Setari Cookie-uri

dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ?

Am ajuns intr-o situatie f neplacuta de aproape 1an sunt cu un baiat care imi place ca aspect caracter, dar nu e tot ceea ce imi doresc eu cu adevarat ce-i de facut ?
pity_82
Postat pe 19 Mai 2009 07:38
Lasa-l!
E f simplu! Daca nu mai este ce-ti doresti nu are rost sa frustrezi 2 oameni!
kudikaroxi
Postat pe 19 Mai 2009 17:36
De la: pity_82, la data 2009-05-19 07:38:46Am ajuns intr-o situatie f neplacuta de aproape 1an sunt cu un baiat care imi place ca aspect caracter, dar nu e tot ceea ce imi doresc eu cu adevarat ce-i de facut ?


Sunt atat de multi oameni pe Pamant cu aspect placut si ... chiar si caracter!

Atata timp cat NU simti si o altfel de atractie insa ...

... si apoi este foarte important SA VA INTELEGETI, SA FITI COMPATIBILI pe anumite planuri care sunt importante PENTRU FIECARE DINTRE VOI IN PARTE!

De exemplu, de geaba ar fi el satisfacut cu alegerea facuta (adica cu tine) pentru ca el este ''multumit'', adica se simte implinit ca om alaturi de tine, caci tu ii implinesti lui anumite aspiratii in viata, DACA nu este valabil acest lucru si pentru tine, adica sa te simti SI TU ''IMPLINITA'' alaturi de el pentru MOTIVELE TALE insa

Chestia cu ''fluturasii in stomac'' este de relativ scurta durata. Este al naibii de bine sa ai ocazia sa-i fii simtit vre-o data in decursul vietii, si banuiesc ca trebuie sa fie un sentiment destul de apropiat inca pe parcursul vietii, ori de cate ori te apropii de acel om care ti i-a starnit prima data, cu conditia sa NU te fi dezamagit ulterior, exact pe acea parte care pentru tine este vitala pentru relatia voastra asa cum spuneam mai inainte.

Dar daca NU simti ''fluturasi aceia din stomac'' care nu sunt decat ... dragoste trupeasca, eu ti-as recomanda sa ramai cu persoana respectiva DACA SIMTI O ALTFEL DE ATRACTI, una SPIRITUALA. Aceasta este cu mult mai importanta decat orice altceva.
Dragostea trupeasca trece cu timpul, pasiunea se stinge, dar O LEGATURA PROFUNDA, SPIRITUALA si IARASI, REPET, SA FIE IMPARTASITA, este singura care trece orice - ORICE PROBA in timp.

Doar bine iti doresc!

P.S. Caracterul este chiar important, buna alegere! Dar cum poti fi sigura?

agoldfish
Postat pe 1 Iulie 2009 18:51
De la: pity_82, la data 2009-05-19 07:38:46Am ajuns intr-o situatie f neplacuta de aproape 1an sunt cu un baiat care imi place ca aspect caracter, dar nu e tot ceea ce imi doresc eu cu adevarat ce-i de facut ?

next! lumea nu a inceput cu el si nici nu o sa s termine cu el!
coffeeta
Postat pe 1 Iulie 2009 21:04
De la: pity_82, la data 2009-05-19 07:38:46Am ajuns intr-o situatie f neplacuta de aproape 1an sunt cu un baiat care imi place ca aspect caracter, dar nu e tot ceea ce imi doresc eu cu adevarat ce-i de facut ?

sa-l cauti pe cel care sa fie ceea ce iti doresti cu adevarat
viata e prea scurta ca sa fii nefericita
kitty_krieger
Postat pe 1 Iulie 2009 21:11
daca el nu este ce-ti doresti cu adevarat....
nu mai lasa relatia sa continue....poate ca el nu este potrivit pentru tine....
poate ca locul tau este langa altcineva....dar daca lasi ca relatia sa continue...
o sa-l faci pe el sa sufere...pt k ati fost mult timp impreuna....nu te juca cu sentimentele altora....
daca ai sa te indragostesti de el cu adevarat si el se va juca cu sentimentele tale...;)
asa ca ai grija de tine...:*:*
(nu stiu daca intelefi ce vreau sa-ti spun....dar...daca crezi ca nu-i potrivit pentru tine despartate de el)
mult noroc !...:*
roxyprincesss
Postat pe 6 Iulie 2009 13:30
daca el nu este ceea ce iti doresti numai are nici un rost sa mai stai cu el...lasa-l si cauta altu cu care vrei sa fii si pe care il iubesti
_dulcik_
Postat pe 6 Iulie 2009 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt barbatzii mai imaturi decat femeile??? 42 De la: kry26 24 Iunie 2013 14:33
fost afemeiat=prieten fidel in prezent 3 De la: kudika073327 6 Noiembrie 2009 12:02
ce stiti despre fecioara? 7 De la: one_size 19 Ianuarie 2010 14:26
de ce iubim femeile 11 De la: ionelaela 16 Septembrie 2009 21:52
ajuuuuuuutooooor!!!!!!!!!!!1 63 De la: annna_larysssa 18 Decembrie 2009 19:16