Setari Cookie-uri

Help me

Buna...as dori sa ma ajutati si pe mine putin daca se poate

...am parul moale..si imi cam cade...se electrizeaza...[daca pot sa spun asa ]...il tapez zilnic si folosesc fixativ...si am nevoie de o ingrijire mai speciala...

Imi puteti recomanda si mie...un sampon , un balsam..... ...In momentul de fata folosesc sampon si balsam Gliss [credeti ca este prea puternic pt varsta mea?? -14 ani ]

P.S. Ce fixativ sa folosesc ?? Care e mai bun??
Lucky_best_girl
Postat pe 24 Mai 2009 14:07
E ok glissul, nu e puternic pt varsta ta, dar ar fi bine daca ai reusi sa il lasi mai usor cu coafatul. Incearca mai degraba o tunsoare filata, care sa-ti dea mai mult volum.
Daca totusi ai incercat si asta sau nu vrei sa renunti la tapat, incearca sa-l hidratezi o data la 2 saptamani sau o data pe saptamana (cum ai timp si dispozitie) cu o masca cu ulei de masline. Daca nu ai rabdare, opteaza pt masca de la AVON cu ulei de masline, e tot foarte buna.
Ar mai fi mastile de la KALLOS, de asemenea foarte bune.
Cat despre fixativ, iti recomand Taft Sensitive. Nu are miros, e delicat cu parul si scalpul si totusi fixeaza bine!
Mult succes!
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 12:17
multumesc pt. sfaturi

As mai vrea sa te intreb cum se aplica masca cu masline [daca pot spune asa...in ce cantitate...]...si daca nu ingrasa parul ...

Pana vara trecuta nu mi se ingrasa parul niciodata...dar cred ca acum mi se ingrasa datorita faptului ca am fost la mare si am si folosit un tratament nuantator..si niste masti....

P.S ..Cunosti un sampon mai bun decat Gliss??

Lucky_best_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 16:41
***masca cu ulei de masline

Lucky_best_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 16:44
Masca o aplici pe toata lungimea parului, insistand la varfuri. O cantitate indeajuns cat sa-ti acopere shuvitzele :). Mie nu mi-a ingrasat parul, cred ca ar fi bine sa o folosesti o data la 2 saptamani, daca ti se ingrasa parul... SI sa o lasi sa actioneze mai putin. Cu cat ai parul mai uscat, cu atat o lasi sa actioneze mai mult (depinde si de cata rabdare "dispui" :D)
Ingrasarea parului nu prea are legatura cu marea, din contra, apa sarata, soarele, il usuca si-l deterioreaza ( daca te mai duci si anul asta, foloseste un sampon care sa contina filtre UV si eventual un balsam leave-in.. poti gasi ceva de genul la Oriflame, dar nu numai) ... Revenind la ingrasarea parului, aceasta se intampla indeosebi pe fond de transformari hormonale, mai ales daca spui ca nu a fost dintotdeauna asa. Incearca sa nu speli parul prea des, chiar daca esti tentata sa faci astfel, pentru ca nu vei face decat sa-l determini sa secrete si mai multa grasime si rezultatul va fi contrar asteptarilor tale...
Cat despre sampon, depinde pentru ce ai nevoie. Exista pe piata o gama foarte larga de produse, depinde de tine cat esti dispusa sa platesti pt ingrijirea podoapei tale capilare :)
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 18:00
Sunt dispusa sa platesc destul de mult

Mi-ai putea recomanda un sampon si un balsam pe care sa le folosesc
si anul acesta daca merg la mare???
Lucky_best_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 20:15
...Si cred ca o sa-mi comand o masca cu ulei de masline de la Avon

ms moolt ...
Lucky_best_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 20:18
Ti-l recomand pe cel de la Oriflame. E o gama noua, sampon si balsam. Daca nu, poti incerca Elseve, Wella...
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 20:24
Ah, au si masca la oriflame, tot in gama asta noua ;)
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 20:25
Si ...cum se numeste??
Lucky_best_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 20:31
Samponul Elseve contine filtre UV??
Lucky_best_girl
Postat pe 10 Iunie 2009 20:32
Pt. hidratarea parului iti recoman o masca de la Gliss [din aceeasi gama pe care o folosesti ] ....
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 2 Iulie 2009 13:10
De la: Criss_Friendly_Girl, la data 2009-07-02 13:10:55Pt. hidratarea parului iti recoman o masca de la Gliss [din aceeasi gama pe care o folosesti ] ....


recomand***
Criss_Friendly_Girl
Postat pe 2 Iulie 2009 13:11
...o sa incerc
Lucky_best_girl
Postat pe 2 Iulie 2009 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incerc sa identific nuanta de koleston special blond care imi trebuie:) 7 De la: just_me_ana27 3 Mai 2011 16:03
sa imi fac parul permanent? 19 De la: crazy_cat95 25 Mai 2009 14:17
par enervant!!!! 6 De la: Pudika416607 7 Septembrie 2011 14:54
Fire albe 6 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 18:47
salon/stilist bun in bucuresti 9 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08