Diet Diary

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Fosta membra Kudika.ro
Azi m-am trezit la ora 9.
M-am trezit la insistența mamei care se lăuda că mi-a făcut cea mai bună cafea cu lapte pe care am băut-o vreodată...Și cel mai copios mic dejun..
"Huh.." mic dejun copios..tocmai azi..când e a doua zi de dietă..celebra-mi dietă disociată care-mi recomandă la micul dejun doar fructe..și cum momentan, fructele din casă sunt reprezentate de mere și de portocale...deja îmi diagnostic o fantastică durere de stomăcel..
Mă ridic din pat și, în drum spre baie...zăresc micul dejun..ouă cu șuncă , lapte bătut,iar la desert bezele și fursecuri cu cafea "lăptoasă".. așa zice mama..
Măcar de aș avea ambiția să mă țin de dietă..ambiția pe care o aveam acum 1 an..Ce haioasă sunt..
De 1 mai, în loc să mă abțin...așa cum mă abțin de la muncă...și implicit, de la școală..eu mă înfrupt..
Mna..asta e..cedez tentației..
Și , cum era de așteptat..după micul dejun extrem de sățios..îmi petrec Ziua Muncii gustând și ciugulind mai mult sau mai puțin din toate prostiile din casă..și din chestiile preparate împreună cu mama..
Mai pe seară..am ieșit la o mică plimbare cu superba mea bicicletă antică..din 98..
Câteva minute m-am certat singurică pentru bafta mea..apoi m-am oprit ..m-am așezat pe portbagajul micuț al bicicletei și am admirat roțile pe care riscam să le sparg în sârmele de prin grădina verde a vecinului..
Am venit apoi în cameră să-mi las căștile și telefonul..
Și..surpriză...la pc erau sora mea și iubitul ei..Ascultau melodia mea..și a lui Radu..
"Cum de v-a venit să ascultați melodia asta ?"
S-au uitat amândoi zâmbind la mine..
"Dăăă!" mi-ar fi zis..sunt îndrăgostiți..e și melodia lor..e "pure love" și între ei..
I-am lăsat să se bucure unul de prezența celuilalt..și mi-am luat zborul ca o vrăbiuță dintre cei doi porumbei..
M-am așezat în leagăn cu pisica în brațe..
Brr..e frig..chiar de 1 Mai..
Și chiar dacă nu arăt asta..mă gândesc numai la scurta mea poveste cu Radu..poveste nereușită din care cred că doar eu am ieșit în pierdere..el fiind deja profesionist în cuceriri...lașul..
Ah da..bineînteles că eu n-am fost decât "încă una " la colecție..
Cert e că aș vrea să-și deschidă ochii albaștri și să vadă măcar pentru un minut realitatea..să vadă că nu e așa cum se crede el ci doar încă un idiot pe lumea asta..
Și, revenind la cauza depresiei mele de azi..am să-mi readuc ambiția la viață !!
Ce dacă ciocolata e delicioasă dacă urmează o săptămână întreagă de depresie și învinovățire după asta ?!
La naiba cu toate dulciurile, grăsimile și deliciile culinare !!
Am să slăbesc pentru mine, pentru că așa vreau! Căci, la urma urmei..viața asta e a mea și m-am născut să o trăiesc.
Fiți alături de mine, vă rog!
Vreau să știu că am prieteni, chiar și pe un forum.Vreau să cred și să mă asigur că nimic nu e imposibil atunci când vrei cu adevărat.
Mâine o să vă povestesc izbânda..Prima zi de încercare..
Raporteaza abuz de limbaj
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

ce'i aicea bä??
Sweet Little Devil
Fosta membra Kudika.ro
bă, e jurnal de slăbit
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:35:12bă, e jurnal de slăbit

Sä mori tu bä
Sweet Little Devil
Fosta membra Kudika.ro
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:35:12bă, e jurnal de slăbit

băăă...da nu puteai sa ti-l tii numa pe tine...ca doar de asta se numeste jurnalllll
Cand sunt buna sunt foarte buna,dar cand sunt scorpie sunt...PERFECTA!!!!
Fosta membra Kudika.ro
bă, voi tre` să fiți aicea, alăturea` de mine..
și nu, nu`l țin numa` pentru mine.

vi`l împărtășesc vouă..
Fosta membra Kudika.ro
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:41:52bă, voi tre` să fiți aicea, alăturea` de mine..

vi`l împărtășesc vouă..

da crezi ca nu avem carti de cetit?
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

OK sa vad daca am inteles:te'ai trezit dimineata ai luat micul dejun,ai mai ciugulit de prin casa ceva preparate gatite de tine si mami"u bucatareaso u"apoi ai iesit la o plinbarica,ai mers acasa si surpriza,era sora ta care se pupa de mama focului ci iubitelu,pana aici toate bune si frumoase:fama sa inteleg cum ai cazut in depresie????

cat despre dieta nu m a prea pricep,dar daca ai un pic de hanbat in tine o sa reusesti cu siguranta eu it doresc multa bafta,daca nu reusesti vin la tinesi
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...
Fosta membra Kudika.ro
De la: coffeeta, la data 2009-05-01 21:42:31
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:41:52bă, voi tre` să fiți aicea, alăturea` de mine..

vi`l împărtășesc vouă..

nu stiu
voi sa`mi ziceti
Fosta membra Kudika.ro
De la: scarlett_86, la data 2009-05-01 21:46:28
De la: coffeeta, la data 2009-05-01 21:42:31

vi`l împărtășesc vouă..

nu stiu
voi sa`mi ziceti

pai daca tu suferi cu capul tre sa suferim si noi?!
nuuu nene nuuu...asa si cu slabitul esti pe cont propriu
nicol_net Avatarul lui nicol_net

12 mesaje

e ok, dk te ti in continuare de dieta vei reusi sa slabesti cat iti vei dori (ambitia conteaza mult) eu sunt alaturi de tine >:D< si sa ne ti la curent :* pup
Creolina69 Avatarul lui Creolina69

62 mesaje
Oras: galati

De la: sandrutzaa, la data 2009-05-01 21:24:59Azi m-am trezit la ora 9.
M-am trezit la insistența mamei care se lăuda că mi-a făcut cea mai bună cafea cu lapte pe care am băut-o vreodată...Și cel mai copios mic dejun..
"Huh.." mic dejun copios..tocmai azi..când e a doua zi de dietă..celebra-mi dietă disociată care-mi recomandă la micul dejun doar fructe..și cum momentan, fructele din casă sunt reprezentate de mere și de portocale...deja îmi diagnostic o fantastică durere de stomăcel..
Mă ridic din pat și, în drum spre baie...zăresc micul dejun..ouă cu șuncă , lapte bătut,iar la desert bezele și fursecuri cu cafea "lăptoasă".. așa zice mama..
Măcar de aș avea ambiția să mă țin de dietă..ambiția pe care o aveam acum 1 an..Ce haioasă sunt..
De 1 mai, în loc să mă abțin...așa cum mă abțin de la muncă...și implicit, de la școală..eu mă înfrupt..
Mna..asta e..cedez tentației..
Și , cum era de așteptat..după micul dejun extrem de sățios..îmi petrec Ziua Muncii gustând și ciugulind mai mult sau mai puțin din toate prostiile din casă..și din chestiile preparate împreună cu mama..
Mai pe seară..am ieșit la o mică plimbare cu superba mea bicicletă antică..din 98..
Câteva minute m-am certat singurică pentru bafta mea..apoi m-am oprit ..m-am așezat pe portbagajul micuț al bicicletei și am admirat roțile pe care riscam să le sparg în sârmele de prin grădina verde a vecinului..
Am venit apoi în cameră să-mi las căștile și telefonul..
Și..surpriză...la pc erau sora mea și iubitul ei..Ascultau melodia mea..și a lui Radu..
"Cum de v-a venit să ascultați melodia asta ?"
S-au uitat amândoi zâmbind la mine..
"Dăăă!" mi-ar fi zis..sunt îndrăgostiți..e și melodia lor..e "pure love" și între ei..
I-am lăsat să se bucure unul de prezența celuilalt..și mi-am luat zborul ca o vrăbiuță dintre cei doi porumbei..
M-am așezat în leagăn cu pisica în brațe..
Brr..e frig..chiar de 1 Mai..
Și chiar dacă nu arăt asta..mă gândesc numai la scurta mea poveste cu Radu..poveste nereușită din care cred că doar eu am ieșit în pierdere..el fiind deja profesionist în cuceriri...lașul..
Ah da..bineînteles că eu n-am fost decât "încă una " la colecție..
Cert e că aș vrea să-și deschidă ochii albaștri și să vadă măcar pentru un minut realitatea..să vadă că nu e așa cum se crede el ci doar încă un idiot pe lumea asta..
Și, revenind la cauza depresiei mele de azi..am să-mi readuc ambiția la viață !!
Ce dacă ciocolata e delicioasă dacă urmează o săptămână întreagă de depresie și învinovățire după asta ?!
La naiba cu toate dulciurile, grăsimile și deliciile culinare !!
Am să slăbesc pentru mine, pentru că așa vreau! Căci, la urma urmei..viața asta e a mea și m-am născut să o trăiesc.
Fiți alături de mine, vă rog!
Vreau să știu că am prieteni, chiar și pe un forum.Vreau să cred și să mă asigur că nimic nu e imposibil atunci când vrei cu adevărat.
Mâine o să vă povestesc izbânda..Prima zi de încercare..

iti sunt alaturi si eu spune-mi ce-ai mai rezolvat cu dieta? cum te mai simt acum? Esti bine???