Setari Cookie-uri

EL - rac , Eu - gemeni + o diferenta de 8 ani intre noi. Merge oare?

Mmm... sunt si eu noua pe aici si vroiam sa va cer parerea in legatura cu situatia mea. El e cu 8 ani mai mare decat mine si lucreaza in Bucuresti. Ne vedem cam la 1sapt - 2. Eu sunt a 12a si urmeaza sa dau la medicina tot in capitala. Cred ca il iubesc si, la varsta lui, imi da senzatia de protectie, stabilitate, echilibru ( fata de baietasii de varsta mea, care nu fac decat sa experimenteze ).. numai ca eu nu pot trece peste anumite complexele de-ale mele..consider ca sunt foarte capricioasa din acest punct de vedere. Am senzatia ca il chinui... ca ii mananc timpul aiurea... Deci cum e cu gemenii si racu?
Cosopt
Postat pe 18 Mai 2009 23:16
De la: chocolaterainlips, la data 2009-05-18 23:16:51Mmm... sunt si eu noua pe aici si vroiam sa va cer parerea in legatura cu situatia mea. El e cu 8 ani mai mare decat mine si lucreaza in Bucuresti. Ne vedem cam la 1sapt - 2. Eu sunt a 12a si urmeaza sa dau la medicina tot in capitala. Cred ca il iubesc si, la varsta lui, imi da senzatia de protectie, stabilitate, echilibru ( fata de baietasii de varsta mea, care nu fac decat sa experimenteze ).. numai ca eu nu pot trece peste anumite complexele de-ale mele..consider ca sunt foarte capricioasa din acest punct de vedere. Am senzatia ca il chinui... ca ii mananc timpul aiurea... Deci cum e cu gemenii si racu?

Nu merge de nici un fel. Consider ca il chinui si îi mananci timpul fara rost.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Mai 2009 23:21
pai de ce?
Cosopt
Postat pe 19 Mai 2009 02:21
De la: chocolaterainlips, la data 2009-05-18 23:16:51Mmm... sunt si eu noua pe aici si vroiam sa va cer parerea in legatura cu situatia mea. El e cu 8 ani mai mare decat mine si lucreaza in Bucuresti. Ne vedem cam la 1sapt - 2. Eu sunt a 12a si urmeaza sa dau la medicina tot in capitala. Cred ca il iubesc si, la varsta lui, imi da senzatia de protectie, stabilitate, echilibru ( fata de baietasii de varsta mea, care nu fac decat sa experimenteze ).. numai ca eu nu pot trece peste anumite complexele de-ale mele..consider ca sunt foarte capricioasa din acest punct de vedere. Am senzatia ca il chinui... ca ii mananc timpul aiurea... Deci cum e cu gemenii si racu?

asa e normal sa te uiti dupa tipi mai mari
gemeni cu rac e ca si pisica si cainele
dar daca va intelegi nu lua in considerare zodiile prietenul meu e scorpion eu gemeni si peste tot in horoscop scrie ca nu e o relatie buna si totus is cu el de aproape doi ani
intreabal pe el daca il chinui vb cu el!asta e solutia sa scapi de sanzati de genu
missroselovetwilight
Postat pe 21 Mai 2009 00:36
aceasta relatie e predispusa esecului
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 00:38
el zice ca nu-l chinui.. si nush acum mi se pare totul o poveste
Cosopt
Postat pe 21 Mai 2009 10:57
te-ai intalnit vreodata cu el?
sbam
Postat pe 21 Iunie 2009 14:13
saptamana asta am si dormit cu e... si cand zic dormit, inseamna NO sex :P
Cosopt
Postat pe 25 Iunie 2009 12:16
De la: chocolaterainlips, la data 2009-06-25 12:16:39saptamana asta am si dormit cu e... si cand zic dormit, inseamna NO sex :P


cu el*
Cosopt
Postat pe 25 Iunie 2009 12:18
Buna !
Si eu sunt intr-o relatie gemeni - rac . E foarte frumoasa, mi se pare baiatul perfect, cu toate ca la compatibilitate , zodiile nu sunt compatibile , cel mai bine nu te mai lua dupa horoscop , continua relatia, daca mergebine , daca nu .. asta e
alice_teodora
Postat pe 26 Iunie 2009 13:57
Gemeni si Rac : vânt de primavara si Apa conservatoare?? Zi repede 20 de calitati care-ti plac la Rac! Daca le-ai gasit, ai noroc, Racul tau are ceva planete care-l ajuta sa fie pe aceeasi lungime de unda, dar asta nu înseamna ca relatia voastra o sa fie macar un moment usoara.
Katte02
Postat pe 26 Iunie 2009 16:20
Sal'tare tuturor. Si eu ma inscriu in randul celor ce incearca sa ingroase randurile cuplurilor Gemeni-Rac. Suntem impreuna de 3 luni, si nu pot spune decat ca este un Rac super- dulce, manierat, sensibil, cu bun simt, linistit si fff tacut, care se straduieste in permanenta sa nu ma supere. Probabil ca asta compenseaza cu agitatia, nehotararea mea si faptul ca vb mult (cineva trebuie sa vorbeasca). Eu ascult toate genurile muzicale si dansez ff mult, iar el doar muzica populara si nu danseaza deloc . Probabil ca trebuie sa existe un echilibru in toate... nu?? daca stai sa te iei dupa zodiac, nici n-ar trebui sa ne intersectam drumurile. Asa ca cel mai bine este ne vedem de relatia noastra, si daca merge ff bine ........ daca nu.......... macar este o experienta in plus din care avem ce invata
Bafta multa
misha_78
Postat pe 27 Iunie 2009 17:36
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 17:42
desi am inbteles de mult cu toate ce inseamna zodiacul asta parca de fiecare data alergam la el ca sa gasim solutii, raspunsuri pe care altfel parca nu le gasim :))

cine a zis mai devreme ca daca merge relatia sa lasi la o parte zodiacul aavea dreptate.

acum sa zic si de ce m-am bagat eu aici: gemeni cu rac cica nu merge, dar tu incearca poate o sa ai vreo surpiza placuta.
sfatul meu e sa nu mai cauti probleme disperata, bucura-te de ce frumos. :)
zurghy
Postat pe 28 Iunie 2009 21:20
La fel ca si tine, eu sunt gemeni iar el este rac si diferenta dintre noi este de 8 ani.L-am cunoscut cand aveam 19 ani si el 27.Suntem impreuna de 15 ani, de 13 ani suntem casatoriti.Sunt protectori, sufletisti, buni, curati.....au foarte multe calitati(bune). Un pic rai de gura, dar sufletisti.Racii sunt de casa......Incearca. Acum.....ce sa-ti spun depinde si de tine.Faci treaba cu racul....cu vorba buna.....il rogi, nu-i impui niciodata.....Legat de compatibilitate....cica racul cu gemenii nu sunt compatibili deloc..... Ce sa-ti zic....ramane de vazut.....
twins_74
Postat pe 29 Iunie 2009 21:13
De la: twins_74, la data 2009-06-29 21:13:01La fel ca si tine, eu sunt gemeni iar el este rac si diferenta dintre noi este de 8 ani.L-am cunoscut cand aveam 19 ani si el 27.Suntem impreuna de 15 ani, de 13 ani suntem casatoriti.Sunt protectori, sufletisti, buni, curati.....au foarte multe calitati(bune). Un pic rai de gura, dar sufletisti.Racii sunt de casa......Incearca. Acum.....ce sa-ti spun depinde si de tine.Faci treaba cu racul....cu vorba buna.....il rogi, nu-i impui niciodata.....Legat de compatibilitate....cica racul cu gemenii nu sunt compatibili deloc..... Ce sa-ti zic....ramane de vazut.....



minunat ce mi-ai spus tu! exact 19 si 27 avem noi acum... sipot spune ca racul meu e exact cum l-ai descris pe al tau, cu diferenta ca nu e rau de gura :D
Cosopt
Postat pe 30 Iunie 2009 14:39
De la: chocolaterainlips, la data 2009-05-18 23:16:51Mmm... sunt si eu noua pe aici si vroiam sa va cer parerea in legatura cu situatia mea. El e cu 8 ani mai mare decat mine si lucreaza in Bucuresti. Ne vedem cam la 1sapt - 2. Eu sunt a 12a si urmeaza sa dau la medicina tot in capitala. Cred ca il iubesc si, la varsta lui, imi da senzatia de protectie, stabilitate, echilibru ( fata de baietasii de varsta mea, care nu fac decat sa experimenteze ).. numai ca eu nu pot trece peste anumite complexele de-ale mele..consider ca sunt foarte capricioasa din acest punct de vedere. Am senzatia ca il chinui... ca ii mananc timpul aiurea... Deci cum e cu gemenii si racu?
Wow:)asta chiar e tare..sunt in aceeasi situatie,numai ca'l cunosc de 2 luni..si este cu 11 ani mai mare recunosc,nu avem lucruri in comun,dar tocmai aceste diferente ne fascineaza,ne atrag...eu consider ca totul depinde de tine..nu conteaza ce zodie esti,this is just bullshit,believe me..si inca ceva..si eu am dormit saptamana asta cu el bineinteles,asa cum ai zis si tu..doar dormit
psyche666
Postat pe 30 Iunie 2009 14:46
incep sa cred ca astrologii au zis ca gemenii si racii nu sunt compatibili tocmai pentru ca sunt aproape de perfectiune relatiile noastre. nu credeti? .... rautaciosii...in fine.. ideea e ca pt mine, topicul asta e inchis. in sfarsit am inteles ce aveam de inteles: IL IUBESC SI MA IUBESTE si ne intelegem din priviri.. ce mi-as putea dori mai mult? sa aveti si voi parte de ceea ce am eu. E MAGiC!
Cosopt
Postat pe 30 Iunie 2009 14:46
atunci cand tii cu adevarat la cineva esti dispus sa faci si compromisuri,folositoare bineinteles si nu mai tii cont de zodie pentru ca poti sa fii uimta cat de vorbaret e un rac sau cat de tandru e un Geaman.....chiar nu e relevant,indragoste nu se aplica si cu atat mai putin varsta,sufletul poate fi de 20,pe cand trupul de 50.exemplul e cam absurd,dar intr-un fel,asa se intampla in viata,nu poti sa iti ordoni de cine sa te indragostesti.
emanuela_v
Postat pe 1 Iulie 2009 00:57
greierash_is_back
Postat pe 1 Iulie 2009 02:01
Eu am o experienta de 20 de ani cu un rac cu 9 ani mai mare. Daca ar fi sa o iau de la capat nu as mai repeta alegerea. Noi gemenii avem prea multa energie pentru ei si ei obosesc alaturi de noi si atunci pot reactiona violent...blandul rac devine coleric si jigneste..Nu au complexitatea noastra si la un moment dat se vor simti inferiori chiar daca ei pot avea o latura practica mai dezvoltata decat a noastra.
yvonne_yvonne
Postat pe 6 Iulie 2009 21:19
La Medicina si crede inca in BauBau.
Kathara
Postat pe 6 Iulie 2009 21:41
Cosopt
Postat pe 8 Iulie 2009 18:12
Hei,de ce sa nu mearga?!.Eu sunt Rac,El este Gemeni si eu sunt cu 8 ani mai mare.Suntem casatoriti de 4 ani.Ne intelegem foarte bine.Avem si doi copilasi,amandoi iubim copii,ne plac plimbarile,calatoriile...
Ca sa verifici compatibililtatea este indicata o sinastrie,sunt mii de site-uri.Zodia este doar o parte infima.
miky4
Postat pe 27 August 2009 10:09
mi se pare o prostie chestia cu zodiile...ce conteaza ce zodie e fiecare. dak tu il iubesti si el te iubeste ce importanta are ca ai citit tu undeva ca dak el e rac si tu gemeni atunci relatia nu va merge niciodata-- ar trebui sa va despartiti din cauza unui articol banal? (zic si eu)....va iubiti?asta e tot ce conteaza nu niste aberatii despre zodii.....sau diferenta de 8 ani...asta e
alissa_
Postat pe 27 August 2009 13:24
2 zile dupa ce alissa a postat articolul(29.08.2009), ne-am despartit. eu am ajuns studenta la medicina. nu ne-am impacat. inca il iubesc, dar nu-l voi ierta. sunt acum cu un coleg de facultate. suntem aceeasi serie, avem acelasi program, facem cam totul impreuna. sper sa ajung si eu sa-l iubesc macar pe jumatate din cat ma iubeste el pe mine... v-am pupat!
Cosopt
Postat pe 3 Februarie 2010 19:33
so,cand imi place de unu' tre sa il intreb mai intai zodia si sa deschid tombic pe pudika ,inainte sa ....am ceva cu el ???
pfff ...wake-up !!! nu zodia conteaza intr.o relatie ...
blaa
Postat pe 3 Februarie 2010 19:36
De la: blaa, la data 2010-02-03 19:36:20 so,cand imi place de unu' tre sa il intreb mai intai zodia si sa deschid tombic pe pudika ,inainte sa ....am ceva cu el ???
pfff ...wake-up !!! nu zodia conteaza intr.o relatie ...


conteaza marimea
freakbabe
Postat pe 3 Februarie 2010 19:39
De la: freakbabe, la data 2010-02-03 19:39:24
De la: blaa, la data 2010-02-03 19:36:20 so,cand imi place de unu' tre sa il intreb mai intai zodia si sa deschid tombic pe pudika ,inainte sa ....am ceva cu el ???
pfff ...wake-up !!! nu zodia conteaza intr.o relatie ...


conteaza marimea



blaa
Postat pe 3 Februarie 2010 19:47
De la: blaa, la data 2010-02-03 19:47:14
De la: freakbabe, la data 2010-02-03 19:39:24
De la: blaa, la data 2010-02-03 19:36:20 so,cand imi place de unu' tre sa il intreb mai intai zodia si sa deschid tombic pe pudika ,inainte sa ....am ceva cu el ???
pfff ...wake-up !!! nu zodia conteaza intr.o relatie ...


conteaza marimea





shi facshi fai?.... hai noroc fiindca beau si eu bere

...TRAIASCA BEREAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
freakbabe
Postat pe 3 Februarie 2010 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sagetator ... el balanta ... functioneaza? 18 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 20:42
Balanta - berbec, merge??? 35 De la: kudika408075 14 Iunie 2011 15:59
curiozitate ! 11 De la: deliza20 26 Mai 2010 17:16
compatibilitate zodii 2 De la: mahy33 27 Decembrie 2009 12:59
femeia pesti si barbatul taur..??? 88 De la: inna13 15 Octombrie 2011 12:07