Setari Cookie-uri

mi-am dezamagit surorile?

ma simt intr-o situatie foarte urata...chiar acum cand scriu mesajul asta sunt cu lacrimi in ochi si parca nu ma pot opri...nu am cu cine sa vorbesc...persoanele care sunt implicate in situatie au o parere in functie de conflict...vreau o parere neutra :(....de 4 luni sunt mult mai departe de fosta casa, in strainatate si ma gandesc daca am facut ce trebuia! acum un an parintii mei au avut mai mult decat o cearta...una ca de obicei...tata a lovit-o pe mama :((sora mai mare a chemat politia si totul s-a terminat rau..tata a dat-o afara pe sora mea mai mare si practic i-a luat tot ce a avut, inafara de lucrurile primite.
Adat-o afara pt ca a indrznit sa spuna NU!NU mai da in mama....kand politia m-a intrebat, am pasat problema in mana surorii mele , nu am indraznit sa spun ce am simtit...apoi peste cateva zile am plecat si eu de acasa, am ramas si eu cu putin si cu regretul k nu m-am impus mai devreme. NE-am mutat la bunici..cum trecea timpul am decis sa ma ingrop in scoala si lucru, de dimineata pana noaptea tarziu k sa mai uit, apoi m-am mutat in anglia cu logodnicul meu...sa avem o viata mai buna am zis....se apropie si nunta si azi am avut o discutie cu sora mea mai mica(e inca in generala) si pur si simplu simteam k le-am dezamagit pe ea si pe cealalta sora care are abia 7 ani, le-am lasat singure sa indure un tata deosebit de posesiv :(( si plangea si spunea k desi ai mei nu se mai cearta le face mai rau gandul k totul e asa perfect k nu e deloc :((...asculta muzica si plangea...are doar 14 ani si nu are un suport langa ea...si eu stau si ma gandesc: EBINE CE AM FACUT? k am scapat de nebunia aia dar cum pot fi fericita kand vad ca cele 2 surori mai mici sufera...s-au schimbat atat de mult incat nu le mai recunosti...bebe nu mai e extraordinar de fericita...ii e frica si sa iti raspunda la intrebari...sora mai mare aproape k nu mai iasa din casa..si eu ar trebui sa fiu fericita?! nu pot...mai un pic pana la nunta si eu sunt la pamant! DACA ar fi sa o iau de la capat as renunta la mine k sa fie ele fericite...nu l-as fi ales pe elci pe ele....Ce am facut?! stau cu gandul k sa le fiu alaturi kat pot si cand vor creste mari o sa le ajut sa "zboare" de sub "aripa " tatalui :(( sa fie vesele....daca ar fi dupa mine...le-as lua aici si le-ar mai trebui nimic! ci doar sa fie fericite :(( Sa fie "copilasii" mei :((
itisyou
Postat pe 15 Mai 2009 03:19
.... ..nu stiu daca e asa cum vezi tu...
daca e asa ,daca ai o personalitate puternica...poti controla lucrurile si de acolo...
calmeaza-te..... vorbeste cu ei zilnic....ai savezi ca se schimba situatia.......
...o dimineata frumoasa,nu mai plange...ca ai sa ajungi o urata la nunta...
nico1234
Postat pe 15 Mai 2009 03:31
pai incerac sa le iei cu tine,sau daca cumva sa le poti ajuta finaciar,sa stea macar la bunici.intr-adevar e o situatie grea.sunt inca mici,nu pot sa le spuna parintilor tai,vedeti ca noi am plecat.ramane sa le ajutati cu ce puteti tu si sora ta mai mare.intr-adevar e o situatie foarte grea.pacat ca ,copii trag pacatele parintilor.mama ta ar fi trebuit demult sa ii zica tatalui tau la revedere.si cred ca multi dintre noi,am avut aceste probleme in fam.asa au crescut ei,alta generatie,cine stie.sper din tot sufletul,sa fie bine,pt toti,mai ales pt niste copii,care ar trebui sa se bucure,sa rada,nu sa vada cearta si jigniri.incearca sa ai grija de ele cum poti,orice ajutor conteaza.
nefertitiafrodita
Postat pe 15 Mai 2009 03:38
vine vara si ai putea sa o iei si pe sora ta cu tine trebuie sa fii destul de echilibrata si sa incerci sa fii aproape de ele prin toate modalitatile posibile nu trebuie sa iti sacrifici propria fericire
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 07:11


Ai un suflet atat de bun. Nu ai gresit cu nimic. Lupta pentru fericirea ta si ajuta-ti surorile cat de mult poti. Arata-le ca exista si fericire.
valita76
Postat pe 15 Mai 2009 09:44
mai rar gasesti persoane altruiste ...intr-o lume plina de indiferenta si nepasare !!!
roz5blue6lila7
Postat pe 19 Mai 2009 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indragostita ! 5 De la: kudika_Diannnna 16 Iulie 2011 23:33
Dilema! 21 De la: roz5bule6lila7 4 Iulie 2009 18:36
Dezvirginarea 31 De la: ammy 5 August 2009 17:20
"agonie multa...moarte sigura"....??!!!??? 3 De la: Ele_ely 12 August 2009 20:10
va cer parerea din tot sufletul!!!!!!! 12 De la: Dor_a 27 Ianuarie 2009 14:38