Setari Cookie-uri

Gelozie

Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat in liceu...ne-am simtit si bine impreuna am avut si unele probleme zic eu din cauza ca era prima noastra relatie, nu stiam cum sa ne purtam unul cu altul si pana la urma ne-am despartit din cauza certurilor. La scurt timp dupa ce ne-am despartit am aflat ca are o alta iubita si ca ei au avut o relatie si in timp ce noi eram impreuna. Au trecut 2 ani, timp in care el m-a tot cautat sa ne impacam, dar eu nu vroiam din cauza ca ma inselat. Am avut si eu alte relatii, dar il iubeam tot pe fostul, era singurul care ma facea sa tremur, singurul care trezea ceva in mine (simt ca el e iubirea vietii mele). Dupa 2 ani ne-am impacat , totul a decurs foarte bine si la fel e si acum, doar ca exista o mica problema. Fata cu care a fost impreuna il tot suna ,desi el s-a despartit de ea cu mult timp inainte sa ne impacam noi si nu au mai vorbit deloc dupa ce s-au despartit. De un an ea tot il suna, dar nu tot timpul, doar cand nu e cu nimeni, a avut o relatie de 3 luni si atunci nu l-a cautat deloc. Am uitat sa mentionez ca tipa asta e genul de fata "usoara", s-a incurcat si cu barbati insurati si tot timpul umbla cu alti , chiar si acum are pe cineva si nu inteleg de ce tot se leaga de prietenul meu. Oare sa fie o persoana asa de obsedata incat sa nu ne lase sa fim fericit doar din invidie ca el tot pe mine m-a iubit cat timp au fost impreuna( Aflam de la niste prieteni comuni ca el tot timpul o compara cu mine, vorbea de mine, le spunea baietilor ca doar pe mine m-a iubit,doar ca a vrut si el sa incerce sa vada cum e sa fi cu o fata de asta). Eu nu pot sa nu fiu geloasa si sa nu ma intreb daca uneori chiar vorbesc la telefon si poate se mai intalnesc, desi noi doi stam tot timpul impreuna, nu lipseste de langa mine, doar cand sunt treburi mai deosebite( fotbal cu baietii etc). Cum sa scap de gelozia asta care poate din cauza certurilor o sa duca la despartire. Daca noi ne intelegem bine si singurul motiv pentru care ma cert cu el sunt aceste telefoane, merita sa fiu geloasa?
kudika029898
Postat pe 27 Mai 2009 09:19

aceleasi vesnice probleme.....aceleasi vesnice frustrari.....
doua solutii ai:
1. lasa-l, si asteapta-l pe urmatorul print cu ochi albastrii....asta nu e de tine, cat ai de gand sa traiesti rupand patalele sarmanelor flori.....ma inseala - nu ma inseala - ma inseala....???
2. da-ti doua palme si trezeste-te!!!!! e cu tine si tu cu el....zici ca totul decurge bine (sau asa ar fi normal)..... nu te mai agata de orice fleac, nu cauta probleme acolo unde nu sunt.....

decizia iti apartine.....
dehha1
Postat pe 27 Mai 2009 09:28
La scurt timp dupa ce ne-am despartit am aflat ca are o alta iubita si ca ei au avut o relatie si in timp ce noi eram impreuna.

si tu mai ai incredere in un astfel de barbat?? indiferent cat l-ai iubii, gandeste-te ca tot tzi-o face si dupa vreo 5 ani o sa te zmiorchai pe kudika, k vai ce ai patit...... hai ma ce dreaq
cristi_nne
Postat pe 27 Mai 2009 11:31
De la: kudika029898, la data 2009-05-27 09:19:41Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat in liceu...ne-am simtit si bine impreuna am avut si unele probleme zic eu din cauza ca era prima noastra relatie, nu stiam cum sa ne purtam unul cu altul si pana la urma ne-am despartit din cauza certurilor. La scurt timp dupa ce ne-am despartit am aflat ca are o alta iubita si ca ei au avut o relatie si in timp ce noi eram impreuna. Au trecut 2 ani, timp in care el m-a tot cautat sa ne impacam, dar eu nu vroiam din cauza ca ma inselat. Am avut si eu alte relatii, dar il iubeam tot pe fostul, era singurul care ma facea sa tremur, singurul care trezea ceva in mine (simt ca el e iubirea vietii mele). Dupa 2 ani ne-am impacat , totul a decurs foarte bine si la fel e si acum, doar ca exista o mica problema. Fata cu care a fost impreuna il tot suna ,desi el s-a despartit de ea cu mult timp inainte sa ne impacam noi si nu au mai vorbit deloc dupa ce s-au despartit. De un an ea tot il suna, dar nu tot timpul, doar cand nu e cu nimeni, a avut o relatie de 3 luni si atunci nu l-a cautat deloc. Am uitat sa mentionez ca tipa asta e genul de fata "usoara", s-a incurcat si cu barbati insurati si tot timpul umbla cu alti , chiar si acum are pe cineva si nu inteleg de ce tot se leaga de prietenul meu. Oare sa fie o persoana asa de obsedata incat sa nu ne lase sa fim fericit doar din invidie ca el tot pe mine m-a iubit cat timp au fost impreuna( Aflam de la niste prieteni comuni ca el tot timpul o compara cu mine, vorbea de mine, le spunea baietilor ca doar pe mine m-a iubit,doar ca a vrut si el sa incerce sa vada cum e sa fi cu o fata de asta). Eu nu pot sa nu fiu geloasa si sa nu ma intreb daca uneori chiar vorbesc la telefon si poate se mai intalnesc, desi noi doi stam tot timpul impreuna, nu lipseste de langa mine, doar cand sunt treburi mai deosebite( fotbal cu baietii etc). Cum sa scap de gelozia asta care poate din cauza certurilor o sa duca la despartire. Daca noi ne intelegem bine si singurul motiv pentru care ma cert cu el sunt aceste telefoane, merita sa fiu geloasa?


da tu chiar crezi balivernele spuse de el?!moama doamne da voi de ce aveti capul ala? doar ca sa nu va ploua in gat?
adevarul este ca ti-a spalat bine creierul...succes sa ne tii la curent..cu ce se mai intampla...si ia vezi el ce zice daca o sa vrei sa vezi si tu cum este cu altul...
coffeeta
Postat pe 27 Mai 2009 11:39
lasa-l si cauta-ti fericirea in alta parte...baieti sunt destui pe lumea asta...
si mai e o vorba: "lupu-si schimba parul dar naravul ba".Chiar merita sa traiesti cu gandul ca te poate insela in orice clipa?
kidzuite
Postat pe 27 Mai 2009 11:55
De la: kudika029898, la data 2009-05-27 09:19:41Am avut o relatie de 3 ani cu un baiat in liceu...ne-am simtit si bine impreuna am avut si unele probleme zic eu din cauza ca era prima noastra relatie, nu stiam cum sa ne purtam unul cu altul si pana la urma ne-am despartit din cauza certurilor. La scurt timp dupa ce ne-am despartit am aflat ca are o alta iubita si ca ei au avut o relatie si in timp ce noi eram impreuna. Au trecut 2 ani, timp in care el m-a tot cautat sa ne impacam, dar eu nu vroiam din cauza ca ma inselat. Am avut si eu alte relatii, dar il iubeam tot pe fostul, era singurul care ma facea sa tremur, singurul care trezea ceva in mine (simt ca el e iubirea vietii mele). Dupa 2 ani ne-am impacat , totul a decurs foarte bine si la fel e si acum, doar ca exista o mica problema. Fata cu care a fost impreuna il tot suna ,desi el s-a despartit de ea cu mult timp inainte sa ne impacam noi si nu au mai vorbit deloc dupa ce s-au despartit. De un an ea tot il suna, dar nu tot timpul, doar cand nu e cu nimeni, a avut o relatie de 3 luni si atunci nu l-a cautat deloc. Am uitat sa mentionez ca tipa asta e genul de fata "usoara", s-a incurcat si cu barbati insurati si tot timpul umbla cu alti , chiar si acum are pe cineva si nu inteleg de ce tot se leaga de prietenul meu. Oare sa fie o persoana asa de obsedata incat sa nu ne lase sa fim fericit doar din invidie ca el tot pe mine m-a iubit cat timp au fost impreuna( Aflam de la niste prieteni comuni ca el tot timpul o compara cu mine, vorbea de mine, le spunea baietilor ca doar pe mine m-a iubit,doar ca a vrut si el sa incerce sa vada cum e sa fi cu o fata de asta). Eu nu pot sa nu fiu geloasa si sa nu ma intreb daca uneori chiar vorbesc la telefon si poate se mai intalnesc, desi noi doi stam tot timpul impreuna, nu lipseste de langa mine, doar cand sunt treburi mai deosebite( fotbal cu baietii etc). Cum sa scap de gelozia asta care poate din cauza certurilor o sa duca la despartire. Daca noi ne intelegem bine si singurul motiv pentru care ma cert cu el sunt aceste telefoane, merita sa fiu geloasa?


te consumi degeaba , nu are sens sa fii paranoia daca nu l-ai prins sau esti sigura pe un lucru , iti mananci nervii si asa si pana la urma o sa devii stresanta si ptr el
Peony
Postat pe 28 Mai 2009 02:06
Intrebarea mea a fost cum sa scap de gelozie nu de prieten ( fetele care m-au sfatuit sa ma despart de el cred k nu au fost indragostite niciodata, nu stiu sa iubeasca; decat sa ma sfatuiti sa ma despart de el mai bine nu scriet nimic ca oricum nu ma despart de el ca ziceti voi :)): ). Cum sa ma despart de el doar ca am unele banuieli??? Sincer sunt cam dejamagita ca am scris pe acest forum pentru ca sfaturile de pana acum nu ma ajuta cu nimic. Cat timp am fost despartiti 2 ani nu l-am putut uita , chiar daca am avut relatii cu barbati minunati, ceea ce inseamna ca nu o sa-l pot uita niciodata. Si faptul ca el m-a inselat in trecut a fost si din vina mea (unul dintre motive fiind gelozia mea fara ca el sa-mi dea motive si multe alte lucruri de care mi-am dat seama dupa ce ne-am despartit ca le-am gresit fata de el). Si mai repet ne intelegem minunat, doar ca e aceea persoana care il mai suna ocazional, chiar daca prietenul meu ii vorbeste urat si ii spune sa nu-l mai sune (pentru ca il mai suna cand e langa mine), ea tot il suna.
kudika029898
Postat pe 28 Mai 2009 08:31
pfuaiiiiiiiiii ce as mai vrea si eu simtz d-asta sa stiu cand cineva este singur si sa-l sun unde ziceai ca se gaseste?
donttouch
Postat pe 28 Mai 2009 08:36
De la: donttouch, la data 2009-05-28 08:36:55 pfuaiiiiiiiiii ce as mai vrea si eu simtz d-asta sa stiu cand cineva este singur si sa-l sun unde ziceai ca se gaseste?


suna-ma pe mine
just_heaven
Postat pe 28 Mai 2009 08:38
De la: just_heaven, la data 2009-05-28 08:38:39
De la: donttouch, la data 2009-05-28 08:36:55 pfuaiiiiiiiiii ce as mai vrea si eu simtz d-asta sa stiu cand cineva este singur si sa-l sun unde ziceai ca se gaseste?


suna-ma pe mine


neatza ingeras esti singurica?
donttouch
Postat pe 28 Mai 2009 08:39
acu da
just_heaven
Postat pe 28 Mai 2009 08:40
De la: just_heaven, la data 2009-05-28 08:40:30acu da


nu mai plange gata, nu mai esti singurica vin sa te iau in bratze sa te tzuc si poate itzi spun si o poveste asa cum itzi place tzie
donttouch
Postat pe 28 Mai 2009 08:44
daaaaaaaaaaaa..............povestea aia mumoasa
just_heaven
Postat pe 28 Mai 2009 08:45
De la: just_heaven, la data 2009-05-28 08:45:46 daaaaaaaaaaaa..............povestea aia mumoasa


daaaaaaaaaa...............aia cu printzi falosi cu palosul gros
donttouch
Postat pe 28 Mai 2009 08:47
daaaaaaaa................pe cal alb.........dezbracat .....cum facea....numai el stia.......
just_heaven
Postat pe 28 Mai 2009 08:49
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

kudika029898
Postat pe 28 Mai 2009 08:49
De la: kudika029898, la data 2009-05-28 08:49:35?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????



da,da stai linistita te luam si pe tine si poate gasim si raspunsul la dilema ta
donttouch
Postat pe 28 Mai 2009 08:55
De la: donttouch, la data 2009-05-28 08:55:51
De la: kudika029898, la data 2009-05-28 08:49:35?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????



da,da stai linistita te luam si pe tine si poate gasim si raspunsul la dilema ta
dontyyyyyyyy
dontworibehapi
Postat pe 28 Mai 2009 09:04
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-28 09:04:05
De la: donttouch, la data 2009-05-28 08:55:51
De la: kudika029898, la data 2009-05-28 08:49:35?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????



da,da stai linistita te luam si pe tine si poate gasim si raspunsul la dilema ta
dontyyyyyyyy


vinulica ce dor imi fu de tine ia treci tu repede acolo unde fetele te iubesc sa-ti trag o mozoleala pe cinste nu acilea asa in vazul lumii
donttouch
Postat pe 28 Mai 2009 09:09
De la: donttouch, la data 2009-05-28 09:09:53
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-28 09:04:05
De la: donttouch, la data 2009-05-28 08:55:51
De la: kudika029898, la data 2009-05-28 08:49:35?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????



da,da stai linistita te luam si pe tine si poate gasim si raspunsul la dilema ta
dontyyyyyyyy


vinulica ce dor imi fu de tine ia treci tu repede acolo unde fetele te iubesc sa-ti trag o mozoleala pe cinste nu acilea asa in vazul lumii
viuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
dontworibehapi
Postat pe 28 Mai 2009 09:12
poi..dak esti sig k te iubeste..nu stiu dc te ingrijoreaza chestiile alea..totusi dak mereu s gandea la tn knd era q aia..normal k aquma nu o sa de duca la ea..sa fim serioase..dak t iubeste nu te va insela..u mai bn gandeste-te k st fericiti..si uita d toate;)..cu toate astea..dak nu t potzi abtine si in continuare te gandesti dak t insela sau nu e mai bn s iei o pauza..pana la urma o sa se prinda si el k il suspectezi si nu o sai convina..deloc..gandestete bn
Rodyyyyyyyyy
Postat pe 11 Iunie 2009 13:07
De la: kudika029898, la data 2009-05-27 09:19:41Cum sa scap de gelozia asta care poate din cauza certurilor o sa duca la despartire. Daca noi ne intelegem bine si singurul motiv pentru care ma cert cu el sunt aceste telefoane, merita sa fiu geloasa?

Din proprie experienta stiu un lucru:Vrei sa il castigi? Profita de fiecare secunda cu el. Iubeste-l pe el, nu iubi ceea ce face, ceea ce spune, ceea ce stie, fidelitatea, averea, etc. Acelea toate pot disparea la un moment dat.Ce mai iubesti daca paralizeaza? Ce simti tu pentru el ramane la tine oriunde ar fi el, orice ar face el. Alaturi de el descoperi cat poti iubi.....nu cat il poti iubi pe el. Iubirea asta e in tine, e a ta nu pleaca o data cu el,iti ramane sub forma capacitatii de a iubi. Deasemenea, fericirea pe care o simti cand esti cu el, nu are practic legatura cu ce face el, are legatura cu increderea ta in el. Datorita faptului ca ai incredere in el, esti relaxata, te deschizi si te simti bine. Insa poti sa te simti la fel de bine singura, doar ca in mintea ta ai impresia ca el iti daruieste aceasta fericire. Nu draga, tu ti-o daruiesti, iubind. Si daca ar pleca, de suparare, nu te-ai mai iubi atat si ai fi nefericita, pe ideea ca n-ai avut succes sau mai stiu eu ce idee. Asta e depandenta nu iubire. Adevarul e ca daca il iubesti si te iubesti......atunci ii oferi ceea ce doresti si tu: libertatea de a alege in fiecare moment al vietii, ce cale vrea, nu ce cale a promis candva. Nu ne coacem la minte in acelasi moment, unii nu se coc niciodata. Cand il iubesti cu adevarat, chiar nu are importanta daca e cu tine sau cu alta. Impresia ca iubirea ta depinde de prezenta lui e datorata faptului ca ai ales sa fii fericita numai in momentele cand el e cu tine. Poti sa alegi sa fi fericita tot timpul, ce te opreste. Daca poti simti ceva cand esti cu el....acel ceva poti sa il simti cand vrei. Alaturi de el ti-ai descoperit acesta capacitate de a fi fericita, nu o lega de cineva sau ceva. Cand esti nervoasa si suparata pun pariu ca orice face nu te scoate din a tale. E pentru ca tu nu vrei la acel moment sa fii fericita. Daca insa accepti sa fii stimulata pozitiv devii fericta. Dupa cum vezi nu el e cauza ci alegerea ta de a accepta o stare de fericire.....el doar iti da o motivatie pe care o poti accepta ca naste fericire, ca asa stim la inceput, ca cineva ne face fericiti. Daca tie iti place sa plangi zilnic, pote el sta in cap, tu tot plangi. Daca in schimb vrei sa razi zilnic, deasemenea poate sta in cap, tu gasesti ceva de ras in orice ar face ca sa te supere.
Esti in prima faza, dependenta de omul iubit, faza urmatoare e sa accepti sa simti fericire cand el e fericit, oriunde ar fi. E ceva asemanator cu a iubi un prieten drag, il iubesti la fel de mult daca e langa tine sau in orice alta parte a lumii. Diferenta la acesta e ca cu el iti place sa faci sex, si ca nu vrei tu cu altul. Dar poate el inca nu a ales la propriu, doreste sa fie cu tine,si face tot ce poate in directie. Insa pana nu alege sa fie cu tine....nu-i al tau. iubeste-l chiar cand nu se poate abtine si merge la alta, daca pe tine te iubeste, tot la tine vine. Oricum nu poti face nimic ca sa il legi, face ce simte. Asa ca gelozia e o alegere de a ta sa te simti asa cand exista o femeie care il place. Trimite-l la ea, esti constienta ca poti sa ii oferi mai mult decat aia? Cum vrei sa se convinga omul, ca sa fie sigur o data pentru totdeauna? Ce te-ai face daca ar fi innebunit dupa femei, le-ar schimba de la o zi la alta? L-ai iubi mai putin? Atunci intreaba-te.....il iubesti, sau doar esti dependenta de ceea ce te face sa simti? Practic orice barbat care iti castiga increderea te face sa te simti la fel, numai ca nu stii, nu analizezi relatiile cu barbatii din jurul tau si din acest punct de vedere. Ca e unicul? E unicul cu care ai acceptat sa iubesti, sa te iubesti, sa fii fericita, sa ai incredere totala inclusiv in pat. Chiar vrei sa credem ca barbatii dupa care se uita toate femeile...nu inseamna nimic pentru tine? Nu te gadila asa un pic ideea ca , no......ce ar fi? E o chestie hormonala, normala. La modul la care iubesti acuma ti se poate spune: ce-ti pasa.......daca's eu sau altul. Doar ca n-ai probat. Ai ales sa renunti la cautarea partenerului si ii ceri bietului om sa iti plateasca acesta alegere. Poate ca el inca nu a facut-o, poate ca a facut-o deja da nu ai incredere in ceea ce spune, astepti mii si mii de dovezi. Pana tot cauti dovezi , bucura-te ca inca e cu tine, intreaba-l ce ii place,ce isi doreste, ce frizuri ii plac, care femei ii plac, etc. Apreciaza-l asa cum e, spune-i asta. Incercand sa il schimbi il indepartezi. E al tau doar daca vrea sa fie al tau!
catyboy69
Postat pe 23 Ianuarie 2010 22:31
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:42
?????
kudika151434
Postat pe 25 Martie 2010 00:16
hai sa iti spun ceva!am avut o prietena care a trecut exact prin ce treci tu!treziti-va odata la realitate nu mai fiti atat de proaste si ganditi-va si la voi!cum poate fata aia sa il sune numai cand e singur? nu e ceva straniu? de unde stie ea k e el singur!asa imi spunea si prietena mea in urma cu cateva luni iar apoi a aflat ca de fapt el ii spunea knd e singur si ea il suna! iar cand prietena mea gasea vreun apel dadea vina pe aia ca il suna!astia sunt prostii de adormit copii!trebuie sa fii prost sa crezi asemenea aberatii,scuza-ma de sinceritate!
kudika168330
Postat pe 8 Mai 2010 18:33

Parerea mea?
MEriti ceva mai mult..
DAca il lasi asa..o sa fie si mai rau..
Mai intai incerca sa discuti cu tipa..(eu as lua-o la bataie)
si daca nu merge da-i liber..ca nu esti sclava lui...sau du-te si tu cu altu...
wwwcamylya
Postat pe 10 Mai 2010 19:07
nu te mai consuma degeaba si ai grija cum te comporti cu el, atata timp cat nu ti-a gresit de cand sunteti iar impreuna. o intrebare insa tot am: iubitul asta al tau chiar asa nu are taria sa scape de telefoanele ei de atata timp? oricat de obsedata ar fi ea, sau de usuratica tot gasea pe altcineva pe care sa se axeze. da-i un ultimatum: spune-i ca daca nu reuseste sa fie barbat si sa o faca pe fetita asta sa inteleaga care e situatia sa-si schimbe nr de tel!
diana3289
Postat pe 10 Mai 2010 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat 12 De la: brunetica 20 Octombrie 2013 11:52
Colega noua,probleme noi.... 12 De la: kudika_995491 30 Octombrie 2015 14:38
am facut-o cu el si acum nu mai vorbeste cu mine :((:(( 236 De la: MaddeLinne 18 August 2014 23:45
As avea nevoie de un sfat 32 De la: mihaelatrincu 17 Iulie 2009 18:35
Cea mai buna prietena 9 De la: awesome 1 Iunie 2014 10:23