Setari Cookie-uri

Ce inseamna pentru voi cuvantul te iubesc?

Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 22 Ianuarie 2014 20:07
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"

Iubirea este cel mai frumos sentiment..si merita trait din plin..
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Ianuarie 2014 20:46
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"
Mda, imi pare cunoscuta situatia. Cel mai trist e cand ajungi sa nu mai suporti pe cineva pentru care, candva, aveai sentimente puternice.
Miss_Y
Postat pe 22 Ianuarie 2014 21:23
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"


Pentru mine, cele doua cuvinte magice "te iubesc" sunt cu mult mai intime si mai profunde decat un "te doresc". Oamenilor din viata mea, familie si sot, carora le-am spus si le spun ca-i iubesc, pot fi convinsi ca aceste cuvinte sunt spuse din toata inima mea.

Cu astfel de cuvinte, oamenii n-ar trebui sa se joace si sa le spuna, asa, oricui dintr-o efuziune de moment sau, si mai rau, pentru ca urmaresc un interes. Cuvintele acestea trebuie pastrate ca o comoara de pret si spuse doar celor care merita, doar acelora care sunt demni de iubirea si pretuirea ta.

In ceea ce priveste celelalte afirmatii din mesajul tau, ai dreptate, lipsa comunicarii poate omori o relatie, iar opusul iubirii este, intr-adevar, ura, si nicidecum indiferenta, dupa cum sustin unii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 27 Ianuarie 2014 11:13
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"



Stii ca se poate uri din prea multa iubire fata de partener,in momentul in care intervine o nisa in relatia respectiva??Ei,afla ca, DA!!!

Ce inseamna pentru mine aceasta declaratie????TOTUL,si cand fac aceasta afirmatie stiu bine ceea ce spun!!!Nu exista o explicatie mai completa,indiferent de cat s-ar dezvolta semnificatia celor doua cuvinte!!!!

Relatiile se distrug pentru ca se recurge,de cele mai multe ori,la minciuni si infidelitati,toate pe fondul lipsei de comunicare dintre cei doi si a golului existent in onestitatea unuia dintre ei sau a ambilor!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2014 11:21
Adevarat este ca se rostesc mult prea usor aceste cuvinte pretioase !De aceea isi pierd valoarea...
kudika_956659
Postat pe 4 Martie 2014 22:15
Finalul trebuie musai sa fie frumos si elegant fara cuvinte grele ca doar suntem oameni nu maimute. Am mai citi si noi o carte , am mai fost pe la scoala .....deci musai tre sa fie un final frumos fara greturi.
kind_er
Postat pe 4 Martie 2014 22:47
"Ce inseamna pentru voi cuvantul te iubesc?"

Pentru mine a iubi inseamna totul si implicit a face pentru persoana iubita tot ce este omenesc .

Daca am o retinere in privinta ei atunci inseamna ca nu iubesc si doar ma amagesc.

Iubirea este frumoasa ,iubesti pentru-ca iubesti si nu pentru-ca te iubeste.A iubi inseamna totul fara sa astepti ceva in schimb.
criszoe
Postat pe 4 Martie 2014 23:00
P.S.

Si este o vorba din popor : " De la iubire la ura nu-i de cat un pas." ...dar vero :) cine a zis a zis bine si punct.
criszoe
Postat pe 4 Martie 2014 23:03
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"
Iubirea este cel mai nobil Sentiment ! Cand spui te iubesc , nu poti rosti acest cuvant la intamplare ,precum buna ziua.A iubii ,intr-un singur cuvant sunt incluse multe alte sentimente la fel de frumoase. Iar atunci cand relatia se termina ,daca ai iubit cu adevarat , NU poti spune "te urasc"pt ca te-am "iubit"! Deci nu confunda iubirea cu buna ziua.
-Iulya
Postat pe 5 Martie 2014 11:44
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"
pt mine cuv,te iubesc ,,,,,,inseamna sa/ti dai viata pt cineva....nu spus la misto
NEGRUTTTT
Postat pe 5 Martie 2014 12:09
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-22 20:07:42Orice relaþie începe cu o privire cat o mie de cuvinte, continua cu conversatii lungi si foarte draguþe, dupa urmeaza celebrul "Te iubesc" , mai la sfarsit intervine lipsa de comunicare, iar la final de tot, majoritatea relatiilor se incheie cu : "Te urasc, nu vreau sa te mai vad niciodata!"
sa suferi cand pers e bolnava,sa fie rupt din sufletul tau......pana la sotul meu nu am intalnit pe nimeni sa sufar asa
NEGRUTTTT
Postat pe 5 Martie 2014 12:11
e foarte adevarat iulia ..cand iubesti cu adevarat nu mai poti inlocui acest sentiment cu unul dus atat de mult la extrem..iar cei care o fac totusi nu prea au simtit vreodata cu adevarat acest sentiment.
Ce dai aia primesti...alegi sa iubesti ....vei si iubit!!!
http://www.la-psiholog.ro/cabinet-psihologic-individual/legea-karmei
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 12:11
De la: piscotica, la data 2014-03-05 12:11:40e foarte adevarat iulia ..cand iubesti cu adevarat nu mai poti inlocui acest sentiment cu unul dus atat de mult la extrem..iar cei care o fac totusi nu prea au simtit vreodata cu adevarat acest sentiment.
Ce dai aia primesti...alegi sa iubesti ....vei si iubit!!!
http://www.la-psiholog.ro/cabinet-psihologic-individual/legea-karmei
Ura este sentimentul celor ce se urasc pe ei insasi,dar nu au cum sa realizeze pt ca ura le-a umbrit sufletul.Si asa cum ai zis si tu ,fiecare primeste cat ofera
-Iulya
Postat pe 5 Martie 2014 12:25
De la: -Iulya, la data 2014-03-05 12:25:09
De la: piscotica, la data 2014-03-05 12:11:40e foarte adevarat iulia ..cand iubesti cu adevarat nu mai poti inlocui acest sentiment cu unul dus atat de mult la extrem..iar cei care o fac totusi nu prea au simtit vreodata cu adevarat acest sentiment.
Ce dai aia primesti...alegi sa iubesti ....vei si iubit!!!
http://www.la-psiholog.ro/cabinet-psihologic-individual/legea-karmei
Ura este sentimentul celor ce se urasc pe ei insasi,dar nu au cum sa realizeze pt ca ura le-a umbrit sufletul.Si asa cum ai zis si tu ,fiecare primeste cat ofera


din pacate unii din noi suntem nerecunoscatori pentru ce primim de la viata...uitam sa ne multumim cu ce avem si tindem sa fim nemultumiti pentru ca nu detinem mai mult.
Este de ajuns sã nu-i faci cuiva pe plac doar o singurã datã... și va uita tot ceea ce ai fãcut bun pânã atunci.Cam asa functioneaza unii...din pacate.
Eu cred ca singulul nostru dusman suntem chiar noi..gandurile noastre ...iar daca gandurile sunt in mod constant antrenate spre sentimente negative ...nu avem cum sa atragem altceva.
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 12:39
De la: piscotica, la data 2014-03-05 12:39:00
De la: -Iulya, la data 2014-03-05 12:25:09
De la: piscotica, la data 2014-03-05 12:11:40e foarte adevarat iulia ..cand iubesti cu adevarat nu mai poti inlocui acest sentiment cu unul dus atat de mult la extrem..iar cei care o fac totusi nu prea au simtit vreodata cu adevarat acest sentiment.
Ce dai aia primesti...alegi sa iubesti ....vei si iubit!!!
http://www.la-psiholog.ro/cabinet-psihologic-individual/legea-karmei
Ura este sentimentul celor ce se urasc pe ei insasi,dar nu au cum sa realizeze pt ca ura le-a umbrit sufletul.Si asa cum ai zis si tu ,fiecare primeste cat ofera


din pacate unii din noi suntem nerecunoscatori pentru ce primim de la viata...uitam sa ne multumim cu ce avem si tindem sa fim nemultumiti pentru ca nu detinem mai mult.
Este de ajuns sã nu-i faci cuiva pe plac doar o singurã datã... și va uita tot ceea ce ai fãcut bun pânã atunci.Cam asa functioneaza unii...din pacate.
Eu cred ca singulul nostru dusman suntem chiar noi..gandurile noastre ...iar daca gandurile sunt in mod constant antrenate spre sentimente negative ...nu avem cum sa atragem altceva.
de acord cu tine ,bine formulat
-Iulya
Postat pe 5 Martie 2014 12:41
Eu spun "te iubesc" pana si bonsaiului si orhideelor mele...oare ce inseamna? O fi de bine, sau de rau?
Salutare lumeeeeeeeeeeeee!
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:07
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:07:45Eu spun "te iubesc" pana si bonsaiului si orhideelor mele...oare ce inseamna? O fi de bine, sau de rau?
Salutare lumeeeeeeeeeeeee!

e de bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee serus randunico..chiar ma gandeam azi la tine
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 15:10
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:10:42
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:07:45Eu spun "te iubesc" pana si bonsaiului si orhideelor mele...oare ce inseamna? O fi de bine, sau de rau?
Salutare lumeeeeeeeeeeeee!

e de bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee serus randunico..chiar ma gandeam azi la tine

Saliu' Pisco' mic! Iote-ma aici, n-ati scapat de mine....inca
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:13
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:13:59
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:10:42
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:07:45Eu spun "te iubesc" pana si bonsaiului si orhideelor mele...oare ce inseamna? O fi de bine, sau de rau?
Salutare lumeeeeeeeeeeeee!

e de bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee serus randunico..chiar ma gandeam azi la tine

Saliu' Pisco' mic! Iote-ma aici, n-ati scapat de mine....inca

doamne fereste...sa nici nu indraznesti ase dor mi so facut de voi
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 15:16
Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:22
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:22:37 Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!

fataaaaaaaaaa...sti cate tije florare am la cimbydium?4 bucati....acu se pregatesc boboceii sa explodeze nu stiu ce i-am facut da anu asta tare harnicuta o fo
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 15:25
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:25:32
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:22:37 Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!

fataaaaaaaaaa...sti cate tije florare am la cimbydium?4 bucati....acu se pregatesc boboceii sa explodeze nu stiu ce i-am facut da anu asta tare harnicuta o fo

wooooooooooooa....baga poze ca sa se bucure si ochiu' meu!
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:27
florale nu florare....doamne m-am tampit
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 15:28
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:27:26
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:25:32
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:22:37 Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!

fataaaaaaaaaa...sti cate tije florare am la cimbydium?4 bucati....acu se pregatesc boboceii sa explodeze nu stiu ce i-am facut da anu asta tare harnicuta o fo

wooooooooooooa....baga poze ca sa se bucure si ochiu' meu!

bag pe maine ...sa se bucure si ochisorii tai...il pun pe a meu sa faca sedinte foto cu ea
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 15:29
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:29:41
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:27:26
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:25:32
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:22:37 Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!

fataaaaaaaaaa...sti cate tije florare am la cimbydium?4 bucati....acu se pregatesc boboceii sa explodeze nu stiu ce i-am facut da anu asta tare harnicuta o fo

wooooooooooooa....baga poze ca sa se bucure si ochiu' meu!

bag pe maine ...sa se bucure si ochisorii tai...il pun pe a meu sa faca sedinte foto cu ea

Daca nu uit, o sa bag si eu diseara niste sedinte foto ca sa se bucure si ochiu' tau !!!
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:36
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:36:13
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:29:41
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:27:26
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:25:32
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:22:37 Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!

fataaaaaaaaaa...sti cate tije florare am la cimbydium?4 bucati....acu se pregatesc boboceii sa explodeze nu stiu ce i-am facut da anu asta tare harnicuta o fo

wooooooooooooa....baga poze ca sa se bucure si ochiu' meu!

bag pe maine ...sa se bucure si ochisorii tai...il pun pe a meu sa faca sedinte foto cu ea

Daca nu uit, o sa bag si eu diseara niste sedinte foto ca sa se bucure si ochiu' tau !!!

deci pe maine ..ne vor rade ochii
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 15:50
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:50:14
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:36:13
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:29:41
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:27:26
De la: piscotica, la data 2014-03-05 15:25:32
De la: rondina, la data 2014-03-05 15:22:37 Sunt in asentimentul tau Piscotzico'...si mie mi-a fost dor de tine si de Kissulina!

fataaaaaaaaaa...sti cate tije florare am la cimbydium?4 bucati....acu se pregatesc boboceii sa explodeze nu stiu ce i-am facut da anu asta tare harnicuta o fo

wooooooooooooa....baga poze ca sa se bucure si ochiu' meu!

bag pe maine ...sa se bucure si ochisorii tai...il pun pe a meu sa faca sedinte foto cu ea

Daca nu uit, o sa bag si eu diseara niste sedinte foto ca sa se bucure si ochiu' tau !!!

deci pe maine ..ne vor rade ochii

Yeap!
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:57
Pentru mine... "te iubesc" insemneaza : doua perechi de pantofi noi, o rochie de seara, poseta din piele de crocodil, patru ore la coafor ( nu stiu exact ce se intampla acolo, caci atunci cand iese... arata exact la fel ) si un inel de smarald. Iar pentru 'mneaiei : o bere. ( cam astea-s cheltuielile )
alegro6543
Postat pe 5 Martie 2014 16:08
De la: alegro6543, la data 2014-03-05 16:08:54Pentru mine... "te iubesc" insemneaza : doua perechi de pantofi noi, o rochie de seara, poseta din piele de crocodil, patru ore la coafor ( nu stiu exact ce se intampla acolo, caci atunci cand iese... arata exact la fel ) si un inel de smarald. Iar pentru 'mneaiei : o bere. ( cam astea-s cheltuielile )



Nesemnificativ!!!! Dincolo de toate acestea se afla explicatia cuvintelor respective!
kudika_15804
Postat pe 5 Martie 2014 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crestem odata cu sentimentele,suferinta si iubirea incredibila 13 De la: polin 6 Decembrie 2011 11:14
cel mai bun prieten sau iubirea adevarata? 5 De la: alecsa_alecsandra 31 August 2010 11:31
Iubiri imposibile 70 De la: cotyca 14 Ianuarie 2011 09:28
cat de mult apreciaza barbatii?!? 29 De la: kudika323301 7 Octombrie 2010 03:38
va dati destepte/ti dar cititi zilnic ziare de scandal 3 De la: dragon_fly88 20 Iunie 2010 22:16