Setari Cookie-uri

Eu taur el balanta....

Eu taur el balanata...ce credeti?...cand l-am cunoscut era altfel pot sa zic ca ma iubea dar acum situatia sa schimbat si sunt foarte confuza,imi vorbeste urat ma jicneste imi spune ca il plictisesc ma rog ne certam tot timpul.Eu il iubesc foarte mult dar nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred datorita comportamentului lui.
kudika005994
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:54
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:57
eu sunt balanta si sotul meu este taur ...si intre noi exista foarte multe disensiuni...si el imi spune ca s-a plictisit...si imi mai spune ca nu sunt buna de nimic...pentru ca nimic din ceea ce fac nu e suficient de bine facut, desi el nu face nimic si nu ma ajute. Nu spun ca sunt perfecta dar mi-am pus sufletul, toata tineretea si toata puterea de munca in aceasta casnicie...in afara de serviciul care nu ma solicita fizic dar e destul de stresant.....crezi tu ca zodia e de vina ? deschide bine ochiii si vezi daca merita!!!! si gandeste-te ce inseamna sa iubesti!!!! sau ce inseamna sa dai si sa nu primesti!!!! crezi ca poti iubi o persoana care nu te respecta?...asa am crezut si eu...am crezut ca iubirea mea conteaza...ca-l poate schimba!!!!! gandeste bine!!!!..... nimeni nu te poate ajuta decat cu un sfat sau isi poate da o parere si asta vis-a vis de ceea ce a trait in aceeasi combinatie...dar eu cred ca oamenii sunt construiti si educati intr-un anume fel si un am care nu e om nu e asa datorita zodiei in care s-a nascut AS VREA SA POTI SPUNE SAU MACAR SA-TI POTI SPUNE TIE PENTRU CE-L IUBESTI?
ex_Constantinescu
Postat pe 7 Mai 2009 15:59
Nu stiu ...pur si simplu il iubesc....si m-am obisnuit cu el si stiu ca mi-ar fi greu fara el ... ..am fost certati si nu ne-am vazut o saptamana si nu am rezistat..iar el nu facea nimic ca sa ne vedem, e foarte ambitios si tot eu am fost aia care sa dus la el...si a parut sa fie totul bine apoi mi-a umblat in telefon sa vada cate mesaje am trimis si cui si fel si fel de intrebari si dupa mi-a zis ca nu vrea sa ne mai impacam ca vrea sa terminam totu asa incet si sa nu ne mai vedem iarasi o saptamana pt ca relatia asta nu are ce sa aduca bun,ca vrea sa se realizeze , sa isi termine studiile..( si eu de terminat studii dar nu il inteleg..) si ca de ce sa stea el cu grija mereu unde sunt eu si ce fac si sa isi faca nervi si ca tine la mine ca i-am lipsit cat timp nu ne-am vazut...si ma facut sa plang.... nu inteleg de ce a zis asta...m-am gandit ca a intalnit pe altcineva dar mi-a zis ca nu si ii mai banuiesc pe parintii lui deoarece el fiind mai mic ca mine cu un an ii spune sa invete..ca orice parinte, iar tatal lui mi-a spus odata ca sa am grija daca ne casatorim ca el e mofturos, vrea sa aibe mereu hainele calcate...ori eu nu am gand de maritis. Sunt putin trista in momentul de fata si am lacrimi in ochi pentru ca simt ca o sa il pierd deoarece il simt " departe" ( felul cum vorbeste.,..astazi nu ma sunat deloc cat am fost la munca si.... etc.) Nu stiu ce sa mai fac :-(( probabil imi veti spune ca am toata viata inainte si ca sunt la inceput d drum si ca mai sunt baieti si ca sunt fraiera....dar eu chiar il iubesc ( e usor de vorbit e usor de sfatuit dar ceea ce simt eu nu stie nimeni...ma doare sufletul de ceea ce mi se intampla).
kudika005994
Postat pe 8 Mai 2009 00:01
eu sunt taur si sotul meu balanta. gandeste-te ca ne cunoastem din 86, suntem casatoriti din 91 si nu m-a jignit niciodata! inca o data se confirma faptul ca fiecare zodie isi are "uscaciunile"ei.
o relatie fara respect, incredere si iubire nu cred ca poate sa reziste.
htania
Postat pe 8 Mai 2009 08:50
buna, am citit ce ai scris tu.... si eu sunt in aceeasi situatie .... al meu nu mai are timp deloc de mine si dc i-am spus ceva ne-am certat rau de tot ! mi-a spus k il controlez si ca nu il las in pace si k il enervez mereu... l-am lasat si nu l-am cautat deloc de aproape o saptamana dar nicic el nu m-a cautat deloc! Dar referitor la intrebarea ta eu nu iti voi spune k balta are pesti sau k esti tu fraiera!!!!!!!!! dc il iubesti vei lupta pentru el iar si iar pana in mom, in care poate ai sa te convingi k nu te merita dar.. pana atunci( si sper sa nu ti de intample asta!!!!!!!!!!) lupta pentru iubitea ta !
kudika_daniela
Postat pe 8 Mai 2009 10:23
Barbatii balanta in general sunt foarte schimbatori si nu prea le place sa se simta legati.Tu fiind tauroaica poate exagerezi cu posesivitatea si gelozia si l-ai facut sa se indeparteze.Gandeste-te putin si la ce ai gresit tu!
Amora
Postat pe 8 Mai 2009 11:49
Vreau sa zic ca el era cel posesiv si gelos....nu ma lasa nici macar cu prietenele sa ies sau sa merg la ele, ma cronometra pur si simplu, ma intrba in cat timp vin d la prietena mea ziceam intr-o ora si odata am intarzaiat 5 minute cva d genu si cand ne-am vazut a dat in mine....Acum as putea sa zic ca sunt aia geloasa pentru ca s-au schimbat foarte multe chestii si nu mai am asa incredere in el datorita comportamentului lui fata de mine....iar acum incerc cat se poate sa ma abtin de la orice comentariu care stiu ca l-ar enerva..
kudika005994
Postat pe 9 Mai 2009 02:01
...Barbatii astia.... cine sa ii mai inteleaga?...:(
kudika005994
Postat pe 9 Mai 2009 02:07
Eu nu iti spun nici sa-l lasi nici sa-l iei dar din experienta proprie si similara cu ceea ce ai scris tu, iti spun sa ai grija sa nu te trezesti casatorita cu el (asa cum mi s-a intamplat mie) pentru ca atunci vei avea foarte mult de munca. Barbatul balanta de genul asta este un sot si un tata extraordinar mai ales pentru femeia taur care are mare nevoie de stabilitate, dar tu, femeie si mai ales in zodia taurului, vei avea nevoie de mai multe lucruri pe care acest barbat nu stie in ce mod sa ti le ofere chiar daca are intentia sa o faca. Si atunci vei ajunge sa ai unele nemultumiri cu care te vei resemna pentru ca schimbarile vor fi mici, nesemnificative si mai ales trecatoare.
"pur si simplu il iubesc... si m-am obisnuit cu el" - Iubirea si obisnuinta sunt lucruri diferite, asa ca gandestete mai profund daca il iubesti sau doar te-ai obisnuit cu el. Oricum ar fi, daca veti ajunge casatoriti vei invata sa te obisnuiesti si cu "imi vorbeste urat, ma jigneste, imi spune ca il plictisesc". Si ca un sfat pt viitor, invata sa te impui in fata lui chiar daca uneori ti se pare aproape imposibil.
adelheida
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:48
buna... recunosc cate ceva din ce povestesti tu. cred ca toti barbatii balanta sunt la fel. eu sunt taur iar el este balanta. la inceput el era cel gelos si posesiv(ma intreba si cat stau la mama, ma controla mereu..), iar in timp lucrurile s-au schimbat aproape la 360 grade, acum eu sunt cea care este mai geloasa , iar el uneori imi da impresia ca nu il mai intereseaza, mi se pare ca in relatia asta ramane din inertie sau din obisnuinta uneori... ma face foarte mult sa sufar din pricina asta si din cauza ca de multe ori nu apuc sa spun ca ma deranjeaza ceva, ca deja incepe cearta asa pe nepusa masa... nu stiu ce sa cred..
deya_22
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
andreea 24 De la: issa85 9 Iulie 2009 17:33
femeia rac cu barbatul pesti ce sanse ar fi............................ 14 De la: cristymona 1 August 2012 12:09
femeie gemeni-barbat capricorn??? 8 De la: Calandrinon 5 Ianuarie 2010 19:29
ANDREI GHEORGHE UMANITAR 6 De la: kudika051850 14 Iulie 2009 12:19
eu scorpion ea taur 8 De la: annamarya85 12 Ianuarie 2011 13:00