Setari Cookie-uri

EL sau MAMA???

Am un prieten(el 30 ani-eu 20ani) il iubesc si ma iubeste...dar mama nu e de acord cu relatia nostra!M-a pus sa aleg intre el si ea....acum nu mai vorbeste cu mine pana nu o sa ma despart de el....dar cum sa fac asta daca il iubesc...????
carceanu
Postat pe 7 Mai 2009 03:07
dar ce motive are ea de nu il vrea cu tine...cum adica sa alegi intre ea si el...scuze dar asta nu e mama sa te puna sa alegi
ralu_zar
Postat pe 7 Mai 2009 03:15
asta am intrebat-o si eu...."ce motiv are?" si mi-a raspuns k e prea mare ptr mine si in plus el a fost casatorit de 2 ori....Dar eu cred k pe ea ar trebui sa o intereseze fericirea mea...iar daca eu ma simt bine langa el si il iubesc nu vad de ce se impotriveste....
carceanu
Postat pe 7 Mai 2009 03:18
Nu spun ca a fi casatorit de doua ori e un lucru neaparat in defavoarea lui. Si totusi.. are doar 30 de ani... A fi deja divortat de doua ori la varsta asta ar trebui sa te puna pe ganduri. Doua femei l-au lasat. De bun ce era.. oare??
Cat despre mama ta.. indiferent ce ar spune.. fii sigura ca iti doreste doar binele si fericirea. Eu as avea mai multa incredere in experienta si instinctul ei...
rashela
Postat pe 7 Mai 2009 03:39
poi...de prima nevasta au divortzat de comun acord iar de cea de-a 2-a a divortzat el si nu ea de el......pt k a prins-o cu prietenul lui in pat!Acum 4 ani mama mi-a mai interzis o relatie si am ascultato.....pana sa-l intalnesc pe actualul meu prieten eu nu am mai putut avea un iubit deoarece gandul meu era tot la acel baiat de care m-a despartit mama....am plans zi si noapte....am slabit ingrozitor...dar nu m-am impacat cu el pt ....asa cum au zis si tu"mama sigur imi vrea binele..."Si crezi k e mai bn sa sufar k o tampita doar pt k "asa vrea mama"???sau sa fiu fericita atat cat va merge relatia?
carceanu
Postat pe 7 Mai 2009 04:12
De la: carceanu, la data 2009-05-07 04:12:15poi...de prima nevasta au divortzat de comun acord iar de cea de-a 2-a a divortzat el si nu ea de el......pt k a prins-o cu prietenul lui in pat!Acum 4 ani mama mi-a mai interzis o relatie si am ascultato.....pana sa-l intalnesc pe actualul meu prieten eu nu am mai putut avea un iubit deoarece gandul meu era tot la acel baiat de care m-a despartit mama....am plans zi si noapte....am slabit ingrozitor...dar nu m-am impacat cu el pt ....asa cum au zis si tu"mama sigur imi vrea binele..."Si crezi k e mai bn sa sufar k o tampita doar pt k "asa vrea mama"???sau sa fiu fericita atat cat va merge relatia?


Iti pot raspunde fara ezitare doar la ultima intrebare: Fii fericita! Dar nu si oarba, oricat de mult ai iubi...
rashela
Postat pe 7 Mai 2009 04:14
Buna!Imi pare rau dar nici eu nu cred ca este pentru tine acel barbat.Eu o inteleg pe mama ta , pune-te in locul ei, sa stii ca fiica umbla cu un barbat care la varsta la care altii nici nu s-au insurat el deja are 2 divorturi la activ. Mai gandeste-te!
Amora
Postat pe 7 Mai 2009 15:21
Aiurea... Naspa... Cam nasol
Diavolyta_
Postat pe 11 Mai 2009 20:46
Scuza-ma insa n-o inteleg pe mama ta ... Si eu am o rel cu cineva mai mare cu 9 ani jum decat maine dar ai mei nu au zis nimic, m-au lasat pe mine sa iau decizia. Daca mama ta nu e de acord, sunt 2 motive: ori din cauza varstei ( ceea ce mi se pare aberant) ori pt k si-a dat seama k nu e o persoana k lumea , adik nu a simtit k prietenul tau ar fi o persoana serioasa si cu capul pe umeri .
Ceea ce vei face tine doar de tine ... Gandeste-te bine daca merita sa te certi cu mama ta pentru el sau daca merita sa te certi cu el pentru mama ta . Totusi ar fi bine sa vorbesti cu mama ta, sau macar sa incerci, si sa vezi de ce refuza relatia ta ... poate vei reusi sa o convingi k asta vrei tu si k ar fi placut si firesc sa fie langa tine si sa te sustina
lavinia_gabryela
Postat pe 17 Iunie 2009 12:39
intreab-0 pe mama ta asa a facut si ea cind a iubit?....of doamne.....normal ca acum alegi ce este bun pt tine...nu cu mama ramai
pamela_1
Postat pe 17 Iunie 2009 12:52
uh atunci swe schimba situatia..casatorit de 2 ori...mama ta isi face griji pt tine....simte ea ceva
pamela_1
Postat pe 17 Iunie 2009 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum ii spui ca dupa despartire amicitia mai mult te chinuie? 49 De la: ionelaela 16 Noiembrie 2009 21:40
probleme cu parinti 7 De la: lory_lav 1 Octombrie 2012 15:35
Buna 4 De la: mimi_ca29 22 Aprilie 2011 16:47
cu ce ne ajuta ca stim atatea..dar nu le putem pune in practica 4 De la: miss_darine 8 Aprilie 2010 22:41
Aventuri 24 ore - Cum a fost 11 De la: Iris4ever 2 Decembrie 2008 00:40