Setari Cookie-uri

Ai fost inselata dar tot il iubesti?

Precum toate relatiile sunt diferite, dar cand e vorba de o iubire adevarata lupti. Am fost inselata de fosta lui sotie, avand si 2 copii cu ea nu mia fost usor, fiind primul meu barbat si tocmai cand pentru mine a fost totul nou in iubire si eram fericita doar ca eram cu el, era incredibil de greu fiind si sub intretinerea lui. Dar o data e destul, a doua oara daca o face va spun ca deja sa obisnuit. Pe mine ma inselat de mai multe ori, el zice ca nu dar lam prins de atatea ori cu minciuna, nu e de stat cu un asemenea barbat, nu noi care vrem familie si pe cineva care nu vrem sa impartim. Mam maritat cu altcineva, intre timp el a ramas singur, a venit in judetul meu sa se intalneasca cu mine de ziua mea, am avut sex in masina lui, el fiind singur de cateva luni si ma bocea pe mine,am aflat si eu inca il mai iubeam si acum suntem iar impreuna nestiind ca defapt eu atunci ramasesem insarcinata deja de el. Nu oricine poate trece peste, daca crezi ca esti pregatita sa lasi totul in urma de parca nu a fost vreodata pentru ca il iubesti si stii ca te iubeste atunci iartal. Dar nu uita ca o viata ai si fara de incredere intr-o relatie nu se poate. Dar nu uita ca o viata avem nu 10 dar daca stii cum sa o traiesti o traiesti cat 10 la un loc.
Heavenly_angel
Postat pe 7 Mai 2009 20:09
imi cer scuze pentru scris sunt de pe i-phone si e mai greu. Scuze inca o data.
Heavenly_angel
Postat pe 7 Mai 2009 20:13
ma luminezi si pe mine k nu prea intelesei yo ce vrei tu
bestiutza_relouded
Postat pe 7 Mai 2009 20:14
De la: kudika012387, la data 2009-05-07 20:13:58 imi cer scuze pentru scris sunt de pe i-phone si e mai greu. Scuze inca o data.

ce vina are i-phonul cu faptul k nu te-ai exprimat corect.Ma rog ai omis esentialul
bestiutza_relouded
Postat pe 7 Mai 2009 20:16
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-05-07 20:16:35
De la: kudika012387, la data 2009-05-07 20:13:58 imi cer scuze pentru scris sunt de pe i-phone si e mai greu. Scuze inca o data.

ce vina are i-phonul cu faptul k nu te-ai exprimat corect.Ma rog ai omis esentialul


Lasa bre fata in pace...uneori este destul de deranjnat sa scrii romane cu i-phone-ul !

Postat pe 7 Mai 2009 20:20
de fapt aici s-au inselat unul pe altul fostul sot cu fosta sotie si fosta sotie cu fostul sot....adica cea de-a doua sotie a fost inselata de sot cu prima sotie a sotului, au divortat, si s-a maritat si l-a inselat pe recentul sot cu fostul sot, si a ramas si gravida...dar titlul nu se potriveste...

Postat pe 7 Mai 2009 20:40
De la: Shpuuu, la data 2009-05-07 20:20:10
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-05-07 20:16:35
De la: kudika012387, la data 2009-05-07 20:13:58 imi cer scuze pentru scris sunt de pe i-phone si e mai greu. Scuze inca o data.

ce vina are i-phonul cu faptul k nu te-ai exprimat corect.Ma rog ai omis esentialul


Lasa bre fata in pace...uneori este destul de deranjnat sa scrii romane cu i-phone-ul !

eu am inteles k are doar i-phone
si altii au si nu se lauda
bestiutza_relouded
Postat pe 7 Mai 2009 20:42
De la: katwoman, la data 2009-05-07 20:40:13de fapt aici s-au inselat unul pe altul fostul sot cu fosta sotie si fosta sotie cu fostul sot....adica cea de-a doua sotie a fost inselata de sot cu prima sotie a sotului, au divortat, si s-a maritat si l-a inselat pe recentul sot cu fostul sot, si a ramas si gravida...dar titlul nu se potriveste...

si totusi ce vrea?

Gata stiu
din categoria nu vreau nimic doar ma laud ,face parte
bestiutza_relouded
Postat pe 7 Mai 2009 20:44
probabil nu stie ce sa faca cu sarcina, daca il poate minti pe recentul sot ca e copilul lui...

Postat pe 7 Mai 2009 20:45
De la: katwoman, la data 2009-05-07 20:45:40probabil nu stie ce sa faca cu sarcina, daca il poate minti pe recentul sot ca e copilul lui...


mda.. shi dc il minte... shi probabil il va minti...ce o sa faca dc peste cativa ani - doamne fereste! - copilul va avea nev de un transplant sau de o transfuzie de sange? shi normal k sotul nu va fi compatibil... k deh, nu i tatal biologic... shi poate nici ea nu va avea aceeashi grupa sangvina...nu cred k a luat posibilitatea asta in calcul... sau poate sotul va avea nev de astfel de interventii shi copilul va tb sa faca analizele shi pfiuuuuuuuu surprizaaaaaaaa!!!! shi tot asha....

uneori noi, femeile, cand aj inaceasta sit nu prea mai gandim clar nu?

shi da, o viatza avem... nu zece ( tare naspa ) dar asta nu e o scuza pt infidelitate dar totushi.. multi traim dupa principiu: mai bine regret ceva facut decat ceva nefacut.... sau decat sa ma intreb toata viatza: cum ar fi fost dc ash fi facut aia sau ailalta... mai bine ma dau cu capu de pereti stiind k tare bine ar fi fost sa tin picioarele incrucisate / sau slitzul tras......

una lume n are limite sau principii.... sau poate pur simplu... adora sa ishi complice existenta shi asha de zdruncinata in trecut
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 8 Mai 2009 10:00
De la: katwoman, la data 2009-05-07 20:45:40probabil nu stie ce sa faca cu sarcina, daca il poate minti pe recentul sot ca e copilul lui...

minciuna are picoare scurte mai tarziu sau mai devreme se va afla adevarul aceasta minciuna va fii doar un paravan temporar iar mai tarziu va fii si mai rau, va ramane singura si cu resentimente atat din partea tatalui copilului, actualului sot cat si a copilului,ascunzand adevarul nu va provoca decat suferintza si durere
yumy
Postat pe 9 Mai 2009 08:28
ce e asa greu de inteles? Nu mam laudat cu i-phonul meu doar ca am repetat acolo...ceva cam de 2 ori,ca am cam uitat romana, dar din ce am scris eu am vrut sa dau de inteles ca daca iubesti cu adevarat ierti si lasi totul in urma. Iar tu katwoman esti o toanta copilul e al lui recentul meu sot tu nu intelegi bine romaneste? Dute la scoala si preia lectii de romana. Eu am o scuza dar nu zic ca tu nu ai, a fi prosta e ok dar tu intreci limita.
Heavenly_angel
Postat pe 9 Mai 2009 18:18
Buna!Sa stii ca e cam relativa partea asta cu iertarea si e o problema mare cand nu te mai iubesti pe tine indeajuns cat sa te respecti si sa pretinzi respect si de la partener.Nu cred in schimbarea omului peste noapte si sfatul tau nu e cel mai potrivit pentru femeile inselate,ar trebui sa incepem sa gandim mai egoist si sa ne pretuim mai mult ca femei
Amora
Postat pe 9 Mai 2009 20:00
De la: Amora, la data 2009-05-09 20:00:07Buna!Sa stii ca e cam relativa partea asta cu iertarea si e o problema mare cand nu te mai iubesti pe tine indeajuns cat sa te respecti si sa pretinzi respect si de la partener.Nu cred in schimbarea omului peste noapte si sfatul tau nu e cel mai potrivit pentru femeile inselate,ar trebui sa incepem sa gandim mai egoist si sa ne pretuim mai mult ca femei
pana nu ne asiguram ca barbatul de langa noi chiar tine la noi cu adevarat nu trebuie sa lasam garda jos
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 06:39
oare nu am mentionat eu ca toate relatiile nu sunt la fel si nu oricine poate ierta ca mine?? Tu ai citit comentariile si pentru ca toates negative teai gandit sati pierzi si tu timpul. Mah in puii mei eu am problems sau voi nu cititi bine?????
Heavenly_angel
Postat pe 10 Mai 2009 16:38
Interesant. Te sustin.

Postat pe 9 Iulie 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce pot sa fac....:(( some help pls :D 21 De la: angelsANDbutterflyes 5 Noiembrie 2010 13:21
ne-am despartit dar totusi...il iubesc inca 6 De la: adyna2905 25 Iunie 2010 15:21
Sa te cunosc pe tine !😏 9 De la: kudika_1000552 21 Martie 2016 09:38
ajutati-ma!!!nu stiu ce sa fac... 8 De la: kika25 13 Octombrie 2009 19:00
ce as putea sa fac 20 De la: blackangel05 29 Noiembrie 2008 18:39