Setari Cookie-uri

se poate ierta o minciuna?

am 23 de ani.iubitul meu are 30 de ani si e in divort,are si un copil de 4 ani.eu am aflat dupa 4 luni tote astea,pt k s-a gandit el k poate l-as lasa daca as fi stiut adevarul si de frika sa nu ma piarda m-a mintit,sau nush,mi-a ascuns adevarul.lucrurile merg ff bine,iesim cu baiatul lui,dar totusi sunt putin neincrezatoare...ce ziceti de asta?
antoanette_11
Postat pe 8 Mai 2009 20:23
are tata o vorba...eu te iert dar pacatul sa ti-l tragi....
antoanette_11
Postat pe 8 Mai 2009 20:24
Parerea mea: nu inseamna ca daca a fost casatorit si are un copil pentru el s-a terminat viata. da-i o sansa si timpul va decide daca sunteti facuti unul pentru altul sau nu...
Lucia1971
Postat pe 8 Mai 2009 20:27
Nu este neaparat o minciuna...A amanat sa-ti spuna adevarul..
Eu zic sa ii dai o sansa .Daca ai fi fost in situatia lui poate ai fi procedat la fel.

Iti dai seama ca nici lui nu i-a fost usor sa tina un asa secret, mai ales daca te iubeste..
ella_c
Postat pe 8 Mai 2009 20:52
Parerea mea este ca ar fi trebuit sa fie sincer de la inceput, mai alesca e vorba un aspect destul de important din viata lui ...asta nu inseamna neaparat ca va minti mereu, dar putina atentie nu strica totusi
Caramell
Postat pe 8 Mai 2009 21:05
pai doar :( tu stii in sufletul tau , daca trebuie iertat sau nu , vezi cum decurg lucrurile , si vezi mai degraba daca el chiar te iubeste pe tine sau e doar o obsesie , sau doar ca s-a plictisit de nevasta lui , dar din mom :( ce s-a despartit de actuala , asa cred ca poate v-a face si cu tine daca v-ati casatori , poate ca el e genul acela care sta putin si dupa se ofileste trece mai departe , si daca e asa chiar nu as fi de acord cu o astfel de persoana alaturi de mine :( ! te popacesc !
placereimensa
Postat pe 9 Mai 2009 00:35
De la: antoanette_11, la data 2009-05-08 20:23:38am 23 de ani.iubitul meu are 30 de ani si e in divort,are si un copil de 4 ani.eu am aflat dupa 4 luni tote astea,pt k s-a gandit el k poate l-as lasa daca as fi stiut adevarul si de frika sa nu ma piarda m-a mintit,sau nush,mi-a ascuns adevarul.lucrurile merg ff bine,iesim cu baiatul lui,dar totusi sunt putin neincrezatoare...ce ziceti de asta?

daca tu nu stiai de existenta sotiei...si acum va iubiti cred ca meritati sa va dati o sansa
ralu_zar
Postat pe 9 Mai 2009 00:38
apoi nu-i o crima...si apoi in 4 luni doar nu ati ajuns asa departe...este greu dar...poate chiar ia fost frica sa nu fugi...multi barbati aleg calea asta ..dc?simplu...cei divortati au un motiv nu de au divortat..au facut ei ceva nu?...si atunci prefera sa minta...
coffeeta
Postat pe 9 Mai 2009 00:40
De la: coffeeta, la data 2009-05-09 00:40:35apoi nu-i o crima...si apoi in 4 luni doar nu ati ajuns asa departe...este greu dar...poate chiar ia fost frica sa nu fugi...multi barbati aleg calea asta ..dc?simplu...cei divortati au un motiv nu de au divortat..au facut ei ceva nu?...si atunci prefera sa minta...


si ce a facut cred ca e destul de grav de a ascuns atat de bine trecutul,si ce trecut cu un copil la misloc
dar sa mearga mai departe ca doar o minciuna nu inseamna nimic pentru inceput
stai sa scoata tot arsenalul

am uitat te asteptam cu alt topic peste vreo 2 luni sa ne spui si ce minciuna a produs despartirea
scorpyoW
Postat pe 9 Mai 2009 00:50
un barbat care minte odata minte si a doua oara, minciua e ca un viciu
daca il ierti odata s-ar putea sa se repete si a doua oara si sa ajungi sa te invarti intr-un cerc vicios doar pentru simplul fapt ca tu crezi ca te iubesti si tu la randul tau il iubesti
eu consider ca mai presus de sentimente e sinceritatea si ca iubirea nu poate rezista fara ea
a fii sincer inseamna a fii pur, iar puritatea inseamna iubire si nu orice fel de iubire ci una frumoasa si curata care te face sa crezi ca intr-adevar va dura in timp si te va face sa te simti bine cu adevarat
o minciuna nu face altceva decat sa strecoare indoiala in sufletul tau teama ca totul se va termina intr-o buna zi...
yumy
Postat pe 9 Mai 2009 08:37
Eu cred ca ar fi bine totusi sa-i dai o sansa si pe parcurs o sa-i observi comportamentul si atunci vei stii sigur daca ai facut bine.
Dar...motivul despartirii dintre el si sotia sa il cunosti?
DianaGygax
Postat pe 9 Mai 2009 09:12
De la: DianaGygax, la data 2009-05-09 09:12:13Eu cred ca ar fi bine totusi sa-i dai o sansa si pe parcurs o sa-i observi comportamentul si atunci vei stii sigur daca ai facut bine.
Dar...motivul despartirii dintre el si sotia sa il cunosti?

barbatii isi irosesc repede sansele si aspira mereu la altele
yumy
Postat pe 9 Mai 2009 09:15
yumiiiii , eu am incercat sa ti trimit mesaj pe private si nu a mers:((
blue07scorpion
Postat pe 9 Mai 2009 11:01
De la: blue07scorpion, la data 2009-05-09 11:01:15yumiiiii , eu am incercat sa ti trimit mesaj pe private si nu a mers:((
blue cine stie ce o avea site-ul asta dar o sa se face el bine
yumy
Postat pe 9 Mai 2009 17:43
De la: antoanette_11, la data 2009-05-08 20:23:38am 23 de ani.iubitul meu are 30 de ani si e in divort,are si un copil de 4 ani.eu am aflat dupa 4 luni tote astea,pt k s-a gandit el k poate l-as lasa daca as fi stiut adevarul si de frika sa nu ma piarda m-a mintit,sau nush,mi-a ascuns adevarul.lucrurile merg ff bine,iesim cu baiatul lui,dar totusi sunt putin neincrezatoare...ce ziceti de asta?


ops....sorry...o relatie nu se cladeste pe minciuna niciodata,deci fi cu bagare de seama daca a facut-o o va mai face...te dezamagesc dar sunt mai coapta ca voi..si poate mai experimentata ,in fine tu alegi cu cine vrei sa-ti petreci o parte din viata ta,dar nu face prostia de a te casatori cu un tip care a mai fost casatorit si mai ales are un copil,acest copil este si va fi important pt el incontinuare deci poate vei fi pe planul 2 pt el...naspa...eu una nu m-as casatorii cu un barbat ,daca as fi fara obligatii...poate gresesc...dar timpul va decide ceea ce vei face,eu insa te sfatuiesc sa fii mai atenta pe viitor in ceea ce priveste relatia ta..cu el...
vio_miha66
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:10
De la: antoanette_11, la data 2009-05-08 20:23:38am 23 de ani.iubitul meu are 30 de ani si e in divort,are si un copil de 4 ani.eu am aflat dupa 4 luni tote astea,pt k s-a gandit el k poate l-as lasa daca as fi stiut adevarul si de frika sa nu ma piarda m-a mintit,sau nush,mi-a ascuns adevarul.lucrurile merg ff bine,iesim cu baiatul lui,dar totusi sunt putin neincrezatoare...ce ziceti de asta?


ar trebui sa privesti lucrurile din punctul lui de vedere: era indragostit de tine si nu vroia sa te piarda. si sa nu uitam, ca pana la urma, ti-a zis adevarul, totusi.

eu zic ca merita sa-l ierti. bafta! :)
franziska_eu
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:13
De la: vio_miha66, la data 2009-09-14 17:10:11
De la: antoanette_11, la data 2009-05-08 20:23:38am 23 de ani.iubitul meu are 30 de ani si e in divort,are si un copil de 4 ani.eu am aflat dupa 4 luni tote astea,pt k s-a gandit el k poate l-as lasa daca as fi stiut adevarul si de frika sa nu ma piarda m-a mintit,sau nush,mi-a ascuns adevarul.lucrurile merg ff bine,iesim cu baiatul lui,dar totusi sunt putin neincrezatoare...ce ziceti de asta?


ops....sorry...o relatie nu se cladeste pe minciuna niciodata,deci fi cu bagare de seama daca a facut-o o va mai face...te dezamagesc dar sunt mai coapta ca voi..si poate mai experimentata ,in fine tu alegi cu cine vrei sa-ti petreci o parte din viata ta,dar nu face prostia de a te casatori cu un tip care a mai fost casatorit si mai ales are un copil,acest copil este si va fi important pt el incontinuare deci poate vei fi pe planul 2 pt el...naspa...eu una nu m-as casatorii cu un barbat ,daca as fi fara obligatii...poate gresesc...dar timpul va decide ceea ce vei face,eu insa te sfatuiesc sa fii mai atenta pe viitor in ceea ce priveste relatia ta..cu el...


P.S.
barbat cu obligatii...de niciun fel....AVIZ TIPELOR...FITI ATENTE CE BARBATI VETI ACCEPTA IN VIATA V-STRA.
vio_miha66
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:14
Orice om merita a doua sansa..
Aphrodite
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:38
De la: antoanette_11, la data 2009-05-08 20:23:38am 23 de ani.iubitul meu are 30 de ani si e in divort,are si un copil de 4 ani.eu am aflat dupa 4 luni tote astea,pt k s-a gandit el k poate l-as lasa daca as fi stiut adevarul si de frika sa nu ma piarda m-a mintit,sau nush,mi-a ascuns adevarul.lucrurile merg ff bine,iesim cu baiatul lui,dar totusi sunt putin neincrezatoare...ce ziceti de asta?

hmm,si la mine in familie s-a petrecut o situatie asemanatoare..identica! si s-au casatorit si sunt fericit impreuna si dupa 6 ani..inca se iubesc mult...
asa ca...de ce nu?!
cantafabule
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:44
De la: Aphrodite, la data 2009-09-14 20:38:07Orice om merita a doua sansa..
POATE PE VIITOR VA DIVORTA SI DE TINE DUPA CE ITI FACE OBLIGATII, te va arunca exact ca pe copilul si nevasta lui aitineretea , viitorul in fata! lasa-l urgent!
laramira
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Important!!!!!!!! Tks 5 De la: _dulcik_ 23 Aprilie 2009 11:09
buna 14 De la: one_size 28 Octombrie 2009 10:05
Cat de bune sunt acele cursuri Eurocor? 1 De la: kudika228464 16 Iulie 2010 10:12
voi ce parere aveti despre asta?? 6 De la: stefanianane08 6 Octombrie 2009 15:54
deci.. 2 De la: anna_zece 24 Septembrie 2009 13:58