Setari Cookie-uri

Nu se simt vinovati daca au inselat?

de ce ptr unii barbati ca au calcat stramb, adica au inselat este doar o mica greseala?nu pot intelege lucrul asta.barbatii daca insala li se pare un lucru normal ca asa zic ei ,,sunt barbati.. dar daca femeia i-a inselat e ceva de neiertat.Oare sunt mai egoisti?Oare atunci cand insala defapt nu iubesc cu adevarat persoana de langa el?Oare ce e defapt?

Postat pe 2 Mai 2009 20:06
De ce inselam?atat femeile cat si barbatii inseala.De ce inseala un anumit individ e greu de spus pt ca nimeni nu stie ce este in capul respectivei persoane.Insa de cele mai multe ori inselam pt ca gasim in cealalta parte ceea ce nu avem acasa.Multi cred ca este mai usor sa inseli decat sa analizezi problema cu calm alaturi de partener.Atunci cand intr-o relatie intervine monotonia si comunicarea este din ce in ce mai redusa simtim nevoia de a "scapa" din relatia care nu ne mai convine.
O persoana care isi iubeste cu adevarat partenerul nu va ajunge sa-l insele.Acolo unde este iubire se va face tot posibilul ca relatia sa mearga bine.
Barbatii nu considera mare lucru ca au inselat,insa daca o femeie a facut-o va fi blamata.Si asta pt ca in societatea in care traim inca exista mentalitatea cum ca barbatul este superior femeii. La fel si cum o femeie care nu mai este virgina in momentul casatoriei este blamata de unele persoane.Daca un barbat se va aseza la casa lui dupa ce a trecut prin paturile mai multor femei va fi considerat un "macho".Desi teoretic ar trebui sa avem o mentalitate inaintata,din pacate gandirea multora este undeva catre secolul trecut.Singurul lucru pe care putem noi femeile sa-l facem este sa ne bucuram de drepturile noastre si sa intelegem ca suntem egale cu barbatii!Din toate punctele de vedere!
deea_20
Postat pe 2 Mai 2009 20:19
posibil , sa nu tina la ea , dar mai sunt si alte posibilitati asa ca nu poti sa zici sigur ca asta e motivul
SweetDadyD
Postat pe 2 Mai 2009 22:31
NUMAI E NIMENI CU VRE-O PARERE?

Postat pe 20 Mai 2009 09:50
Un barbat atunci cand inseala cauta de fapt ceea ce nu ii oferi tu intr-o relatie.asa ce ar fi bine sa te gandesti bine...poate nu i-ai oferit ceea ce vrea el de fapt...sau poate un mic detaliu....ca barbatii trebuie sa stii ca sunt ffff incapatanati....pt a-l satisface u trebuie sa ii oferi ceea ce i ofera si amanta si nevasta si prietena....sper sa iti fie de folos ceea ce ti-am zis ...multa bafta
Burlacu_Ioana_Andreea
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:18
eu nu vorbesc din experienta, imi dau cu parerea.
cred ca nimeni nu se simte vinovat ca a inselat. de ce s-ar simti? si-au facut treaba, s-au simtit bine.. viata merge mai departe.
adica ce inseamna asta? inainte de a calca stramb aveau un val pe ochi si nu vedeau ca gresesc, si apoi dupa consumarea faptului, vezi doamne, li s-a trezi tconstiinta. niste ipocriti.
poate s-or simti vinovati fata de mandria lor ca n-au stiut sa-si ascunda infidelitatea.
in rest, toate vorbele de dupa sunt numai minciuni .
parerea mea! :)
va pup!
Madalina2808
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:44
De la: naista20, la data 2009-09-29 15:18:51Un barbat atunci cand inseala cauta de fapt ceea ce nu ii oferi tu intr-o relatie.asa ce ar fi bine sa te gandesti bine...poate nu i-ai oferit ceea ce vrea el de fapt...sau poate un mic detaliu....ca barbatii trebuie sa stii ca sunt ffff incapatanati....pt a-l satisface u trebuie sa ii oferi ceea ce i ofera si amanta si nevasta si prietena....sper sa iti fie de folos ceea ce ti-am zis ...multa bafta


hai ca am mai auzit pareri ca a ta
si vreau si eu sa intreb, inca o data. ei se gandesc si la noi? la ce ne ofera ei noua, daca suntem fericite, daca ne lipseste ceva? adica noi suntem de "n" ori femei si ei ce ne aduc in schimb?
cum n-are ce-i trebuie hop-top gaseste pe alta. si a rezolvat problema. mai rare sunt femeiel care sa procedeze ca ei. chiar si nefericite, unele tot nu-si insala partenerii.

Madalina2808
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:47
mie imi place ffff tare sa flirtrez....la nebunie desi sunt cu iubitul meu de ceva ani.Dar am perioade in care nu o fac si in care o fac cu mare placere,desi nu ajung la intalnire sau "la altele" in niciun caz,dar o fac pt ca iubitul meu e ff incapatzanat si el crede ca daca imi ia nu stiu ce scump sau ceva de genul inseamna ca imi declara iubirea lui,asta mergea la inceput si mereu ii zic sa fie mai tandru,mai dragastos ca sunt si eu femeie si am nevoie de un TE IUBESC sau de o mangaiere dar nu vrea sa inteleaga si atunci flirtrez,dar DOAR ATAT,deci nu doar ei au "voie" sa faca si sa dreaga si noi fetelor
pushyk
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:01
uni se simt altii nu se simt , cred ca la fel si noi femeile facem la fel....eu de exemplu sunt de multi ani cu prietenul meu si sincer l-am inselat......si nu am pi de remuscari, deoarece nu imi ofeream ce imi doaream eu desi am vorbit , am dezbatut si ma certasem de X ori dar el tot nimic...asa ca am cunoscut un tip si am iesit cu el mai depate totul a fost ok pana tipul a vrut mai mult...o relatie si puf s-a destramat totul il vroiam de distractie nu de o relatie.....relatia o aveam deja si am ramas la relatie cu care am deja 5 ani.............sa-i zic aventura doar mi-a deschis ochi, daca as face-o din nou ...............POATE

ps: doar daca iubitul nu ma asculta.....................si un secret daca va inselati iubitul sa nu afle niciodata, barbatii nu iarta cum nu am ierta nici noi.....tineti secret si va aduceti aminte din cand in cand e o amintire foarte delicioasa
bibi85
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:52
s-o crezi ca tu ca nu iarta. cine nu iubeste nu iarta!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:55
De la: greierash, la data 2009-10-02 10:55:21s-o crezi ca tu ca nu iarta. cine nu iubeste nu iarta!


toti gresim..este adevarat!
iertarea nu tine de iubire!
pt ca si el/ea daca iubeste nu inseala,nu?
de obicei iertarea este doar la suprafata ..iar sufletul este macinat de n+1 ganduri ..si nu toata lumea se poate obisnui si impaca cu ideea ca s-a intamplat o singura data si gata!

oricat as iubi nu as ierta!
Soransky
Postat pe 2 Octombrie 2009 11:05
nu prea cred sa existe regrete dupa ce au inselat...au facut asta pentru ca probabil nu au tinut suficient la persoana de langa ei..eu nu inteleg altceva..de ce dupa ce inseli ascunzi acest lucru ?de ce nu ai curajul sa-i spui persoanei de langa tine adevarul? de ce trebuie sa afle din alte surse si sa fie mult mai dureros,iar singura ta explicatie sa fie " mi-am dat seama ca am facut o greseala,nu ti-am spus pentru ca nu am vrut sa te pierd,te iubesc"? chiar se asteapta sa mai credem asa ceva dupa ceea ce au facut ?
cristinablackeyes
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:42
Barbatii care inseala (ca si femeile) si nu se simt vinovati, au acest sentiment pentru ca de-alungul timpului au dat penste femei slabe care i-au iertat si au mers mai departe. Astfel, acest act disgratios si lipsit de morala si principii a devenit ptr ei doar o mica greseala, din moment ce a fost si este inca tolerat. Barbatii mint ptr ca noi le-am permis s-o faca, si inseala ptr ca noi am acceptat sa trecem peste. Si cand zic noi, ma refer la femei in general, ptr ca eu personal i-as smulge bilutele si le-as da la rate daca as afla ca m-a inselat
ffbianca85
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:06
De la: ffbianca85, la data 2009-10-30 11:06:18Barbatii care inseala (ca si femeile) si nu se simt vinovati, au acest sentiment pentru ca de-alungul timpului au dat penste femei slabe care i-au iertat si au mers mai departe. Astfel, acest act disgratios si lipsit de morala si principii a devenit ptr ei doar o mica greseala, din moment ce a fost si este inca tolerat. Barbatii mint ptr ca noi le-am permis s-o faca, si inseala ptr ca noi am acceptat sa trecem peste. Si cand zic noi, ma refer la femei in general, ptr ca eu personal i-as smulge bilutele si le-as da la rate daca as afla ca m-a inselat

la rate, ce rural
SweetDadyD
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa o inteleg si pe asta 39 De la: pacifista 8 Septembrie 2009 13:54
CE ATI FACE DACA RELATIA SENTIMENTALA DUREAZA DE PREA MULT TIMP DAR NU DEVINE OFICIALA? 45 De la: kudika044610 24 Iulie 2009 00:19
Pareri relatie serioasa 42 De la: Rashta 4 Martie 2014 00:35
decizie pentru viata 117 De la: -Allexa- 19 Februarie 2015 13:24
iubesc un baiat mai mic decat mine cu 3 ani 71 De la: battleofwits 8 Martie 2011 14:16