,dar daca ai un pic de hanbat in tine o sa reusesti cu siguranta eu it doresc multa bafta,daca nu reusesti vin la tinesi
scorpyoW
Postat pe 1 Mai 2009 21:45
De la: coffeeta, la data 2009-05-01 21:42:31
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:41:52bã, voi tre` sã fiþi aicea, alãturea` de mine..
ºi nu, nu`l þin numa` pentru mine.

vi`l împãrtãºesc vouã..


da crezi ca nu avem carti de cetit?


nu stiu
voi sa`mi ziceti
sandrutzaa
Postat pe 1 Mai 2009 21:46
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:46:28
De la: coffeeta, la data 2009-05-01 21:42:31
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:41:52bã, voi tre` sã fiþi aicea, alãturea` de mine..
ºi nu, nu`l þin numa` pentru mine.

vi`l împãrtãºesc vouã..


da crezi ca nu avem carti de cetit?


nu stiu
voi sa`mi ziceti

pai daca tu suferi cu capul tre sa suferim si noi?!
nuuu nene nuuu...asa si cu slabitul esti pe cont propriu
coffeeta
Postat pe 1 Mai 2009 21:48
e ok, dk te ti in continuare de dieta vei reusi sa slabesti cat iti vei dori (ambitia conteaza mult) eu sunt alaturi de tine >:D< si sa ne ti la curent :* pup
nicol_net
Postat pe 13 August 2009 15:50
De la: sandrutzaa, la data 2009-05-01 21:24:59Azi m-am trezit la ora 9.
M-am trezit la insistenþa mamei care se lãuda cã mi-a fãcut cea mai bunã cafea cu lapte pe care am bãut-o vreodatã...ªi cel mai copios mic dejun..
"Huh.." mic dejun copios..tocmai azi..când e a doua zi de dietã..celebra-mi dietã disociatã care-mi recomandã la micul dejun doar fructe..ºi cum momentan, fructele din casã sunt reprezentate de mere ºi de portocale...deja îmi diagnostic o fantasticã durere de stomãcel..
Mã ridic din pat ºi, în drum spre baie...zãresc micul dejun..ouã cu ºuncã , lapte bãtut,iar la desert bezele ºi fursecuri cu cafea "lãptoasã".. aºa zice mama..
Mãcar de aº avea ambiþia sã mã þin de dietã..ambiþia pe care o aveam acum 1 an..Ce haioasã sunt..
De 1 mai, în loc sã mã abþin...aºa cum mã abþin de la muncã...ºi implicit, de la ºcoalã..eu mã înfrupt..
Mna..asta e..cedez tentaþiei..
ªi , cum era de aºteptat..dupã micul dejun extrem de sãþios..îmi petrec Ziua Muncii gustând ºi ciugulind mai mult sau mai puþin din toate prostiile din casã..ºi din chestiile preparate împreunã cu mama..
Mai pe searã..am ieºit la o micã plimbare cu superba mea bicicletã anticã..din 98..
Câteva minute m-am certat singuricã pentru bafta mea..apoi m-am oprit ..m-am aºezat pe portbagajul micuþ al bicicletei ºi am admirat roþile pe care riscam sã le sparg în sârmele de prin grãdina verde a vecinului..
Am venit apoi în camerã sã-mi las cãºtile ºi telefonul..
ªi..surprizã...la pc erau sora mea ºi iubitul ei..Ascultau melodia mea..ºi a lui Radu..
"Cum de v-a venit sã ascultaþi melodia asta ?"
S-au uitat amândoi zâmbind la mine..
"Dããã!" mi-ar fi zis..sunt îndrãgostiþi..e ºi melodia lor..e "pure love" ºi între ei..
I-am lãsat sã se bucure unul de prezenþa celuilalt..ºi mi-am luat zborul ca o vrãbiuþã dintre cei doi porumbei..
M-am aºezat în leagãn cu pisica în braþe..
Brr..e frig..chiar de 1 Mai..
ªi chiar dacã nu arãt asta..mã gândesc numai la scurta mea poveste cu Radu..poveste nereuºitã din care cred cã doar eu am ieºit în pierdere..el fiind deja profesionist în cuceriri...laºul..
Ah da..bineînteles cã eu n-am fost decât "încã una " la colecþie..
Cert e cã aº vrea sã-ºi deschidã ochii albaºtri ºi sã vadã mãcar pentru un minut realitatea..sã vadã cã nu e aºa cum se crede el ci doar încã un idiot pe lumea asta..
ªi, revenind la cauza depresiei mele de azi..am sã-mi readuc ambiþia la viaþã !!
Ce dacã ciocolata e delicioasã dacã urmeazã o sãptãmânã întreagã de depresie ºi învinovãþire dupã asta ?!
La naiba cu toate dulciurile, grãsimile ºi deliciile culinare !!
Am sã slãbesc pentru mine, pentru cã aºa vreau! Cãci, la urma urmei..viaþa asta e a mea ºi m-am nãscut sã o trãiesc.
Fiþi alãturi de mine, vã rog!
Vreau sã ºtiu cã am prieteni, chiar ºi pe un forum.Vreau sã cred ºi sã mã asigur cã nimic nu e imposibil atunci când vrei cu adevãrat.
Mâine o sã vã povestesc izbânda..Prima zi de încercare..



iti sunt alaturi si eu spune-mi ce-ai mai rezolvat cu dieta? cum te mai simt acum? Esti bine???
Creolina69
Postat pe 13 August 2009 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mancatul de plictiseala 7 De la: kynd3r 4 Decembrie 2013 21:38
SUPLIMENT SLÃBIRE! CLA - acid linoleic conjugat - 1500mg 1 De la: DeDeRa 24 Ianuarie 2011 19:05
Cunnilingus 14 De la: kudika_954919 21 Iulie 2014 23:06
Fructele Goji 5 De la: Madallina16 4 Aprilie 2016 16:43
Cik tot diete.. 7 De la: costina_irimia 4 Decembrie 2013 21:35