Setari Cookie-uri

De cand el ma invinovatea ca il insel, m-am imbolnavit de gelozie

Sunt cu M de 1 an de zile.Prima luna a fost perfecta , ca apoi dupa ce am inceput sa am relatii intime cu el, a inceput gelozia lui si aceea nedreapta.Eu eram sincera cu el in ceea ce faceam in momentul de cand eram cu el.E adevarat ca unele lucruri i le-am zis din trecutul meu mai tarziu.Si mai ales atunci incepuse o gelozie care ma macina , imi provoca dureri la stomac , depresie si durere in suflet pt ca eram invinovatita pe nedrept.Si trecand timpul ajunsesem sa cred ca poate el ma insela si ii era frica sa nu fac si eu lafel.Dupa vreo 3 luni primea aproape tot timpul mesaje si le stergea, mie nu imi arata telefonul cand il ceream niciodata, nici macar agenda lui, dar el se uita tot timpul in telefonul meu.Incepusem sa am dubii pt ca uneori primea si beepuri si la fel nu imi arata cine ii da beepuri.prin luna noiembrie nu stiu cum s-a facut ca telefonul lui la-m simtit pe scaunul meu in masina .A trebuit sa plec acasa si l-am luat.Am gasit un mesaj de la ,,pui,, era trecut in agenda lui zicea ca il iubeste si sa aibe grija de el.Am simtit o durere mare in suflet .am zis ca aici se termina tot.apoi M m-a sunat dupa 15 min ca si-a dat seama ca nu are telefonul celalalt ( ca avea 2 tel ) si apoi ne-am int si i l-am dat .Imi zicea : sa dea dracu sa fi sunat la cineva.Eu am incercat sa sun la ,,pui,, dar era telu inchis.ai apoi el a doua zi a reusit sa ma convinga sa ne impacam.De atunci au trecut luni si desi i-am pus conditia cand ma impac cu el sa imi arate si el telefonu , mai primea mesaje si beepuri pe care le stergea imediat.Am inceput sa disper....Si am vrut sa ma despart de el de multe ori ca simteam ca nu mai rezist.dar m-am impacat cu el..desi au incetat beepurile si mesajele ma gandesc ca acum poate se ascunde bine de mine si simt ca m-am imbolnavit de gelozie.si daca se uita la vreo fata pe strada din instinct cum ma uit si eu la oameni care trec, incepe sa ma macine gelozia...Nu stiu cum sa fac ca am incercat mult....ma gandesc tot timpul ca poate are alta....si imi doresc sa il prind....si deseori ma cert cu el ca ma apuca gandurile si iar imi aduc aminte ....

Postat pe 4 Mai 2009 11:02
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:02:26Sunt cu M de 1 an de zile.Prima luna a fost perfecta , ca apoi dupa ce am inceput sa am relatii intime cu el, a inceput gelozia lui si aceea nedreapta.Eu eram sincera cu el in ceea ce faceam in momentul de cand eram cu el.E adevarat ca unele lucruri i le-am zis din trecutul meu mai tarziu.Si mai ales atunci incepuse o gelozie care ma macina , imi provoca dureri la stomac , depresie si durere in suflet pt ca eram invinovatita pe nedrept.Si trecand timpul ajunsesem sa cred ca poate el ma insela si ii era frica sa nu fac si eu lafel.Dupa vreo 3 luni primea aproape tot timpul mesaje si le stergea, mie nu imi arata telefonul cand il ceream niciodata, nici macar agenda lui, dar el se uita tot timpul in telefonul meu.Incepusem sa am dubii pt ca uneori primea si beepuri si la fel nu imi arata cine ii da beepuri.prin luna noiembrie nu stiu cum s-a facut ca telefonul lui la-m simtit pe scaunul meu in masina .A trebuit sa plec acasa si l-am luat.Am gasit un mesaj de la ,,pui,, era trecut in agenda lui zicea ca il iubeste si sa aibe grija de el.Am simtit o durere mare in suflet .am zis ca aici se termina tot.apoi M m-a sunat dupa 15 min ca si-a dat seama ca nu are telefonul celalalt ( ca avea 2 tel ) si apoi ne-am int si i l-am dat .Imi zicea : sa dea dracu sa fi sunat la cineva.Eu am incercat sa sun la ,,pui,, dar era telu inchis.ai apoi el a doua zi a reusit sa ma convinga sa ne impacam.De atunci au trecut luni si desi i-am pus conditia cand ma impac cu el sa imi arate si el telefonu , mai primea mesaje si beepuri pe care le stergea imediat.Am inceput sa disper....Si am vrut sa ma despart de el de multe ori ca simteam ca nu mai rezist.dar m-am impacat cu el..desi au incetat beepurile si mesajele ma gandesc ca acum poate se ascunde bine de mine si simt ca m-am imbolnavit de gelozie.si daca se uita la vreo fata pe strada din instinct cum ma uit si eu la oameni care trec, incepe sa ma macine gelozia...Nu stiu cum sa fac ca am incercat mult....ma gandesc tot timpul ca poate are alta....si imi doresc sa il prind....si deseori ma cert cu el ca ma apuca gandurile si iar imi aduc aminte ....



donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 11:06
subscriu la concluzia lu donty
matracucu
Postat pe 4 Mai 2009 11:07
Si vreau sa mai zic ca decand suntem impreuna mi-a oferit atentie multa, afectiune, ajutor la probleme, a venit in fiecare zi la mine desi el sta la 25 km distanta de mine, si in ziua de azi vine zilnic la mine .Desi simt ca ma iubeste prin faptele astea si prin altele.Se implica si foarte mult in problemele mele si imi da sfaturi...si multe altele.Dar eu una nu mai suport gandurile ce imi dau tarcoale....si imaginatiile ca il prind cu alta....offf....ce sa fac? sa merg la psiholog???? ca eu nu mai rezit...si mi-e frica ca si el a zis ca 2 ore sunt fericita langa el , apoi peste o ora am draci pe el, ma uit urat la el..si asa tot timpul fac..dar asta vine din interior, nu ca cum zice el ca joc bambilici cu el...Schimbarea mea brusca a starii dintr-o ora in alta imi vine din suflet si minte.

Postat pe 4 Mai 2009 11:10
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:10:12Si vreau sa mai zic ca decand suntem impreuna mi-a oferit atentie multa, afectiune, ajutor la probleme, a venit in fiecare zi la mine desi el sta la 25 km distanta de mine, si in ziua de azi vine zilnic la mine .Desi simt ca ma iubeste prin faptele astea si prin altele.Se implica si foarte mult in problemele mele si imi da sfaturi...si multe altele.Dar eu una nu mai suport gandurile ce imi dau tarcoale....si imaginatiile ca il prind cu alta....offf....ce sa fac? sa merg la psiholog???? ca eu nu mai rezit...si mi-e frica ca si el a zis ca 2 ore sunt fericita langa el , apoi peste o ora am draci pe el, ma uit urat la el..si asa tot timpul fac..dar asta vine din interior, nu ca cum zice el ca joc bambilici cu el...Schimbarea mea brusca a starii dintr-o ora in alta imi vine din suflet si minte.


claro.................gata m-am luminat..................este insurat
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 11:13

claro.................gata m-am luminat..................este insurat [/quote]


Nu are cum sa fie insurat......ca am fost al el acasa, am vazut-o pe mama lui.......si de f multe ori am dormit la el acasa

Postat pe 4 Mai 2009 11:20
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:20:03
claro.................gata m-am luminat..................este insurat



Nu are cum sa fie insurat......ca am fost al el acasa, am vazut-o pe mama lui.......si de f multe ori am dormit la el acasa[/quote]

mie una nu mi-ar mirosi deloc bine sa am pe cineva care primeste tot felul de mesaje si beepuri sau poate e in "intzelegere cu ma-sa" si ma-sa face pe proasta.......dar de fapt e insurat,cu prunci cu tot....
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 11:22
ahaaaaaaaaaa
mi s-a parut mie ca ceva e putred aici.......
matracucu
Postat pe 4 Mai 2009 11:28
Nu cred lucrul asta, ca vreau sa zic ca au incetat mesajele si beepurile...dar nu stiu gandul ma macina ca poate cand nu e cu mine s-a inteles sa vorbeasca la telefon.Ca sa iti zic odata tot asa de 1 ianuarie a roimit un mesaj .l-am citit si el imi ascundea nr , dar l-am memorat repede...a doaua zi cand sa ma duca acasa, am sunat cu nr necunoscut la nr ala si mi-a zis si el ca e una adriana ca doar s-a int cu ea, etc... si a raspuns exact o voce de fata , dar eu nu a m vorbit..si apoi mi s-a parut ca era un semn de al lor , deoarece peste cateva secunde il suna pe nr lui de telefon....si atunci am vrut sa ma despartb de el....si mai e ceva...s-a intamplat de 2 ori cand ecpre l-am enervat , l-am mintit cu ceva .....sa vad cum reactioneaza, dar el a inceput sa ma fac zdreanza si catea ....tipa la mine...iar apoi cand vroiam sa cobor din masina lui nu ma lasa.....ca si cum vroia sa suport toata durerea vorbelor lui...si s-a intamplat o data sa ma ia de par, ca a zis ca nu ii mai dau atenbtie , credea ca am gasit pe altul...si inca o data cand i-am zis ca ne despartim a dat in mine o palma si m-a impins, m-a tras iar de par...atunci imi doream sa mor ....dar in seara aia ii ziceam sa plece si nu vroia , si a reusit sa ma calmeze el ca ma apucase nervii rau de tot.....si ne-am impacat cu o durere mare in suflet.....

Postat pe 4 Mai 2009 11:32
si acum mi-au ramas ranile vorbelor lui, neincrederii lui, pt ca m-a tras de par, pt ca m-a inselat, desi nu am dovezi clare...dar eu simt ca m-a inselat....incerc sa trec peste ca am vazut ca ii pare rau ca mi-a vb urat, ca m-a tras de par......dar sunt bolnava de gelozie, si nu ca nu as avea incredere in mine......pur si simplu din cauza lui!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 4 Mai 2009 11:36
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:32:37Nu cred lucrul asta, ca vreau sa zic ca au incetat mesajele si beepurile...dar nu stiu gandul ma macina ca poate cand nu e cu mine s-a inteles sa vorbeasca la telefon.Ca sa iti zic odata tot asa de 1 ianuarie a roimit un mesaj .l-am citit si el imi ascundea nr , dar l-am memorat repede...a doaua zi cand sa ma duca acasa, am sunat cu nr necunoscut la nr ala si mi-a zis si el ca e una adriana ca doar s-a int cu ea, etc... si a raspuns exact o voce de fata , dar eu nu a m vorbit..si apoi mi s-a parut ca era un semn de al lor , deoarece peste cateva secunde il suna pe nr lui de telefon....si atunci am vrut sa ma despartb de el....si mai e ceva...s-a intamplat de 2 ori cand ecpre l-am enervat , l-am mintit cu ceva .....sa vad cum reactioneaza, dar el a inceput sa ma fac zdreanza si catea ....tipa la mine...iar apoi cand vroiam sa cobor din masina lui nu ma lasa.....ca si cum vroia sa suport toata durerea vorbelor lui...si s-a intamplat o data sa ma ia de par, ca a zis ca nu ii mai dau atenbtie , credea ca am gasit pe altul...si inca o data cand i-am zis ca ne despartim a dat in mine o palma si m-a impins, m-a tras iar de par...atunci imi doream sa mor ....dar in seara aia ii ziceam sa plece si nu vroia , si a reusit sa ma calmeze el ca ma apucase nervii rau de tot.....si ne-am impacat cu o durere mare in suflet.....


mai fato care-i statutul tau in aceasta relatzie? de iubita nici nu poate fi vorba, presul pe care stergi picioarele nici atat si aluia ii aratzi mai mult respect
ma rog se pare ca tie iti place genul asta de relatzie
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 11:43
nu ca imi place genul asta de relatie, dar cred ca cu ajutorul iubirii treci si peste momentele grelel....si da-mi un sfat ca asa aflu adevarul... sail urmaresc nu am cum pt ca nu am masina....nu stiu ce sa fac?

Postat pe 4 Mai 2009 11:47
nu mai e nimeni cu sfaturi?

Postat pe 4 Mai 2009 12:20
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 12:20:25nu mai e nimeni cu sfaturi?
yaaa zi mancatasssssss talentul tau ce te intereseazaaaaaaaa
thadoog
Postat pe 4 Mai 2009 12:25
De la: thadoog, la data 2009-05-04 12:25:49
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 12:20:25nu mai e nimeni cu sfaturi?
yaaa zi mancatasssssss talentul tau ce te intereseazaaaaaaaa



olaaaaaaaaaaa iubire mica ce mai faci mancatiassssssssssss?
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 12:31
De la: donttouch, la data 2009-05-04 12:31:03
De la: thadoog, la data 2009-05-04 12:25:49
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 12:20:25nu mai e nimeni cu sfaturi?
yaaa zi mancatasssssss talentul tau ce te intereseazaaaaaaaa



olaaaaaaaaaaa iubire mica ce mai faci mancatiassssssssssss?
aaaaaaa lasamaaaa valceancooooooo mancatassss ca ai zis ca ne combenam si noi si nimicccccccc,,,am pus si sentement mancatassssssss
thadoog
Postat pe 4 Mai 2009 12:34
De la: thadoog, la data 2009-05-04 12:34:16
De la: donttouch, la data 2009-05-04 12:31:03
De la: thadoog, la data 2009-05-04 12:25:49
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 12:20:25nu mai e nimeni cu sfaturi?
yaaa zi mancatasssssss talentul tau ce te intereseazaaaaaaaa



olaaaaaaaaaaa iubire mica ce mai faci mancatiassssssssssss?
aaaaaaa lasamaaaa valceancooooooo mancatassss ca ai zis ca ne combenam si noi si nimicccccccc,,,am pus si sentement mancatassssssss



pai si io crezi ca n-am pus mancatiassssssssssssssss, nu vezi cate sentimente zac in "s"meu
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 12:37
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:36:04si acum mi-au ramas ranile vorbelor lui, neincrederii lui, pt ca m-a tras de par, pt ca m-a inselat, desi nu am dovezi clare...dar eu simt ca m-a inselat....incerc sa trec peste ca am vazut ca ii pare rau ca mi-a vb urat, ca m-a tras de par......dar sunt bolnava de gelozie, si nu ca nu as avea incredere in mine......pur si simplu din cauza lui!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


vaaaiiii ce probleme existentiale la 19 ani.
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 12:39
adevarul ca daca ai fost la el acasa..musai este ceva serios..nu?
eu cred ca va joaca pe amandou pe degete...sttt...nu mai spui la nimeni
coffeeta
Postat pe 4 Mai 2009 12:41
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:47:28nu ca imi place genul asta de relatie, dar cred ca cu ajutorul iubirii treci si peste momentele grelel....si da-mi un sfat ca asa aflu adevarul... sail urmaresc nu am cum pt ca nu am masina....nu stiu ce sa fac?


da taxiuri nu exista???/ sau nu ai parai???
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 12:43
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 11:36:04si acum mi-au ramas ranile vorbelor lui, neincrederii lui, pt ca m-a tras de par, pt ca m-a inselat, desi nu am dovezi clare...dar eu simt ca m-a inselat....incerc sa trec peste ca am vazut ca ii pare rau ca mi-a vb urat, ca m-a tras de par......dar sunt bolnava de gelozie, si nu ca nu as avea incredere in mine......pur si simplu din cauza lui!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ce ma????
adica te si inseala ..si te si bate...si tu stai?!
adevarul ca daca el ti-a spalat creierul ca esti geloasa..si tu chiar crezi..ce sa iti facem nenica?!
coffeeta
Postat pe 4 Mai 2009 12:43
De la: coffeeta, la data 2009-05-04 12:41:50adevarul ca daca ai fost la el acasa..musai este ceva serios..nu?
eu cred ca va joaca pe amandou pe degete...sttt...nu mai spui la nimeni

da ma coffy dar tu nu intzelegi unde mai gaseste ea asa iubire ?cine o mai alinta asa frumos zicandu-i zdreantza si tragand-o de par?hai mai fetelor nu fitzi rele fata traieste o iubire ca-n fime.................de groaza
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 12:45
De la: coffeeta, la data 2009-05-04 12:41:50adevarul ca daca ai fost la el acasa..musai este ceva serios..nu?
eu cred ca va joaca pe amandou pe degete...sttt...nu mai spui la nimeni


ce rautate esti....normal ca este ceva serios, daca o stie si ma-sa lui..........nu,nu .....nu o joaca pe degete, o joaca in picioare sau intre picioare, sau in puii mei ma incurcai.......dar mucles sa nu vada fata ce vb noi aicisa
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 12:45
bine mai fetelor, multumesc pt incurajare acelea care nu au facut misto de mine , ..eu una am avut curajul sa zic ceea ce simt ,si eu am vrut doar mici sfaturi pt ca nu am nici o prietena adevarata....

Postat pe 4 Mai 2009 13:28
" Nu inteleg cum poti iubi un cird de pasari care tocmai au incercat sa te ucida. "
" Dar, Fletcher, nu asta iubesti la ei! Nu iubesti ura si rautatea. Trebuie sa te straduiesti sa vezi adevaratul pescarus, partea buna din fiecare. Trebuie sa-i ajuti si pe ei s-o vada in ei insisi. Asta inteleg eu prin dragoste.”
Din Richard Bach, “Pescarusul Jonathan Livingstone”
Poate chiar ma iubeste dar ca orice om isi iese din fire, si ii dau dreptate ca numai eu stiu de ce ....

Postat pe 4 Mai 2009 13:36
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 13:36:40" Nu inteleg cum poti iubi un cird de pasari care tocmai au incercat sa te ucida. "
" Dar, Fletcher, nu asta iubesti la ei! Nu iubesti ura si rautatea. Trebuie sa te straduiesti sa vezi adevaratul pescarus, partea buna din fiecare. Trebuie sa-i ajuti si pe ei s-o vada in ei insisi. Asta inteleg eu prin dragoste.”
Din Richard Bach, “Pescarusul Jonathan Livingstone”
Poate chiar ma iubeste dar ca orice om isi iese din fire, si ii dau dreptate ca numai eu stiu de ce ....


pai si atunci noi ce sfaturi vrei sa-ti mai dam cand numai tu cunosti raspunsul la dilema ta
donttouch
Postat pe 4 Mai 2009 13:51
Tu macar stii ce e iubirea?Eu ma indoiesc ca tu stii ce e iubirea...Stai cu el ca sa se poarte urat,sa te traga de par ...sa-ti faca crize de gelozie...Nu confunda obsesia cu iubirea...e o diferenta foarte mare intre cele 2.
camelusha83
Postat pe 4 Mai 2009 14:02
De la: Ramyta, la data 2009-05-04 13:36:40" Nu inteleg cum poti iubi un cird de pasari care tocmai au incercat sa te ucida. "
" Dar, Fletcher, nu asta iubesti la ei! Nu iubesti ura si rautatea. Trebuie sa te straduiesti sa vezi adevaratul pescarus, partea buna din fiecare. Trebuie sa-i ajuti si pe ei s-o vada in ei insisi. Asta inteleg eu prin dragoste.”
Din Richard Bach, “Pescarusul Jonathan Livingstone”
Poate chiar ma iubeste dar ca orice om isi iese din fire, si ii dau dreptate ca numai eu stiu de ce ....


eu iti spun ceva,daca vrei sa iei aminte la ce spun, nu e nici frate-tu, nici sora-ta, nici cineva care a stat alaturi de tine ani multi ca sa suporti asemenea mitocanii, ntelegi??
asa ca atunci cand eu vad asa ceva, nu pot decat sa ma desfasor......
acu' tu faci ce crezi de cuvinta si ce vrei, e viata ta, dar daca stii raspunsul nu ntzeleg deschiderea topiocului..
decat iti doresc minte multa pentru ca abia ai inceput sa traiesti si ai de invatzat, mai ales k e vba de tine.
offffffffffff.....chinul lumii cu scrisul asta ca ma apuca o lene
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 14:09
va multumesc mult, aveam nevoie doar de niste pareri , caci numai eu stiu absolut tot ce s-a intamplat in relatia noastra .nu pot zice eu acum tot ..asta ar insemna si dureri de degete si sa va plictisesc cu pagini .....oricum un lucru stiu sigur : daca se repeta sa ma traga de par, sa ma jigneasca , sa ma insele ( presupun ca m-a inselat , nu sunt sigura ) as termina-o cu el....Pt ca mi-am pus ceva in cap , si un om merita prima sansa poate in unele cazuri, depinde de fapt, merita si a doua, dar deja se obisnuieste sa fie iertat, si nu mai exista iubirea.......Oricum de cand s-a intamplat sa ma jigneasca si desi l-am enervat odata super tare ca sa vad daca mai ridica mana la mine sau ma jigneste, dar nu a mai facut-o..pana la urma cu trecerea timpului o sa vad daca el e persoana potrivita pt mine...

Postat pe 4 Mai 2009 16:05
De la: r_girl, la data 2009-05-04 16:05:42va multumesc mult, aveam nevoie doar de niste pareri , caci numai eu stiu absolut tot ce s-a intamplat in relatia noastra .nu pot zice eu acum tot ..asta ar insemna si dureri de degete si sa va plictisesc cu pagini .....oricum un lucru stiu sigur : daca se repeta sa ma traga de par, sa ma jigneasca , sa ma insele ( presupun ca m-a inselat , nu sunt sigura ) as termina-o cu el....Pt ca mi-am pus ceva in cap , si un om merita prima sansa poate in unele cazuri, depinde de fapt, merita si a doua, dar deja se obisnuieste sa fie iertat, si nu mai exista iubirea.......Oricum de cand s-a intamplat sa ma jigneasca si desi l-am enervat odata super tare ca sa vad daca mai ridica mana la mine sau ma jigneste, dar nu a mai facut-o..pana la urma cu trecerea timpului o sa vad daca el e persoana potrivita pt mine...


cristi_nne
Postat pe 5 Mai 2009 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e iubire s-au ...doar...placere ? 35 De la: kudika462415 16 Noiembrie 2012 00:40
As avea nevoie de un sfat 32 De la: mihaelatrincu 17 Iulie 2009 18:35
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
Pot avea femeile cariere de succes? 39 De la: Eva32 18 Mai 2011 01:32
Salut fetelor! Ce faci cand ai o problema? Intrebi ... Asa ca sper sa puteti sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare :D 21 De la: Nicolici85 2 Septembrie 2014 15:17