Setari Cookie-uri

as vrea mai multe pareri...ce sa fac???

Salutare tuturor....ma numesc Adi am, 30 de ani, si anul trecut m-am casatorit, cu iubirea vietii mele, ea are 22 ani,(in sept ne-am casatorit, si pana in martie, anul acesta a fost foarte ciudata)...dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, spunea ca eu nu am voie intre colegii ei, pt ca asa sa-u hotarat ei, numai ei de ei sa se distreze, m-am suparat pe fazela astea ale ei, si tot pleca unde dorea....intr-o zi, chiar de ziua ei, vine acasa de la munte, si-mi spune...imi pare rau k m-am maritat, am fost o proasta, m-am grabit, NU TE MAI IUBESC, ....am stat de vorba cu ea, si nasii nostrii la fel, pt k o astepta-u la mine cu cadoul....sa mai inmuiat fata, a inceput sa-si dea seama k greseste, dar degeaba, dupa cateva zile imi spune....sunt foarte hotarata, si o sa plec in strainatate la munca, si nimeni nu ma poate opri, si nimic!!! Am crezut k mor de suparare, nu am reusit sub nici o forma sa o conving k nu e bine dupa 5 luni de la nunta sa-ti lasi sotul, si sa pleci in lume...spune-a k ea vrea sa plece pt k(vreau sa vad alta cultura, alti oameni, alta civilizatie, casele, peisajele, sa invete mai bine engleza, dar ea deja terminase facultatea de engl-franceza, cu nota buna....deci nu am putut sa o leg de calorifer nu??? eu as fi vrut sa ma duc cu ea, cu toate k am servici foarte bun aici, si castig f bine, dar imi spune k eu nu pot sa ma duc pt k nu stiu engleza....sa dus, am ramas cu un gol imens in suflet, m-am simtit atat de abandonat, tradat, chiar am plans de suparare, si am inceput sa beau....intr-o prima sapt numai baut umbla-m, apoi am mers prin baruri cu prieteni sa uit de suparare, si deodata un coleg de srv imi da nr de tel al unei fete, k sa-mi fac de cap cu una, am inceput sa vb pe mess cu acea fata, am fost si la ea....si prima persoana care a aflat de aventura mea ghici cine a fost? chiar sotia mea, punandu-mi un program pe calc si vedea tot ce fac pe el, inclusiv situri vizionate, era un keylogger....am recunoscut tot, nu avea-m de ales, si acum vrea divort....eu regret pt ce am facut eu, si o iubesc, tot incerc ii scriu mail, sa ma ierte, k am baut de suparare, o sun, dar degeaba, spune k totul e pierdut, nu-mi raspunde la mesaje, cred k sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac, ....ma bate gandul sa ma duc la ea in uk sa stam de vorba, sa incerc sa ne impacam, dar spune k ma duc in zadar......eu sunt incapatanat, si numai daca incerc imposibilul, atunci imi dau seama k e totul pierdut, vreau sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna tot, atunci, macar stiu k am incercat tot ce mi-a stat in putinta, si ma voi intoarce trist in tara, .......sfaturi va rog......
fericire___
Postat pe 10 Mai 2009 17:40
De la: fericire___, la data 2009-05-10 17:40:08Salutare tuturor....ma numesc Adi am, 30 de ani, si anul trecut m-am casatorit, cu iubirea vietii mele, ea are 22 ani,(in sept ne-am casatorit, si pana in martie, anul acesta a fost foarte ciudata)...dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, spunea ca eu nu am voie intre colegii ei, pt ca asa sa-u hotarat ei, numai ei de ei sa se distreze, m-am suparat pe fazela astea ale ei, si tot pleca unde dorea....intr-o zi, chiar de ziua ei, vine acasa de la munte, si-mi spune...imi pare rau k m-am maritat, am fost o proasta, m-am grabit, NU TE MAI IUBESC, ....am stat de vorba cu ea, si nasii nostrii la fel, pt k o astepta-u la mine cu cadoul....sa mai inmuiat fata, a inceput sa-si dea seama k greseste, dar degeaba, dupa cateva zile imi spune....sunt foarte hotarata, si o sa plec in strainatate la munca, si nimeni nu ma poate opri, si nimic!!! Am crezut k mor de suparare, nu am reusit sub nici o forma sa o conving k nu e bine dupa 5 luni de la nunta sa-ti lasi sotul, si sa pleci in lume...spune-a k ea vrea sa plece pt k(vreau sa vad alta cultura, alti oameni, alta civilizatie, casele, peisajele, sa invete mai bine engleza, dar ea deja terminase facultatea de engl-franceza, cu nota buna....deci nu am putut sa o leg de calorifer nu??? eu as fi vrut sa ma duc cu ea, cu toate k am servici foarte bun aici, si castig f bine, dar imi spune k eu nu pot sa ma duc pt k nu stiu engleza....sa dus, am ramas cu un gol imens in suflet, m-am simtit atat de abandonat, tradat, chiar am plans de suparare, si am inceput sa beau....intr-o prima sapt numai baut umbla-m, apoi am mers prin baruri cu prieteni sa uit de suparare, si deodata un coleg de srv imi da nr de tel al unei fete, k sa-mi fac de cap cu una, am inceput sa vb pe mess cu acea fata, am fost si la ea....si prima persoana care a aflat de aventura mea ghici cine a fost? chiar sotia mea, punandu-mi un program pe calc si vedea tot ce fac pe el, inclusiv situri vizionate, era un keylogger....am recunoscut tot, nu avea-m de ales, si acum vrea divort....eu regret pt ce am facut eu, si o iubesc, tot incerc ii scriu mail, sa ma ierte, k am baut de suparare, o sun, dar degeaba, spune k totul e pierdut, nu-mi raspunde la mesaje, cred k sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac, ....ma bate gandul sa ma duc la ea in uk sa stam de vorba, sa incerc sa ne impacam, dar spune k ma duc in zadar......eu sunt incapatanat, si numai daca incerc imposibilul, atunci imi dau seama k e totul pierdut, vreau sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna tot, atunci, macar stiu k am incercat tot ce mi-a stat in putinta, si ma voi intoarce trist in tara, .......sfaturi va rog......


eu cred ca ii arunci treaba asta si nu poate lasa in urma...
in fine poate s-a saturat de gura parintilor, si a vrut sa scape dar a dat de gura ta!!!!!
sfatul meu: nu o sa mearga, accepta situatia asa cum e!!! nu e singura femeie de pe pamant
si apropo de ce ai vrut sa-ti faci de cap cu una si necunoscuta pe de-asupra!!!!????
esti un pic parsiv, vrei sa faci pe victima cel putin asa mi se pare, sa te scoti mai pe romaneste
daca la inceput ea nu a fost asa, intreaba-te ce a determinat-o sa se schimbe....

Postat pe 10 Mai 2009 17:43
De la: fericire___, la data 2009-05-10 17:40:08Salutare tuturor....ma numesc Adi am, 30 de ani, si anul trecut m-am casatorit, cu iubirea vietii mele, ea are 22 ani,(in sept ne-am casatorit, si pana in martie, anul acesta a fost foarte ciudata)...dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, spunea ca eu nu am voie intre colegii ei, pt ca asa sa-u hotarat ei, numai ei de ei sa se distreze, m-am suparat pe fazela astea ale ei, si tot pleca unde dorea....intr-o zi, chiar de ziua ei, vine acasa de la munte, si-mi spune...imi pare rau k m-am maritat, am fost o proasta, m-am grabit, NU TE MAI IUBESC, ....am stat de vorba cu ea, si nasii nostrii la fel, pt k o astepta-u la mine cu cadoul....sa mai inmuiat fata, a inceput sa-si dea seama k greseste, dar degeaba, dupa cateva zile imi spune....sunt foarte hotarata, si o sa plec in strainatate la munca, si nimeni nu ma poate opri, si nimic!!! Am crezut k mor de suparare, nu am reusit sub nici o forma sa o conving k nu e bine dupa 5 luni de la nunta sa-ti lasi sotul, si sa pleci in lume...spune-a k ea vrea sa plece pt k(vreau sa vad alta cultura, alti oameni, alta civilizatie, casele, peisajele, sa invete mai bine engleza, dar ea deja terminase facultatea de engl-franceza, cu nota buna....deci nu am putut sa o leg de calorifer nu??? eu as fi vrut sa ma duc cu ea, cu toate k am servici foarte bun aici, si castig f bine, dar imi spune k eu nu pot sa ma duc pt k nu stiu engleza....sa dus, am ramas cu un gol imens in suflet, m-am simtit atat de abandonat, tradat, chiar am plans de suparare, si am inceput sa beau....intr-o prima sapt numai baut umbla-m, apoi am mers prin baruri cu prieteni sa uit de suparare, si deodata un coleg de srv imi da nr de tel al unei fete, k sa-mi fac de cap cu una, am inceput sa vb pe mess cu acea fata, am fost si la ea....si prima persoana care a aflat de aventura mea ghici cine a fost? chiar sotia mea, punandu-mi un program pe calc si vedea tot ce fac pe el, inclusiv situri vizionate, era un keylogger....am recunoscut tot, nu avea-m de ales, si acum vrea divort....eu regret pt ce am facut eu, si o iubesc, tot incerc ii scriu mail, sa ma ierte, k am baut de suparare, o sun, dar degeaba, spune k totul e pierdut, nu-mi raspunde la mesaje, cred k sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac, ....ma bate gandul sa ma duc la ea in uk sa stam de vorba, sa incerc sa ne impacam, dar spune k ma duc in zadar......eu sunt incapatanat, si numai daca incerc imposibilul, atunci imi dau seama k e totul pierdut, vreau sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna tot, atunci, macar stiu k am incercat tot ce mi-a stat in putinta, si ma voi intoarce trist in tara, .......sfaturi va rog......
Da divort si scapa de casatoria asta daca se poate numi casatorie!Oricum nu cred ca femeia asta te-a iubit cu adevarat.
puiu66
Postat pe 10 Mai 2009 17:57
De la: puiu66, la data 2009-05-10 17:57:18
De la: fericire___, la data 2009-05-10 17:40:08Salutare tuturor....ma numesc Adi am, 30 de ani, si anul trecut m-am casatorit, cu iubirea vietii mele, ea are 22 ani,(in sept ne-am casatorit, si pana in martie, anul acesta a fost foarte ciudata)...dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, spunea ca eu nu am voie intre colegii ei, pt ca asa sa-u hotarat ei, numai ei de ei sa se distreze, m-am suparat pe fazela astea ale ei, si tot pleca unde dorea....intr-o zi, chiar de ziua ei, vine acasa de la munte, si-mi spune...imi pare rau k m-am maritat, am fost o proasta, m-am grabit, NU TE MAI IUBESC, ....am stat de vorba cu ea, si nasii nostrii la fel, pt k o astepta-u la mine cu cadoul....sa mai inmuiat fata, a inceput sa-si dea seama k greseste, dar degeaba, dupa cateva zile imi spune....sunt foarte hotarata, si o sa plec in strainatate la munca, si nimeni nu ma poate opri, si nimic!!! Am crezut k mor de suparare, nu am reusit sub nici o forma sa o conving k nu e bine dupa 5 luni de la nunta sa-ti lasi sotul, si sa pleci in lume...spune-a k ea vrea sa plece pt k(vreau sa vad alta cultura, alti oameni, alta civilizatie, casele, peisajele, sa invete mai bine engleza, dar ea deja terminase facultatea de engl-franceza, cu nota buna....deci nu am putut sa o leg de calorifer nu??? eu as fi vrut sa ma duc cu ea, cu toate k am servici foarte bun aici, si castig f bine, dar imi spune k eu nu pot sa ma duc pt k nu stiu engleza....sa dus, am ramas cu un gol imens in suflet, m-am simtit atat de abandonat, tradat, chiar am plans de suparare, si am inceput sa beau....intr-o prima sapt numai baut umbla-m, apoi am mers prin baruri cu prieteni sa uit de suparare, si deodata un coleg de srv imi da nr de tel al unei fete, k sa-mi fac de cap cu una, am inceput sa vb pe mess cu acea fata, am fost si la ea....si prima persoana care a aflat de aventura mea ghici cine a fost? chiar sotia mea, punandu-mi un program pe calc si vedea tot ce fac pe el, inclusiv situri vizionate, era un keylogger....am recunoscut tot, nu avea-m de ales, si acum vrea divort....eu regret pt ce am facut eu, si o iubesc, tot incerc ii scriu mail, sa ma ierte, k am baut de suparare, o sun, dar degeaba, spune k totul e pierdut, nu-mi raspunde la mesaje, cred k sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac, ....ma bate gandul sa ma duc la ea in uk sa stam de vorba, sa incerc sa ne impacam, dar spune k ma duc in zadar......eu sunt incapatanat, si numai daca incerc imposibilul, atunci imi dau seama k e totul pierdut, vreau sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna tot, atunci, macar stiu k am incercat tot ce mi-a stat in putinta, si ma voi intoarce trist in tara, .......sfaturi va rog......
Da divort si scapa de casatoria asta daca se poate numi casatorie!Oricum nu cred ca femeia asta te-a iubit cu adevarat.

eu cred ca l-a iubit, daca ea nu a fost la inceput asa, eu asta am inteles, ca s-a schimbat pe parcurs, intrebarea e ce a facut-o sa se schimbe?!
iubesti, iubesti, dar cand vezi ca nu merge normal ca te schimbi, iti schimbi sentimentele fata de celalalt...eu cred ca mai lipseste ceva din povestea asta, numai din senin sa se schimbe...greu de crezut

Postat pe 10 Mai 2009 18:04
povestea asta am auzit-o si la un amic ...doar ca toata lumea iti zicea sa nu fac pasul asta ca ea nu e fata de casa...
a trecut peste si de un an e insurat si o duce bine
chiar daca inca mai are probleme cu fosta sotie in legatura cu impartirea bunurilor acumulate in 6 luni.
sa stii ca bautura nu e o solutie ...
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Mai 2009 18:07
Si eu cred ca mai lipseste ceva din povestea asta... incearca sa te intorci in trecut si sa vezi unde ai gresit tu fata de ea si ce ar fi putut-o determina sa se schimbe...

Sau pur si simplu fata chiar si-a dat seama ca s-a grabit, ca e tanara si mai vrea sa se distreze si atunci tu nu prea mai ai ce face...

Stiu ca e dureros pt tine, si nu vreau sa fiu rea acum, dar poate ti s-a intors roata, ia fi sincer cu tine insuti...

Iar faza cu aventura, e o razbunare prosteasca si i-ai dat sotiei tale inca un motiv in plus sa nu te mai vrea. Vezi, asta e gresala pe care o faceti voi majoritatea barbatilor... cum nu mai merge treaba, cum va intoarce partenera putin spatele, cum hop la alta... si apoi va pare rau, dar e tarziu, pt ca fapta e consumata si nu mai poti s-o iei inapoi. Incearca sa inveti ceva din chestia asta si sa nu mai faci greselile astea pe viitor... daca vrei, asa pt tine si viata ta...

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 10 Mai 2009 18:34
De la: katwoman, la data 2009-05-10 18:04:25
De la: puiu66, la data 2009-05-10 17:57:18
De la: fericire___, la data 2009-05-10 17:40:08Salutare tuturor....ma numesc Adi am, 30 de ani, si anul trecut m-am casatorit, cu iubirea vietii mele, ea are 22 ani,(in sept ne-am casatorit, si pana in martie, anul acesta a fost foarte ciudata)...dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, spunea ca eu nu am voie intre colegii ei, pt ca asa sa-u hotarat ei, numai ei de ei sa se distreze, m-am suparat pe fazela astea ale ei, si tot pleca unde dorea....intr-o zi, chiar de ziua ei, vine acasa de la munte, si-mi spune...imi pare rau k m-am maritat, am fost o proasta, m-am grabit, NU TE MAI IUBESC, ....am stat de vorba cu ea, si nasii nostrii la fel, pt k o astepta-u la mine cu cadoul....sa mai inmuiat fata, a inceput sa-si dea seama k greseste, dar degeaba, dupa cateva zile imi spune....sunt foarte hotarata, si o sa plec in strainatate la munca, si nimeni nu ma poate opri, si nimic!!! Am crezut k mor de suparare, nu am reusit sub nici o forma sa o conving k nu e bine dupa 5 luni de la nunta sa-ti lasi sotul, si sa pleci in lume...spune-a k ea vrea sa plece pt k(vreau sa vad alta cultura, alti oameni, alta civilizatie, casele, peisajele, sa invete mai bine engleza, dar ea deja terminase facultatea de engl-franceza, cu nota buna....deci nu am putut sa o leg de calorifer nu??? eu as fi vrut sa ma duc cu ea, cu toate k am servici foarte bun aici, si castig f bine, dar imi spune k eu nu pot sa ma duc pt k nu stiu engleza....sa dus, am ramas cu un gol imens in suflet, m-am simtit atat de abandonat, tradat, chiar am plans de suparare, si am inceput sa beau....intr-o prima sapt numai baut umbla-m, apoi am mers prin baruri cu prieteni sa uit de suparare, si deodata un coleg de srv imi da nr de tel al unei fete, k sa-mi fac de cap cu una, am inceput sa vb pe mess cu acea fata, am fost si la ea....si prima persoana care a aflat de aventura mea ghici cine a fost? chiar sotia mea, punandu-mi un program pe calc si vedea tot ce fac pe el, inclusiv situri vizionate, era un keylogger....am recunoscut tot, nu avea-m de ales, si acum vrea divort....eu regret pt ce am facut eu, si o iubesc, tot incerc ii scriu mail, sa ma ierte, k am baut de suparare, o sun, dar degeaba, spune k totul e pierdut, nu-mi raspunde la mesaje, cred k sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac, ....ma bate gandul sa ma duc la ea in uk sa stam de vorba, sa incerc sa ne impacam, dar spune k ma duc in zadar......eu sunt incapatanat, si numai daca incerc imposibilul, atunci imi dau seama k e totul pierdut, vreau sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna tot, atunci, macar stiu k am incercat tot ce mi-a stat in putinta, si ma voi intoarce trist in tara, .......sfaturi va rog......
Da divort si scapa de casatoria asta daca se poate numi casatorie!Oricum nu cred ca femeia asta te-a iubit cu adevarat.

eu cred ca l-a iubit, daca ea nu a fost la inceput asa, eu asta am inteles, ca s-a schimbat pe parcurs, intrebarea e ce a facut-o sa se schimbe?!
iubesti, iubesti, dar cand vezi ca nu merge normal ca te schimbi, iti schimbi sentimentele fata de celalalt...eu cred ca mai lipseste ceva din povestea asta, numai din senin sa se schimbe...greu de crezut
O iubire adevarata nu dispare in citeva luni,de fapt problemele au inceput din cite am citit imediat dupa casatorie.
puiu66
Postat pe 10 Mai 2009 18:41
De unde stii tu k "prietenu"care ti-a dat numarul fetei nu era pus de nevasta-ta?

Pur si simplu a vrut sa scape de tine. Am mai auzit chestii de genu', de la neveste care au procedat la fel, si apoi au cerut divort, k doar erau inselate nu?!

amr2009
Postat pe 10 Mai 2009 18:42
De la: amr2009, la data 2009-05-10 18:42:41De unde stii tu k "prietenu"care ti-a dat numarul fetei nu era pus de nevasta-ta?

Pur si simplu a vrut sa scape de tine. Am mai auzit chestii de genu', de la neveste care au procedat la fel, si apoi au cerut divort, k doar erau inselate nu?!


Asta e varianta cea mai plauzibila! Scapa cat mai poti de relatia asta! Ea nu te mai vrea si gata si in mos sigur nu te mai iubeste, daca te-ar mai fi iubit s-ar fi inmuiat catusi de putin..
Kclaudyia
Postat pe 10 Mai 2009 18:50
scz ,dar tu nu ai stiu cu cine te casatoresti?tot asa facea si inainte? asta nu se mai numeste casnicie.
in cazul tau cred ca divortul e cea mai buna cale(cu toate ca nu dau astfel de sfaturi)
ETE_EU
Postat pe 10 Mai 2009 18:59
inca o data se adevereste ...diferenta de varsta,le face pe toate.nici nu ar trebui sa o mai cauti.pune tu punctul pe i si incheie aceasta farsa..ptr ea totul a fost ca o joaca tu nu iti dai seama??mai sunt femei destule pe pamant ..nu are rost sa suferi.toate sunt trecatoare.iar bautura,nu te apuca de ea,ca daca te-ai apucat numai iesi...incearca si iesi mai mult cu prietenii si fa-ti alte cunstinte
aliona_larisa
Postat pe 10 Mai 2009 20:50
ce sa faci??? baga divort... asta nu'i casnicie....
tu vrei o prajitura din care sa mananci numai tu sau sa manance mai multi...
sper sa'ti dai seama la ce m'am referit
toate bune
Diavolyta_
Postat pe 11 Mai 2009 23:07
Diferenta de varsta si-a spus cuvantul sau doar noul prieten pe care l-a descoperit sotia ta in timp ce mergea singura la munte cu ai sai colegi .

Scuza-ma dar mi se pare o poveste cusuta cu ata alba , ori esti urat cu spume si ai o multime de bani de s-a casatorit fata cu tine ( ma scuzi ca-s directa ) ori esti de-a dreptul prost sau cum zic fetele .....ai omis sa mai povestesti ceva.

Desi , nu stiu ce ai fi putut omite , daca asta a fost comportamentul ei de dupa nunta ....orice i-ai fi facut nu se explica.
Adica pana mea , inainte sa te casatoresti tot asa se comporta ?
Si daca s-a schimbat dupa nu puteai sa-i zici ca nu ti se pare normal sa te lase acasa in timp ce ea se duce la munte sau iese cu ,colegii ?

Cand s-a maritat nu ati facut act aditional la certificatul de casatorie in care s-a mentionat faptul ca nu va impartiti colegii nu ?

SI daca tot a vrut sa plece de a trebuit sa-ti monitorizeze activitatea pe calculator ?
Ca sa aibe probe la divort sau ce ? .....

Dap , ceva nu se pupa aici
Bine , daca esti un multimilionar urat atunci povestea ta ar putea fi cat se poate de reala
iris_4_ever
Postat pe 12 Mai 2009 06:20
nu imi suna foarte diferit de ce am trait eu.doar ca eu eram cea matura cu toate ca am varsta sotiei tale si el cel imatur ,care facea doar ce ii taia capul ( are aceeasi vartsa cu tine si a fost si casatorit o data).
la un moment dat,cu toate ca iubesti cu toata fiinta ta ,te vei satura de toate aceste copilarii ale ei.incearca, ma fa o incercare sa va impacati daca tu crezi ca merita,iar daca nu vezi-ti de viata ta.fii matur si mergi mai departe cu toate ca o sa iti fie nu greu...ci cumplit de greu.
bafta si sa revii cu vesti.
katilina_mo
Postat pe 23 Mai 2009 17:09
in caz ca mai citesti pe aici, cred ca te-ai casatorit EXACT cu cine nu trebuia.

Postat pe 24 Iulie 2009 16:20
De la: fericire___, la data 2009-05-10 17:40:08Salutare tuturor....ma numesc Adi am, 30 de ani, si anul trecut m-am casatorit, cu iubirea vietii mele, ea are 22 ani,(in sept ne-am casatorit, si pana in martie, anul acesta a fost foarte ciudata)...dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, spunea ca eu nu am voie intre colegii ei, pt ca asa sa-u hotarat ei, numai ei de ei sa se distreze, m-am suparat pe fazela astea ale ei, si tot pleca unde dorea....intr-o zi, chiar de ziua ei, vine acasa de la munte, si-mi spune...imi pare rau k m-am maritat, am fost o proasta, m-am grabit, NU TE MAI IUBESC, ....am stat de vorba cu ea, si nasii nostrii la fel, pt k o astepta-u la mine cu cadoul....sa mai inmuiat fata, a inceput sa-si dea seama k greseste, dar degeaba, dupa cateva zile imi spune....sunt foarte hotarata, si o sa plec in strainatate la munca, si nimeni nu ma poate opri, si nimic!!! Am crezut k mor de suparare, nu am reusit sub nici o forma sa o conving k nu e bine dupa 5 luni de la nunta sa-ti lasi sotul, si sa pleci in lume...spune-a k ea vrea sa plece pt k(vreau sa vad alta cultura, alti oameni, alta civilizatie, casele, peisajele, sa invete mai bine engleza, dar ea deja terminase facultatea de engl-franceza, cu nota buna....deci nu am putut sa o leg de calorifer nu??? eu as fi vrut sa ma duc cu ea, cu toate k am servici foarte bun aici, si castig f bine, dar imi spune k eu nu pot sa ma duc pt k nu stiu engleza....sa dus, am ramas cu un gol imens in suflet, m-am simtit atat de abandonat, tradat, chiar am plans de suparare, si am inceput sa beau....intr-o prima sapt numai baut umbla-m, apoi am mers prin baruri cu prieteni sa uit de suparare, si deodata un coleg de srv imi da nr de tel al unei fete, k sa-mi fac de cap cu una, am inceput sa vb pe mess cu acea fata, am fost si la ea....si prima persoana care a aflat de aventura mea ghici cine a fost? chiar sotia mea, punandu-mi un program pe calc si vedea tot ce fac pe el, inclusiv situri vizionate, era un keylogger....am recunoscut tot, nu avea-m de ales, si acum vrea divort....eu regret pt ce am facut eu, si o iubesc, tot incerc ii scriu mail, sa ma ierte, k am baut de suparare, o sun, dar degeaba, spune k totul e pierdut, nu-mi raspunde la mesaje, cred k sunt disperat, nu stiu ce sa mai fac, ....ma bate gandul sa ma duc la ea in uk sa stam de vorba, sa incerc sa ne impacam, dar spune k ma duc in zadar......eu sunt incapatanat, si numai daca incerc imposibilul, atunci imi dau seama k e totul pierdut, vreau sa se uite in ochii mei si sa-mi spuna tot, atunci, macar stiu k am incercat tot ce mi-a stat in putinta, si ma voi intoarce trist in tara, .......sfaturi va rog......


ma..ea ar parea fata buna..daca daca a plecat zicandu'ti ca nu te mai iubeste si nu mai vrea nimic de la voi de ce face acum scandal pentru ce ai facut tu ? sincer..mi se pare o prostie mai ales sa iti ceara divortu pentru ce ai facut tu . tu esti indragostit de ea ,dar ea de tine mai e ? as putea sa iti zic de 1000 e ori sa nu te duci dupa ea,dar dak nu incerci totul mai tarziu vei zice : ce ar fi fost daca m'as fi dus? fa o nebunie..fa o prostie..fa ce gandesti tu !! du'te dupa ea !! poate vii cu ea inapoi..sau poate vii singur.dar stii k ai facut tot ce ai putut !!
lilutza09
Postat pe 24 Iulie 2009 16:36
Mai degraba s-ar putea spune ca: ea s-a maritat si ea la 22 de ani fara sa aiba nimic in cap - asa, dusa de val; daca tot s-a intamplat. N-a gandit fenomenu. Si-a dat arama pe fata dupa : distractie; cariera profesionala. N-o interesa casnicia. O interesa viata ei fara legatura cu el. Era distanta, inconstienta. Normal e sa mergi inainte cu mintea mai clara de acum inainte.
ema_rice
Postat pe 24 Iulie 2009 22:25
da.ai dreptate.tot ce poti sa faci e sa pleci la ea.macar sti ca ai incercat.nu ai nimic de pierdut. mult succes!!!
kudiadri
Postat pe 24 Iulie 2009 22:59
De la: fericire___, la data 2009-05-10 17:40:08.dupa casatorie ea a inceput sa faca numai ce vrea, adica sa fie autocratica, mergea la disco fara mine, la munte cateva zile tot fara mine, , .......sfaturi va rog......


a devenit autocritica sau autocratita?
ca nici una nici alta n-au sens in context!
geo_x
Postat pe 24 Iulie 2009 23:32
aristocratica a vrut sa zica
kudika019285
Postat pe 25 Iulie 2009 00:01
De la: kudika019285, la data 2009-07-25 00:01:06aristocratica a vrut sa zica


autoaristocratica!
incurcate-s caile tastaturii!
da' ma zgandara chestia cu autocratita.
geo_x
Postat pe 25 Iulie 2009 00:03
Povestea ta am trait-o si eu...numai ca invers el a plecat......cu alta....Ok a plecat sa cunoasca alti oameni...mergeala petreceri cu prieteni...se distra iar tu unde ai ramas?......pacat totusi intr-o relatie unde doi se iubesc trebuie sa existe armonie unul fata de celalalt......nu e greu de crezut schimbarea ei....a scapat cumva din lanturi?....probabil erai punctul ei de sprijin pana a reusit sa se dezlege....
Cred ca nu i-a pasat de tine de la bun inceput......a vrut doar o schimbare...a avut-o dupa care a considerat-o rutina ..de unde la fel a vrut sa scape
Da probabil ca promisiuni si vise impreuna au fost dar nu si ptr ea......
Nu i-a pasat de tine atunci ...nu o va face nici acum..daca a fost in stare sa te urmareasca pe calculator...atunci a fost doar sa gaseasca motivul de a scapa de tine....sunt multe care se leaga deschide doar ochii si le vei vedea.....
Inca o mai iubesti...nu e nimic rau in asta...dar nu uita ca nepasarea nu e si iubirea ei fata de tine!
Daca esti optimist si vei reusi sa-ti traiesti viata asa cum iti doresti..vei reusi sa o uiti...!
Succes!
ely_lyzy
Postat pe 29 Iulie 2009 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA PLAC ACCESORIILE FACUTE DE MINE???TAKE A LOOK! 0 De la: 15 Martie 2010 11:00
oare vrea o relatie cu mine? 10 De la: zaharica 13 August 2010 16:36
pffffffff 3 De la: cristiana_cris 14 August 2009 10:55
Sfaturi pentru cresterea in inaltime!!! plsss 3 De la: rOxY1 6 Martie 2010 16:54
buna fetele 4 De la: geo_sh 8 Februarie 2009 13:52