Setari Cookie-uri

Pot rezista impreuna doi oameni diferiti?

De unde vine intrebarea asta? Am tot auzit la radio reclama la o emisiune de pe Euforia, in care cica niste oameni incompatibili trebuie sa devina "cuplul perfect". La prima faza mi s-a parut o mare tampenie Dar recunosc ca m-a pus pe ganduri, asa ca m-am uitat la emisiune si am observat ca unele cupluri chiar reusesc sa se inteleaga. Cred ca, pana la urma, totul tine de cat de toleranti suntem. Nu?
ltlmonkey
Postat pe 25 Mai 2009 23:19
De la: ltlmonkey, la data 2009-05-25 23:19:36De unde vine intrebarea asta? Am tot auzit la radio reclama la o emisiune de pe Euforia, in care cica niste oameni incompatibili trebuie sa devina "cuplul perfect". La prima faza mi s-a parut o mare tampenie Dar recunosc ca m-a pus pe ganduri, asa ca m-am uitat la emisiune si am observat ca unele cupluri chiar reusesc sa se inteleaga. Cred ca, pana la urma, totul tine de cat de toleranti suntem. Nu?

hm/mmmm ........ discutabil subiectul asta....
eu zic totusi ca nu prea rezista....
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 23:23
nu prea cred....
monaq
Postat pe 25 Mai 2009 23:25
Eu zic ca nu exista oameni care sa nu gaseasca absolut nimic in comun. Si poate ca el este punker si ea balerina, dar amandoi au un hobby pe care nu l-au mai intalnit la nimeni. Eee? Asa se poate?
ltlmonkey
Postat pe 25 Mai 2009 23:33
De la: ltlmonkey, la data 2009-05-25 23:33:44Eu zic ca nu exista oameni care sa nu gaseasca absolut nimic in comun. Si poate ca el este punker si ea balerina, dar amandoi au un hobby pe care nu l-au mai intalnit la nimeni. Eee? Asa se poate?

vb d cazul tau???
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 23:39
nu... eu si baletul, mai greu
ltlmonkey
Postat pe 25 Mai 2009 23:43
poate o perioada ii mai tine impreuna sexul...care posibil sa i salveze de la ruptura....dar nu pt totdeauna...nu cred ca se poate....o perioada da...dar nu "pana cand moartea ne va desparti"
monaq
Postat pe 25 Mai 2009 23:43
nu cred ca se poate sa fie ambii toleranti...(vb din pdv al meu)...ambii sa se schimbe si sa se de-a unul dupa celalalt...NU CRED...
monaq
Postat pe 25 Mai 2009 23:45
EU-rokeritza/housera
SOTU-cu manelele
EU-motociclism/parapatism+multe altele
SOTU-bicicleta
EU-nebuna si dusa cu pluta
SOTU-cu capul pe umeri
EU -
SOTU-
ETC,ETC,ETC......
CE AVEM IN COMUN-NE IUBIM IN REST SUNTEM TOTAL DIFERITZI (suntem si gemeni amandoi)
SI NE'' SUPORTAM'' DE 9 ANI DE CAND SUNTEM IMPREUNA
ETE_EU
Postat pe 25 Mai 2009 23:48
sunteti gemeni....e ceva.....sigur sunteti suflete pereche....
monaq
Postat pe 25 Mai 2009 23:52
Foarte tare! Stiam eu ca se poate! Deci functioneaza "completatul reciproc"
ltlmonkey
Postat pe 26 Mai 2009 00:06
Da , pot !
Daca amandoi isi doresc relatia respectiva si stiu cand si cum sa lase de la ei se poate , ba chiar relatia este mult mai interesanta pentru ca nu stii niciodata la ce sa te astepti de la o persoana care nu gandeste ca tine
iris_4_ever
Postat pe 26 Mai 2009 06:54
Eu zic ca nu se poate. Cand nu ai nimic in comun cu o persoana.... nici nu te poate atrage. In momentul in care devine interesanta pentru tine.. inseamna ca ai descoperit ceva.. s-a produs acel click ...si-ti doresti s-o cunosti mai bine. Din momentul acela, cind te simti deja atras ....... este imposibil sa nu gasesti ceva in comun cu persoana respectiva. Problemele apar in timp.. cand, datorita rutinei.. ce ne placea candva la ea.. incepe sa ne enerveze. Mai ales daca nu a fost o pasiune comuna.
E un fel de "contrastele se atrag".. cu care eu nu sunt deloc de acord. Eu nu suport muntele (de fapt nu suport frigul si muntele il asociez cu zapada. etc etc). Nu m-as putea intelege (si nici el cu mine) cu un alpinist... Am fi un fel de singuratate in doi. Este adevarat ca se fac compromisuri... ca sa mearga, dar pentru a nu te obosi... trebuie sa existe mult mai multe lucruri comune in spatele unei relatii.
rashela
Postat pe 26 Mai 2009 07:08
da rezista daca se intalnesc fac sex si isi vad apoi de viata lor dar asta nu mai e relatie
cu cat mai diferiti cu atat vor exista mai multe divergente
yumy
Postat pe 26 Mai 2009 08:55
De la: yumalai, la data 2009-05-26 08:55:25da rezista daca se intalnesc fac sex si isi vad apoi de viata lor dar asta nu mai e relatie
cu cat mai diferiti cu atat vor exista mai multe divergente

neatzaaaaaaaaaaa kudicelor si kudicilor!!!
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 08:58
Daca 2 oameni ar fi la fel NU ar rezista impreuna pt ca in primul rand nu ar avea cum sa se completeze unul pe celalalt.
DianaGygax
Postat pe 26 Mai 2009 09:28
De la: DianaGygax, la data 2009-05-26 09:28:02Daca 2 oameni ar fi la fel NU ar rezista impreuna pt ca in primul rand nu ar avea cum sa se completeze unul pe celalalt.

ar avea o relatie plina de monotonie
ETE_EU
Postat pe 26 Mai 2009 10:24
De la: ltlmonkey, la data 2009-05-26 00:06:06Foarte tare! Stiam eu ca se poate! Deci functioneaza "completatul reciproc"

functioneaza foarte bine
ETE_EU
Postat pe 26 Mai 2009 10:27
poi si vechiul mit....polurile opuse se atrag.....pentru ce mai exista?????
e foarte logic ca se poate.....si daca ne uitam in jurul nostru, astefel de exemple vedem la tot pasul.....
dehha1
Postat pe 26 Mai 2009 10:30
pai eu zic ca nu se poate.
da io nu mai prind canalul asta de 1 saptamana. euforia ziceai, nu?
mai emit? s-a schimbat banda?
helpppppp
vreau si io sa vad tampenia aia de emisiuneeeeeeeeeee
kudika029663
Postat pe 26 Mai 2009 15:04
sa inteleg ca esti pe upc... vezi ca au schimbat frecventa pe care transmit Euforia in Bucuresti. Eu am vazut un anunt pe Antena 1 si am dat search din nou :) Ia vezi daca gasesti.
PS: Nu e chiar tampenie emisiunea; pe mine ma distreaza
ltlmonkey
Postat pe 26 Mai 2009 15:22
si eu sunt pe upc-ul ala e varza!!!!!!!!!!!!!!!
mi-a mancat viata.
am tot cautat si cautat..............
k sun unelet chestii interesante.
asa e, cauta in banda, te plictisesti, dar pana la urma gasesti cand nu te astepti
amaliaa21
Postat pe 26 Mai 2009 15:31
De la: ltlmonkey, la data 2009-05-25 23:19:36De unde vine intrebarea asta? Am tot auzit la radio reclama la o emisiune de pe Euforia, in care cica niste oameni incompatibili trebuie sa devina "cuplul perfect". La prima faza mi s-a parut o mare tampenie Dar recunosc ca m-a pus pe ganduri, asa ca m-am uitat la emisiune si am observat ca unele cupluri chiar reusesc sa se inteleaga. Cred ca, pana la urma, totul tine de cat de toleranti suntem. Nu?


Eu sunt kam diferita de iubitul meu. El romantic, buruieni 1 data/ sapt, bla, bla-uri, stiu k oo sa se plictiseasca. eu practica, k de obicei/
daca exista asa o emisiune vreau su eu sa vad.
in ce zi si la ce ora e????
amaliaa21
Postat pe 26 Mai 2009 15:34
e de mai multe ori pe zi, uite, am gasit programul: http://www.euforia.tv/programul/
Eu m-am uitat de la 11 seara si, cand am prins, de la 6.
ltlmonkey
Postat pe 26 Mai 2009 17:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
disperare..drumul pe care altii ti-l fura! 18 De la: Barbie30 21 August 2010 19:59
oare ma mai iubeste? 11 De la: kudika_34815 11 Mai 2013 21:45
credeti in suflete pereche? 319 De la: maimai_no1 20 August 2011 17:10
Pot rezista impreuna doi oameni diferiti? 24 De la: ltlmonkey 26 Mai 2009 17:39
IUBIRE INTERZISA???? 27 De la: kudika105006 10 Martie 2011 16:25