Setari Cookie-uri

Caut reteta indiferentei...

Daa, as vrea sa gasesc aceasta mirabila reteta ca sa ma conving ca exista oameni care merita indiferenta din o mie de motive, plus unul...O stie oare cineva?
floaredecolt26
Postat pe 11 Mai 2009 19:16
nu mai cauta deoarece cheia este la tine!
FRANNNCE
Postat pe 11 Mai 2009 19:39
Elle...cand gasesti reteta...o faci publica???
Te rog :).
Am nevoie si eu ...si muuuulti altii pe langa mine.
Until next time ...
angelofsorrow
Postat pe 12 Mai 2009 10:41
ce e asa de greu?te faci indiferenta.cand vorbeste cu tine, nu asculti ce zice.Nu il bagi in seama.Te faci ca nu il vezi pe strada.sunt multe....

Postat pe 12 Mai 2009 10:45
Draga R...
Ce spui tu ...seamana mai mult cu acting :).
Pentru ca in primul rand ai nevoie de foarte mult autocontrol si infranare ca sa poti fi indiferent.
Si aici nu iau in calcul doar relatiile amoroase. Tot ce tine de relatii interumane. Ca e vb de munca ...de cumparaturi din magazin ...bla bla...vb de viata in general.
De felul meu sunt o fire pasionala. Pun suflet in tot ce intreprind.
Recunosc ca uneori sunt prea pasionala...insa asta e. E o vorba care spune....nu-ti place...nu mamanci :).
Si e greu sa infranez tot ce simt.
Indiferenta...poti sa fii indiferent in fata unei persoane care sufera?
Ar fi usor pentru unii...eu nu pot. Vad un copil care plange ...si mi-e mila de el (chiar daca nu il cunosc). Vad un caine plin de purici si raie pe strada ...as pune mana pe el si as incerca sa il ajut...chiar daca stiu ca exista riscul sa fiu muscata de acel animal. Insa nu pot sa fiu indiferenta. La fel cum nu pot sa fiu indiferenta cand iubesc si omul de langa mine a facut ceva care sa ma jigneasca. Prefer sa discut problema (chiar daca uneori imi fac rau cu mana mea).
Cat despre relatiile de munca ...sa-mi fie cu iertare dar nu suport those wannabe ...care nu au nimic la etajul superior si totusi au diiitamai functia si doar pentru ca tata sau mama e vreun rahat de personalitate in orasul unde locuiesc.
Sunt satula de prefacuti si de falsii intelectuali. Mi-ar place sa fiu indiferenta ...insa pana acum nu am gasit reteta.
Intr-un fel mi-ar place. Nu as mai avea ulcerul asta care ma chinuie...nu as mai proteja pe nimeni decat pe mine...mi-as vedea doar interesul ...si SIGUR as trai mai mult :)).
Ma intreb uneori cum e mai bine...sa fi indiferent ...sa nu iti pese...sau tocmai opusul?
cand ceream reteta eram putn suparata pe atitudinea cuiva. Si in acele momente mi-ar place sa ignor pur si simplu. Alteori insa ..well :)...alteori e putin mai greu.
Still...intrebarea ramane...
A fi sau a nu fi ...indiferent :).

O zi frumoasa tuturor

A.
angelofsorrow
Postat pe 13 Mai 2009 09:52
Complicat raspunsul la o astfel de problema: a fi sau a nu fi indiferent...da, cu siguranta tine de felul fiecaruia de a fi...eu totusi sper sa gasesc intr-o buna zi reteta, macar asa de dragul teoriei..
floaredecolt26
Postat pe 13 Mai 2009 19:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma jucat destul de frumos.... 11 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:17
declaratie de dragoste 33 De la: Diavolyta_ 12 Mai 2009 14:57
buna 5 De la: kudika032906 19 Iunie 2009 16:18
Muzica de Craciun 4 De la: freakbabe 24 Decembrie 2009 03:12
s-a schimbat mult si nu stiu ce sa fac sa fie ca inainte 5 De la: glorya20onna 20 Februarie 2009 16:26