Setari Cookie-uri

karate..........4ever

De la: toughy, la data 2009-07-09 00:12:47O puºtoaicã cu centurã neagrã 10 Dan bate liniºtitã un luptãtor de kick-box.

Karate este un sport care nu-l vezi sau care nu se aplicã pe strãzi pentru cã cei care-l învaþã pur ºi simplu n-or sã se ia la bãtaie pe stradã, au niºte reguli de moralã împotriva acestui lucru.

Autocontrolul este primul lucru care-l înveþi când faci karate.



bine ma! Dan am si eu acasa...de nota 10.....si nu fac pe strazi...dar nici treaba asta cu autocontrolul nu prea imi place....adica cum sa ma controlez?
_oktober_
Postat pe 9 Iulie 2009 00:17
De la: _oktober_, la data 2009-07-09 00:17:38
De la: toughy, la data 2009-07-09 00:12:47O puºtoaicã cu centurã neagrã 10 Dan bate liniºtitã un luptãtor de kick-box.

Karate este un sport care nu-l vezi sau care nu se aplicã pe strãzi pentru cã cei care-l învaþã pur ºi simplu n-or sã se ia la bãtaie pe stradã, au niºte reguli de moralã împotriva acestui lucru.

Autocontrolul este primul lucru care-l înveþi când faci karate.



bine ma! Dan am si eu acasa...de nota 10.....si nu fac pe strazi...dar nici treaba asta cu autocontrolul nu prea imi place....adica cum sa ma controlez?


te duci la doctor.
geo_x
Postat pe 9 Iulie 2009 00:18
io acolo nu mai calc !
_oktober_
Postat pe 9 Iulie 2009 00:31
De la: kudika049964, la data 2009-07-08 22:08:00am facut si eu karate un timp si e un sport care te ajuta sa iti maresti forta de concentrare .Intr-o bataie nu invinge cel mai puternic ci cel mai agil



Asta asa e...si eu fac karate...sambata si lunea, daca am timp
Oricum asta nu e o scuza sa lasi scoala...
Cristina___
Postat pe 21 Iulie 2009 07:26
De la: _oktober_, la data 2009-07-09 00:17:38
De la: toughy, la data 2009-07-09 00:12:47O puºtoaicã cu centurã neagrã 10 Dan bate liniºtitã un luptãtor de kick-box.

Karate este un sport care nu-l vezi sau care nu se aplicã pe strãzi pentru cã cei care-l învaþã pur ºi simplu n-or sã se ia la bãtaie pe stradã, au niºte reguli de moralã împotriva acestui lucru.

Autocontrolul este primul lucru care-l înveþi când faci karate.



bine ma! Dan am si eu acasa...de nota 10.....si nu fac pe strazi...dar nici treaba asta cu autocontrolul nu prea imi place....adica cum sa ma controlez?


Adicã sã nu te-apuci sã-l baþi pe unu' mãr pentru cã nefericitul în necunoºtinþã de cauzã a considerat cã poate sã facã miºto de tine.

ªi nu numai dacã a fãcut miºto, chiar ºi dacã te-a agresat sau vrea sã te ia la bãtaie, tu totuºi sã nu sari pe el ci sã-l laºi sã facã pe nebunul !
toughy
Postat pe 21 Iulie 2009 21:41
dar pe dan pot sa-l bat?
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 22:15
De la: _oktober_, la data 2009-07-21 22:15:56dar pe dan pot sa-l bat?


daca sta!!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 22:17
De la: geo_x, la data 2009-07-21 22:17:30
De la: _oktober_, la data 2009-07-21 22:15:56dar pe dan pot sa-l bat?


daca sta!!



la poker pe dezbracate....sta !!!
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 22:24
De la: toughy, la data 2009-07-09 00:12:47O puºtoaicã cu centurã neagrã 10 Dan bate liniºtitã un luptãtor de kick-box.

Karate este un sport care nu-l vezi sau care nu se aplicã pe strãzi pentru cã cei care-l învaþã pur ºi simplu n-or sã se ia la bãtaie pe stradã, au niºte reguli de moralã împotriva acestui lucru.

Autocontrolul este primul lucru care-l înveþi când faci karate.

Sempaiul (profesorul nostru) de karate avea 3 dan-si parca stiam ca merg doar pana la 7dan-nu 10,dar nu cred ca cineva la 10 ani poate avea centura neagra cu 10 dan!!!
Am facut si eu karate-4ani-aveam centura portocalie,dar nu-mi doream sa fac performanta,practicam acest sport pt dezvoltare,miscare,disciplina.Adevarul e ca 2zile pe saptamana trebuia sa ajungi la ora fixa,sa lucrezi serios-cine "trisa" cumva sau tragea chiulul de la miscari-facea multeee ture de mersul piticului !
Bineinteles ca eu n-am facut niciodata !
Imi place acest sport,dar nu l-am folosit niciodata in practica-insa miscarile si denumirile le tin minte si acum.Si am capatat si mobilitate,chiar daca nu mai am kg de atunci,tot reusesc sa ma misc bine.
luyyzz
Postat pe 30 Iulie 2009 17:35
am vazut ca majoritatea dintre voi aveti ceva impotriva karatelor...sportul e sport si scoala e scoala.. nu e nici o legatura.. cica daca te tii de karate esti prost, nu stii carte.. de unde pana unde???!!

Mie una imi place sportul asta si va spun sigur ca ajuta mult, atat pentru psihic (nici nu ati putea banui macar cat de mult iti schimbi rationamentul), cat si pentru fizic (te dezvolta).

Iar faza cu kick-boxing'ul e jalnica.. sa fim seriosi... v-ati gandit ca cei de la kick-boxing, la fel ca si cei de la karate nu ataca numai asa... ca le vine lor pe caciula...,pentru ca sunt deopotriva invatati ca trebuie sa ataci numai cand esti in pericol sau esti intr-o lupta oficiala...mai informati-va si voi...
___ByBy___
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:15
De la: toughy, la data 2009-07-09 00:12:47O puºtoaicã cu centurã neagrã 10 Dan bate liniºtitã un luptãtor de kick-box.

Karate este un sport care nu-l vezi sau care nu se aplicã pe strãzi pentru cã cei care-l învaþã pur ºi simplu n-or sã se ia la bãtaie pe stradã, au niºte reguli de moralã împotriva acestui lucru.

Autocontrolul este primul lucru care-l înveþi când faci karate.


Mai nene .... tu crezi ca o pustoaica poate sa ia 10 dani in 3 -5 ani de karate?!.....
adica stai un pic si gandeste-te ca sunt oameni care practica de zeci de ani si nu au 10 dani!.....
Eu fac judo si in 7 ani de judo am luat 4 centuri, e foarte greu sa iti castigi gradul!
Cel putin in judo, dupa ce ai luat 7 dani trebuie sa incepi sa scrii carti, sa inventezi procedee pana la 10 dani!
Mai citeste niste carti, mai informeazate nu sari cu gura inainte si cu mintea inapoi;)!
l3lytza
Postat pe 1 Februarie 2010 12:04
Ador acest sport , vin de la antrenamente franta dar fericita
roxi85
Postat pe 8 Iulie 2010 18:54
De la: l3lytza, la data 2010-02-01 12:04:11
De la: toughy, la data 2009-07-09 00:12:47O puºtoaicã cu centurã neagrã 10 Dan bate liniºtitã un luptãtor de kick-box.

Karate este un sport care nu-l vezi sau care nu se aplicã pe strãzi pentru cã cei care-l învaþã pur ºi simplu n-or sã se ia la bãtaie pe stradã, au niºte reguli de moralã împotriva acestui lucru.

Autocontrolul este primul lucru care-l înveþi când faci karate.


Mai nene .... tu crezi ca o pustoaica poate sa ia 10 dani in 3 -5 ani de karate?!.....
adica stai un pic si gandeste-te ca sunt oameni care practica de zeci de ani si nu au 10 dani!.....
Eu fac judo si in 7 ani de judo am luat 4 centuri, e foarte greu sa iti castigi gradul!
Cel putin in judo, dupa ce ai luat 7 dani trebuie sa incepi sa scrii carti, sa inventezi procedee pana la 10 dani!
Mai citeste niste carti, mai informeazate nu sari cu gura inainte si cu mintea inapoi;)!


Nu-ti sare mustarul cam repede, dupa atatia ani de sport care implica autocontrol?
rashela
Postat pe 8 Iulie 2010 19:19
Si eu fac karate de 7 anisori,centura maro,stil ashihara Dar asta nu inseamna ca am dreptul sa scriu incorect Este un sport care iti dezvolta psihicul enorm,nu numai fizicul.Iti dezvolta caracterul,si te ajuta sa te cunosti si sa ai niste principii de viata.Dar,intr-adevar,necesita multa munca si sacrificii,iar daca faci asta,o faci pentru tine.Nu este un sport in care se poate aspira la campionate mondiale,internationale,pentru ca...NU SUNT FONDURI!Eu personal,imi doresc sa antrenez,sa dau mai departe ce am invatat,si sa fac pt ceilalti mai mult decat au facut antrenorii mei pentru mine!
Voi ce stiluri practicati?
Osu!
Herra8
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de dans? 34 De la: ana333 1 Iunie 2013 15:05
Ce spuneti despre dansul oriental? 3 De la: didem 20 Septembrie 2009 10:34
Unde pot lua cursuri de dans sportiv in Bucuresti sect. 1? 1 De la: niky_f02 1 Iulie 2010 05:56
KANGOO JUMPS in Drumul Taberei 1 De la: kudika112115 28 Ianuarie 2010 11:29
lupte...catfight.. 3 De la: kudika_13273 31 Iulie 2012 06:55