Setari Cookie-uri

helpppp

buna,am visat ca tineam in brate o fetita iimbracata in roz,nu stiti ce inseamna?am intarziere de 3 zile oare este ceva????? vi s-a intamplat si voua??????mersi daca o sa imi raspundeti
bkkl
Postat pe 10 Mai 2009 13:08
Nu-i asa ca iti doresti o fetita imbracata in roz?
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 13:11
da vreau, sper sa se intample minunea
bkkl
Postat pe 10 Mai 2009 17:12
Eu stiu ca daca visezi soareci este posibil sa fi ramas insarcinata...Se spune ca atunci cand visezi copil mic nu ar fi de bine.Nu prea ma pricep...doar ca asa imi spunea candva bunica mea..
Dar pana la urma depinde si la ce te-ai gandit inainte de culcare...
ella_c
Postat pe 10 Mai 2009 17:19
De la: bkkl, la data 2009-05-10 13:08:27buna,am visat ca tineam in brate o fetita iimbracata in roz,nu stiti ce inseamna?am intarziere de 3 zile oare este ceva????? vi s-a intamplat si voua??????mersi daca o sa imi raspundeti


Cred ca faptul ca ti-a intarziat 3 zile, te-a facut, evident sa te gandesti ca esti insarcinata, asfel, subconstientul isi face treaba....
Daca iti doresti.... BAFTA!
Kathhy
Postat pe 10 Mai 2009 17:23
si eu stiu la fel din bunici c atunci cand visezi soarceci inseamna sarcina iar cnd visezi copii nu e de bine....la ce te-ai gamdit inainte de a adormi?? eu cred ca iti doresti ff mult un bebbe avand in vedere ce ai patit in urma....ti-am citit mesajul pe topicul sarcina...sper sa ti se indeplinesca dorinta si sa te ajute d-zeu.....si eu im doresc ff mullt un bebe....dar nu imi iese... dar nu imi pierd speranta....poate intr-o zi ne anuntam si noi pe aici k suntem gtravidute asa ca capul sus!!
aliona_larisa
Postat pe 10 Mai 2009 21:20
buna,mereu ma gandesc la copii inainte sa adorm dar dupa sarcina pierduta totul mi s-a dereglat,aveam un ciclu regulat nu exista nici o zi sa intarzie acum vine numai cand vrea el,luna trecuta mi-a intarziat 7 zile,iar acum nu stiu o sa mai astept,nu m-am protejat in zilele care le numesc eu fertile ca nici nu mai stiu cand am ovulatia asa dupa calculul meu,probabil dupa o sarcina pierduta se iau niste medicamente pt reglarea organismului,dar mie medicul mi-a spus ca pot sa am linistita urmatoarea sarcina ca totul e ok, incerc de vreo 5 luni sa raman insarcinata dar nimic,am auzit ca dupa contact sa stai cu picioarele rezemate de perete circa 15min,asa a stat sormea si a ramas insarcinata din prima si cand am ramas insarcinata am urmat sfatul,dar acum ,uneori mie frica sa nu se intample la fel ca prima sarcina,dar cum a vrea Dumnezeu,
bkkl
Postat pe 11 Mai 2009 17:56
te credd..eu nu am nic o sarcina pierduta..darimi doresc atat de mult un bebe ca nici nu am cuvinte sa ma exprim.tu ai visat o fetita dar eu visez mai tot timpul soareci care se spune ca inseamna sarcina dar nu am nimic eu incerc de vreo 4-5 luni...ink nimic.chestia asta ca dupa contact sa stai cu picioarele in sus nu o stiam.o sa incerc si eu luna asta...mai vb ..poate o sa ne bucuram intr-o zi amandoua si o sa ne dam vestea cea mare una alteia..eu ink nu mi-am pierdut speranta dar ori de cate ori vad un bebe mai i plansul ...spor^^ la munk^^
aliona_larisa
Postat pe 13 Mai 2009 14:37
fetelor pazea ca acu apare lourdess si vedeti voi ce va luatzi
donttouch
Postat pe 13 Mai 2009 14:39
vai nuuuuu
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 14:43
De la: donttouch, la data 2009-05-13 14:39:42 fetelor pazea ca acu apare lourdess si vedeti voi ce va luatzi


noroc ca ma aperi tu...ca asa nici nu mai ziceam de copil nimic
coffeeta
Postat pe 13 Mai 2009 14:46
Eu stiam ca daca visezi iepurasi albi e semn ca vei ramane gravida. Copii mici nu-i prea bine sa visezi dar cateodata ne influentam singuri visele , autosugestie
Peony
Postat pe 13 Mai 2009 23:42
PLANG,DE FERICIRE , Bucurati va impreuna cu mine sunt atat de fericita fetelor, sa dea Maicuta Domnului totul sa fie bine, Larisa cu picioarele in sus mama draga asa se fac bebeii am facut testul si a iesit cu 2 liniute ,sa vedem de acum incolo
bkkl
Postat pe 15 Mai 2009 17:29
De la: bkkl, la data 2009-05-15 17:29:43PLANG,DE FERICIRE , Bucurati va impreuna cu mine sunt atat de fericita fetelor, sa dea Maicuta Domnului totul sa fie bine, Larisa cu picioarele in sus mama draga asa se fac bebeii am facut testul si a iesit cu 2 liniute ,sa vedem de acum incolo


Felicitari
andreea1976
Postat pe 15 Mai 2009 17:33
De la: bkkl, la data 2009-05-15 17:29:43PLANG,DE FERICIRE , Bucurati va impreuna cu mine sunt atat de fericita fetelor, sa dea Maicuta Domnului totul sa fie bine, Larisa cu picioarele in sus mama draga asa se fac bebeii am facut testul si a iesit cu 2 liniute ,sa vedem de acum incolo

felicitari
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 20:44
Buna ziua stimata redactie !!!
Inca de la inceput tin sa spun ca snteti o echipa superba si va urez mult succes in continuare!!!iar la toate domnele si domnisoarele va urez mult succes,sanatate,fericire si dragoste multa in continuare!!!
Probabil va intrebati cu ce scop am scris acest e-mail...pai haideti sa va povestesc poveste mea : ma numesc Pavel Ionela-Roxana,am 21 d ani(care i-am implinit ieri),sunt originara dintr-un satuc din jud:Vaslui dar acum sunt studenta in Galati la facultatea de litere sectia romana-engleza,anul 2.Sunt deasemenea o mamica as spune foarte tanara,am un baietel de 3 ani si 8 luni pe nume Vlad-Ionut.
Mi-e foarte greu sa il cresc singura,parintii ma ajuta cu faptul k il au la ei dar cu nimik altceva,mama e casnica iar tata e alcoolist,duce tot salariul pe bautura iar acasa numai aduce nimik iar copilasul meu e nevoit sa traiasca doar din alocatia de la stat si din salariul meu dar care de vreo 3 luni nu il mai am pentru ca m-au dat afara de cand cu criza financiara.Mi-e greu sa fac fata si cu facultatea si cu copilul,stau intr-un kmin studentesc pe care si pe asta trebuie sa il platesc lunar,bani care eu sincer nu am mai avut sa platesc de 3 luni,risc sa fiu data afara din kmin si sa dorm pe strada.Facultatea o platesc 1.700 de lei pe an si pe asta trebuie s-o platesc pana la inceputul sesiunii de vara adica pe 20 mai ca sa am dreptul de a intra in sesiune.Nu ma pot descurca singura:ma imprumut pe la toti cunoscutii mei in speranta k am sa pot face ceva dar nu reusesc,nimeni nu te ajuta,nu iti da nici o felie de paine sau o cana de apa daca ai nevoie. Vreau din tot sufletul sa imi termin facultatea pentru ca vreau ca baietelul meu sa creasca bine,sa nu duca lipsa de nimic,vreau sa invete la o scoala buna si sa nu fie nevoit sa refuze sa isi cumpere o carte sau altceva din simplul fapt k eu nu am bani sa il intretin.Cred k toata mamele ma inteleg,probabil ma si judeca k de ce am un copil la varsta asta dar aici am o alta poveste trista in spate...tatal lui Vlad a abuzat de mine cand avem 16 ani jumate,eu mica si nestiind nimik pe atunci am stat fara sa merg la vreun doctor,nici cu mama nu am vorbit si m-am trezit k sunt insarcinata.Am dus o viata dura cu tata in special,am dormit prin vecini knd eram insarcinata pentru ca el nu ma vroia in curtea lui,ma batea in cel mai vulgar mod fara sa tina cont ca eram insarcinata si ca un suflet creste in mine dar sa nu credeti ca acum e mai roz situatia,nu e deloc ba chiar e mai rea dar ce sa fac inghit orice pentru copilasul meu,pentru binele lui,viitorul lui.El e lumina ochilor mei,speranta mea de a mai trai si maine,inima mea.
Acum vine marea mea rugaminte:VA ROG FRUMOS sa ma AJUTATI si pe mine pentru ca nu vreau sa fiu exmatriculata de la facultate,vreau s-o termin sa imi pot creste copilul.
VA ROG FRUMOS sa ma credeti(daca nu puteti verifica si la camin k am restante si la facultate k am taxa neplatita."Dunarea de Jos" din Galati asa se numeste facultatea unde sunt studenta.Ieri a fost cea mai trista zi din viata mea,ziua in care m-am nascut pe care am ajuns s-o blestem..vreau si eu un pic de fericire,lumina,speranta,voie-buna,speranta ca un zambet care il am azi nu trebuie sa il platesc de o mie de ori in lacrimi,sunt secata de putere si de lacrimi,numai am sperante,numai am nimik....Apelez la un suflet de mama care isi vrea copilul bine si sa nu duca lipsa de nimik,apelez la un suflet bun care vrea sa ajute un suflet necajit si aflat la un nivel al disperarii pe care niciodata nu a crezut k il va ajunge.
Am sa va adresa mea de email: ionela_pavel88@yahoo.com ,va rog sa ma ajutati.Am apelat la toate televiziunile dar nimeni nu m-a luat in serios,am apelat de fapt la toata lumea dar nimeni nu isi intoarce fata catre un om sarac si nevoias.
Imi vine sa tip ca sa ma puteti auzi si sa puteti citi disperarea din glasul meu poate dvs o sa ma credeti....poate k nu o sa neglijati mesajul meu.
Va rog frumos sa ma ajutati...nu intoarceti si dvs fata knd cititi acest mesaj...numai pot...am mare nevoie de ajutor...AJUTATI-MA...AJUTOR...
Am sa va rog ca in cazul in care aveti un raspuns pentru mine sa ma contactati.... numai pot trai asa...in disperare,in suparare,in tristete,in teama k maine o sa dorm pe strada si k nu o sa mai am facultatea,va rog frumos din tot sufletul meu zdrobit,cer mila,ma pun in genunchi,numai stiu ce sa ma fac.......
AJUTATI-MA.....AJUTOR...URGENT...data de 20 mai pentru mine e k o condamnare,nu ma lasati sa ma astept la asa ceva,VA ROG DIN TOT SUFLETUL!!!
AJUTATI-MA.....AJUTOR...URGENT...

Postat pe 16 Mai 2009 10:23
vezi ca te-a ajutat d-zeu imi pare ff bine ptr tine...cum ai reusit??ufff oare la mine cand ..sa vedem pe luna viitoare ce se mai intampla.am mai facut si cu calculele astea..cu perioada fertila..acu sa vedem..poate si la mine..pupici si mukta sanatate
aliona_larisa
Postat pe 16 Mai 2009 21:32
am stat cu picioarele pe perete dupa contact mi-a povestit o prietena ca medicii din romania i-au spus ca nu poate niciodata sa aiba copii pentru ca are uterul in forma de para si isi punea telefonul sa sune cand era in zilele fertile ca sa nu uite si dupa fiecare contact statea cu picioarele pe perete si acum are 2 fetite minunate.am usoare dureri in zona de jos si sunt un pic ingrijorata pentru ca nu am acces inca la eco abia in luna a patra suna putin cam ciudat dar asta e,daca am vreo problema vorbesc numai cu moasa numai ca ea imi spune mereu ca totul este normal pentru ca uterul se mareste si nu trebuie eu sa fac nimic,la 12 saptamani o sa mi asculte inima bb,dar in iulie voi veni in tara si o sa fac acolo toate testele si sper sa fie totul bine pana atunci,sistemul de aici ma cam da gata dar ce sa fac,meregem mai departe eu mi-am dat seama ca sunt in perioada fertila cand aveam secretie abundenta ca albusul de ou,Bafta sa auzim vesti bune
bkkl
Postat pe 23 Mai 2009 09:47
De la: bkkl, la data 2009-05-15 17:29:43PLANG,DE FERICIRE , Bucurati va impreuna cu mine sunt atat de fericita fetelor, sa dea Maicuta Domnului totul sa fie bine, Larisa cu picioarele in sus mama draga asa se fac bebeii am facut testul si a iesit cu 2 liniute ,sa vedem de acum incolo


Felicitari
Diavolyta_
Postat pe 23 Mai 2009 12:30
imi pare ff bine ptr tine..sper sa fie sanatos si binne de data asta..am stat si eu cu picioarele in sus luna asta in zilele fertile..acuma sa vedem..dar tu in ce tara esti acum??dak vrei ,poti sa imi lasi id-ul tau de mess si mai vb acolo.al meu e larisssa17.pupici si astept cu nerabadare sa mai vb
aliona_larisa
Postat pe 23 Mai 2009 19:37
buna,sper sa auzim vesti bune acum si la tine ,eu locuiesc in Norvegia,vrb cu mare placere daca vrb
bkkl
Postat pe 24 Mai 2009 17:11
De la: bkkl, la data 2009-05-15 17:29:43PLANG,DE FERICIRE , Bucurati va impreuna cu mine sunt atat de fericita fetelor, sa dea Maicuta Domnului totul sa fie bine, Larisa cu picioarele in sus mama draga asa se fac bebeii am facut testul si a iesit cu 2 liniute ,sa vedem de acum incolo


felicitari si sa fiti amandoi sanatosi.
cristi_nne
Postat pe 25 Mai 2009 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare 3 De la: guest123 18 Mai 2014 13:42
as dori sa misa spuna adevaru 10 De la: miss_darine 22 Februarie 2010 13:10
salut 3 De la: anka_eda 6 Mai 2009 22:12
Par pe fese ??? 6 De la: casiana_ 20 Noiembrie 2009 00:35
Compatibilitate 3 De la: andreea1976 1 Noiembrie 2009 15:02