Setari Cookie-uri

vreau sa-l schimb!!!

buna fetelor...deschid acest topic in speranta ca una dintre voi care se afla sau s.a aflat la un moment dat in situatia mea a gasit solutia...nu toti barbatii sunt la fel intr.adevar dar sper totusi ca poate gasesc o solutie impreuna cu voi care sa mearga si in cazul iubitului meu. Suntem impreuna de 2 ani si cateva luni....ne intelgem ft bine nu am nimic de reprosat, ne iubim, am trecut impreuna prin foarte multe probleme si am fost alaturi unul de celalalt in momentele grele...ne.au incercat si mici certuri ca in orice relatie...problema care este de fapt....de un an incoace s-a inchis foarte mult in el si fata de cei din jur...avea ft multi prieteni aproape cu care se vedea zilnic dar de un an s-a schimbat ft mult, nu mai vrea sa iasa din casa decat in situatiile in care trebuie sa ma duca acasa sau sa facem cumparaturile. Abia reusesc sa scot de la el cate o sambata sau o duminica la gratar, la un picnic...mentionez ca nici eu nu sunt genul de fata careia sa.i placa iesirile in cluburi...etc, dar mi-ar placea ca din cand in cand macar la o luna sa iesim cu prietenii in oras la un suc sau o sticla de vin. Este adevarat ca a trecut prin ft multe probleme si este debusolat, fiind in situatia de a-si inchide 2 afaceri insa a trecut un an de la aceste intamplari si totusi nu si.a revenit..il inteleg dar pe langa asta este si gelos daca as vrea sa ies singura cu fetele, cu fratele sau prietenii, de aceea incerc sa evit certurile din aceste motive si sa stau cu el acasa, sa gatim, sa ne uitam la un film, sa facem curatenie,,,etc. Doar ca simt ca ma sufoc, facand in fiecare zi aceleasi lucruri, serviciu, scoala si acasa...Fetelor daca ati trecut prin asa ceva da-ti un sfat!! va rog...va pup astept rasp voastre
gabitzatanas
Postat pe 16 Iunie 2010 21:37
dau baiat morocanos la schimb cu unu' vesel. ofer si diferenta!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Iunie 2010 21:42
kudika195501
Postat pe 16 Iunie 2010 22:13
Tu il cunosti cel mai bine (asa ar trebui) asa ca trebuie sa gasesti o cale de al face sa se deschida catre tine si sa iti spuna cu adevarat care e adevarata problema.Doar daca stii care e problema poti sa o rezolvi,asa daca el se inchide si nu spune nimic tu doar poti sa presupui si atat.IBafta!
Barbie30
Postat pe 17 Iunie 2010 10:40
am incercat...ii cunosc problemele dar vreau sa-l ajut si nu se lasa ajutat...vreau sa-l fac sa uite de probleme si sa ducem o relatie nromala..
gabitzatanas
Postat pe 17 Iunie 2010 13:34
incearca cu mai mult tupeu si ai sa reusestii
credema
nu abuziv asa cu binisoru si cu rablare cu timpu o sa mearga ,spun din propria pataniie
alyn27
Postat pe 17 Iunie 2010 14:28
De la: gabitzatanas, la data 2010-06-16 21:37:55buna fetelor...deschid acest topic in speranta ca una dintre voi care se afla sau s.a aflat la un moment dat in situatia mea a gasit solutia...nu toti barbatii sunt la fel intr.adevar dar sper totusi ca poate gasesc o solutie impreuna cu voi care sa mearga si in cazul iubitului meu. Suntem impreuna de 2 ani si cateva luni....ne intelgem ft bine nu am nimic de reprosat, ne iubim, am trecut impreuna prin foarte multe probleme si am fost alaturi unul de celalalt in momentele grele...ne.au incercat si mici certuri ca in orice relatie...problema care este de fapt....de un an incoace s-a inchis foarte mult in el si fata de cei din jur...avea ft multi prieteni aproape cu care se vedea zilnic dar de un an s-a schimbat ft mult, nu mai vrea sa iasa din casa decat in situatiile in care trebuie sa ma duca acasa sau sa facem cumparaturile. Abia reusesc sa scot de la el cate o sambata sau o duminica la gratar, la un picnic...mentionez ca nici eu nu sunt genul de fata careia sa.i placa iesirile in cluburi...etc, dar mi-ar placea ca din cand in cand macar la o luna sa iesim cu prietenii in oras la un suc sau o sticla de vin. Este adevarat ca a trecut prin ft multe probleme si este debusolat, fiind in situatia de a-si inchide 2 afaceri insa a trecut un an de la aceste intamplari si totusi nu si.a revenit..il inteleg dar pe langa asta este si gelos daca as vrea sa ies singura cu fetele, cu fratele sau prietenii, de aceea incerc sa evit certurile din aceste motive si sa stau cu el acasa, sa gatim, sa ne uitam la un film, sa facem curatenie,,,etc. Doar ca simt ca ma sufoc, facand in fiecare zi aceleasi lucruri, serviciu, scoala si acasa...Fetelor daca ati trecut prin asa ceva da-ti un sfat!! va rog...va pup astept rasp voastre



Discuta cu el clar despre chestiile astea si zi ca daca nu si revine , si nu se schimba atunci sa stie ca tu te gandesti sa l schimbi .. cu altul :) ... :) !
kudika052198
Postat pe 18 Iunie 2010 18:37
sa stii si tu ca oamenii nu se schimba...vremea si timpurile se schimba...
iar barbatii nu sunt persoane deschise care sa-si povesteasca durerile...prefera sa sufere in tacere pana gasesc ei o rezolvare(ca niste fiinte superioare ce sunt)...
vorbeste cu el...eventual mergeti la un consilier de cupluri...
comunicare...sex...comunicare...astea fac partenerii fericiti,si relatia fructuasa!!!
alina_constantin88
Postat pe 18 Iunie 2010 18:44
De ce nu vb cu el sa i ii spui exact ce ne ai explicat noua, daca el s a inchis, ajuta l sa se deschida
oana84onutza
Postat pe 27 Iunie 2010 20:25
ai incercat sa ii spui la modul cel mai serios ce simti?sa ii observi reactia,adaptabilitatea la posibila schimbare ? daca te iubeste cu adevarat,va incerca sa imbunatateasca relatia si sa te faca fericita.intr-devar barbatii cand au probleme sunt mai coplesiti si nu se ridica sa mearga mai departe cu atata usurinta ca noi,dar avandu-te pe tine alaturi,isi poate face viata mai usoara.spune-i ce te nemultumeste,cum ai vrea sa fie,ce ti-as place sa faceti...si asteapta sa reactioneze cumva la asta
ammyna
Postat pe 30 Iunie 2010 11:49
De la: gabitzatanas, la data 2010-06-16 21:37:55buna fetelor...deschid acest topic in speranta ca una dintre voi care se afla sau s.a aflat la un moment dat in situatia mea a gasit solutia...nu toti barbatii sunt la fel intr.adevar dar sper totusi ca poate gasesc o solutie impreuna cu voi care sa mearga si in cazul iubitului meu. Suntem impreuna de 2 ani si cateva luni....ne intelgem ft bine nu am nimic de reprosat, ne iubim, am trecut impreuna prin foarte multe probleme si am fost alaturi unul de celalalt in momentele grele...ne.au incercat si mici certuri ca in orice relatie...problema care este de fapt....de un an incoace s-a inchis foarte mult in el si fata de cei din jur...avea ft multi prieteni aproape cu care se vedea zilnic dar de un an s-a schimbat ft mult, nu mai vrea sa iasa din casa decat in situatiile in care trebuie sa ma duca acasa sau sa facem cumparaturile. Abia reusesc sa scot de la el cate o sambata sau o duminica la gratar, la un picnic...mentionez ca nici eu nu sunt genul de fata careia sa.i placa iesirile in cluburi...etc, dar mi-ar placea ca din cand in cand macar la o luna sa iesim cu prietenii in oras la un suc sau o sticla de vin. Este adevarat ca a trecut prin ft multe probleme si este debusolat, fiind in situatia de a-si inchide 2 afaceri insa a trecut un an de la aceste intamplari si totusi nu si.a revenit..il inteleg dar pe langa asta este si gelos daca as vrea sa ies singura cu fetele, cu fratele sau prietenii, de aceea incerc sa evit certurile din aceste motive si sa stau cu el acasa, sa gatim, sa ne uitam la un film, sa facem curatenie,,,etc. Doar ca simt ca ma sufoc, facand in fiecare zi aceleasi lucruri, serviciu, scoala si acasa...Fetelor daca ati trecut prin asa ceva da-ti un sfat!! va rog...va pup astept rasp voastre


Eu cred ca prietenul tau este intr-o depresie si de aceea se izoleaza.
Evident nu este corect sa te pedepseasca si pe tine in maniera asta.
Poate ar trebui sa fii mai vehementa si sa ii spui cat de mult te chinuie situatia si ca nu mai poti continua in stilul acesta,ca poate e vremea sa caute ceva ajutor.
Explica-i ca,in primul rand lui nu ii face bine aceasta izolare si cu cat se adanceste in ea,cu atat ii va fi mai rau.
Sugereaza-i sa apeleze la un psihoterapeut si vezi daca va fi de acord..
heaven2007
Postat pe 30 Iunie 2010 13:32
Buna. Am citit problema ta , si cred ca este suficient de comuna . Ai incercat sa vorbesti cu el deschis ? sa ii spus ca te deranjeaza si ca ti-ar place sa iesiti mai mult ? Daca ai facut asta si nu a mers , apeleaza la manipulare , crede-ma merge intotdeauna . Arata-i ca daca nu se schimba nimic , e foarte posibil sa te piarda . In cazul in care nici asta nu merge , fii fata rea si iesi fara el , fa-l sa regrete ca traieste inca in trecut si ca se lasa afectat de probleme .

kudika223703
Postat pe 2 Iulie 2010 23:33
De la: kudika223703, la data 2010-07-02 23:33:13 . Ai incercat sa vorbesti cu el deschis ?


da, a incercat. era geamu' deschis cand i-a spus: baiete, du-te si arunca gunoiu'!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 3 Iulie 2010 00:09
multumesc de sfaturi fetelor :**:*::*
gabitzatanas
Postat pe 5 Iulie 2010 12:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-03 00:09:39
De la: kudika223703, la data 2010-07-02 23:33:13 . Ai incercat sa vorbesti cu el deschis ?


da, a incercat. era geamu' deschis cand i-a spus: baiete, du-te si arunca gunoiu'!!



Esti tare!
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 12:15
De la: Barbie30, la data 2010-07-05 12:15:04
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-03 00:09:39
De la: kudika223703, la data 2010-07-02 23:33:13 . Ai incercat sa vorbesti cu el deschis ?


da, a incercat. era geamu' deschis cand i-a spus: baiete, du-te si arunca gunoiu'!!



Esti tare!


fac si io ce pot


cititnd doar titlu' topicului, seamana cu un anunt la ziar.
citind si restu' scrisului, adica povestea in sine, seamana cu un anunt la ziar incopit in graba.
mi-e mi-au trebuit ani sa ma dau dupa soata si ea vrea in doi timpi si trei miscari sa-l transforme in robot.
va ramane singura si consolata de relatii trecatoare.
singura modalitate de a schimba un om este prin terapia electrica. adica ii se aplica electrosocuri cateva ore in miez de noapte. apoi devine mielusel.
intrebarea este: cine vrea o carpa umana!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iulie 2010 12:32
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-05 12:32:59


cititnd doar titlu' topicului, seamana cu un anunt la ziar.
citind si restu' scrisului, adica povestea in sine, seamana cu un anunt la ziar incopit in graba.
mi-e mi-au trebuit ani sa ma dau dupa soata si ea vrea in doi timpi si trei miscari sa-l transforme in robot.
va ramane singura si consolata de relatii trecatoare.
singura modalitate de a schimba un om este prin terapia electrica. adica ii se aplica electrosocuri cateva ore in miez de noapte. apoi devine mielusel.
intrebarea este: cine vrea o carpa umana!?

deci ideea de baza care se desprinde,este: fetelor numai incercati sa-i schimbati ca nu mere pere'n panere....si de ce nu recunoaste-ti ca nici voi nu v-ati schimbat nici macar un milimetru din unghia mica?
pup geo
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 12:38
tzuc si io dulce, doamna darine
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iulie 2010 12:40
Eu ma intreb.........ce-o sa faca peste 15 ani cu sotul, daca acum e de 2 ani cu un " baiat" si dupa 1 an, ceea ce inseamna ca doar 1 an a purtat-o prin cluburi si la vinicel, vrea sa-l schimbe

stem_29
Postat pe 5 Iulie 2010 22:42
De la: stem_29, la data 2010-07-05 22:42:28Eu ma intreb.........ce-o sa faca peste 15 ani cu sotul, daca acum e de 2 ani cu un " baiat" si dupa 1 an, ceea ce inseamna ca doar 1 an a purtat-o prin cluburi si la vinicel, vrea sa-l schimbe


daca citeai mai cu atentie....formula "vreau sa-l schimb" se refera la comportamentul sau...nu la ce te gandesti tu...gandire de femeie usoara...imediat acolo ti-a zburat mintea...ca as vrea sa-l schimb cu altul...isteato
gabitzatanas
Postat pe 6 Iulie 2010 23:24
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 12:38:20
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-05 12:32:59


cititnd doar titlu' topicului, seamana cu un anunt la ziar.
citind si restu' scrisului, adica povestea in sine, seamana cu un anunt la ziar incopit in graba.
mi-e mi-au trebuit ani sa ma dau dupa soata si ea vrea in doi timpi si trei miscari sa-l transforme in robot.
va ramane singura si consolata de relatii trecatoare.
singura modalitate de a schimba un om este prin terapia electrica. adica ii se aplica electrosocuri cateva ore in miez de noapte. apoi devine mielusel.
intrebarea este: cine vrea o carpa umana!?

deci ideea de baza care se desprinde,este: fetelor numai incercati sa-i schimbati ca nu mere pere'n panere....si de ce nu recunoaste-ti ca nici voi nu v-ati schimbat nici macar un milimetru din unghia mica?
pup geo

geo doar pentru faptul ca esti barbat si ca vrei sa iei aparare acestei parti nu inseamna ca gresesc cand spun ca vreau sa-l ajut, sa se schimbe asa cum era inainte de problemele prin care a trecut....topicul face ferire strict la faptul acesta...repet vreau sa-l readuc pe calea cea buna...la o gandire pozitiva....nu la autodistrugere...toti avem probleme dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne izolam de lume
gabitzatanas
Postat pe 6 Iulie 2010 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi 6 De la: surubelnita 29 Iulie 2014 11:31
help me,please! 15 De la: kudika_nikole 14 Decembrie 2011 19:55
salut 3 De la: carmen_natural 2 Mai 2011 23:42
ce vor femeile? 35 De la: alegro6543 28 Noiembrie 2010 21:22
"Ma lasi sa-ti ofer un orgasm?" 19 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:24