Setari Cookie-uri

logica si barbatii sau despre reguli nescrise(care nu se incalca)

am cunoscut pe cineva de curand...e frumos, inteligent, simpatic...eu am terminat o relatie..el l-a fel. deosebirea dintre noi e ca eu nu vorbesc deloc despre fostul, nu l-am pomenit niciodata, in timp ce el vorbeste incontinuu despre ea. spune ca l-a parasit, dupa ce el a sustinut-o intr-o perioada in care a avut ea probleme, ca dacax nu ar fi fost situatia respectiva s-ar fi despartit el de ea. e ok daca imi spui asta o data...bine, nu e deloc ok,mai ales ca o spui la prima intalnire, in loc sa ma intrebi ceva despre mine.
situatia continua...el vorbeste despre ce face ea...pentru ca am omis esentialul:ei doi inca locuiesc impreuna!!!!!pana la sfarsitul acestei luni. singurul lucru care nu va mai continua va fi aceasta relatie. ideea e ca eu daca sunt cu el si imi amintesc de fostul, incerc sa-mi alung amintirea(si asta pentru ca eu chiar vreau sa il uit)...
pana la urma asta e regula nr1: sa nu vorbesti de ex-ul...de ce face asta.pun o intrebare al carei raspuns il am deja: o iubeste in continuare, e doar gelos si asta incearca sa faca si el: sa-i starneasca gelozia.
e clar..se foloseste de mine...si nu e corect. nu vreau sa fac pe victima, am acceptat aceasta relatie pt ca mi-a placut el...desi recunosc, am crezut ca voi uita...am incercat, el nu m-a ajutat in acest sens.
nu simt pentru el afectiune...nu ma doare cand vorbeste de fosta...ma enerveaza ca nu isi da seama ca ar putea sa ma faca geloasa. ..e si ceva ciudat...sunt o persoana geloasa, dar in cazul lui nu se aplica.
o sa-l parasesc nu vreau sa fiu folosita. si eu am nevoie de cineva alaturi...de o imbratisare..vreau sa vorbesc cu el. sa simt ca vrea sa ma descopere, ca vrea sa vada ce fel de persoana sunt..
el vorbeste mult depre el, despre ea, despre noul ei iubit(pe care e clar ca nu-l suporta), despre familia lui, despre problemele lui, daca incerc sa spun ceva legat de ceva care m-a afectat, nu isi da seama si ma intrerupe...am renuntat sa mai vb despre mine...nu-l interesez decat fizic...dar nu o sa ma culc cu el stiind ca doar asta vrea...sa o faca pe ea geloasa...
acum e doar o stare de iritare ...am crezut ca o sa fie altfel...se pare ca m-am inselat...
nu vreau sa ma atasez de el...o sa termin ceva ce nu trebuia sa inceapa, inainte de a ma afecta. ciiudat e ca in seara asta am fost sa alerg si nu ne-am vazut...si a facut o usoara criza de gelozie. nu mai inteleg ...a demonstrat ca nu-i pasa de mn, cand in loc sa incerce sa ma descopre, vorbea de ea...
de ce face asta... nu realizeaza ca nu trebuie sa vorbeasca de relatia aceea cu mine? e logic...e o regula "nescrisa"...inteleg ca il doare...si pe mn ma doare inca...dar nu vreau sa-l ranesc pe el spunandu-i asta...nu ca l-ar interesa...de ce mai sta cu mine,de ce m-a abordat, de ce a vrut o relatie ...daca nu pote renunta la fosta? de ce se minte singur?
madworld
Postat pe 5 Septembrie 2008 01:01
1.vorbeste despre fosta pentru ca este un tip slab care nu este in stare sa faca diferenta intre trecut si prezent si nici capabil sa-si dea seama ca face o mare greseala nu este ......

2.vorbeste despre fosta pentru ca in felul asta poate pastra amintirea relatiei vie ....in timp ce vorbeste retraieste clipele petrecute cu ea dovada de slabiciune iar

3.probabil crede ca daca se victimizeaza reuseste sa te cucereasca mai repede , sunt o multime de ,,chestii'' care apeleaza la tertipul asta.

4.de ce nu-i atragi atentia asupra acestui lucru ? daca te intereseaza tipul spune-i clar ca nu-ti surade ideea sa stai sa-l asculti despre fosta si ca atunci cand este cu tine sa-ti acorde toata atentia lui....daca percuteaza ok daca nu ...treci mai departe !
iris_4_ever
Postat pe 5 Septembrie 2008 01:10
multumesc.i-am spus, a replicat ca nu simte nimic ca a vrut sa rupa relatia cu mult tip inainte..si am luat-o de la capat.
nu ma mai complic..termin si gata. doar ca as fi vrut sa vb si eu de ex-ul sa vad cum reactioneaza, dar ar fi copilaros.comportamentul lui sterge totul.
barbatii..cine sa-i mai inteleaga.nu ar rcunoaste ca sufera niciodata, pacat ca se folosesc de altii ca sa acopere ce nu pot repara.
madworld
Postat pe 5 Septembrie 2008 03:46
Da,am patit-o si eu.La o prima intalnire cu un tip,era destul de tandru,simpatic,pana cand a adus vorba despre fosta lui.Nu l-am intrebat,dar a inceput sa imi dea detalii despre ea, cum ca ea de cand s-au despartit nu a mai avut o alta relatie serioasa,si nici el.Desi se despartisera pt ca el i-a zis sa plece.In fine,ideea era ca tipu nu trecuse peste relatia aia si nu vroia decat sa se culce cu ce ii iesea in cale.Asa ca ai luat o decizie f inteleapta,indeparteaza-te,sunt sigura ca sunt si barbati disponibili emotional,de ce sa ne pierdem timpul cu asemenea specimene?
DeeaCatalina
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:01
fetelor,eu astazi,m-am descis sa fiu rea.prietenul meu,mentine legatura cu fosta,prima lui dragoste,the one....
se intalnesc la cafelute(si nu virtuale,cum bem noi ).iar azi,cand am intrat pe hi5,la el in lista trona ea! asa ca,am rezolvat problema,cu multa nesimitire,ce-i drept!el nu avea poze deloc,iar eu am plantat 5 poze cu noi doi(am aflat parola),stiu!f urat din partea mea,dar m-a scos din toti peneni!sunt cu el de un an si jumatate si tot asa o trag,zi de zi...
asa ca diseara banuiesc ca nu ma mai spala nici dunarea.... dar a meritat!
si are rost sa va spun ca parola era formata din numele lui si numele ei? SMART GUY!
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 16:42
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 16:44
sa ne spui si noua ce reactie a avut cand a vazut k ai umblat prin contul lui :*

Postat pe 5 Septembrie 2008 16:47
i-am trimis un mail!ca mi-era ca cine stie cand observa! nu,serios,dar nu este corect!i-am spus ca nu fac pe dracu'n patru daca fiecare alege alt drum si l-am rugat sa fie cinstit! dar nu ai cu cine.....
daca iubesti trecutul,te chinui sa-l faci prezent....DAR nu iubi si trecutul si prezentul.
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 16:52
da de ce nu ai o discutie cu el? in direct..asa se lamureste si el si tu...macar vezi in ce ape se scalda...ori cu aia ori cu tine...cale de mijloc in cazul asta nu poate exista...

Postat pe 5 Septembrie 2008 17:08
inocica,am avut discutii,de mi-au iesit pe ochi! se face ca ploua si merge inainte...
acum am vazut ca mi-a trimis o replica la e-mail-ul trimis de mine,in care mi-a scris,ca tocmai de aceea ma iubeste...(se refera,la faptul ca as fi inteligenta... )
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:13
cine-i intelege?
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:13
iti dai seama cat de inteligenta pot sa fiu?suvitele mele blonde!sunt departe de asta,daca am ajuns in situatia asta!
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:15
nu stiu ca eu nu prea...daca tii la el...fa in asa fel incat sa uite de cealalta...nu mai deschide subiectul...inconjoara-l cu dragoste si atentie...chiar daca-ti vine sa-l strangi de gat...fa-i surprize...asa se va simti vinovat mai mult decat daca i-ai face scandal...si incet incet aia va fi de domeniul trecutului

Postat pe 5 Septembrie 2008 17:18
departe de mine gandul,de a face scandal... nu suport sa ma cert cu cineva si intotdeuna m-am chnuit sa nu ajung in punctul in care sa-mi dau drumul la gura! desi simt ca mai putin si explodez....
vezi ca m-am bagat in seama cu vinetele tale,la cafenea.
alone
Postat pe 5 Septembrie 2008 17:22
nu-i asa ca nu se vbeste de trecut?nu ie mai bine nici sa nu se intrebe?nu trebuie sa ramana trecutul trecut? as vrea sa aud si de la altii ca incep sa cred ca sunt io nebun

Postat pe 5 Septembrie 2008 20:33
cei care aduc vorba de trecut inseamna k ink mai sunt legati de ceva din acel trecut.

Postat pe 5 Septembrie 2008 21:12
De la: Georgia99, la data 2008-09-05 21:12:03cei care aduc vorba de trecut inseamna k ink mai sunt legati de ceva din acel trecut.
si daca unul ignora trecutul,si femeia tot intreaba si scormoneste?

Postat pe 5 Septembrie 2008 21:17
De la: ancuta240783, la data 2008-09-05 16:42:53 fetelor,eu astazi,m-am descis sa fiu rea.prietenul meu,mentine legatura cu fosta,prima lui dragoste,the one....
se intalnesc la cafelute(si nu virtuale,cum bem noi ).iar azi,cand am intrat pe hi5,la el in lista trona ea! asa ca,am rezolvat problema,cu multa nesimitire,ce-i drept!el nu avea poze deloc,iar eu am plantat 5 poze cu noi doi(am aflat parola),stiu!f urat din partea mea,dar m-a scos din toti peneni!sunt cu el de un an si jumatate si tot asa o trag,zi de zi...
asa ca diseara banuiesc ca nu ma mai spala nici dunarea.... dar a meritat!
si are rost sa va spun ca parola era formata din numele lui si numele ei? SMART GUY!



stiu cum e am patit exact la fel.. numai ca la mine de 3 ani se tot repeta povestea
si eu am procedat... cam ca tine..
cam are dreptate micutzul nostru.. e mai bine sa nu aflam de trecut..
ne face rau degeaba..
focsa05
Postat pe 5 Septembrie 2008 21:20
Georgia99,ai perfecta dreptate.Stii care e chestia?Ca ei nici macar nu realizeaza ca sunt legati de trecut,nu constientizeaza.De asta poate si neaga daca ii intrebi.Eu in ultima relatie aduceam vorba de un alt baiat,fara sa vreau, o faceam inconstient,si imi negam si mie sentimentele,credeam ca am trecut peste.Imi faceam rau si mie,si actualului.Dupa ce am terminat relatia m-am hotarat ca nu mai incep alta pana sunt complet "vindecata",altfel o sa am parte doar de relatii bolnave.
DeeaCatalina
Postat pe 5 Septembrie 2008 21:20
De la: mic_negru_si_urat2, la data 2008-09-05 21:17:23
De la: Georgia99, la data 2008-09-05 21:12:03cei care aduc vorba de trecut inseamna k ink mai sunt legati de ceva din acel trecut.
si daca unul ignora trecutul,si femeia tot intreaba si scormoneste?



cam asa eram eu.. curioasa, sa stiu eu totul...
cu ce m-a ajutat?! cu nimic ... poate doar..niste crize de gelozie..din partea mea, bineinteles
focsa05
Postat pe 5 Septembrie 2008 21:22
De la: DeeaCatalina, la data 2008-09-05 21:20:43Georgia99,ai perfecta dreptate.Stii care e chestia?Ca ei nici macar nu realizeaza ca sunt legati de trecut,nu constientizeaza.De asta poate si neaga daca ii intrebi.Eu in ultima relatie aduceam vorba de un alt baiat,fara sa vreau, o faceam inconstient,si imi negam si mie sentimentele,credeam ca am trecut peste.Imi faceam rau si mie,si actualului.Dupa ce am terminat relatia m-am hotarat ca nu mai incep alta pana sunt complet "vindecata",altfel o sa am parte doar de relatii bolnave.

Postat pe 5 Septembrie 2008 21:24
Sa nu aud de foste!
In viata fiecarui barbat cu care am avut de-aface pana in prezent a existat o fosta. Ea, care este atat de perfecta, stralucitoare, unica
Insa, pana la urma, fosta conteaza atat cat ii dai importanta. Insa, daca mai pui si el paie pe foc, si tot pomeneste de ea, direct sau indirect... devine si mai dificil.
Cred ca trebuie sa fii foarte sigura pe tine , sa ai foarte multa rabdare si mai ales sa-l iubesti f mult, ca sa fii sigura ca merita osteneala... Caci altfel, de ce ti-ai mai bate capul de pomana, ca sa te lupti cu morile de vant...cu trecutul?

Postat pe 5 Septembrie 2008 21:58
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-05 21:58:38Sa nu aud de foste!
In viata fiecarui barbat cu care am avut de-aface pana in prezent a existat o fosta. Ea, care este atat de perfecta, stralucitoare, unica
Insa, pana la urma, fosta conteaza atat cat ii dai importanta. Insa, daca mai pui si el paie pe foc, si tot pomeneste de ea, direct sau indirect... devine si mai dificil.
Cred ca trebuie sa fii foarte sigura pe tine , sa ai foarte multa rabdare si mai ales sa-l iubesti f mult, ca sa fii sigura ca merita osteneala... Caci altfel, de ce ti-ai mai bate capul de pomana, ca sa te lupti cu morile de vant...cu trecutul?
io sincer nu inteleg de ce se mai tine legatura cu fostele.

niciodata nu am putut,nu am mai tinut sa stiu nimic de ele ,ba chiar am ignorat oferind toata atentia actualei relatii.altfel nu se inainteaza,daca nu oferim toata energia unde este nevoie nu se traieste o relatie implinita,armonioasa.
ce nevoie avem de ceva ce nu mai este??????????????????????????

Postat pe 5 Septembrie 2008 22:02
De la: mic_negru_si_urat2, la data 2008-09-05 21:17:23
De la: Georgia99, la data 2008-09-05 21:12:03cei care aduc vorba de trecut inseamna k ink mai sunt legati de ceva din acel trecut.
si daca unul ignora trecutul,si femeia tot intreaba si scormoneste?


pai acum si femeia daca vede ca barbatul e ok, nu ar trebui sa o manance undeva :)) al meu prieten nu vb nik, nu aduce vb de nicio fata asa k ce rost ar avea sa stric toata armonia ? :D

Postat pe 5 Septembrie 2008 22:27
in unele cazuri nu se tine efectiv legatura,dar poate exista o legatura spirituala.Cu aia ce te mai faci?
DeeaCatalina
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:34
mai ramane niste jar care poate fi aprins... asta mi se intampla mie acum si sunt terminata, in niciun caz nu vreau sa imi stric relatia datorita trecutului

Postat pe 6 Septembrie 2008 00:27
e bine ca stii ce vrei.atunci daca te straduiesti o sa si obtii
DeeaCatalina
Postat pe 6 Septembrie 2008 00:32
dupa ce imi spusese ca ea nu mai conteaza pentru el...nedorind sa recunoasca faptul ce ink mai e indragostit, ba indraznind chiar sa ma acuze pe mn ca vreau sa gasesc un motiv sa rupp relatia...ce credeti..suvitzele mele(tot blonde)hotarasc sa-i mai dea o sansa...proasta alegere
peste cateva zile el foarte suparat...motivul:a aflat ca fosta(pentru care sustinea ferm cs nu mai simte nimic!!!) s-a culcat cu actualul...si asta l-a afectat atat se mult...eu parca eram psihologul lui...poate pat insensibila...dar cum sa faci asta? de ce nu a vrut sa terminam...i-am spus ca daca se mai minte singur va ajunge sa regrete ca nu i-a spus ce simte...cred ca mi tot repeta ca nu este adevarat intr-o ncercare disperata de a se convinge singur ca are dreptate...e incapatanat...
pacat...i-am spus ca s-a termiant , ca nu vreau sa ne mai vedem, pt ca in urmatoarea seara sa vina iar la mn, neanuntat...nu il inteleg...ce mai vrea? daca ar simti pt mn si altceva decat atractie fizica si dorinta de a se razbuna pe ea, nu mi-ar spune ca l-a ca ea s-a culcat cu altul...si ca sa puna si "cireasa" peste "coliva"...sustine ca nu ar ierta-o niciodata pt asta...lollllll..el are dreptul sa fie cu altele, ea nu...
madworld
Postat pe 11 Septembrie 2008 00:05

aoleo, tipu` asta e penal. Poate el vrea sa iasa din situatia asta, dar e cam devreme.Mai bine sta singur o perioada pana se detoxifiaza de fosta..si pe urma o noua relatie.
DeeaCatalina
Postat pe 11 Septembrie 2008 01:06
[NA SULTANE CA SCRIU MULT SI REPEDE SI AM SI INTERNET RAPID .


pune tata episoade multe ca ce te asteapta .....


vei vbi singur



ce treaba are emma?io nu am ranit pe nimeni de aici,nu vreau sa fac victime colaterale,iar bagi pe gatul meu fapte ce nu am facut,si vbe ce nu am spus,

esti un mincinos nenorocit si sunt oameni ce te-au auzit jurand ca nu vbesti de ei .dar acum stiu adevarul.


de ce injurui ca la gara?

esti burta verde?

de ce stii numai sa batjocoresti?

cei slabi sunt mereu rapizi la batjocura.


incepi sa simti intunericul cum te cuprinde.

cati bani ai excrocat azi?


500 de euro?


stiu multe sultaneeeeeeeeee

poti sa faci ce vrei tu,

io nu sunt petruta nebuna.


cu mine nu merge tata ,lumea nu este proasta .baga acolo ce vrei tu,tot ce poti spune este ca am avut relatii cu multe femei.ok bravo mie.poti spune ca am incercat cu multe femei .bbravo mie.
altceva nu ai.

iat asya a stiut toata lumea mereu.



I-MI PLAC FEMEILE,SI AM INCERCAT CU MULTE.

AM SU REUSIT CU LA FEL DE MULTE



SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII???????????????????????????????





CELE CE AU ACCEPTAT AU AVUT ACEASI PLACERE CA MINE,MULTE AU FOST REFUZATE DE MINE SI SUNT FRUSTRATE,ALTEKLE M-AU REFUZAT ELE SI AM MESRS MAI DEPARTE.

ATATA POTI SPUNE DE MINE SI IO NU AM ASCUNS NIMIC.SM SPUS DE NENUMARATE ORI CA ADOR FEMEILE.

ASTA SE STIA SULTANEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAI NASOL CU MINCIUNILE TALE.

CA SUNT VIOLENT,CA SA AIBE GRIJA MELINDUTA CA O SA SUFERE,CA BAT FEMEILE,CA BEAU,CA IAU BANI DE LA ELE,CA SUNT FOMIST,


CINE DRECU CREZI CA TE VA CREDE??????????

POATE PETRUTA NEBUNA VA VENI SA SPUNA CA AM BATUT-O VREODATA .


CE AI AVUT DE SPUS LUMII,CA IO MA VOI DUCE SA MUNCESC CU MAFIA?
ANDREA A MARTURISIT LA NERVI CA STIE DE LA TINE.
FURIOASA PE MINE,DEZAMAGITA, A URLAT LA MINE CA IO AM TRIMIS CV LA MAFIA CA AM O RELATIE CU EA SI CA VREAU SA LUCREZ CU EA IN DUBAI,CA ARE UN SOT CU CARE SE CEARTA MEREU SI CA IO SUNT AMANTUL EI VIRTUAL.

DE UNDE SCOTI ASTA?

DE UNDE AI VENIT CU IDEA CA YOUR DREAM STIE NUSTIU CE DE EMMA DE LA MINE??????????????????


ASTE SUNT DIN CAPUL TAU ALA BOLNAV FARA SERVICIU SI FARA OCUPATIEEEEEEEEEE
IO NU AM SERVICIU UCA POT ALEGE CANDSI UNDE SA LUCREZ. DAR O FEC PE SALARIILE MELE ANTERIOARE. MUNCITE DE MINE NU DE COPILUL MEU CUM FACI TU.

ARE BAIATUE TAU O PRIETENA?

NU ARE CA MUNCESTE TRIMIS DE TINE TOATA ZIUA.

VAI DE SOARTA TA SULTANE CE ANIMAL FARA SCRUPULE ESTI SI MAI RAZI DE ALTII. UN SECRET NU STI SA PASTREZI,BARFESTI PE TOTI ACOLO IN CURTEA AIA SI PE PRIVAT NENOROCITULE,TE JOCI CU SENTIMENTELE TUTUROR FARA SCRUPULE.VOI INCEPE INTRO ZI SI VOI SPUNE TOT CE STIU DE LA TINE DE FIECARE IN PARTE,CU RISCUL DE A RANI LUMEA NUMAI SA ARAT CA ASA ESTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
CUM SPUN IO. UN ANIMAL FARA SCRUPULE.ATATA POTI?
CAMASA MEA ROSIE?AM DE TOATE CULORILE TATA SI DIN TOETE CONTINENTELE.

VREI SA VBIM DE MIROSURI? STII CUM MIROASE GURA TA?AIA FARA DINTI SI SPURCATA CU CARE RAZI SI BARFESTI PE TOTI?

MAI CEVA CA HASNAUA TA DIN FUNDUL GRADINII TALE

AM SPUS-O IN AFATA TUTUROR LA MASA SI DUPA AM SUCIT CA AM INTELES CA TE VEI SIMTI PROST ,DAR NU MERITI MILA MEA.ESTI FARA SCRUPULE SI CALCI PE CADAVERE CA SA DAI IN MINE.


PROSTI SUNT CEI CE ACCEPTA CA TU SA CALCI PE NECAZURILE LOR CA SA POTI TU SA RASPUNZI ADEVARURUILOR MELE.

MANIPULEZI CEA CE STII DE FIECARE IN PERTE SI VOI DOVEDI .IO STIU DE HAREM DE LA TINE,SI CINE VA PERMITE MA VA LASA SA ARAT CE STIU DE FIECARE IN PARTE NUMAI SA SE VADA CE BARFITOR NENOROCIT CU GURA MARE ESTI?

NU VEI REUSI CU MINE SULTANE.NIMENI NU REUSESTE .NICIODATAAM CUNOSCUT MULTE FEMEI .DAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!

SI AM INCERCAT CU LA FEL DE MULTE !!!!!!!!!

SI CARE AU FOST URATE,SAU BATRANE AM FUGIT DE ELE. A FOST DUREROS DA!!!


DAR CINE LE PUNE SA SE AFISEZE CU POZE DE FOTOMODELE????????????????


ATATA SULTSNE SI NU ESTE CEVA DE CARE SA MA RUSINEZ.

NU AM FACUT RAU NIMANUI.


TU FACI RAU SI MAI SI VREI SA CONVINGI LUMEA CA LE FACI BINE.

ASTA ESTE CEL MAI URAT.

NU CAMASA MEA.CAMASA MEA NU ARE TREABA.ESTE CAMASA ITALIANA DE SMECHER,CEA CE TU NU VEI AVEA VREODATA DECAT DACA EDUCE VREUNU DE PESTE HOTARE SA FACA CADOU SULTANULUI AMARAT DIN SNAGOV.


CERSETORULEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raporteaza abuz de limbaj



Raporteaza abuz de limbaj

Postat pe 11 Septembrie 2008 03:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt oare influentati barbatii de mamele lor..chiar si la o anumita varsta...????!!! 16 De la: roz5bule6lila7 27 Mai 2009 13:53
Help!! 14 De la: mishaHeart 7 Decembrie 2009 23:05
aici posteaza si barbatii mesaje???? 64 De la: shery 26 Mai 2014 09:00
12 motive pt care suntem zodia care suntem 103 De la: thadoogback 21 Octombrie 2010 18:11
Ii iubesc oare pe ambii ??? 11 De la: kudika_27354 28 Ianuarie 2013 16:12