Setari Cookie-uri

femeia PESTI...

ce parere aveti de femeile care sunt in aceasta zodie se spune k sunt intelegatoare, foarte sensibile,romantice...atunci cand iubesc daruiesc totul insa din pacate au lumea lor in care traiesc si de fapt nu prea vad realitatea...sunt pline de sperante...dc sufera se inchide in ele nu...este foarte secretoasa.si eu una fac parte din aceeasi zodie si cateodata daruiesc mai multe cat primesc...oare e bine?as vrea sa ma pot schimba putin si sa nu mai pun la sufle orice lucru care mi se intampla insa sunt prea emotionala si nu pot sa simt altceva!
sweetadryana
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:19
TRAIASCA PESTIOAICELE!!! hei,fii mandra ca apartii acestei zodii.si pana la urma unde se mai gasesc sentimente asa profunde k la noi? nu inteleg de ce vrei sa te schimbi?ai fost dezamagita o data,de 2 ori?si ce daca si eu am fost,dar am invatat mereu ceva din tot si sunt tare multumita de cum sunt!pentru cine si ce sa ma schimb?cine ma vrea ma place asa! te pup
deea_20
Postat pe 19 Noiembrie 2008 00:21
De la: deea_monik, la data 2008-11-19 00:21:56TRAIASCA PESTIOAICELE!!! hei,fii mandra ca apartii acestei zodii.si pana la urma unde se mai gasesc sentimente asa profunde k la noi? nu inteleg de ce vrei sa te schimbi?ai fost dezamagita o data,de 2 ori?si ce daca si eu am fost,dar am invatat mereu ceva din tot si sunt tare multumita de cum sunt!pentru cine si ce sa ma schimb?cine ma vrea ma place asa! te pup
bombo_nyk
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:58
Sa stii ca si eu sunt pestoaica si ma regasesc in totalitate in aceasta zodie,exact cum ai zis si tu,daruim totul mai ales persoanei iubite,ne transpunem mereu in starea celor de langa noi,dak sufera ei suferim si noi,problemele persoanei iubite deja sunt si ale noastre,suntem dispuse sa daruim totul,trebuie sa fi mandra ca esti asa,pt ca prea putine fete mai sunt atat de sincere ca noi.
Dezamagiri toti avem...dar viata merge inainte buna, rea...asa ca nu mai fi dezamagita Te pup ai grija de tine!
bombo_nyk
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:11
Si eu sunt pesti!
Si totusi nu cred ca traiesc intr-o lume numai a mea...
Si nici nu cred ca atunci cand sufar ma inchid in mine...
Krengutza_Elena
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:10
Eu sunt ba foarte timida,ba foarte vorbareata. Am tot felul de mooduri,sunt melancolica,extrem de sensibila,romantica.Sunt tot timpul cu capul in nori,traiesc sentimentele la intensitate maxima.Am un fel de al6lea simt :)) din nefericire nu il prea ascult.[vis-a-vis de persoanele care imi vor raul]Cred in oameni.sunt naiva si credula si sunt foarte usor de ranit si de dezamagit. Imi plac artele,muzica,desenul,dansul,patinajul,actoria etc Sunt dificila,sunt speciala...putini ma inteleg,putini ma apreciaza.Sunt foarte prietenoasa cu toate acestea am foarte putini prieteni. Inexplicabil cum fug :))
andreees
Postat pe 5 Decembrie 2008 05:46
eu sunt pestoaica si ma cred cu un pas mereu inaintea celorlalti...fiti mandre fetelor avem mai multe specialitati ceeea ce nu prea are nici o alta zodie
kudl
Postat pe 6 Decembrie 2008 21:26
De la: loreung, la data 2008-12-06 21:26:05eu sunt pestoaica si ma cred cu un pas mereu inaintea celorlalti...fiti mandre fetelor avem mai multe specialitati ceeea ce nu prea are nici o alta zodie


true,true
elenita_bonita
Postat pe 7 Decembrie 2008 02:12
De la: elenita_bonita, la data 2008-12-07 02:12:25
De la: loreung, la data 2008-12-06 21:26:05eu sunt pestoaica si ma cred cu un pas mereu inaintea celorlalti...fiti mandre fetelor avem mai multe specialitati ceeea ce nu prea are nici o alta zodie


true,true

Daruim mai multa dragoste decat toate celelate zodii la un loc. Daca atingem, topim! Asa ca ...PESTOAICELE FAC REGULILE in dragoste! De ce sa nu fii mandra? Avem multa dragoste, al saselea simt si un ochi la spate.
cristinarudi
Postat pe 7 Decembrie 2008 04:59
si eu sunt pestioaica si numai de esecuri am avut parte..........cei din jurul nostru nu se pot ridica la nivelul asteptarilor noastre in dragoste....
amey
Postat pe 7 Decembrie 2008 08:36
De la: adryana22, la data 2008-11-13 14:19:45ce parere aveti de femeile care sunt in aceasta zodie se spune k sunt intelegatoare, foarte sensibile,romantice...atunci cand iubesc daruiesc totul insa din pacate au lumea lor in care traiesc si de fapt nu prea vad realitatea...sunt pline de sperante...dc sufera se inchide in ele nu...este foarte secretoasa.si eu una fac parte din aceeasi zodie si cateodata daruiesc mai multe cat primesc...oare e bine?as vrea sa ma pot schimba putin si sa nu mai pun la sufle orice lucru care mi se intampla insa sunt prea emotionala si nu pot sa simt altceva!



Este foarte adevarat ce se vorbeste aici..ma regasesc in toate enumerariile voastre am o lume numai a mea din basme cu printese dar din pacate nu a aparut nici un print poate un mitocan :))) siii nu am prieteni deloc sunt retrasa timida ma izolez foarte tare dau sfaturi si sunt alaturi de persoane pana respectivii/ele isi dau arama pe fata si ma tradeaza... Nu agreez persoanele din jurul meu mai ales la liceu (clasa a xi a) si nu sunt agreata.Sunt visatoare imi imaginez diverse lucruri imi fac sange rau dar sunt indiferenta la barfe si altele singura chestie de bine ... sunt usor depresiva
andreea121
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:07
Buna, dragi femei pesti..... Eu sunt peste, sunt varsator spun altii, avand in vedere ca sunt nascuta pe 19 februarie, adik la limita.
Eu sunt de parere ca fiecare zodie are atat parti bune, cat si mai putin bune, dar care, cu vointa si rabdare, pot fi macar corectate in timp.
E adevarat ca tind sa ofer mai mult decat primesc, de obicei, dar in ultima vreme s-au mai schimbat lucrurile.Am invatat sa dau putin cate putin, sa incerc sa apreciz la justa lor valoare pe cei din jurul meu si mi-e mult mai bine.
Avand langa mine un om care ma adora(un leu atipic)am devenit persoana mai realista din relatie si formam un echilibru care ne ajuta pe amandoi sa avem succes.Sunt o fire foarte comunicativa, dar nu cu oricine si, de cele mai multe ori, la prima vedere par timida.Pe de alta parte, avand un job care implica multa comunicare cu publicul(diferit, foarte diferit) am invatat sa ma pliez cumva pe ceea ce am in fata mea.
Am devenit puternica spiritual pentru ca am avut multa vreme un jurnal care imi primea destainuirile si care ma ajuta sa clarific multe lucruri si idei.De asemenea, sunt carti citite care m-au ajutat mult.
Daca va ajuta ceea ce v-am scris sau daca vreti sa mai conversam pe tema asta, va stau la dispozitie oricand.
irina_mitrofan
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:13
si eu sunt nascuta pe 19 februarie....deci si eu sunt un PESTE VARSATor

si eu ma regasesc in descrierile voastre... dar eu sunt foarte OPTIMISTA

VA PUP
miha_ela_c
Postat pe 7 Decembrie 2008 11:06
De la: miha_ela_c, la data 2008-12-07 11:06:23si eu sunt nascuta pe 19 februarie....deci si eu sunt un PESTE VARSATor

si eu ma regasesc in descrierile voastre... dar eu sunt foarte OPTIMISTA

VA PUP
si eu sunt un fish si pe langa descrierile voastre in care ma regasesc cu siguranta mai ador si marea si-mi placve la nebunie sa innot.Va pup.traiasca fishiiii
ligia30
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:21
De la: ligia30, la data 2008-12-07 13:21:18
De la: miha_ela_c, la data 2008-12-07 11:06:23si eu sunt nascuta pe 19 februarie....deci si eu sunt un PESTE VARSATor

si eu ma regasesc in descrierile voastre... dar eu sunt foarte OPTIMISTA

VA PUP
si eu sunt un fish si pe langa descrierile voastre in care ma regasesc cu siguranta mai ador si marea si-mi placve la nebunie sa innot.Va pup.traiasca fishiiii

am vrut sa zic ca imi place sa inot
ligia30
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:24
si eu sunt pesti...ceea ce e super tare...zodia noastra inglobeaza celelalte 11 zodii...a noastra este cea mai complexa...cine are rabdare sa ne cunoasca si sa ne inteleaga, atunci ne merita :)


kiousis
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:13
buna, fetelor!! nu vreau sa se supere careva dar o sa imi spun si eu parerea pe care o am despre femeile din zodia pesti avand in vedere ca atat mama cat si mama soacra sunt in aceasta zodie, dar am sa vb mai mult de mama caci pe ea o cunosc mai bine.In primul rand atat ea si soacra sunt ff suparacioase, atunci cand nu le convine ceva inteapa si isi spun parerea fara sa se gandeasca daca supara sau nu pe celalat,nu le place sa nu li dea dreptate, recunosc ff rar daca au gresit, mereu vor sa domine si nu prea le iese ,si cad in depresie fff usor si uneori ascund faptul ca sunt suparate pe tine si te lasa tot pe tine sa iti bati capul gasind motivul.Mama cel putin dupa ce aveam divergente de opinie si si replici dure statea putin si apoi eram din nou prietene, avantaj :am constatat ca le trece fff repede.Interpreteaza cuvintele cu totul altfel decat li se spune etc, dar asta nu inseama ca nu au un suflet bun , cel putin atunci cand sunt mame.Nu vreau sa supar dar am crezut de cuviinta ca trebuie sa spun si aceasta latura a femeilor pesti.
alindor
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:11
si eu sunt pestioaica si numai de esecuri am avut parte..........cei din jurul nostru nu se pot ridica la nivelul asteptarilor noastre in dragoste....

si nu crezi ca ceva nu e in regula cu tine sau poate ai asteptari prea mari de la partenerii tai fara sa-i cunosti prea bine...Si asta e o latura ce va caracterizeaza intodeauna celalat trebuie sa va ofere , dar voi ce oferiti in schimb??? Ca sa primesti trebuie mai intai sa daruiesti...si sa nu te astepti sa ti se intoarca inzecit ci pur si simplu sa nu astepti nimic si o sa vezi ca atunci cand ai sa primesti o sa ti se para ca ai primit ffff mult.
alindor
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:15
O alta pestoaica la pupitru :))
Inainte de a da vina doar pe zodie pentru sensibilitati si alte "slabiciuni" tipice, ar fi bine sa va cunoasteti si ascendentul.
Eu spre exemplu sunt peste cu ascendent in leu, adica apa cu foc, adica vai Doamne!:))
Astfel incat uneori nici nu stiu ce zodie mai sunt, am unele rabufniri de leoaica(se spune ca de multe ori ascendentul este mai puternic decat zodia, in ceea ce priveste personalitatea), care mai apoi sunt controlate de pestoaica(ce fel suna) din mine. Intr-un fel e bine, apa stinge focul, dar si focul daca are combustibil care sa il intretine, poate arde pe apa
Oricum nu exista zodie buna sau rea, totul sta in ceea ce vrem si cautam noi la cei din jurul nostru, atat la amici cat si la iubiti.
Marina_Simona
Postat pe 8 Decembrie 2008 06:39
daca nu astept nimic inseamna ca am murit
amey
Postat pe 9 Decembrie 2008 00:02


sunt peste, seman f.mult cu andrees,iar referitor la ascendent,habar nu am;poate aflu de la marina simona cum se calculeaza sau cum se afla.
cameliaspiridon
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:39
chiar asa sunt si eu...tot ce ai spus mi se potriveste manusa...sunt exact trasaturile pestilor...si prevad uneori ce se va intampla...sincer am incercat si sa schimb anumite lucruri dar nu prea am reusit...ce trebuie sa se intample...se intampla.
mamighida
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:33
De la: adryana22, la data 2008-11-13 14:19:45ce parere aveti de femeile care sunt in aceasta zodie se spune k sunt intelegatoare, foarte sensibile,romantice...atunci cand iubesc daruiesc totul insa din pacate au lumea lor in care traiesc si de fapt nu prea vad realitatea...sunt pline de sperante...dc sufera se inchide in ele nu...este foarte secretoasa.si eu una fac parte din aceeasi zodie si cateodata daruiesc mai multe cat primesc...oare e bine?as vrea sa ma pot schimba putin si sa nu mai pun la sufle orice lucru care mi se intampla insa sunt prea emotionala si nu pot sa simt altceva!


Ma adryana22 daca tu esti din pesti acceptate asa cum esti ca daca nu atunci vei avea un conflict cu tine si asta nu duce la bine :|
---------------
Sunt confuze instabile din puctde vedere emotional! niciodata nu sti la ce sa te astepti din partea lor.
Azi zice ca te iubeste maine e cu altul fara nici un motiv.
Se razgandesc repede de la orice fel de motive.

Uite un exemplu adryana22:
Ei o femeie din zodia pesti o pui la o intersectie de drumuri si ii zici ca pe un drum e o prapastie :) ai sa vezi ca nu stie ce drum sa aleaga si v-a sta pe loc.

Asta e parerea mea si nu o mai comentez.


Postat pe 15 Decembrie 2008 12:27
ai perfecta dreptate!! si eu sunt de acord cu ceea ce ai scris.
alindor
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:18
Pt cine vrea sa stie ascendetul sa imi spuna data nasterii si ora nasterii.
Marina_Simona
Postat pe 17 Decembrie 2008 07:36
Ce este Ascendentul
Ascendentul, notat în astrograme cu ASC, este semnul zodiacal care se afla la orizontul estic în momentul nasterii (momentul de referinta este primul tipat al nou-nascutului). Alfel spus, Ascendentul este zodia care rasare in momentul nasterii persoanei respective.

Daca cineva este nascut în zori sau, mai exact spus, la rasaritul soarelui, atunci Ascendentul va fi în acelasi semn ca si semnul zodiacal al nativului. Din pacate, aceasta situatie este destul de rar întâlnita. În celelalte cazuri, Ascendentul personal se calculeaza in functie de numarul de ore trecute între rasaritul soarelui si momentul nasterii. Acesta este motivul pentru care ora nasterii este atât de importanta la calcularea unui horoscop personal.

Ascendentul poate avea uneori o influenta covârsitoare asupra unui nativ: daca, la momentul nasterii, în semnul în care se afla Ascendentul se gasesc mai multe planete, este foarte posibil ca acel nativ sa aiba mai mult caracteristicile zodiei în care are Ascendentul decât cele ale zodiei natale.

Importanta Ascendentului
Ascendentul are o importanta foarte mare si, de cele mai multe ori, chiar mai mare decât semnul zodiacal. În general, Ascendentul da nativului trasaturi asemanatoare zodiei corespunzatoare, dar pot aparea si multe deosebiri. În orice caz, imaginea personalitatii nativului nu este completa fara caracteristicile Ascendentului, care trebuie corelate cu cele ale zodiei natale.

Semnificatia Ascendentului
Ascendentul influenteaza aspectul fizic al nativului sau, mai exact, prima impresie pe care o lasa asupra celor din jur. Acest lucru nu se refera numai la înfatisare, ci si la reactiile pe care le are nativul când este confruntat cu anumite situatii. Modul în care se înfatiseaza cineva celor din jur contine si o latura psihica : felul în care nativul îsi controleaza gesturile sau cuvintele, întregul sau comportament în public, modul în care îsi modifica în mod constient imaginea sau acea latura a personalitatii pe care doreste sa o arate celor din jur.

Unde se gaseste Ascendentul
Ascendentul este, în acelasi timp, si vârful casei 1, primul dintre cele 12 câmpuri care se succed în 24 de ore si care ating punctul culminant (Medium Coeli, Mijlocul Cerului, MC), apun în vest, iar la miezul noptii se afla în Fundul Cerului (Imum Coeli, IC).
Marina_Simona
Postat pe 17 Decembrie 2008 07:37
te rog spune-mi si mie ce ascendent am
sunt nascuta pe 30.05.1980. intre orele 13 si 14. plssss daca stii ceva mai multe despre aceasta zodie........
beautifulleyes
Postat pe 17 Decembrie 2008 08:00
Beautifuleyes, daca ai putea sa imi spui cu precizie si minutul/le la care te-ai nascut ar fi mai mult ca perfect.
Date fiind orele 13-14, am ales calea de mijloc, adica 13:30... si uite ce a iesit
Ascendent in Balanta


Sociabilitate, romantism, spirit justitiar, dar si nehotarare, iar uneori nerealism. O femeie cocheta si supla, cel mai adesea, sau un barbat cu mult sex-appeal. Le place dragostea, desi sunt putini imaturi pe plan afectiv. Fraza cheie a unei Balante este: " Eu echilibrez". Deoarece Balanta este un semn cardinal, cei marcati de ea sunt preocupati de prezent si gata sa initieze activitati. Insa ei vor cauta cooperarea celorlalti in loc sa continue singuri. De fapt, Balanta are o nevoie speciala de insotire pentru a se simti implinita. Casatoria si parteneriatul sunt de prim interes pentru Balante. Activitatile tipice implica relatiile sociale si contactul cu publicul, arta, muzica si parteneriatul ce reclama cooperare stransa. Au un simt puternic al fairplay-ului rezultat din exaltarea lui Saturn in acest semn. Ele cer ca partenerii lor sa lucreze tot atat de mult ca ele insele. Cum Balanta este semn de aer, cei nascuti sub influenta ei pun pret pe valorile intelectuale si cauta activ cunoasterea, ideile noi si stimularea mentala. Ei sunt in special adeptiianalizeia ceea ce se intampla in societate, in jurul lor. Ii intereseaza toate subiectele in legatura cu psihologia si cu relatiile umane. Din acest motiv sunt buni sfatuitorisi adesea cauta sa ajute oamenii in problemele personale. Balantele joaca frecvent rolul pacificatorului, dorind intotdeauna echilibrul, armonia, dupa cum spune si fraza cheie a acestui semn. Balantele rareori exprima manie, dar cand o fac dezlantuie adevarate uragane emotionalle care lovesc totul in cale lor. Iti vor spune exact ce ai de spus cu ani inainte si in ce circumstante ai spus-o. Dar furia lor trece repede, ca o gurtuna de vara. Balantele au un simt al aprecierii si al compararii. Ele sunt atrase catre tot ceea ce este frumos, tot ceea ce flameaza dorinta lor de placere care este insa mai elevata, mai rafinata decat a celuilalt semn venusian, Taurul.
Cei nascuti in Balanta isi iubesc familia, fiind in stare de orice jertfa ca sa asigure confortul lor si al celor din familie. Caracteristica firii lor este miscarea si oscilatia. Schimbarile lor sunt repezi si extremiste, ei se pot lega de o manie ca si cum viata le-ar depinde de ea si apoi fara motiv, o parasesc si se orienteaza spre partea opusa. Fiind o fire schimbatoare, se adapteaza de minune la toate schimbarile, nu pun la inima neajunsurile, isi revin repede si se apuca iute sa dreaga pierderile suferite. Se poate spune despre Berbec si Balanta ca sunt campul de batalie al Soarelui si al lui Saturn, al vietii, al bucuriei si al durerii. Soarele este amplificat in Berbec si il biruie pe Saturn, de aici apare curajul celor nascuti in Berbec. In Balanta talgerele inclina pe partea opusa, acolo Saturn este mai puternic decat Soarele. Aceasta da celor nascuti în Balanta o purtare blanda si o politete binevoitoare care contrasteaza cu a celor din Berbec. Venus guverneaza Balanta, genereaza gusturi artistice, in timp ce Saturn inclina mentalul spre directia stiintelor. Cei cu Ascendent in Balanta, se remarca printr-o atitudine plina de idealism, insa marea majoritate isi petrec timpul liber facand planuri si iluzii despre viata. Sunt firi extremiste pentru? ca se manifesta pana la capat in orice situatie, de aceea tind sa exagereze cam toate situatiile prin care sunt obligati sa treaca. Traiesc intens orice senzatii si de aici pot pleca multe probleme interioare. Majoritatea sunt foarte instabili, orice ii atinge si se simt ofensati cand se fac glume nevinovate pe seama lor. In schimb, se stiu distra pana la exces si pot fi seriosi atunci cand trebuie. Cand sunt antipatici, isi fac o multimede dusmani, cand sunt simpatici aduna in jurul lor o gramada de prieteni. Au un simt inalt al justitiei si dreptatii, nu suporta ilegalitatea sau incalcarea drepturilor sale, se doreste respectat iar daca nu primeste acest lucru, il impune cu duritate. In acelasi timp, le place sa traiasca inconjurati de prieteni, isi doresc multe relatii si contacte sociale, se implica in politica, arta dar oscileaza intre doua puncte de vedere. Balanta lor e mereu echilibrata si de putine ori inclina in sensul nedorit. Sunt persoane duale, ca si Gemenii, si pot privii viata din doua puncte de vedere.
Ca aspect fizic, Balantele indica o inaltime medie, tendinta spre ingrasare, aspect bonom, pasnic si linistit. Particularitatile fizice ale persoanelor nascute in acest semn exprima eleganta. Corpul este zvelt, gratios in tinerete; el se ingrasa cu varsta, dar isi pastreaza tinuta nobila si incantatoare. Au mainile si picioarele bine formate si sunt tare mandrii de ele. Tenul este limpede, pielea neteda, ochii albastrii si blanzi au o expresie binevoitoare. Gura este de obicei de un desen pur, dintii sunt deosebit de frumosi si regulati.
Marina_Simona
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:14
Unde as putea pescui o femeie pesti? dupa ce am citit pe aici... par gustoase
metal
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:41



pt.marina simona

nascuta 10.03.1967,orele 16.
cameliaspiridon
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O sagetatoare cam atipica 19 De la: _dulcik_ 7 Martie 2009 16:09
o relatie cu seful ... 15 De la: iulia_78 14 Ianuarie 2013 16:59
scorpioni 55 De la: Thais13 11 Decembrie 2011 13:34
Eu Scorpion, El Rac! 5 De la: kudika404306 24 Mai 2011 11:59
ce sa fac?ce sa cred? 11 De la: Adablue 30 Ianuarie 2010 18:16