Setari Cookie-uri

Exista dragoste la prima vedere si relatii la distanta ? va rog ajutati`ma ca plang in hohote..

Nu am obiceiul de apela la astfel de siteuri dar acum chiar nu stiu ce sa fac.. nu am fost in situatia asta si vreau sa aud pareri.. eu sunt genul mai indiferent, ignorant nu prea ii pasa de iubiti adica cel putin la inceput.. nu ii sun nu ii caut.. dar acum.. sunt cu cineva de o sapt.. si mi`a spus ca pleaca un an in anglia.. jur ca ma plans :)) acum rad eu de mine ca atunci cand m`am despartit de altii dupa luni de zile nu am varsat nicio lacrima acuma plangeam in hohote la telefon :)) nu stiu.. sa fi fost dragoste la prima vedere ? e drept ca mie mi`a placut din prima clipa cand l`am vzt.. dar nu m`am legat la cap dar el m`a cautat.. mi`a aflat idul.. am iesit si ne`am combinat.. i`am reprosat ca nu m`a lasat in pace desi stia ce urmeaza si a spus ca degeaba iti propui ceva ca sent nu le poti controla ,pentru ca asta a fost atunci cand m`a vzt prima data, un sentiment pe care nu`l poate descrie... oricum cred ca e singurul pt care as baga mana in foc ca tine la mine, eu mai am fite daca ma enervez ies brusc dp mess ,nu ii rasp la mesaje, la telefon..si tot el ma cauta, ma suna dp alt nr ca n`are minute face cumva sa ma impace.. sau sa ma enervez sa ma iau sa ma duc sa`i zic lasa`ma ca vreau sa plec si el sa vina dupa mine sa`mi zica ,ca ma ia in brate si totul` va fi bine
Eu acum trebuie sa ma decid ce vreau.. sa continui sau nu.. el ar veni acasa cam la 2-3 luni.. a zis ca singura problema ar fi distantsa.. am zis de alte fete ,a zis ca nu se pune rpbl ca el s`ar insela pe el in primul rand si ca nu e cv obsedat sexual [pana acum nu a incercat nici macar sa ma pipaie] si ca nu m`ar uita.. zic de unde stie ? zice ca se cunaoste pe sine si ca se ataseaza ft rpd de cineva
Va multumesc daca aveti rabdare sa cititi to si apreciez parerile sincere lipsite de ironie sau mai stiu eu.. sincer si eu rad de mine :)) ca am ajuns in halu` asta.. sa plang dupa un baiat pe care il cunosc de cateva saptamani :|
BiuL
Postat pe 26 Mai 2009 00:17
am uitat sa spun ca eu intru in Bac la sfarsit lunii.. fix cam pe cand ar trebui el sa plece .. chiar nu am nevoie de bataie de cap.. si fostul meu pr nu statea in oras cu mine pt ca era fotbalist dar la maxim o luna ne vedeam..
BiuL
Postat pe 26 Mai 2009 00:19
De la: BiuL, la data 2009-05-26 00:19:32am uitat sa spun ca eu intru in Bac la sfarsit lunii.. fix cam pe cand ar trebui el sa plece .. chiar nu am nevoie de bataie de cap.. si fostul meu pr nu statea in oras cu mine pt ca era fotbalist dar la maxim o luna ne vedeam..

daca e sa mearga, merge... eu cu prietenul meu ma vedeam cel mai des o data la 2 sapt si atunci pt 3-4 ore.... si uite ca au trecut 5 ani d atunci..
credeam si eu ca nu se poate sa fie adevrata iubirea asta .si repet.au trecut 5 ani!
nu ai d unde sa stii ce va fi daca nu incerci.... e posibil sa ai parte si d o dezamagire, dar la fel d bine se poate sa fie si ceva real........
totusi eu zic sa faci tot posibilul sa iti vezi momentan de bac si apoi sa mai vezi tu care e treaba!! succes!
anca0704
Postat pe 26 Mai 2009 00:25
u ai inteles ceva din ce ai postat????
yo nu
scorpyoW
Postat pe 27 Mai 2009 17:06
relatie la distanta............categoric nu eu nu cred in asa ceva pt ca am avut si a fost un dezastru
andapui
Postat pe 27 Mai 2009 17:08
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 17:10
incercarea moarte n-are....sa plece dincolo si daca e ceva serios asa o sa si ramana...2-3 luni trec foarte repede
kris07
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:10
daca ma uita la data s-a si intors deja deci cum a ramas?
kris07
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:11
De la: kris07, la data 2009-09-24 12:11:06daca ma uita la data s-a si intors deja deci cum a ramas?


Ehe! La varsta asta, azi plangi (in hohote) dupa Georgica si maine te hlizesti cu Fanica.
A si uitat despre cine era vorba in propozitie.
Dor_a
Postat pe 24 Septembrie 2009 12:48
Poate e ceva intre tine si el, desi la cum te descrii am mai cunoscut 2 fete asa in genul tau. Nu mi-o lua in nume de rau. Ideea este ca nici tu nu stii ce vrei si fiind si genul nepasatoare ,cu el nu ai avut timp sa te plictisesti ca sa ii dai pupicii. Luandu-te pe nepregatite ca sa zic asa te-a anuntat k pleaca si atunci ai inceput sa intri in panica si sa plangi , sa dramatizezi ,sa iti imaginezi k te-ai indragostit de el la prima vedere etc... ai vrea sa crezi si tu lucrurile astea dar nu e asa. Nu stiu daca e valabil si in cazul tau dar in cazul celorlalte fete , treaba statea asa. Cand isi faceau un iubit erau la fel de indiferente ca tine si le dadeau papucii imediat dupa ce se plictisea de el , nu mai aveau ce sa scoata de la el ( nu numai bani) si cand se ivea vreun admirator pac scadea interesul. Poti sa ma corectezi daca gresesc... esti prea mica ca sa stii ce inseamna iubirea adevarata, tu cauti in permanenta altceva acum , mai bun, iarasi nu ma lua in nume de rau ... dar iubirea e diferita la fiecare varsta desi tie nu iti vine sa crezi. Nici mie nu mi-a venit la varsta ta. Succes mult la bac !
alisika
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:16
Dragoste la prima vedere - da, exista.
Reliatie la distanta - sincer, am avut vreo doua, dar n-a tinut. Oricum era doar o atractie de moment, nici macar dragoste la prima vedere. Dupa ce nu ne-am mai vazut vreo luna a trecut la fel de repede cum a inceput.

Parerea mea este sa incerci, ca n-ai nimic de pierdut. Si vezi cum evolueaza lucrurile pana peste 2-3 luni cand vine baiatul inapoi. Daca e ok continui, daca nu pa-pa. Un sfat: din cate il descrii tu pare un tip super... Nu te juca , cu el ca nu merita. :) Mai cunosc cateva persoane care fac asa ca tine si sincer nu-mi place deloc felul lor de a fi.
swim406
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare diferenta de varsta e o problema ? 235 De la: alinabubi 16 Octombrie 2010 23:48
cum se vindeca inimioara??? 11 De la: serena 22 Februarie 2009 21:02
confuza!!!!!!! 12 De la: kentfarafiltru 4 Decembrie 2009 09:31
il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna 152 De la: capsunik_luv 12 Decembrie 2009 00:00
complicat 10 De la: geanina1309 3 Octombrie 2009 16:35