Setari Cookie-uri

Tenul bronzat .. si culoarea parului !

Fetelor am nevoie de putin ajutor.. eu imi vopsesc parul de mai bine de 2 ani blond. am incercat mai multe nuante si de ceva timp am ramas la blond cenusiu foarte deschis.. sau blondul acela platinat cum vreti sa-i spuneti.. am ochii negri si tenul putin mai inchis la culoare si pana acum mi s-a spus ca imi sta foarte bine si imi place si mie.. dar.. acum m-am bronzat si mi se pare ca parul este foarte deschis, si este intr-un mare contrast cu pielea, nu stiu daca sa incerc o nuanta mai inchisa, sau sa raman asa.. fetele mi-au spus ca imi sta bine dar nu sunt eu impacata.. voi ce parere aveti ?
RobertaMissy
Postat pe 26 Mai 2009 16:59
din contra mie imi place cum se vede parul deschis cu tenul inchis ! mi se pare sexy
alina_luminita
Postat pe 26 Mai 2009 17:00
eu zic ca arata f bine contrastul,lasa-te asa nu te vopsi mai inchis
kudika031779
Postat pe 30 Mai 2009 23:11
multumesc fetelor pt incurajari ! dar tot nu m'am putut abtine, m'am vopsit mai inchis cu o nuanta, ca sa ma simt mai bine.. nu de alta dar nu m-am simtit eu bine, trebuia sa-mi fac damblaua :)) oricum acum nu mi se mai pare ca se uita nimeni ciudat !
RobertaMissy
Postat pe 31 Mai 2009 20:45
dear, desi fetele zic ca arata bine sunt 2 clisee pe care eu personal le-as evita:

1. parul blond foarte deschis cum ziceai ca il aveai tu si tenul inchis, si
2. brunetul acela cu tente albastrui si tenul bronzat, inchis la culoare

sincer, arata artificial, nenatural, cum vrei tu sa-i spui pentru ca sa fim serioase, blonde deschis sunt fetele nordice care nu prea sunt bronzate...
rodicapisica
Postat pe 11 Iunie 2009 10:14
dap.. la fel mi s-a parut si mie cred, de aceea nu mi-a placut cum se vedea .. chiar daca initial imi placea ideea !
RobertaMissy
Postat pe 11 Iunie 2009 17:15
Bine ai facut ca te-ai vopsit, mie nu mi se pare ca da bine deloc blondul cu tenul mai inchis.
Kathara
Postat pe 11 Iunie 2009 17:17
Eu am vazut o tipa iesind de la solar si arata de parca a adormit in solar si avea si parul blond cenusiu, cum spui tu .... si mi s-a parut oribila!Acum nu stiu cat de bronzata esti tu, si cat de deschis e parul tau, dar parerea mea e ca nu arata bine ...
alexa27
Postat pe 30 Iunie 2009 19:09
bine ai facut ca ti ai inchis culoarea parului. la o piele bronzata nu merge parul prea deschis. parerea mea.
sabinamori
Postat pe 3 Iulie 2009 09:11
brunetaaaaaaaaaaa si bronzata......superrrrrrrrrrrrrr
eu una nu m-as vdea blonda....si bronzata...dar daca tu esti multumita si te simti bine in pielaea ta....E PERFECT
monaq
Postat pe 3 Iulie 2009 09:18
m-am vopsit acum si mai inchis :D gen beyonce dar spre blond si acum imi palcee :D/
RobertaMissy
Postat pe 4 Iulie 2009 05:07
brunetelor le sta bine bronzate... si blondelor, dar nu un blond foarte deschis...da senzatia de artificial.
Lulli
Postat pe 16 Iulie 2009 01:46
Poi si daca e vopsita negru la par, si tenu e de culoare deschisa? nu tot ciudata ar araata? io am vazut multe pers negru la par si tenul deschis, spre alb...si arata...ca si moarte, ciudat. diferenta de contrast era prea mare. trebe sa ai o armonie intre culoarea parului si cea a pielii, ca altfel arata superficial. depinde de gusturile fiecaruia si de dorinte, nu?
amalushh
Postat pe 29 Iulie 2009 14:53
salutttt....parerea mea e k itzi sta bn dar nar fi rea ideea sa incerci o nuantza mai inkisa putzin...nu ffff tare
roxsanell
Postat pe 29 Iulie 2009 14:57
De la: monaram, la data 2009-07-03 09:18:06brunetaaaaaaaaaaa si bronzata......superrrrrrrrrrrrrr
eu una nu m-as vdea blonda....si bronzata...dar daca tu esti multumita si te simti bine in pielaea ta....E PERFECT


tu esti o bunaciune adevarata asa cum esti

cat-as buricutu tau umplut cu nutella
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Iulie 2009 14:58
http://tajasimina.blogspot.com/
arynaaa
Postat pe 29 Iulie 2009 23:59
m-am vopsit mai inchis si imi statea f bine.. dar se decoloreaza foarte repede.. off cata bataie de cap si cu blondul asta... !!
RobertaMissy
Postat pe 31 Iulie 2009 04:20
sunt Daniela si vreau sa imi da-ti si mie 1 sfat,d care realmente,am nevoie.....sunt bruneta si tenul inchis si as vrea s imi fac mici suvite blonde ,mai inchise la culoare,crede-ti k mi-ar sta bine?Mi-e mi-e cam teama d cum o s arat si mai mult as opta s ma vopsesc negru,voi c parere aveti,orice sfat e bine venit,multumesc.
daniela_lacatzel
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:50
eu zic sa incerci...ce ai de pierdut????si apoi,daca nu iti place cum iti sta poti remedia situatia.....doar sunt suvite blonde .....
ioana90189
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:15
puteti sa-mi dati un sfat pentru o vopsea de par buna, negru albastrui, cum e cea de la Palette de luxe - Dark Pearls, in vederea unui eveniment important cum e nunta mea?Daca stiti alte marci bune unde gasesc BLUE BLACK.MULTUMESC, GEORGIANA BUCURESTI.
georgiana_lug
Postat pe 18 Decembrie 2009 11:49
buna, in primul rand daca tu nu te simti bn si nu-ti place ceea ce vezi in oglinda at e timpul sa-ti schimbi culoarea. eu una sunt blonda si ma duc si la solar si imi sta chiar foarte bn.cel mai bn tu sti daca-ti faci vreo schimbare.pwp
alexraluk12
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamele si tatuajele/piercingurile 10 De la: Cindy_Putri_Adelia_1 14 Martie 2016 12:07
buna 347 De la: klaudyaO 21 Octombrie 2010 17:12
Semnele din nastere 49 De la: Cindy_Putri_Adelia_1 14 Martie 2016 12:09
tunsori, pret accesibil 8 De la: kudika064156 1 Septembrie 2009 10:29
afacere f profitabila 1 De la: black_schatz 26 Martie 2009 03:14