Setari Cookie-uri

am pisica de 7 ani,dar acum ...am cumparat si un hamter ce fac???? iubesc pisica dar vreau si hamster!!!!!

Eu am un motan si un porc de guineea si chiar nu au treaba unul cu altu. Pur si simplu motanul meu il ignora complet .
andreeea984
Postat pe 20 Iunie 2009 14:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-06-20 12:18:06
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:30:52Nu reusesc sa inteleg care e problema. Daca pisica nu e invatata sa pape soricei, ce te-ar face sa crezi ca ar pofti la hamster? Pentru linistea ta, pune ghemotocul in dormitorul tau , daca pisica nu are acces.


valeu doamne pai atunci ma intreb eu o pisica nascuta si crescuta la bloc ce nu a vazut picior de hamster in viata vietilor ei ,alea 9 .... cum mama lu' peste prajit i-o fii mancat "soarecu' " vecinei cand am fost in concediu.... de foame nu cred.... dar din instinct mai ca imi vine sa cred.... ca sa nu mai povestesc acum cum s-a apucat aceesi podoaba de pisica sa pescuiasca pesti din acvariu cu o labuta..si mai uraste si apa ...din suflet nu altceva....sau sa iti povestesc faza cand i-a spintecat cu aceleasi gheare cu care pescuia botul unui caine prea curios pt gusturile ei???

daca nu sunt crescuti de mici impreuna ... o pisica este foarte greu sa o obisnuiesti cu alt animal pt ca este groaznic de geloasa ,teritoriala si posesiva inclusiv cu stapanaul....risti sa te trezesti ca isi face nevoile pe unde nici nu te astepti.... si asta pot sa ti-o spun cu mana pe inima am pisici de cand ma stiu.....si de rasa si maidaneze...



Exact! Tine de personaliatea fiecareia, nu de locul in care a fost crescuta. Fiecare animal e diferit, nu vei gasi doua pisici care sa fie la fel din punct de vedere al felului de-a fi, al personalitatii. Am pisici care nu se suporta intre ele si mereu se iau la bataie cand se intalnesc, desi traiesc impreuna de ani de zile. In schimb, aceeasi pisica sta in curtea cainilor si e prietena buna cu unul dintre caini, numai cu el se joaca, iar celalalta catelusa o accepta pentru ca stie ca e de-a casei. Dar daca cumva scap catelusa asta afara imi face ravagii printre gaini, una nu lasa in viata.
Cum spuneam, fiecare animal e diferit, faptul ca accepta un anume hamster nu inseamna ca il va accepta si pe al doilea. Depinde de tine sa verifici si sa fii atenta la comportamentul animalului si daca totul e in regula atunci esti norocoasa.
liliana2005
Postat pe 20 Iunie 2009 16:43
ia o cusca mare pt hamster...zic mare ca sa nu ajunga pisica cu labutza la el,dc are gratii
mika_i
Postat pe 23 Iunie 2009 11:35
lucrez am sot florii gatesc sunt o persoana cu ff multa energie 10 ore muncesc
yryna30
Postat pe 11 Decembrie 2009 08:15
De la: irina27, la data 2009-12-11 08:15:05lucrez am sot florii gatesc sunt o persoana cu ff multa energie 10 ore muncesc

Si ce legatura are asta cu hamsterul si pisica?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:11
acum nu au nici o legatura.. la inceput cand am cumparat pe miki aveam teama dar acum e ok ... nu mai sunt probleme.. miki( hamsterul) e in acvariu sus pe sifonier leo(pisica) doarme linistit ziua ....,,,seara il duc pe miki in buc tot cu acvariu alearga toata noaptea in rotita face scandal suntem fericitii totii patru acum miki leo sotu si eu o familie
yryna30
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:34
De la: irina27, la data 2009-12-12 15:34:22acum nu au nici o legatura.. la inceput cand am cumparat pe miki aveam teama dar acum e ok ... nu mai sunt probleme.. miki( hamsterul) e in acvariu sus pe sifonier leo(pisica) doarme linistit ziua ....,,,seara il duc pe miki in buc tot cu acvariu alearga toata noaptea in rotita face scandal suntem fericitii totii patru acum miki leo sotu si eu o familie


Arthur_Rogers
Postat pe 12 Decembrie 2009 17:22
In primul rand doteaza-te cu un acvariu maaare de tot in care pui tot felul de jucarioare pt. hamsteri (care au o energie debordanta) si ia-i si pereche (ca singur moare de plictiseala si inima rea).. Acvariul il pui intr-o camera unde pisica nu prea are acces, iar ca sa previi orice "accident", il acoperi cu un capac de plastic cu gaurele mici, multe si dese.

Exemple de jucarii pentru "cel mic":
http://www.petco.com/petco_Page_PC_productlist_Nav_743_N_86+101.aspx?CoreCat=HamsterHPToys

Sunt convinsa ca ai sa te distrezi de minune
ClassyCat
Postat pe 12 Decembrie 2009 18:33
lasa pisica sa pape hamsterul. hamsterul, va deveni parte din pisica si asa vei avea ambele animalute langa tine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:06


..... ....Am o idee .....dreseaza matza ...sa fie vegetariana..... ....si atunci ai sa le ai pe amandoua animalute in casa fara sa se fugareasca unul pe celalalt...doar din instinct...animalic,...de kilareala.....
gratuit89
Postat pe 14 Decembrie 2009 00:59
yryna30
Postat pe 20 Decembrie 2009 18:49
pastrezi si pisica si hamsterul. ii ti in camere separate.
bafta !
kudika454656
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
One_size....unde esti ???????????? 12 De la: anastasia_m 28 Iunie 2010 19:54
PETITIE SA II ADUCEM PE ACTORII DIN TWILIGHT IN ROMANIA 20 De la: dragon_fly88 17 Iunie 2010 18:08
Eu fecioara, el taur, eu mai mare decat el cu doi ani 9 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:03
Sarah Brightman 1 De la: rogodica 6 Mai 2009 10:30
Regizorul afemeiat 28 De la: alegro6543 11 Ianuarie 2012 11:03