Setari Cookie-uri

eu gemeni.................................el scorpion

eu sunt gemeni.el scorpion.suntem impreuna de 9 luni si 2 sapt.ne intelegem destul de bine in afara cand el se inchide in el si nu imi vorbeste despre ce bai are.
ce ziceti ne potrivim asa dupa horoscop?
missroselovetwilight
Postat pe 18 Mai 2009 17:10
din cate stiu eu gemenii si scorpionii nu prea se potrivesc. gemenii sunt mai comunicativi, mai deschisi. Scorpionii sunt mai retrasi, si tocmai cum spuneai, introvertiti. Totusi iti dai seama ca depinde de la persoana la persoana. Eu sunt tot zodia gemeni iar prietenul meu este varsator. suntem de peste 3 ani impreuna si totul merge din ce in ce mai bine =D
Binchen
Postat pe 24 Iulie 2009 12:43
SI EU LA FEL ,eu gemeni el scorpion suntem de 4 ani impreuna (de 2 ani locuim impreuna) suntem 2 firi diferite dar care se completeaza total.Eu energetica ,vorbareata mereu in aflare de ,,stire'', el calm , tacut si neinteresat de ce este nou sau despre ce vorbeste lumea
Deci 2 firi total diferite dar se completeaza ff frumos , si in plus dragostea nu se stinge repede
cristina_blondyy
Postat pe 24 Iulie 2009 15:32
eu sunt gemeni si el scorpion.Am avut o relatie de 26 de ani, 12 ani am fost prieteni, aproape 3 ani am fost casatoriti apoi ne-am impacat si am mai tras-o (eu) inca 11 ani.Mereu impacari, certuri si tot asa. Boala lunga, moarte sigura.Acum suntem prieteni de dragul copiilor pe care ii avem, dar atat. Il tin la distanta si ma opresc la ceea ce e strict legat de copii. N-as mai vrea sa fiu cu el nici intr-o alta viata. Mi-a ajuns pana peste cap.De regula toti scorpionii pe care ii cunosc au creierul intre picioare.Nu le ajunge ceea ce au acasa.
kudika017420
Postat pe 26 Iulie 2009 01:15
wow...o relatie intre un geaman si un scorpion care chiar merge...sincere felicitari :D
si eu sunt gemeni si multa vreme am fost obsedata de scorpioni...ma atragea alura lor de mister, caracterul lor puternic, impenetrabil, forta pe care o emana...era o provocare sa-i descopar...insa in cele din urma mi-am dat seama ca n-o sa inteleg niciodata zodia asta....scorpionul e prea fixist pentru mine, mult prea necomunicativ, prea neincrezator, suspicios, gelos, posesiv...si cel mai rau: nici nu iarta nici nu uita...imi reprosa niste nimicuri si dupa un an de zile...si eu credeam ca le lamurisem demult...
asa ca mi-am gasit o balanta (mai degraba m-a gasit el pe mine :P) si ne intelegem perfect; si cel mai important vorbim deschis despre absolut orice :) cel putin stiu sigur ca n-o sa ma trezesc peste un an de zile cu cine stie ce reprosuri...
afrodytha
Postat pe 26 Iulie 2009 05:58
Nu a mers nimic. Relatia a schiopatat de la inceput. Am incetat sa mai vreau sa inteleg de ce am stat cu el atata timp.Mi-am pierdut tineretea, am facut cum zicea el, era asa de comod pentru el pentru ca eu eram mereu ascultatoare si nu vroiam sa-l supar cu nimic.Multi ar spune ca am fost fraiera.In ceea ce priveste faptul ca nu uita nimic ai perfecta dreptate.Si acum dupa doi ani de cand a plecat incearca sa ma faca dependenta de el, sa-mi faca program, sa ma domine.Am incercat sa-mi refac viata si nu i-a convenit.A umblat cu tot felul de amenintari crezand ca mi-e frica de el.Mereu stau cu garda sus cand e langa mine pentru ca scorpionii mereu ataca atunci cand te astepti mai putin. .Pe langa faptul ca sunt razbunatori mai sunt si mincinosi si te fac sa crezi ca ei au mereu dreptate.
kudika017420
Postat pe 26 Iulie 2009 13:53
Of fetelor ce va mai place sa generalizati-acum ati tras concluzia ca scorpionul e cel mai afurisit semn al zodiacului,ca sunt mnicinosi,razbunatori si misteriosi.Eu cred ca nu tine de zodie acest lucur,ci de personalitate,educatie si dragostea ce o poarta sau nu partenerului lor!
Legat de subiect-am mai spus pe undeva ,raspunsul nu vine la intrebarea-eu gemeni-el scorpion,pt ca ar exista multe incompatibilitati intre caracteristicile generale ale zodiei,ci intrebarea cu raspuns ar fi:il iubesc /o iubesc suficient de mult incat sa las multe de la mine astfel incat sa ne potrivim?
Dupa cum stiti si voi-nu exista compatibilitate perfecta si ar fi si plictisitor sa fie totul roz si sa nu avem nimic de invatat sau schimbat.Eu sunt scorpion si al meu e balanta-dar pot spune-ca in relatia noastra-el e mai mult "scorpionul" si eu scorpia am un echilibru care ma face si ne face sa mergem frumos,iubindu-ne si neluand in seama "compatibilitatea zodiacala"!
luyyzz
Postat pe 26 Iulie 2009 16:03
De la: missroselovetwilight, la data 2009-05-18 17:10:23eu sunt gemeni.el scorpion.suntem impreuna de 9 luni si 2 sapt.ne intelegem destul de bine in afara cand el se inchide in el si nu imi vorbeste despre ce bai are.
ce ziceti ne potrivim asa dupa horoscop?



Depinde mai mult de fiecare persoana in parte..de firea fiecaruia...si mai putin conteaza horoscopul.Din ce am vazut pe aici...printre pareri...pot sa contrazic.... pt k am trait o astfel de experienta.Eu fiind scorpion iar el gemeni...si era exact opusul fata de ce se spune aici...Intradevar scorpionii in general sunt oarecum introvertiti,uni mai putin altiii mai mult...dar ideea e ca am renuntat la firea mea rece pt a putea face relatia sa mearga....dar el geamanul....era mai mult decat introvertit,retras....asa k traieste clipa...si nu gandi prea mult pt ca dupa cum vezi....depinde de firea omului si de comunicarea dintre voi. .papa
pui_mic
Postat pe 26 Iulie 2009 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
actualul iubit..de 3ani vs. actualul iubit de 2 saptamani 29 De la: olga27 20 Ianuarie 2010 20:06
Heeeeelp! 26 De la: Nathaly_Albu 9 Septembrie 2010 23:01
cine spune primul " te iubesc" 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:52
un sfat, va rog , va rog 28 De la: cami_goanga10 10 Aprilie 2010 01:27
De ce sunt barbatii atat de reci uneori ?! 54 De la: franziska_eu 2 Ianuarie 2012 10:58