Setari Cookie-uri

Jogging

Dupa parerea mea, joggingul dezvolta cel mai armonios trupul...nu are echivalent.Eu fac jogging 60 min in fiecare zi pe faleza...a devenit ca un drog pentru mine si pot spune ca am scapat complet de stres.Go4it!!!
Roxy_Foxy
Postat pe 29 Iulie 2009 23:09
A..si o idee buna pt cei care vor sa se lase de fumat
Roxy_Foxy
Postat pe 29 Iulie 2009 23:16
Bicicleta stationara e mai buna, iti lucreaza mai intens muschii si iti creste mai mult puterea in picioare. Pot sa iti dau antrenamente mult mai bune decat cele cu greutati de exemplu.
mihailpaulcraciun
Postat pe 30 Iulie 2009 06:42
De la: Roxy_Foxy, la data 2009-07-29 23:16:11A..si o idee buna pt cei care vor sa se lase de fumat


Cu multi ani in urma... am facut atletism. Credeam eu ca de performanta... Dupa cativa ani buni de alergat.. am pus tigarea in gura. Si am ales.. sau nu am mai avut de ales. Acum, cred ca n-as mai reusi sa alerg acea 100 m.... fara sa simt ca lesin. Evident ca-mi pare rau.. Nu imi pare rau ca nu mai alerg... imi pare rau ca nu am vointa. Sau poate ca nu vreau sa am.. sa las tigarile..
Nu va mai povestesc ce spun in fiecare dimineata... stiti si voi cum e
rashela
Postat pe 30 Iulie 2009 08:37
De la: Roxy_Foxy, la data 2009-07-29 23:09:05Dupa parerea mea, joggingul dezvolta cel mai armonios trupul...nu are echivalent.Eu fac jogging 60 min in fiecare zi pe faleza...a devenit ca un drog pentru mine si pot spune ca am scapat complet de stres.Go4it!!!

nu doar ca am facut eu asta....dar parerea mea, ca, culturismul este sportul ca iti modeleaza corpul cel mai bine si ti dezv un caracter f puternic.. sa nu uitam ca toate trasaturile noaste (inclusiv forma muschilor, lungimea, grosimea oaselor) sunt programate genetic. sunt insa multe imperfectiuni legate de fizic si de aspect, care pot fi corectate mai mult sau mai putin prin ex de tip culturism. nu cred ca prin alergat iti poti umple un pic golul aparut in stern la unele pers ce prezinta urme de sechele de rahitism. sau nucred ca prin jogging, poti sa iti latesti umerii , pt cei care sunt f ingusti in zona aia. nu cred ca prin jogging iti poti lua fiecare muschi din corp si sa il dezvolti "asa cum vrei tu". repet, pana si forma muschilor este data de genetic. sunt culturisti care au sa zic bicepsu brahial scurt, altii care au varf (Arnold, Coleman, etc)...insa prin ex....se pot retusa unele "imperfectiuni". repet la faza asta sunt destul de subiectiv. dar.....culturismul ( nu vazut ca sport de sine statator, ci doar ca ex), este cel mai practicat: de la jucatori de fotbal, volei, handbal....pana la pilotii de Formula 1.
Ronnie_Coleman
Postat pe 30 Iulie 2009 23:45
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-07-30 23:45:44
De la: Roxy_Foxy, la data 2009-07-29 23:09:05Dupa parerea mea, joggingul dezvolta cel mai armonios trupul...nu are echivalent.Eu fac jogging 60 min in fiecare zi pe faleza...a devenit ca un drog pentru mine si pot spune ca am scapat complet de stres.Go4it!!!

nu doar ca am facut eu asta....dar parerea mea, ca, culturismul este sportul ca iti modeleaza corpul cel mai bine si ti dezv un caracter f puternic.. sa nu uitam ca toate trasaturile noaste (inclusiv forma muschilor, lungimea, grosimea oaselor) sunt programate genetic. sunt insa multe imperfectiuni legate de fizic si de aspect, care pot fi corectate mai mult sau mai putin prin ex de tip culturism. nu cred ca prin alergat iti poti umple un pic golul aparut in stern la unele pers ce prezinta urme de sechele de rahitism. sau nucred ca prin jogging, poti sa iti latesti umerii , pt cei care sunt f ingusti in zona aia. nu cred ca prin jogging iti poti lua fiecare muschi din corp si sa il dezvolti "asa cum vrei tu". repet, pana si forma muschilor este data de genetic. sunt culturisti care au sa zic bicepsu brahial scurt, altii care au varf (Arnold, Coleman, etc)...insa prin ex....se pot retusa unele "imperfectiuni". repet la faza asta sunt destul de subiectiv. dar.....culturismul ( nu vazut ca sport de sine statator, ci doar ca ex), este cel mai practicat: de la jucatori de fotbal, volei, handbal....pana la pilotii de Formula 1.


si ce vrei acu sa faca fetele culturism?
DieMann
Postat pe 30 Iulie 2009 23:49
De la: mihailpaulcraciun, la data 2009-07-30 06:42:43 Bicicleta stationara e mai buna, iti lucreaza mai intens muschii si iti creste mai mult puterea in picioare. Pot sa iti dau antrenamente mult mai bune decat cele cu greutati de exemplu.

Ce antrenamente poti sa dai?

Postat pe 30 Iulie 2009 23:51
De la: DieMann, la data 2009-07-30 23:49:01
si ce vrei acu sa faca fetele culturism?

du-te si impusca-te! asta vreau!
Ronnie_Coleman
Postat pe 30 Iulie 2009 23:56
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-07-30 23:56:21
De la: DieMann, la data 2009-07-30 23:49:01
si ce vrei acu sa faca fetele culturism?

du-te si impusca-te! asta vreau!


DieMann
Postat pe 31 Iulie 2009 00:32
unde faci jogging pe faleza ?
imi doresc si eu o faleza pe care sa alerg dimineata.
pimpong
Postat pe 26 August 2009 22:32
Si eu alerg in fiecare dimineata si seara si pot sa zic ca ma simt super OK iar daca nu alerg o zi ma simt asa deprimata!
didem
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:39
mie'mi spui... eu alerg mai mereu.. iar cand pur si simlpu nu am timp din cauza studiilor (care imi ocupa marea majoritate din viata de zi cu zi) simt ca organismul meu o ia razna fara miscare. Insa sportul meu preferat (si pe care il practic de altfel) e volley'ul. Incercati si voi!
___ByBy___
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:04
pffff la 2 pachete de tigari pe zi care le fumez ...abia pot sa urc scarile ! si acu' e prea frig sa ma apuc ...ca as vrea sa alerg ..macar cate 15 min pe zi ( la inceput )
blaa
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:39
De la: blaa, la data 2010-01-29 14:39:44pffff la 2 pachete de tigari pe zi care le fumez ...abia pot sa urc scarile ! si acu' e prea frig sa ma apuc ...ca as vrea sa alerg ..macar cate 15 min pe zi ( la inceput )

Simplu, te lasi de fumat :) daca ai prob cu gretatea, trebuie sa stii ca pe frig se ard mai multe calorii, dar dupa, ai o foame si mai mare :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curs instructor aerobic-fitness, curs instructor fitness si culturism, curs antrenor/instructor personal aerobic si fitness, curs antrenor coordonator aerobic-fitness, curs masaj 1 De la: elles 9 Ianuarie 2012 21:38
JUDO 25 De la: anageo25 30 Iulie 2011 23:40
Ce spuneti despre dansul oriental? 3 De la: didem 20 Septembrie 2009 10:34
yoga 34 De la: 6 Martie 2012 23:07
sportul este necesar 25 De la: Elyaa 17 Iulie 2011 17:10