Setari Cookie-uri

mi-e greu sa fac primul pas

as avea nevoie de sfaturile voastre pentru ca nu stiu ce ar fi mai bine sa fac. am multe scenarii in cap, dar nu stiu care din ele e mai bun.

sa incep cu inceputul. in urma cu ceva timp am cunoscut un tip pe unul din site-urile de pe internet.am inceput sa vorbim pe mess, era din orasul din care sunt si eu(dar acum sunt studenta si sunt plecata, merg acasa doar in week-end), aveam multe lucruri in comun, cunostinte comune si ne intelegeam foarte bine. Am vorbit foarte multe chestii si ne-am intalnit cand am mers acasa. A fost super ceea ce pot sa spun, dar nimik mai mult.:(

am continuat sa vorbim, ne trimiteam foarte multe mesaje zilnic(am ajuns pe la vreo 45), ne tachinam, si era foarte bine. Am incercat sa bat ceva apropouri despre ce ar vrea el de la mine si am ajuns sa imi trimita un mesaj intr-o seara k ar vrea ca noi sa fim impreuna, dar nu stie daca corespunde cerintelor mele. I-am raspuns atunci k nu vreau nimik deosebit, doar putina atentie, respect si incredere.

am continuat sa vorbim insa nu a mai fost vorba de asa ceva. ne-am mai intalnit, dar s-a comportat ca un amic si eu m-am conformat.acum a plecat intr-o vacanta in strainatate pentru 2 saptamani si vorbim chiar daca e plecat.

nu sunt genul de fata foarte frumoasa, insa am foarte mare incredere in mine si cred k exista si alte calitati cu exceptia frumusetii. Sunt destul de timida si am observat si mi-a zis si el k este timid.

chiar nu stiu ce as putea sa fac, cum sa il abordez ca sa isi dea seama k as vrea mai mult de la el:)

mi-e frica sa nu fac ceva gresit, chiar daca cred k si-ar dori si el sa fie altceva intre noi.

AJUTATI-MA VA ROG CU NISTE SFATURI!!!!!!!!!!!
kudika020320
Postat pe 3 Mai 2009 11:55
Tu i-ai spus ca vrei doar respect si incredere .Acum inteleg ca vrei ceva mai mult.Exista un singur mod de a avea .Sa ii spui ca esti pregatita ptr acel ceva deosebit ,pe care nu-l vroiai cu ceva timp in urma.
Nu mai lasa timpul sa treaca ,ptr ca s-ar putea sa nu te mai poata privi decat ca pe o amica si atunci tu vei pierde.
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 12:00
da, i-am zis k nu vreau numai respec si putina atentie, dar nu ma refeream la ceea ce vreau de la el.
cand i-am zis chestiile astea era vorba despre ce caut in general la un baiat:)
kudika020320
Postat pe 3 Mai 2009 12:23
Parca am mai vazut undeva postul...si am adaugat un raspuns insa se pare ca m-am inselat.
Oricum, se pare ca sunteti amnadoi mai timizi, asa ca eu as zice sa incerci o atingere intr-un moment romantic, cum ar fi o plimbare mai pe inserat. O simpla tinere de mana, poate declansa un val de alte emotii.
Poate chiar o mangaiere a obrazului, o indepartarea a unui fir de par imaginar, poate crea o legatura emotionala.
Dupa astea, eu cred ca baiatul nu mai are nevoie de altceva si se prinde...stii tu...ca-n desenele acelea Madagascar, cand girafa si zebra incercau sa-l invete pe leu cum sa se comporte in salbaticie.
Succes!
jenesaispas
Postat pe 3 Mai 2009 14:44
S-ar putea sa sune cam adolescentin sau copilaros chiar ,dar ...incerc sa iti propun ceva .Avand in vedere ca sunteti timizi amandoi si nici macar nu puteti vorbi de ceea ce simtiti ,prima oara trebuie sa ii faci cunscut ca iti doresti ...mai mult.Cum ? Aici vine copilaria .Scrie-i un biletel si spune-i in acelasi timp sa il citeasca acasa ,dar daca vrea sa il citeasca langa tine, nu- l opri .Stiu si eu....poate merge.
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 14:51
putin cam copilareasca ultima idee dar o sa incerc sa fac ceva k mi se pare ca o sansa exista

Postat pe 15 Mai 2009 23:43
Hmm si parere mea este ca la fiecare fata ne e greu sa facem primul pas.. si mi se apre imoral..avem si noi onoarea noastra si demnitatea noastra.... desi poate iubi o perosana foarte mult si nu am dat destul de inteles..;))
DanielaGoia
Postat pe 15 Mai 2009 23:46
curaj gaina ca te tai ! ia-ti inima in dinti si macar da- de inteles ca esti interesata de el
Peony
Postat pe 16 Mai 2009 00:30
am dat de inteles k ii prezint interes, dar nu chiar daca imi zice la telefon k tine la mine nu are curajul sa faca primul pas cand ne intalnim

Postat pe 16 Mai 2009 14:41
baiatu asta e timid rau
Peony
Postat pe 16 Mai 2009 17:09
De la: bia0988, la data 2009-05-16 14:41:09am dat de inteles k ii prezint interes, dar nu chiar daca imi zice la telefon k tine la mine nu are curajul sa faca primul pas cand ne intalnim

prietenul meu e si el f timid!cel putin asa era cand ne-am cunoscut/.....
primul pas l-a facut el.....
eram cu niste prieteni si la o plimbare, discutand diverse chestii (asa, ca sa nu ne uitam unul la altul), la un moment dat m-a prins pur si simplu de mana...ca si cum am fi fost impreuna de ceva timp....
atunci am inteles despre ce e vb si am lasat lucrurile sa decurga de la sine....
anca0704
Postat pe 17 Mai 2009 15:19
de obicei e bine sa incerci...daca e ok,bine,daca nu,iar bine!!! nu ai nimik de pierdut
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Mai 2009 15:40
buna sunt cristina am 14 ani si sunt indragostita.sa spun cum a inceput totul il cunosc de multi ani si cand ne int in oras vb mult dar p mess e super imi pune semne :X adik k ma iubeste si :* ma pupa vb mult si chiar ne intelegem super bn ii plake d mn pt k eu cand ies d p mess imi zice k ma iubeste si k ma pupa oare sa fc eu primul pas multumesc pt sfaturi! si va mai spun k am astep cam jumatatae de an sa faca ceva si nu a facut nimik nici macar sa imi zica ca ar vrea sa ne combinam
cristiana95
Postat pe 16 August 2009 01:38
De la: cristiana95, la data 2009-08-16 01:38:17buna sunt cristina am 14 ani si sunt indragostita.sa spun cum a inceput totul il cunosc de multi ani si cand ne int in oras vb mult dar p mess e super imi pune semne :X adik k ma iubeste si :* ma pupa vb mult si chiar ne intelegem super bn ii plake d mn pt k eu cand ies d p mess imi zice k ma iubeste si k ma pupa oare sa fc eu primul pas multumesc pt sfaturi! si va mai spun k am astep cam jumatatae de an sa faca ceva si nu a facut nimik nici macar sa imi zica ca ar vrea sa ne combinam


primul pas care ar trebui sa-l faci....e sa mergi frumos la culcare.....pt copii s-au impartit deja pijamalele....
Ce cauti pe net la ora asta? hmm?
andreea1976
Postat pe 16 August 2009 01:42
De la: kudika020320, la data 2009-05-03 11:55:54as avea nevoie de sfaturile voastre pentru ca nu stiu ce ar fi mai bine sa fac. am multe scenarii in cap, dar nu stiu care din ele e mai bun.

sa incep cu inceputul. in urma cu ceva timp am cunoscut un tip pe unul din site-urile de pe internet.am inceput sa vorbim pe mess, era din orasul din care sunt si eu(dar acum sunt studenta si sunt plecata, merg acasa doar in week-end), aveam multe lucruri in comun, cunostinte comune si ne intelegeam foarte bine. Am vorbit foarte multe chestii si ne-am intalnit cand am mers acasa. A fost super ceea ce pot sa spun, dar nimik mai mult.:(

am continuat sa vorbim, ne trimiteam foarte multe mesaje zilnic(am ajuns pe la vreo 45), ne tachinam, si era foarte bine. Am incercat sa bat ceva apropouri despre ce ar vrea el de la mine si am ajuns sa imi trimita un mesaj intr-o seara k ar vrea ca noi sa fim impreuna, dar nu stie daca corespunde cerintelor mele. I-am raspuns atunci k nu vreau nimik deosebit, doar putina atentie, respect si incredere.

am continuat sa vorbim insa nu a mai fost vorba de asa ceva. ne-am mai intalnit, dar s-a comportat ca un amic si eu m-am conformat.acum a plecat intr-o vacanta in strainatate pentru 2 saptamani si vorbim chiar daca e plecat.

nu sunt genul de fata foarte frumoasa, insa am foarte mare incredere in mine si cred k exista si alte calitati cu exceptia frumusetii. Sunt destul de timida si am observat si mi-a zis si el k este timid.

chiar nu stiu ce as putea sa fac, cum sa il abordez ca sa isi dea seama k as vrea mai mult de la el:)

mi-e frica sa nu fac ceva gresit, chiar daca cred k si-ar dori si el sa fie altceva intre noi.

AJUTATI-MA VA ROG CU NISTE SFATURI!!!!!!!!!!!



io am o sora de 16 anisori.

daca ar veni vreodata vorbind asa cum ai scris tu aici,spunand de probleme ca cea de aici.....

sti ce as spune?




CA E PROASTA CU DUHUL

treci si dormi imediat


treci in camera ta si sa nu te mai prind pe net










o fi inteles ce am vrut sa spun?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 16 August 2009 01:54
probabil o sa inteleaga....totusi e mai mare decat fetita la care i-am raspuns....
andreea1976
Postat pe 16 August 2009 01:58
De la: andreea1976, la data 2009-08-16 01:58:12probabil o sa inteleaga....totusi e mai mare decat fetita la care i-am raspuns....


sa ma ierte dumnezeu dar nu mai suport atata cretinitate de la copii astia. vrea primu pas draga...la 2 noaptea pe net. e indragostita draga,i-au dat si ei 2 flocisori si e indragostita draga....ce sa ne prapadim de durere draga.....tara se zbate in colaps economic si ea e topita dupa papurica fere frica......EXTRAORDINAR DOMNE. FIRAR ALDRECU DE MTV CA PARCA TOT BULGARII ERAU BUNI.

BINE LE FACEA CEAUSESCU NENE.....

GHEARE DE GAINA SA LE CHIORAIE MATELE SA NU AIBE TIMP DE DRAGOSTEA CURULUI .....AVORTURI LA 14 ANI,PURADEI CARE NU SE STIE CINE LE E TATAL VENITI DIN COPILE DE 14 ANI.......le arde de dragoste,ei sunt niste handicapati care abea stiu sa se stearga la fund si le arde de dragoste si de PRIMUL PAS ......


de ras sa fie huuoooo
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 16 August 2009 02:05
Salutareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!
Andreea pup!!!!!!!!
anca0704
Postat pe 16 August 2009 02:09
Cristina nu esti cam mica pentru "combinatii"? Ce ai vrut sa spui cand ai scris ca satepti de jumatete de an sa va combinati? Cati ani are "pustiul"? Cu mama ta ai o relatie de prietenie? Stie ce te preocupa? In opinia mea la aceasta varsta ar trebui sa te preocupe cu totul alte lucruri cum ar fi , de exemplu, : liceul la care vei merge. Ce iti doresti de la viata? E drept ca sunteti generatia care va incepeti viata sexuala foarte devreme , dar asta iti doresti? Daca nu la asta te gandeai cand ai scris pe forum, e cazul sa-ti revizuiesti modul de exprimare caci asta s-a inteles si probabil tocmai de aceea reactiile iscate de mesajul tau nu au fost tocmai "ortodoxe" . Esti inca un copil . De fapt, scuze, esti adolescenta, dar asta nu trebuie sa te impiedice sa iti traiesti copilaria. Ai grija de tine si sfatuieste-te si cu mama ta (daca se poate) caci nimeni in lume nu iti vrea binele precum cea care ti-a dat viata.
lexxie
Postat pe 16 August 2009 11:28
Iti raspund eu cu o parere sincera.

Fa tu primul pas !

Nu mai avea idei "expirate" conform carora baiatul trebuie sa faca primul pas.

Fa primul pas.

Daca tot ce ai scris este adevarat iti garantez urmatorul scenariu:
1.Cand va intalniti pune-te la el in brate.
2. La urmatoarea intalnire saruta-l scurt.
3. Cand va despartiti la finalul intalnirii din nou: pupa-l pe buze.
4. Urmeaza intalnirea in care va veti saruta mai deep probabil tot la initiativa ta.
5. De atunci va urma sa ia si el initiativa. Va incepe sa te sarute si el. Va veti apropia din ce in ce mai mult.

Succes !

Daca nu functioneaza, poti sa imi reprosezi. Sunt aici !
opersoana
Postat pe 28 August 2009 22:33
Draga mea, nu te mai framanta atata, ia problema si rezolv-o. Vorbeste cu el si daca vrea sa inteleaga bine daca nu atunci asta este, tu ti-ai facut datoria si nu este nimic rau in asta! Am 29 de ani si dupa atatea relatii care au debutat numai dupa ce el „a facut primul pas” au ajuns la final! Intr-o zi am decis sa fac eu „primul pas” si l-am cautat pe el, barbatul pentru care de ani de zile am avut un loc special in sufletul meu! Nu vreau sa te descurajez dar a iesit foarte urat toata aceasta initiativa a mea pentru ca el a fost las si nu a vrut sa ma asculte dar mi-a adus tot felul de acuzatii si acum ma priveste ca pe un alt prapad! Am simtit ca ma parbusesc efectiv dar am ridicat fruntea sus, nu ma mai intereseaza nici „ce zice lumea” nici parerea lui, eu mi-am facut datoria, nu i-am gresit cu nimic in afara de a-i spune ce am pe suflet asa cum el ma rugase!!! Deci, te sfatuiesc sa-ti impui punctul de vedere, fara complexe si fara prejudecati pentru ca nu faci nimic rau! Si reactia lui poate fi o caracteristica foarte importanta pentru tine! Succes!
madutza80
Postat pe 31 August 2009 14:06
De la: DanielaGoia, la data 2009-05-15 23:46:18Hmm si parere mea este ca la fiecare fata ne e greu sa facem primul pas.. si mi se apre imoral..avem si noi onoarea noastra si demnitatea noastra.... desi poate iubi o perosana foarte mult si nu am dat destul de inteles..;))



Nu mi se pare absolut deloc imoral si lipsit de demnitate sa ne exprimam iubirea fata de cineva! Dragostea nu presupune umilinta si lipsa de demnitate!
madutza80
Postat pe 31 August 2009 14:16
nu stiu daca s-a mai discutat despre asta dar am o ''problema''as dori sa ii pregatesc prietenului meu o seara speciala..bine ceva simplu:muzica,un dans,un pahar de vin rosu si restul stiti voi..problema e ca mi-i frica sa fac asta daca se poate numi frica..adica eu vreau sa fac asta da parca mi-i rusine sau mi-i frica ca nu o sa iasa bine si ma fac de ras....ajutoooorrrr
krystalalex
Postat pe 22 Aprilie 2011 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia? 59 De la: tonikana 26 Ianuarie 2009 17:01
buna.. 35 De la: pamela_1 17 Iunie 2009 12:50
intra!!! site psihologie :) 9 De la: powersinziana 14 Aprilie 2009 21:01
Nu mai vreau sa ii cunun 1 De la: kudika_1032721 23 Aprilie 2018 16:44
need help :D 11 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 09:15