Setari Cookie-uri

iubire:|

buna fetelor:*>:D< !!!!

doamnee am si eu o intrebare......cunosc un baiat de aproximativ 2 ani si am inceput sa ma indragostesc de el. acum cateva saptamani am zis ca fac cativa pasi mici, pentru ai atrage atentia....si am reushit, dar..... doar ca amici f buni. O prietena buna a incercat sa ma ajute si a vorbit cu el...:| si a spus ca si el simte ceva pentru mine dar dak nu eram asa prieteni buni poate ar fi fost si ceva mai mult......ciudat este ca el stie ca tin la el dar nu face nimic si ma scoate din toti.. ................pfff baietii astia....


....ce ma sfatuiti sa fac.??...:|


ms pwp:*:*:*
:-

Postat pe 31 Mai 2009 16:16
te sftui sa iesi cu alti baieti, sigur te va atrage altul si il vei uita pe actualul de care esti indragostita...Ddragoste cu sila nu se face..daca nu te place sau daca nu vrea , gaseste fel si fel de scuze, nu te agita, sunt o gramada de baieti..poate e o fixatie pt tine baiatul asta.....

Postat pe 19 Iunie 2009 16:24
eu te sfatuiesc sa urmezi calea cea mai simpla si anume : vorbeste personal cu el ! fazele cu prietenele puse....sa vb in locul tau sunt copilarii....
inna_1688
Postat pe 20 Iunie 2009 00:15
De la: inna_1688, la data 2009-06-20 00:15:42eu te sfatuiesc sa urmezi calea cea mai simpla si anume : vorbeste personal cu el ! fazele cu prietenele puse....sa vb in locul tau sunt copilarii....


sunt de-acord cu tine.doar nu mai suntem la gradinita sa zicem "vrei sa fii prietena mea" :)))
fii si tu spontana..suna-l si zii hai la un suc..sau hai la un film.daca te place cu siguranta o sa accepte.
Corina_cori
Postat pe 20 Iunie 2009 16:32
indragostita?????? iubireee???? hhmm!!!!!!!!!!!!!!!!!! barbatii nu merita sa fie iubiti,,,,,,,,,, mai degraba inselati.................. niciodata si nici unul nu stie sa aprecieze si sa respecte femeia ............. sint mereu in cautare de senzatii tari.........iti spune zimbind te iubesc ........ pleaca si te inseala vine acasa ,si ne da si noua firmiturile ramase.
marea_albastra
Postat pe 13 Iulie 2009 15:04
De la: marea_albastra, la data 2009-07-13 15:04:18indragostita?????? iubireee???? hhmm!!!!!!!!!!!!!!!!!! barbatii nu merita sa fie iubiti,,,,,,,,,, mai degraba inselati.................. niciodata si nici unul nu stie sa aprecieze si sa respecte femeia ............. sint mereu in cautare de senzatii tari.........iti spune zimbind te iubesc ........ pleaca si te inseala vine acasa ,si ne da si noua firmiturile ramase.


Off saraca de tine ce experientza penibila de viatza si ce viziune gresita ai... In cazul tau ar fi bine sa nu mai sfatuiesti pe nimeni nici macar pe tine... Ai adunat atit de mult esec in sufletul tau si acum il versi in sufletele altora
Nu ti-a spus nimeni pina acum ca doar cei din Lumina sint indreptatiti sa dea sfaturi? Doar cei din Iubire, (ca poate nu intzelegi ce-nseamna "Lumina".).. Fata are nevoie de un punct de vedere din lumina, are nevoie de un sfat pozitiv si tu ce faci ??? Iti arunci otrava in sufletul ei??? Ce-s cu aiurelile astea de genul: " barbatzii nu merita sa fie iubitzi ci mai degraba inselatzi "??? Nu vezi unde te-au dus teoriile tale gresite??? Nici acum nu ntzelegi ca cei ce se aseamana se aduna? si ca inselati sint doar cei ce inseala si neiubtzi sint cei ce nu iubesc??? NU intzelegi???
Sint comvins ca si tu la randul tau ai fost sfatuita de suflete intunecate, dar e vina ta ca ai acceptat sa te informezi din surse negative ...
Barbatii sint asa dupa cum doresc fetele sa-i aibe ... Cauta pe net Manualul Seductiei e scris de un tip care sustine ca poate avea orice fata/femeie pt ca le cunoaste modul de functionare si sustine ca in proportzie de 80-90% din sexul feminin doreste Barbatul Rau !!! Fa testul si vezi ca majoritatea sexului vostru doritzi genul de mascul rau, mafiot, hotz,mincinos, pt. ca va sinmtiti slabe si cautazi protectia unor dobitoci cu ocelari de soare pe timp de noapte si jaketa de piele, care sint mai speriati si mai idioti decat voi , dar voi avetzi impresia ca ei sint puternici si va vor putea sustine si uite asa cadeti in plasa esecurilor de tot felul .... voi doriti barbatul care atunci cand voi spunetzi NU, el sa spuna BA si nici nu va datzi seama ca doriti sa fitzi violate pt ca nu sinteti capabile sa spunetzi ce va doriti cu adevarat, decat la batranetze dupa ce trecetzi prin tot felul de experientze catastrofale ... dar dumnezeu e bun si drept si va da dupa cum meritatzi...
denis_3d25
Postat pe 31 Iulie 2009 16:16
De la: daredevil, la data 2009-05-31 16:16:37buna fetelor:*>:D< !!!!

doamnee am si eu o intrebare......cunosc un baiat de aproximativ 2 ani si am inceput sa ma indragostesc de el. acum cateva saptamani am zis ca fac cativa pasi mici, pentru ai atrage atentia....si am reushit, dar..... doar ca amici f buni. O prietena buna a incercat sa ma ajute si a vorbit cu el...:| si a spus ca si el simte ceva pentru mine dar dak nu eram asa prieteni buni poate ar fi fost si ceva mai mult......ciudat este ca el stie ca tin la el dar nu face nimic si ma scoate din toti.. ................pfff baietii astia....


....ce ma sfatuiti sa fac.??...:|


ms pwp:*:*:*
:-


Ai spus buna fetelor, dara mi-am permis sa-ti scriu pt ca ai spus si : "doamne am si eu o intrebare"
Spui ca te scoate din toti... ......................pfff baietii astia.... ??? Ca nu face nimic??? dar cine te-a mintzit pe tine ca el ar fi obligat sa faca ceva ????????? Problema nu consta in faptul ca el nu face ceva ci esecul consta in faptul ca cineva te-a invatzat sa ai asteptari gresite...
Subiectul tau este Iubire... ok dragutzico, iubirea nu este alcatuita din reguli panatene, Iubirea este insasi D-zeu, este ceva spre care elevam cu totzii ... la tine aici nu e vorba de iubire ci de pofte sexuale, despre care nu ai curajul sa vorbesti... am citit la profilul tau ca nu-ti plac mincinosii, dar tu esti sincera???
Daca-l iubesti, iubeste-l in continuare si fi fericita... ce are iubirea cu faptul ca el ar trebuii sa-ti faca ceva??? Asta intzelegi tu prin Iubire??? Te iubesc, treci si fa-mi cutare lucru???
Iubirea nu este dependenta de nimeni ci din potriva ea este opozitzia dependentzelor, ea este sterea de fericire,de multzumire , nu de nevoi... Tu ai nevoie de el precum vampirul de singele omului... poate vampirul sa spuna iubesc oamenii??? Daca da si daca asta e tot ce ai invatzat pina acum despre iubire de la parintzii tai si prieteni, atunci uite ca te afli pe o cale gresita si esecurile incep sa te avertizeze ca mergi gresit... ca ceva ai intzeles gresit... Nu comfunda ca si majoritatea lumii, Iubirea cu sexul , ele nu sint sinonime...
Ce sa faci??? sa fi sincera... vorbeste cu el, nu cu noi, nu cu fetele... de el ai nevoie? Spune-i lui asta, spune-i exact , arata-i unde ai nevoie de el... asta te va elibera de tot greul ce-l portzi in suflet... daca sintetzi prieteni si prietenul la nevoie se cunoaste, atunci spune-i /arata-i unde te gadila fluturasii
denis_3d25
Postat pe 31 Iulie 2009 17:06
De la: marea_albastra, la data 2009-07-13 15:04:18indragostita?????? iubireee???? hhmm!!!!!!!!!!!!!!!!!! barbatii nu merita sa fie iubiti,,,,,,,,,, mai degraba inselati.................. niciodata si nici unul nu stie sa aprecieze si sa respecte femeia ............. sint mereu in cautare de senzatii tari.........iti spune zimbind te iubesc ........ pleaca si te inseala vine acasa ,si ne da si noua firmiturile ramase.

misandra
vezi dex
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2009 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubire mare, dar imposibila. 13 De la: Micaell 15 Septembrie 2011 16:58
Eu l am iubit,el a fost pe interes! 10 De la: miss_darine 8 Iulie 2010 11:23
Ce sa fac sa-mi treaca iubirea??? 23 De la: dana_mv 28 Februarie 2009 19:00
Fetelorr....!!!!! 4 De la: dennissse 4 Mai 2010 21:53
SEMNE; COINCIDENTE SAU DOAR IMAGINATIA MEA??? 15 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 15:45