Setari Cookie-uri

SFATURI IN FUNCTIE DE ZODIE !

De la: monik_tm, la data 2009-06-18 13:03:09Ygor...suna fff tentant :D ce date trebuiesc? de mentionat k eu sunt o balanta din 20oct si el un tauras..din 28 aprilie...de ascendent...e mai complicat...astept raspunsul tau...plus detaliile de care mai ai nevoie;) thx..a lott

Balanta si Taur? O Balanta cu capul pe umeri ar trebui sa se gândeasca de zece ori înainte sa se arunce în asa ceva... o relatie dificila.

Desigur, Taurul este foarte-supra-minunat ca persoana, nici nu încape discutie. Problema între voi doi este cu luarea deciziilor, chiar si a celor mai neimportante. Stilul Taurului la capitolul asta? Se aseaza frumusel si asteapta sa vina cineva care sa rezolve problema. Stilul Balantei? Cam tot pe acolo. Iar cu doua semne carora nu prea le place sa vorbeasca deschis despre o gramada de lucruri si care prefera sa lase lucrurile sa se rezolve de la sine, în loc sa intervina, conflictele s-ar putea sa apara destul de des.

La început, relatia merge frumos. Taurul se bucura de tot ce este bun în viata, este un senzual si stie sa se distreze. Numai ca Balanta, de Balanta ce e ea, nu se poate abtine de la un mic flirt din când în când, asa, ca sa se asigure ca înca mai este dorita. Iar Taurul nu prea apreciaza chestia asta. E un fel de fanatic al fidelitatii. O mare parte din combinatia asta depinde de ce fel de Taur ti-ai ales. Daca este un Taur fara complexe, care are încredere în sine, ar trebui sa nu-l deranjeze chestii insignifiante precum asta. Dar daca nu...

ionelaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:24
De la: inna_1688, la data 2009-06-13 12:07:48raspunde''ne si noua ce parere ai de fecioara cu fecioara ?

Doua Fecioare? Cum îi spune... Eden, parca? Sau Paradis? Cam pe acolo, oricum...

Relatiile între nativi ai aceleiasi zodii sunt un pic cam ciudate pe alocuri. Dar între doua Fecioare totul pare sa mearga bine, cumva. Adesea, unul dintre voi este Fecioara mai atipica, iar celalalt versiunea mai cuminte, "clasica". Atâta timp cât cei doi perfectionisti ai zodiacului or sa-si mai înfrâneze instinctele de a gasi mereu defecte si de a critica (spre binele celuilalt, stim, dar uneori prea mult bine...), relatia dintre voi poate sa devina interesanta si incitanta.

Sunteti amândoi responsabili si nici prin gând nu v-ar trece sa cheltuiti prea mult pe prostii. Amândurora va place sa vorbiti si sa analizati si sa disecati totul, ca mi-e si mila de bietii vostri vecini (pe-aici i se spune bârfa, si nu-i nimic rau în asta, atâta timp cât nu uitati ca nimeni nu poate fi chiar perfect). Fiind nativi sub semnul lui Mercur, argintul viu si pristavul zeilor, bineînteles ca va merge mintea ca o zvârluga si ca aveti mereu ceva de facut, mai ales pe la serviciu. ASTA poate deveni o mica problema între doua Fecioare. Fiindca exact aici aterizeaza serviciul : între voi, despartindu-va si nelasându-va timp sa mai faceti si altele. În mod normal, doua Fecioare ar putea face cu succes orice gen de afacere care cere meticulozitate (o firma de avocatura, de contabilitate, ceva?). Sunteti amândoi genul de oameni care traiti la un nivel mai mult intelectual, iar sexul e undeva pe planul... ma rog, nu pe primul si nici pe cel de-al doilea.

ionelaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:25
De la: andreea1089, la data 2009-06-18 14:07:30ce parere ai despre berbec(eu 10 aprile) si taur(el 27 aprilie)?

Te-ai îndragostit de un Taur? Nu cumva îti place stabilitatea? Taurul este foarte diferit de tine, cu picioarele pe Pamânt, îi place siguranta, riscurile îl sperie de moarte, schimbarea e pentru el un cutremur. Ca sa nu mai zic ca n-are nervii tai de otel, iar asta ar putea cauza cam multe conflicte!

Principalul dezavantaj al relatiei cu un Taur consta în faptul ca acesta este îîîîînceeeeeeeeeeet în tot ce face. Nu în sensul rau, ci doar ca e mai calculat, mai greu de urnit, mai senzual în a face dragoste, sau mai lent în luarea deciziilor. Nici nu mai e nevoie sa-ti spun cât o sa te calce pe nervi chestia asta, fiindca Berbecul traieste si actioneaza cu viteza gândului, a spiritului pur. Cred ca deja intuiesti.

Taurii de ambele sexe considera mâncarea ca pe un fel de preludiu perfect al actului sexual, asa ca iata o idee, daca vrei sa mergi mai departe. Dupa ce s-au stins luminile, ai sa descoperi o fiinta atât de senzuala si iubitoare si tandra, încât parca-parca ai vrea sa te schimbi un pic. Dar n-ar fi rau sa treci si tu într-o viteza mai mica, pentru a te putea bucura de tot ce poate oferi Taurul când face dragoste. Stilul tau este rapid ca fulgerul, iar campionul zodiacului la mângâieri (Taurul este o zodie atasata de forme, atingerea fiind importanta pentru el) s-ar putea sa-ti schimbe ideile despre dragoste.

ionelaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:26
deci la fel puteti face si voi...stiti INTERNET= INFORMAre? (obiectiva pana la urma)
ionelaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 17:27
Si eu vreau sfaturi va rog ajuta-ti ma
kudika084081
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:39
sunt nascuta pe 30 septembrie 1976 ,ora 23:45,si doresc cateva sfaturi .multumesc
divass32
Postat pe 19 Decembrie 2009 18:43
ce parere ai despre relatia dintre balanta cu ascendent in rac (ea) si berbec cu ascendent capricorn(el)
e o relatie constructiva?sau ,distructiva?
divass32
Postat pe 19 Decembrie 2009 18:49
constructiva in sens ascendent si distructiva in sens descendent am zis-o din putul gandirii neuronale lipsa
miss_darine
Postat pe 19 Decembrie 2009 18:55
De la: YGORKNIGHT, la data 2009-05-25 23:38:17De azi inainte cine doreste un sfat in functie de zodie si compatibilitate o poate face aici ...Sint gata sa raspnd tuturor in limita timpului si nu cer altceva decit rabdare chiar daca va primi raspunsul putin mai tirziu .Ii asigur pe toti ca raspunsurile vor fi cit mai reale si concrete ...SINGURUL LUCRU pe care il doresc este ca cei care doresc aceasta sa nu se supere daca unele raspunsuri vor fi foarte reale si la subiect ...Am multa experienta in ASTRO - PSIHOLOCIE si doresc sa se inteleaga ca eu nu fac ASTROLOGIE PRACTICA cu cercuri astrologice si previzionare.....Eu dau niste sfaturi in functie de ZODIE, ASCENDENT si COMPATIBILITATE....Pentru ca putini stiu ca de fapt astrele nu ne influenteaza viata ...INFLUENTELE ASTRALA ....formeaza doar niste CARACTERE...Pentru ca PLANETELE PREDISPUN ...NU DISPUN ....DESTINUL sta in miinile noastre ....CUM ITI ASTERNI ASA DORMI

pls spune mi si mie ce parere ai despre relatia dintre un varsator(eu)si un pesti(el)???
sunt f curioasa...multumesc anticipat!!!
partagas
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:49
BUNA...SUNT NASCUTA PE 11 DEC.1976...LA 6.30 AM ASCENDENT IN SAGETATOR.....ASTA STIU...DIVORTATA...SI UN FIU DE 7ANI...CU CINE M-AS POTRIVI DPV .ZODIACAL,EMOTIONAL,S.A.M.D.....NICOLETA DIANA
catolic_imputit
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:25
De la: catolic_imputit, la data 2009-12-20 17:25:39BUNA...SUNT NASCUTA PE 11 DEC.1976...LA 6.30 AM ASCENDENT IN SAGETATOR.....ASTA STIU...DIVORTATA...SI UN FIU DE 7ANI...CU CINE M-AS POTRIVI DPV .ZODIACAL,EMOTIONAL,S.A.M.D.....NICOLETA DIANA

scuza-ma si daca ti se raspunde ipotetic vb, ca te potrivesti cu un mascul rac cu ascendent in varsator, ce faci dai anunt la matrimoniale si ceri exact mirobolantul cu caracteristicile mai sus mentionate?????
miss_darine
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:31
Ce prostii....chiar va luati dupa toate lucrurile astea?Mai putin conteaza zodia..persoanele sunt diferite,chiar daca sunt aceeasi zodie....
kudika091534
Postat pe 21 Decembrie 2009 11:25
cam incat timp voi primii un raspnuns la problema mea ... sunt nascuta la data 16.09.1974 la ora 1spre 12 noaptea duminca spre luni in Cluj-Napoca si el este nascut la data de 14.11.1964 in Cluj-Napoca vom mai fii impreuna sau nu vom ramene distantati doar o perioada ma voi casatori cu el sau daca nu e el ma voi casatorii voi avea copii si nepoti ., imi voi schimba slujba din ceea ce sunt acum in pictorita sau asistenta medicala sau designer de interior ....voi avea carnet de conducere , voi intra la facultate ,ce se v-a intampla cu viata mea ? va multumesc anticipat de raspuns ...
kudika084081
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:38
De la: YGORKNIGHT, la data 2009-05-25 23:38:17De azi inainte cine doreste un sfat in functie de zodie si compatibilitate o poate face aici ...Sint gata sa raspnd tuturor in limita timpului si nu cer altceva decit rabdare chiar daca va primi raspunsul putin mai tirziu .Ii asigur pe toti ca raspunsurile vor fi cit mai reale si concrete ...SINGURUL LUCRU pe care il doresc este ca cei care doresc aceasta sa nu se supere daca unele raspunsuri vor fi foarte reale si la subiect ...Am multa experienta in ASTRO - PSIHOLOCIE si doresc sa se inteleaga ca eu nu fac ASTROLOGIE PRACTICA cu cercuri astrologice si previzionare.....Eu dau niste sfaturi in functie de ZODIE, ASCENDENT si COMPATIBILITATE....Pentru ca putini stiu ca de fapt astrele nu ne influenteaza viata ...INFLUENTELE ASTRALA ....formeaza doar niste CARACTERE...Pentru ca PLANETELE PREDISPUN ...NU DISPUN ....DESTINUL sta in miinile noastre ....CUM ITI ASTERNI ASA DORMI

eu sunt leu, 26 iulie, ascendent in varsator
ce sfaturi imi dai ?:)
BiuL
Postat pe 3 Ianuarie 2010 03:17
Vreau si eu daca se poate o compatibilitate intre fecuioara(eu) si berbec (el)
kudika009759
Postat pe 3 Ianuarie 2010 07:44
cred ca ramaneti nemaritate fetelor daca mai asteptati mult raspunsurile la intrebari...
B_eLLa
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:09
Buna si La multi ani !!!!! Vreau si eu sfatul tau si multumesc. Eu sint nascuta pe 3 ian.1963, iar Mihai pe 30 ian.1956. Ce parere ai despre "combinatie"??
MariaAchim
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:28
De la: andreea_laura, la data 2009-06-10 15:29:42hm.... vreau si eu sfaturi.. ce date iti trebuiesc?


ce parere aveti despre un Capricorn + Berbec ????In general ?
kudika089999
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:33
cum sa intelegi despre sotia gemeni si sotul berbec
kudika087928
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:35
kudika096643
Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:36
BUNA! LA MULTI ANI!
AS VREA SI EU UN SFAT EU SANT FECIOARA 12.09.1968 SI SOTUL MEU SCORPION 10.11.1967!
MULTUMESC!
hemy_hem
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:47
Ciao ciao . Foarte mare dreptate in cuvintele astea. Intr-adevar conteaza enorm de mult sa te cunosti, ca fiinta. din toate punctele de vedere. De ce nu ..si astrologic.Dar nime nu te pune sa crezi fanatic in nimic. Doar ...dc ai ceva in cap...sa tii cont de tot ce vine spre tine..pt ca ..si de la un prost ai ce invata....cu atat mai mult....de la o pers care studiaza riguros...cum sunt astrologii adevarati...cate ai de aflat...si inteles..As dori si eu, dc se poate, sa imi zici ceva despre berbec, cu ascendent in leu, sarpe de foc, papucul doamnei...ceva care sa fie mai mult decat ce se poate citi din astrograma personala.Dc e nevoie de date pers...pt ceva in plus..30.03.1977... ora 12:45. mS . Pa pa.
kudika074485
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:13
SANT GINA NASCUTA PE 16 MARTIE 1964SEARA INTRE 19-20 AS DORI SA VAD CE MI SPUN ASTRELE MULTAM .
kudika088391
Postat pe 3 Ianuarie 2010 14:16
as dori si eu un sfat... eu sunt taur cu ascendent in rac si as dori cum ma inteleg cu sex-ul opus in zodiile berbec si balanta!.. Daca se poate :-s
Kinki_Shadow
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:14
LA MULTI ANI SI UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI SANATATE! SUNT UN RAC PLIN DE SUFERINTA IN DRAGOSTE,NU MI-AM GASIT INCA BARBATUL CARE SA-MI OFERE LINISTEA SI SIGURANTA CARE MI-O DORESC ATAT DE MULT.RELATIA MEA CU SCORPIONUL PE CARE MI L-AM DORIT NU VAD SA IA DRUMUL CASATORIEI,BA CHIAR ACUM SUNTEM DESPARTITI.CE SPUI VOI GASI VREODATA CEEA CE-MI DORESC?
kudika073437
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:50
De la: kudika073437, la data 2010-01-03 16:50:20LA MULTI ANI SI UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI SANATATE! SUNT UN RAC PLIN DE SUFERINTA IN DRAGOSTE,NU MI-AM GASIT INCA BARBATUL CARE SA-MI OFERE LINISTEA SI SIGURANTA CARE MI-O DORESC ATAT DE MULT.RELATIA MEA CU SCORPIONUL PE CARE MI L-AM DORIT NU VAD SA IA DRUMUL CASATORIEI,BA CHIAR ACUM SUNTEM DESPARTITI.CE SPUI VOI GASI VREODATA CEEA CE-MI DORESC?

fara sa fiu mama omida, iti spun ca vei gasi pana la urma ceea ce iti doresti!
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 16:58
De la: Asta_Mik4, la data 2009-10-28 18:47:42ce e mh aici`? numai a horoscop nu suna :|
sa stii...lumea pune intrebari degeaba ...nu raspunde nimeni:))
kudika092227
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:21
buna,
ai putea sa mi spui despre rac, 23.06.1972 si leu 29.07.1975???
si despre rac, 23.06.1972 si capricorn 01.01.1953??? chiar sunt f interesata, curiaosa!!!!!!!!!!
merci, oricum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cris_cristina
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:24
vreau si eu un sfat va rog.
sa imi dau sau nu cu oja roz unghiile?
n-ar fi mai bine cu rosu....la fel si buzele?
_curly
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:27
De la: _curly, la data 2010-01-04 13:27:20vreau si eu un sfat va rog.
sa imi dau sau nu cu oja roz unghiile?
n-ar fi mai bine cu rosu....la fel si buzele?
naaaaaa dai cu marmelada
thadoog
Postat pe 4 Ianuarie 2010 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lucru la calculator acasa 4 De la: kudika174830 21 Mai 2010 01:05
buna sera 4 De la: yumalai 11 Februarie 2010 18:47
love_dany 61 De la: sirghea 22 Iulie 2010 12:34
moda 3 De la: roxany_alina 15 Aprilie 2013 12:50
liposuctie virtuala cu Ultralipo!! 8 De la: kudika074983 15 Octombrie 2009 20:32