Setari Cookie-uri

El sagetator eu...varsator

hei...am si eu o intrebare cat de compatibili sunt sagetatorii cu varsatorii?
SunGirl
Postat pe 19 Mai 2009 22:47
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/23989/Barbatul-sagetator-femeia-varsator.html
OneLastBreath
Postat pe 19 Mai 2009 22:50
sincera sa fiu si pe mine ma preocupa aceasta intrebare de ceva vreme,eu sunt varsator ca si tine si prietenul meu e sagetator,suntem impreuna de 2 ani si jum,uneori am impresia k traim in lumi diferite,desi comunicam lucrul asta se intampla doar formal,pt k nici eu nu ii spun intotdeauna ce gandesc sau ce mi-as dori sa fac si sa faca....si simt k si el face acelasi lucru ,nu vb niciodata de cum va fi ce o sa facem decat daca aduc eu discutia,si imi da impresia k ascunde multe lucruri in legatura cu ceea ce gandeste,eu ma tem uneori sa ii spun ce cred si ce vreau pt k se supara f repede si incepe sa mi reproseze diferite lucruri,chiar dupa ce ma ajuta sau ma sprijina in ceva.....e ciudat pt k sare de la o extrema la cealalta knd e generos,bun si intelegator,knd reproseaza faptul k nu sunt recunoscatoare k nu merit nimic......nu ma simt k si cum as fi pe primul loc,iar la capitolul cum isi manifesta el iubirea...e cam rece....nu prea ii place sa imi ma alinte sa ma dragaleasca....imi da impresia k poate fi atat de crud incat pot crede k nu are sentimente....ce parere aveti?

Postat pe 11 Iunie 2009 13:26
De la: SunGirl, la data 2009-05-19 22:47:51hei...am si eu o intrebare cat de compatibili sunt sagetatorii cu varsatorii?

Sunt...atata timp cat varsatoru' nu-i varsa sagetatorului sagetile din tolba
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 19:58
Eu cred ca este compatibilitate destul de mare, avand in vedere ca si eu sunt varsator si prietenul sagetator.... Insa e mai complicat cu ei(sunt de 2 tipuri: 1. rational,independent si individualist, dar destul de tandru si pasional; 2.romantic, indragostit dar cam plictisitor :P ) Eu am un sagetator de primul tip si crede-ma ca ne intelegem f bine, comunicam aproape telepatic, e ceva f profund si misterios intre noi. E fidel, se poarta cu mine ca si cu o regina.... Dar :P nu tot timpul sunt pe primul loc in viata lui, e independent si imi place pt ca nu ma sufoca si am timp si eu de viata mea, e inteligent, glumet, spiritual, insa poate deveni uneori prea indiferent, absent, are momente (rare) de nervi devastatori si are momente de gelozie(asta e chiar dragut :)) ) :P Insa comunicam f bine, avem interese si pasiuni comune, si desi nu vorbim apreape deloc de ce simtim unul pt altul se simte in "aer" toata caldura "focului"....
Daca al tau e de tipul 2 pot sa-ti scriu si despre acela, mai am vreo 3 prietene varsatoare cu prieteni sagetatori si am informatii :D Sper sa te ajute cu ceva ce ti-am scris :) Si multa fericire!
V_Dorutza
Postat pe 9 Iulie 2009 11:06
nu stii nimic...nu-s numai de 2 tipuri,sunt de 473 de tipuri Sau de n tipuri,unde n=nr persoanelor de pe glob nascute intre datele x si y
exista 6 miliarde/12=500 milioane de tipuri de sagetatori,500 milioane tipuri de varsatori,etc...
Nu exista pe aceasta planeta 2 persoane care sa gandeasca sau sa se comporte la fel...
De altfel sagetator,varsator=persoana nascuta intre 23 nu -situ-cat si ATAT!.
Cata naivitate sa crezi ca poti imparti lumea in 12 categorii.
Zodiile=bullshit!Daca citesti cu atentie descriile la toate zodiile gasesti peste tot trasaturi ale tale!
bgd74
Postat pe 9 Iulie 2009 19:13

Pur si simplu chestia asta cu "zodiile" n-are nici un sens iar faptul ca in anul 2009 o multime de oameni cred in asa ceva e complet aiurea!Fratilor,vrajelile astea sunt expirate,scoase acum cateva mii de ani,cand omul n-avea habar pe ce lume traieste.
Cine-si cauta perechea dupa compatibilitati zodicale e de...compatimit!
Chestiile astea sunt bune doar de divertisment,dar daca ajungi sa vrei sa stii in ce zodie e fiecare persoana pe care o intalnesti deja esti pe aratura...
bgd74
Postat pe 9 Iulie 2009 19:20
Da e adevarat ca fiecare persoana e unica in felul ei, insa eu cred ca exista si anumite trasaturi comune. Si da traim in 2009 tocmai de aceea fiecare e liber sa gandeasca cum vrea. Daca eu vreau sa cred in zodii cred, daca tu nu crezi e decizia ta, insa ar trebui ca fiecare parere sa fie respectata si sa nu ne impunem propriile credinte. Respectul e cel care ar trebui sa ne guverneze societatea. Si cum spuneau romanii: "De gustibus et coloribus, non disputandum." (Gusturile si culorile nu se discuta). Iar legat de vechile timpuri.... inca nu s-au descoperit misterele piramidelor, liniile Nazca si multe altele. Poate ca ei erau mult mai mult decat ne putem noi imagina....
Asa ca te rog sa respecti credintele fiecaruia dintre noi, chiar daca nu esti de acord cu ele, asa cum noi le respectem pe ale tale fara sa radem si fara sa facem misto. O zi placuta iti doresc!
V_Dorutza
Postat pe 10 Iulie 2009 16:48
Am avut eu(varsator), a fost mai mult ca o poveste, nu a durat mult, insa am tinut unul la celalalt. A intervenit distanta, asa ca nu am avut incotro, dar a fost dragut timp de 2 luni. Tin minte ca era respectuos si se comporta frumos. Nu pot sa zic ca am avut cea mai buna sincronicitate in ganduri sau gesturi, cum am avut cu leul sau berbecul. noroc!
Libeloo
Postat pe 13 Iulie 2009 09:57



si eu sunt varsator si el sagetator., daca am rezistat 31 de ani alaturi ce spuneti e compatibilitate sau nu?
succes! :
vlsidonia
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:05
iubiti mei...ati vazut flimul love story..asa este relatia intre un varsator si sagetator...credetima..urmariti cu atentie filmul.pupici
kudika072803
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:42
buna io cred ca nu conteaza acest lucru cine de ce zodie ieste important ie ca toata lumea sa stie sa respecte pe celalalt.ca daca sotul simte ca iete calcat in picioare atuncea situatia devine can masol.
kudika225148
Postat pe 7 Iulie 2010 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
catre capricoarne... 64 De la: miss_darine 4 August 2011 17:45
El BERBEC eu LEU 12 De la: yumalai 15 Mai 2009 16:04
Eu balanta,el taur 2 De la: allycrissyc_yahoo_com 13 Iulie 2010 18:38
Cum recuceresti un BERBEC ? 124 De la: kudika358018 30 Decembrie 2015 05:10
Credeti in vrajitorii,farmece,ghicitoate,shicit in carti si chestii de genul? 41 De la: eliane 29 Aprilie 2011 01:15