Setari Cookie-uri

IUBESC ALT BAIAT

eu nu inteleg...preferi sa fii nefericita toata viata gandindu-te mereu la barbatul pe care il iubesti si incercand sa fii sotia perfecta pt altul??? Asta doar ca sa nu se supere mama ta si el? Pai daca il iubesti pe al doilea si nu mai esti sigura pe sentimentele tale pentru actualul, de ce te mai gandesti la nunta??? E exclus, va casatoriti si apoi o sa apara regretele, o sa incerci sa te simti bine, te gandesti la celalalt. Deci ori renunti la "aventura" daca mai simti ceva pt actualul - dar cred ca daca ar sti de aventura, nu ar mai vrea saracul nimic - ori renunti la nunta si ramai cu cel pe care pretinzi ca il iubesti. Fa asta pt tine, dupa cum crezi ca vei fi mai fericita, nu pentru altcineva.
Denisa_Irene
Postat pe 16 Iunie 2009 13:04
....daca nu te-ai decis inca, gandeste-te bine. Varianta in care nu te casatoresti si ramai cu cel de varsta ta, poate parea in regula dar iti va aduce regrete si implicit te vei afla in situatii noi, poate neplacute. Ce parere are cel pe care il iubesti? Cum a fost in acesti ani in care relatia voastra e una ascunsa ? A acceptat pur si simplu? Cum te percepe? Ce gandeste despre casatoria ta ? Te roaga sa n-o faci? E mult mai complicat decat pare si decat crezi. Posibil cand vei ramane doar a lui sa se nasca in el multe suspiciuni in ceea ce te priveste, firesti as spune in contextul in care va aflati. Se va intreba daca nu vei proceda si cu el la fel pentru ca stie ca poti sa faci asta, si atunci se va schimba ceva in relatia voastra.Tot la fel de posibil e sa va fie bine,dar...daca nu e pregatit pentru o relatie normala? L-ai intrebat asta? O relatie ascunsa e foarte intensa insa ea se transforma pe parcurs.....De suferit oricum va suferi cineva. Nu-ti implica mama pentru ca nu ea se casatoreste. Dar, daca o faci, explica-i ce simti, ce traiesti. Ar trebui sa te sustina in alegerea pe care o vei face si sa spere la fericirea ta. Sfatul meu e sa pui stop ambelor relatii pentru o perioada de timp si sa te gandesti in timpul asta ce alegi. Pentru ca facand schimbul asta, renuntand la unul in favoarea celuilalt nu este in regula,pentru tine in primul rand. Da-ti timp, fii singura o perioada si decide. Cine te iubeste te va intele fara sa te judece.

Ai grija de tine. Cu drag.
nadyuta
Postat pe 16 Iunie 2009 13:21
incredibil !!! fata asta se marita in cateva zile, desi ea ar trebui mai degraba sa se intoarca la gradinita, judecand dupa felul in care se exprima. freud avea dreptate. nu exista limite la prostie. deci tu ai acceptat sa te mariti cu un individ, desi erai constienta ca iubesti pe altcineva ??? si acum nu stii ce sa faci, pentru ca nu vrei sa te mariti cu ala, dar nu vrei sa-i ranesti sentimentele si nici sa o superi pe mamica ta??? cati ani ai tu?.....deja ma doare capul.

Postat pe 16 Iunie 2009 13:22
DA-o-n balon, sunteti in stare sa rspundeti unui topic sau trebuie sa o luati iar pe dulcegarii. Mie uneia mi s-a acrit de atatea emoticoane si discurtii derivate. Duceti-va pe cafenea si nu mai poluati restul forumului. Mi se arde in paispe de cum v-ati sculat si de glumele voastre infantile.
Kathara
Postat pe 16 Iunie 2009 13:23
fata asta se uita la multe telenovele
acum a apucat-o dragostea ce celalalt dar nu se desparte de asta ca il iubeste mama ei
sa fim seriosi ca parca mama ei ii doreste toata nefericirea din lume
oricare ar fii ala mama ei vrea sa fie fericita (in conditiile in care mama ei e o persoana normala)
si inainte cu 2 luni de nunta ea se gandeste ce sa faca
Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 13:32
pai da ce ? ori maicata traieste cu el? tu traiesti cu el ... asa ca nu ar trebui sa te mariti daca nu vrei ... ce-i asa de greu ... si asta trebuia la inceput sa faci nu acum cand mai ai un pic .... dar cat aveti impreuna?
o_alintata_micutsa
Postat pe 16 Iunie 2009 13:41
bune sfaturi,dar astea trebuea sa le primeasca acum doi ani si ceva,nu acum cand e pe cale sa distruga tot,sper sa ea decizia corecta,ca altfel va avea mult de suferit
scorpyoW
Postat pe 16 Iunie 2009 13:49


poarta o discutie serioasa cu viitorul sot, spune-i ce-ti place si ce nu, care sunt temerile tale, nu-i spune de celalalt, fa-l sa te asculte, dupa casatarie o sa-ti fie si mai greu, si o sa fii si nefericita

pune-i in balanta pe amandoi, poate este doar ceva trecator

dar neaparat trebuie sa comunici cu viitorul tau sot
fa-l sa fie prezent si daca nu vrea

nu trebuie sa te simti vinovata e viata ta
trebuie sa alegice e bine pt. tine dc nu faci rau oricum la toti, bafta
kudika039202
Postat pe 16 Iunie 2009 16:17
De la: kudika032946, la data 2009-06-02 11:24:48Sunt cu un baiat de 5 ani iar de 3 ani stam impreuna.El este mai mare ca mine cu 5 ani,ne-am crescut impreuna dar diferit,suntem persoane diferite,imi place sa ma implic in anumite lucruri dar el este prea indiferent niciodata nu ma asculta si nici nu comunicam din cauza lui.Acum 2 ani jumatate am cunoscut un baiat de varsta mea care ma iubeste enorm.La inceput eram foarte confuza nu realizam ca pot iubi alta persoana in afara de iubitul meu de aceea cand m-a cerut in casatorie iubitul meu am acceptat si peste 2 luni ma casatoresc dar nu am curajul sa i spun ca iubesc pe altcineva din cauza sa nu sufere si sa ma simt vinovata.Cand sunt cu baiatul de care m-am indragostit ma simt fericita,imi ofera multa dragoste, ma intelege in tot ce fac si comunicam foarte mult.Nu stiu ce sa fac pentruca am incercat sa vorbesc cu iubitul meu ca ar fi mai bine sa nu mai facem casatoria ca nu il mai iubesc ca la inceput dar el mi-a zis ca glumesc ca e normal sa se intample asa inainte de nunta si ca incearca sa ma daca fericitta si sa ne mai dam o sansa.Nu mai vreau pentru ca iubesc acest baiat chiar daca mi-am dat seama prea tarziu.Nu vreau sa fac sa sufere pe nimeni atat pe iubitul meu,pe baiatul pe care il iubesc dar si pe mama pentru ca e foarte fericita ca ma casatoresc si il iubeste mult pe iubitul meu.Nu stiu ce o sa fac in viitor daca ma casatoresc cu el dar iiubesc alt baiat.prefer sa sufar eu dar nu prea vreau sa sufere iubitul meu si mama mea.


Mie mi se pare ca esti cam indecisa.Parca ai vrea, parca n-ai vrea....
De ce nu te casatoresti cu amandoi? Sa nu faci pe nimeni sa sufere !
Care e iubitul tau? Ca pe amandoi ii numesti iubiti !
Eu zic sa te trezesti pana nu e prea tarziu ! Fa o alegere definitiva si nu atarna de tine si capriciile tale inca 2 barbati!
In dragoste nu se intampla cu jumatati de masura!
kudikaroxi
Postat pe 16 Iunie 2009 16:24
bravo !esti in situatia mea.la fel am si eu relatie de 5ani sta cu mine,iar cu cellalalt 2 ani.suntem in aceasi situatie si nici eu nu stiu ce sa fac.dar sunt sigura chiar daca am 5ani cu prietenul meu nu am sa ma marit prea devreme este decizia mea si asa ar trebui sa fie si ata.nu te grabi.sti vorba aia..poti sa stai 10ani cu un baiat si in 3luni sa te iei cu altu.nu cred ca e momentul sa te mariti.traieste viata.unul singur nu ne poate multumi
kudika037634
Postat pe 16 Iunie 2009 19:02
De la: kudika037634, la data 2009-06-16 19:02:20 bravo !esti in situatia mea.la fel am si eu relatie de 5ani sta cu mine,iar cu cellalalt 2 ani.suntem in aceasi situatie si nici eu nu stiu ce sa fac.dar sunt sigura chiar daca am 5ani cu prietenul meu nu am sa ma marit prea devreme este decizia mea si asa ar trebui sa fie si ata.nu te grabi.sti vorba aia..poti sa stai 10ani cu un baiat si in 3luni sa te iei cu altu.nu cred ca e momentul sa te mariti.traieste viata.unul singur nu ne poate multumi


pai nu va maritati daca nu va poate multumi doar unul dar "nu jucati la 2 capete"
ca nu va fii tocmai roz situatia
si in ce sens nu va poate multumi????ca ma uimiti
Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 19:10
Nu da pasarea din mana pentru cioara de pe gard. Ai facut dragoste cu primul baiat? DA. Ok. Ce-ai mai cautat si la al doilea? Trebuia sa stii sa te pazesti. Ochii vad, inima cere, constiinta nu si nu...poate stii... Singura ta sansa, ca sa nu iti ratezi viitorul, este sa vorbesti sincer cu toti 3. Baietii si mama, face to face. Daca sunt oameni intelegenti si inteleg situatia, vor fi capabili sa discute civilizat. Cine te iubeste va ramane langa tine. Dar tu vei rezista langa acel barbat?
vero4new
Postat pe 17 Iunie 2009 13:27
Nu inteleg urmatoarele:
-de ce ai lsat sa se ajunga atat de departe cu respectivul
-daca spui ca nu-l iubesti pe logodnicul tau de ce ai acceptat logodna.
Sfat:
-nu cumva sa crezi ca raiul de pe pamant e alegerea amantului, pt cum ti-ai dat seama si singura nu cunosti un om cu adevarat sau cel putin cat sa te lamureasca de si despre persoana lui pana cand nu ai stat si cu el in aceas casa cel putin 2 ani de zile.
-amana casatoria si hotaraste ce vrei de fapt sau vorbeste cu fiecare in parte:mamei(careia ar trebui sa-i spui prin ce treci fara menajamente, e viata ta nu a ei in joc), logodnicului(spunandui ce te deranjeaza si era cazul sa schimbe la el, inainte sa faceti lista de invitati), amantul(ce-l face eligibil pt un sot de musai sa aduci aminte de acest cuvant si subiect urmarestei reactiile sa-ti dai seama cat de mult te are la inima si ce e dispus sa faca pt asta)...trage linia si ia o hotarare la rece. S-ar putea ca rezultatul sa-i defavorizeze pe toti cei implicati.
kametora83
Postat pe 17 Iunie 2009 13:56
Dintr-o experienta proprie te-as sfatui sa nu renunti la persoana pe care o iubesti,la ceea ce iti doresti cu adevarat.Altfel vei regreta si nu vei face altceva decat sa te gandesti la persoana pe care o iubesti.O solutie ar fi chiar sa stai o perioada singura si sa te gandesti la ceea ce iti spune sufletul tau.F.important e sa nu te lasi influentata de persoanele din jurul tau(chiar daca e mama ta,nu traiesti cu ea ....).Poate crezi ca daca ramai cu prietenul tau vechi vei face ''ceea ce trebuie",dar cea mai importanta e fericirea si implinirea ta.Mult noroc si fericire!
kudika039765
Postat pe 17 Iunie 2009 16:34
cred ca deja ti-ai dat seama ca maj iti spun sa amani casatoria...asta este si sfatul meu. incearca sa te indepartezi pt o perioada de toti si vezi ce vrei tu de la viata. vb cu amandoi, clarificati situatia, nu o complica si mai rau. asteptam raspunsul tau
anddabi
Postat pe 17 Iunie 2009 18:20
stiam eu ca l-ai inselat

Si eu zic ca nimeni nu te forteaza sa te mariti.Nu-i spune ca iubesti pe altcineva , ci ca nu-l mai iubesti pe el, doar atat.Sau alta varianta , spui NU! sI FUGI

bINE INDICAT AR FI SA NU APELEZI LA CEA DE-A DOAUA VARIANTA

Postat pe 19 Iunie 2009 16:29

"unu singur nu ne poate multumi" ......??!?!??!? asta suna a "centura".... nu stiu cat esti de femeie....
da' unu singur nu le poate multumi pe alea care nu mai merita numele de femei...
fetelor nu va mai ajunge "....".?!?!!!?..cate va trebe ...?!?!? nu va mai saturati... yo-s baiat.... dar o
"femeie" (adevarata si cu capu pe umeri) imi ajunge... asta e pt kudica037634
nu cred ca am jignit doar pe "cele" in cauza.... oricum cred ca o sa iau ban . Tot respectul pt femeile adevarate ! ...asta pana mai apuc sa zic :)
cat pt tine care ai cerut raspuns .... de ce ai stat 5 ani cu primul.... daca nu ti-a
placut ? imi cer scuze dar esti foarte indecisa.... fa-ti niste principii clare in viata si nu te lua dupa
"ceea ce simti" ca asa vei ajunge in situatia asta cu orice viitor iubit...si vor sfarsi prin a fi ..."fara numar,fara numar".... imi cer scuze daca sunt prea dur... dar asta e adevarul...prefer sa il spun in fata decat sa te iau cu dulcegarii si sa te mint... dar in 5 ani de zile tu nu ai avut timp sa il cunosti...?
daca cunosti un baiat ... nu te uita cum arata si cat e de "macho"...incearca sa vezi ce are in cap....nu ce are in pantaloni(ca dupa capul lui...te-ar duce de la suc direct in pat).... ca daca vrei barbat o sa ai barbat adevarat care sa stie sa te iubeasca si sa te respecte.... dar daca vrei "altceva" atunci ai doar "altceva".... fii fata desteapta.... las-o pe mami...ca tu tre' sa gandesti si sa iei decizii pt tine...dar gandeste ca o femeie matura..... nu mai asculta de bunicutzele care zic ranjind "fa cum simti scumpa mea...." invata sa fii responsabila ...si sa cauti ceva de valoare....nu "ambalaje" frumoase. esti in situatia asta din cauza greselilor tale.. nu ai stiut sa faci ce trebuie in anumite situatii...dar nimeni nu s-a nascut invatat ...numai eu stiu cate prostii am facut... incerca sa te decizi prima oara ce vrei...da-ti seama cum functioneaza lumea asta... incerca sa devii mai matura si sa iei decizii responsabile. o femeie adevarata ca si un barbat de altfel, trebuie sa aiba CARACTER...sa mergi dupa principii.... nu dupa ce simti...
o sa iti fie greu..... dar o sa devii o femeie extraordinara.... asta face diferenta intre femei... frumusetea unei femei sta in sufletul si in caracterul ei... (aici stiu ca o sa imi aud destule...dar asa e )
aceea esti tu.... nu farduri,ruj si fond de ten... si alea au rostul lor...dar nu te fac in nici un caz mai "femeie"....
pe scurt: decide-te singura ce vrei... fa-ti un set de principii corecte dupa care sa traiesti....daca nu stii ce principii sa-ti fixezi in Biblie ar trebui sa gasesti ceva... pt cei care o sa sara in sus ca am mentionat de "Biblie"....nu sunt pocait .... nu snt sectant... ca daca vine vorba de pacate si greseli cred ca sunt cel mai pacatos dintre voi,spre rusinea mea... din greseli am mai invatat cate ceva iar daca m-am incumetat sa dau acest sfat nu este pt ca as fi in masura sa fac asta...nicidecum.... , ci doar pt ca vreau sa ajut.... imi cer scuze daca am fost prea dur ...darla mine nu se prea amesteca adevarul cu minciuna...
fetitzo sper sa iei decizia care trebuie si sa ajungi o femeie de nota 11... si iti doresc sa fii fericita toata viata ta.
pt restu'...e prima mea postare.... si ultima cred ... ..nu cred ca o sa mai apuc sa mai postez inca odata... ma dau astia afara de nu ma vad....
ireal_sau_nu
Postat pe 20 Iulie 2009 18:41
De la: ireal_sau_nu, la data 2009-07-20 18:41:40
"unu singur nu ne poate multumi" ......??!?!??!? asta suna a "centura".... nu stiu cat esti de femeie....
da' unu singur nu le poate multumi pe alea care nu mai merita numele de femei...
fetelor nu va mai ajunge "....".?!?!!!?..cate va trebe ...?!?!? nu va mai saturati... yo-s baiat.... dar o
"femeie" (adevarata si cu capu pe umeri) imi ajunge... asta e pt kudica037634
nu cred ca am jignit doar pe "cele" in cauza.... oricum cred ca o sa iau ban . Tot respectul pt femeile adevarate ! ...asta pana mai apuc sa zic :)
cat pt tine care ai cerut raspuns .... de ce ai stat 5 ani cu primul.... daca nu ti-a
placut ? imi cer scuze dar esti foarte indecisa.... fa-ti niste principii clare in viata si nu te lua dupa
"ceea ce simti" ca asa vei ajunge in situatia asta cu orice viitor iubit...si vor sfarsi prin a fi ..."fara numar,fara numar".... imi cer scuze daca sunt prea dur... dar asta e adevarul...prefer sa il spun in fata decat sa te iau cu dulcegarii si sa te mint... dar in 5 ani de zile tu nu ai avut timp sa il cunosti...?
daca cunosti un baiat ... nu te uita cum arata si cat e de "macho"...incearca sa vezi ce are in cap....nu ce are in pantaloni(ca dupa capul lui...te-ar duce de la suc direct in pat).... ca daca vrei barbat o sa ai barbat adevarat care sa stie sa te iubeasca si sa te respecte.... dar daca vrei "altceva" atunci ai doar "altceva".... fii fata desteapta.... las-o pe mami...ca tu tre' sa gandesti si sa iei decizii pt tine...dar gandeste ca o femeie matura..... nu mai asculta de bunicutzele care zic ranjind "fa cum simti scumpa mea...." invata sa fii responsabila ...si sa cauti ceva de valoare....nu "ambalaje" frumoase. esti in situatia asta din cauza greselilor tale.. nu ai stiut sa faci ce trebuie in anumite situatii...dar nimeni nu s-a nascut invatat ...numai eu stiu cate prostii am facut... incerca sa te decizi prima oara ce vrei...da-ti seama cum functioneaza lumea asta... incerca sa devii mai matura si sa iei decizii responsabile. o femeie adevarata ca si un barbat de altfel, trebuie sa aiba CARACTER...sa mergi dupa principii.... nu dupa ce simti...
o sa iti fie greu..... dar o sa devii o femeie extraordinara.... asta face diferenta intre femei... frumusetea unei femei sta in sufletul si in caracterul ei... (aici stiu ca o sa imi aud destule...dar asa e )
aceea esti tu.... nu farduri,ruj si fond de ten... si alea au rostul lor...dar nu te fac in nici un caz mai "femeie"....
pe scurt: decide-te singura ce vrei... fa-ti un set de principii corecte dupa care sa traiesti....daca nu stii ce principii sa-ti fixezi in Biblie ar trebui sa gasesti ceva... pt cei care o sa sara in sus ca am mentionat de "Biblie"....nu sunt pocait .... nu snt sectant... ca daca vine vorba de pacate si greseli cred ca sunt cel mai pacatos dintre voi,spre rusinea mea... din greseli am mai invatat cate ceva iar daca m-am incumetat sa dau acest sfat nu este pt ca as fi in masura sa fac asta...nicidecum.... , ci doar pt ca vreau sa ajut.... imi cer scuze daca am fost prea dur ...darla mine nu se prea amesteca adevarul cu minciuna...
fetitzo sper sa iei decizia care trebuie si sa ajungi o femeie de nota 11... si iti doresc sa fii fericita toata viata ta.
pt restu'...e prima mea postare.... si ultima cred ... ..nu cred ca o sa mai apuc sa mai postez inca odata... ma dau astia afara de nu ma vad....






bine zis
Andia
Postat pe 22 Iulie 2009 01:12
De la: ireal_sau_nu, la data 2009-07-20 18:41:40
"unu singur nu ne poate multumi" ......??!?!??!? asta suna a "centura".... nu stiu cat esti de femeie....
da' unu singur nu le poate multumi pe alea care nu mai merita numele de femei...
fetelor nu va mai ajunge "....".?!?!!!?..cate va trebe ...?!?!? nu va mai saturati... yo-s baiat.... dar o
"femeie" (adevarata si cu capu pe umeri) imi ajunge... asta e pt kudica037634
nu cred ca am jignit doar pe "cele" in cauza.... oricum cred ca o sa iau ban . Tot respectul pt femeile adevarate ! ...asta pana mai apuc sa zic :)
cat pt tine care ai cerut raspuns .... de ce ai stat 5 ani cu primul.... daca nu ti-a
placut ? imi cer scuze dar esti foarte indecisa.... fa-ti niste principii clare in viata si nu te lua dupa
"ceea ce simti" ca asa vei ajunge in situatia asta cu orice viitor iubit...si vor sfarsi prin a fi ..."fara numar,fara numar".... imi cer scuze daca sunt prea dur... dar asta e adevarul...prefer sa il spun in fata decat sa te iau cu dulcegarii si sa te mint... dar in 5 ani de zile tu nu ai avut timp sa il cunosti...?
daca cunosti un baiat ... nu te uita cum arata si cat e de "macho"...incearca sa vezi ce are in cap....nu ce are in pantaloni(ca dupa capul lui...te-ar duce de la suc direct in pat).... ca daca vrei barbat o sa ai barbat adevarat care sa stie sa te iubeasca si sa te respecte.... dar daca vrei "altceva" atunci ai doar "altceva".... fii fata desteapta.... las-o pe mami...ca tu tre' sa gandesti si sa iei decizii pt tine...dar gandeste ca o femeie matura..... nu mai asculta de bunicutzele care zic ranjind "fa cum simti scumpa mea...." invata sa fii responsabila ...si sa cauti ceva de valoare....nu "ambalaje" frumoase. esti in situatia asta din cauza greselilor tale.. nu ai stiut sa faci ce trebuie in anumite situatii...dar nimeni nu s-a nascut invatat ...numai eu stiu cate prostii am facut... incerca sa te decizi prima oara ce vrei...da-ti seama cum functioneaza lumea asta... incerca sa devii mai matura si sa iei decizii responsabile. o femeie adevarata ca si un barbat de altfel, trebuie sa aiba CARACTER...sa mergi dupa principii.... nu dupa ce simti...
o sa iti fie greu..... dar o sa devii o femeie extraordinara.... asta face diferenta intre femei... frumusetea unei femei sta in sufletul si in caracterul ei... (aici stiu ca o sa imi aud destule...dar asa e )
aceea esti tu.... nu farduri,ruj si fond de ten... si alea au rostul lor...dar nu te fac in nici un caz mai "femeie"....
pe scurt: decide-te singura ce vrei... fa-ti un set de principii corecte dupa care sa traiesti....daca nu stii ce principii sa-ti fixezi in Biblie ar trebui sa gasesti ceva... pt cei care o sa sara in sus ca am mentionat de "Biblie"....nu sunt pocait .... nu snt sectant... ca daca vine vorba de pacate si greseli cred ca sunt cel mai pacatos dintre voi,spre rusinea mea... din greseli am mai invatat cate ceva iar daca m-am incumetat sa dau acest sfat nu este pt ca as fi in masura sa fac asta...nicidecum.... , ci doar pt ca vreau sa ajut.... imi cer scuze daca am fost prea dur ...darla mine nu se prea amesteca adevarul cu minciuna...
fetitzo sper sa iei decizia care trebuie si sa ajungi o femeie de nota 11... si iti doresc sa fii fericita toata viata ta.
pt restu'...e prima mea postare.... si ultima cred ... ..nu cred ca o sa mai apuc sa mai postez inca odata... ma dau astia afara de nu ma vad....




Cred ca gresesti foarte mult.Cand spune ca unul singur nu ne poate multumi stiu sigur ca nu se refera la sex ci la calitatile pe care ar trebui sa le aiba un barbat pe care le gasesti din pacate la mai multe persoane.Unul e bun dar sa zicem ca e urat,altul e frumos si nu prea inteligent , etc .Nu ai vrea sa -i combini ca sa ai omul ideal pentru tine? La asta se referea nu la tampeniile pe care le-ai presupus .

Postat pe 22 Iulie 2009 07:40
De la: ireal_sau_nu, la data 2009-07-20 18:41:40
"... incerca sa devii mai matura si sa iei decizii responsabile. o femeie adevarata ca si un barbat de altfel, trebuie sa aiba CARACTER...sa mergi dupa principii.... nu dupa ce simti...


Unde, Doamne iarta-ma, ai vazut principii in dragoste? Eu stiu ca in dragoste si in razboi.. se permite ORICE!
Principial ar fi sa se marite cu cel caruia i-a promis acest lucru... Ce ne facem dupa.. cand il va insela cu cel pe care il iubeste? Apoi cu altul, apoi cu altul... (doar in teorie )....
Chiar nu doresc unei femei sa devina matura in acest fel... casatorindu-se "principial" ... si iubind proverbial.
rashela
Postat pe 22 Iulie 2009 08:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un bebe cat mai repede 32 De la: un_barbat_ca_multi_altii 7 Noiembrie 2009 22:04
Iubire imposibila din cauza parintiilor mei ! 46 De la: kudika326239 23 Iulie 2011 14:29
ea- manager, el- vanzator stradal 459 De la: CIBELA 7 Aprilie 2010 18:41
am nevoie de ajutorrrrrr 7 De la: iubytzyka_ta 11 Octombrie 2009 17:03
Buna 4 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:37