Setari Cookie-uri

Nelamurire..

Buna..am si eu o nelamurire...si anume...acum un an de zile m-am despartit de fostul...nu a fost o despartire ok.....s-a terminat cam urat,referindu-ma la modul lui de a actiona in acesta privinta...in fine...ceea ce ma nelamureste este ca dupa despartire noi nu am mai continuat sa vorbim,decat ca imi lasa pe mess mesaje offline in care ma intreba ce mai fac...de ce nu spun nimic de mine...si nu pt ca ar fi vrut sa reia relatia..pur si simplu intreba.....timp de cateva luni tot gaseam offline de la el....eu,pt ca nu ma lasa inima sa nu-i raspud,cu toate ca ar fi meritat din plin acest lucru,ii raspundeam...ma rog...scurt si la obiect....il intrebam si eu ce mai face...ma rog,in sensul de cum o mai duce...dar niciodata nu mi-a raspuns la intrebare......chiar imi propusesem ca niciodata sa nu-i mai raspund,daca mai imi lasa ceva offline,cred ca isi batea joc prin tacerea asta...dar era enervant,el sa intrebe dar sa nu raspunda.....dupa care timp de cateva luni bune nu a mai dat nici un semn de viata...ma rog...nu a mai intrebat acel "ce mai faci?'......am crezut ca si-a facut damblaua si nu-si mai bate joc in acest mod....dar de curand eu eram online pe mess (dar nu eram la calc)...am gasit mesajul din nou...ca ce mai fac.....eu nu stiu de ce ma intreba,daca nu raspunde si el ca tot omul....i-am raspuns din nou,insa regret ca nu m-am putut abtine.....din nou am ramas fara raspuns.....este iritant deja....chiar nu inteleg aceasta atitudine...nu i-a fost indeajuns ca s-a despartit intr-un mod f urat de mine? de ce continua sa ma agaseze....ar fi putut si el sa raspunda cu un"bine" ceva...ca oricum nu ma dadeam in vant sa discut cu el...dar asa ar fi politicos si normal......voi ce parere aveti? ce il determina sa se poarte in continuare ca un idiot?....ca altfel nu am cum sa-i spun....nu inteleg aceasta tacere....
jade_b
Postat pe 21 Iulie 2009 23:01
...ai asa ti-ai bagat picioarele in el messenger si ti-ai facut cont pe kudika
mitura
Postat pe 21 Iulie 2009 23:04
uite ca si-a atins scopul....reactionezi exact asa cum se astepta ....ai auzit de ignore?
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 23:04
De la: _oktober_, la data 2009-07-21 23:04:47 uite ca si-a atins scopul....reactionezi exact asa cum se astepta ....ai auzit de ignore?


poate n-a auzit!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:06
poate nu vrea
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 23:10
De la: _oktober_, la data 2009-07-21 23:10:44poate nu vrea

poate-i place hartuiala!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:14
Nu ca nu am auzit de ignore....dar nu ma lasa inima...daca puteti intelege....poate pe viitor asa voi face.....totusi nu inteleg ce urmareste cu chestia asta....in fine,vroiam sa vad altii cum ar intepreta acest lucru daca li s-ar intampla .....
jade_b
Postat pe 21 Iulie 2009 23:19
cred ca da ...in cazul asta cineva sa-i spuna si lui
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 23:20
De la: _oktober_, la data 2009-07-21 23:20:00cred ca da ...in cazul asta cineva sa-i spuna si lui


e, uite ca-i place. macar din curiozitate!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:23
De la: jade_b, la data 2009-07-21 23:19:12Nu ca nu am auzit de ignore....dar nu ma lasa inima...daca puteti intelege....poate pe viitor asa voi face.....totusi nu inteleg ce urmareste cu chestia asta....in fine,vroiam sa vad altii cum ar intepreta acest lucru daca li s-ar intampla .....


Daca mi s-ar intampla.. as interpreta-o exact asa cum este... un ranjet pe toata fata lui... "Ia, uite si la fraierica asta!!"
Ce as face eu.. ? Exact ceea ce fac in asemnea situatii: ignore. Si nu doar din mess.
Ca nu te lasa inima.. e alta poveste. Din primul mesaj nu am inteles cine - cui a dat papucii. Acum inteleg...
rashela
Postat pe 22 Iulie 2009 03:07
chiar ca este un idiot...eu zic la fel ca toata lumea de pe acest topic,sa-i dai ignore pentru ca o merita din plin..si tu incepi si cauta in alta parte ce anume ai nevoie..eu iti doresc mult succes
issa12
Postat pe 26 Iulie 2009 12:32
Mi s-a intamplat si mie asa ceva. Nu s-a potolit pana cand nu l-am pus pe ignore. Dupa asta am inceput sa primesc mail-uri de la el. Le stergeam pur si simplu fara sa le citesc. Nu am mai primit in ultima vreme nimic de la el. Probabil ca a inteles ca nu mai are rost si s-a reorientat. Asta e cea mai buna atitudine, daca doresti cu adevarat sa scapi de acest stres.
Daca ar dori ceva cu adevarat de la tine ti-ar spune direct.
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 13:17
DA-i ignor ,daca nu te dai in vant dupa prezenta lui.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nedumerire.....maxima 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:05
imi doresc foarte mult sa fiu mamica 17 De la: un_barbat_ca_multi_altii 19 Noiembrie 2009 20:50
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36
iohanis,,alesul romanilor 42 De la: kudika_982635 4 Aprilie 2015 15:22
am 29 ani si mi-e teama de mama! 46 De la: kudika106963 18 Ianuarie 2010 02:22