Setari Cookie-uri

In interior cu totzii suntem niste bestii..suntetzi de acord?

Da...sunt de acord cu majoritatea opiniilor voastre, dar cu totii uitam ceva: in interior cu totii suntem animale, niste bestii care de cele mai multe ori se lasa ghidate de instincte. Singurul lucru ce ne diferentiaza de restul bestiilor este creierul, dar acesta in functie de dezvoltarea lui este mai mult sau mai putin capabil sa diferentieze binele de rau, si astfel, fara sa ne dam seama, prin infidelitatea caracteristica tuturor, unii dintre noi facem rau persoanelor care ne iubesc si se sacrifica pe ele insasi pentru noi.Astfel fac referire la femeile care dupa ce se casatoresc sau se implica intr-o relatie stabila, nu-si mai acorda aceeasi atentie si devin din ce in ce mai neingrijite. De ce? Cu totii am sti raspunsul daca am sta sa le urmarim si sa le apreciem pentru ceea ce fac. In momentul in care o femeie are un barbat langa ea, se simte responabila de bunastarea acestuia: mancare, spalat, calcat,casa. Trebuie sa fie totul curat si in ordine pt ca sotul/iubitul sa se simta bine acasa cand se intoarce de la serviciu.Sa nu uitam insa ca si femeia are la randul ei serviciu si timpul pt restul lucrurilor ce trebuie facute pt a fi BARBATUL EI MULTUMIT ramane foarte limitat.Stim ca o femeie pentru a arata ca cele din reviste dupa care se scurg ochii barbatilor are nevoie de mult timp si bani pentru cosmetice, saloane de infrumusetare etc, dar dupa o zi de munca si la serviciu si acasa va intreb mai are timp si chef de toate astea.Din proprie experienta va spun ca nu, iar cand barbatul vine acasa si vede o femeie obosita, nearanjata si poate mai are si ceva celulita pentru ca nu a avut timp sa mai treaca pe la sala ca atunci cand statea singura, ce face? Mananca, se asaza pe sofa la meci, mai schimba canalul si vede o moderatoare cu pielea stalucitoare, un ten perfect,mijlocel de albina, picioare lungi,subtiri, fine si uitandu-se la a lui nu-l atrage ce vede, credeti ca atunci cand ajung in pat, cu toate ca ea incearca sa-l provoace la ceva cu putina energie ce i-a mai ramas dupa o zi incarcata, sa-l dezmierde, si sa-i sopteasca la ureche cu un glas stins "mi-e dor de tine" el mai face ceva? Nu. Replica lui va fi "iubito sunt prea obosit" sau, in cel mai bun caz, cu o fata scarbita ii ofera consoartei ceea ce isi doreste din simpla obligatie, el probabil venind de la alta femeie, iar ea, nesatisfacuta, accepta toate astea pana la un punct, cand se trezeste si incepe sa se preocupe din nou de propria-i persoana. Deja satula de animalul de langa ea, incearca sa-si refaca viata, si renaste ca pasarea pheonix din propria-i cenusa. Atunci inevitabil va incepe sa atraga priviri asupra ei, inclusiv cea a animalului de langa ea, care orbit de gelozie, nu va vedea ca ea face toate astea pentru a capta atentia lui, si ii va reprosa ca nu a facut patul, sau ca mancarea nu e buna, ca nu are camasa calcata, iar ea ca o iubita/sotie buna ii va spune "imediat dragul meu" si asa vor merge lucrurile zile si saptamani la rand, pana va aparea cel care o va invita la o cafea, iar ea satula de ce primeste acasa va accepta.Finalul povestii mele va las pe voi sa vi-l imaginati.E povestea vietii fiecaruia dintre noi asa ca fetelor fiti mai atente cu voi inseva si nu-i invatzati pe barbati cu narav ca mai devreme sau mai tarziu se va intoarce impotriva voastra. Facetii partasi la fiecare dintre activitatile casei pentru ca numai asa veti avea timp si pentru voi.
carmengirl
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:50

Stim ca o femeie pentru a arata ca cele din reviste dupa care se scurg ochii barbatilor are nevoie de mult timp si bani pentru cosmetice, saloane de infrumusetare etc, dar dupa o zi de munca si la serviciu si acasa va intreb mai are timp si chef de toate astea.Din proprie experienta va spun ca nu, iar cand barbatul vine acasa si vede o femeie obosita, nearanjata si poate mai are si ceva celulita pentru ca nu a avut timp sa mai treaca pe la sala ca atunci cand statea singura, ce face? Mananca, se asaza pe sofa la meci, mai schimba canalul si vede o moderatoare cu pielea stalucitoare, un ten perfect,mijlocel de albina, picioare lungi,subtiri, fine si uitandu-se la a lui nu-l atrage ce vede, credeti ca atunci cand ajung in pat, cu toate ca ea incearca sa-l provoace la ceva cu putina energie ce i-a mai ramas dupa o zi incarcata, sa-l dezmierde, si sa-i sopteasca la ureche cu un glas stins "mi-e dor de tine" el mai face ceva? Nu. Replica lui va fi "iubito sunt prea obosit" sau, in cel mai bun caz, cu o fata scarbita ii ofera consoartei ceea ce isi doreste din simpla obligatie, el probabil venind de la alta femeie, iar ea, nesatisfacuta, accepta toate astea pana la un punct, cand se trezeste si incepe sa se preocupe din nou de propria-i persoana. Deja satula de animalul de langa ea, incearca sa-si refaca viata, si renaste ca pasarea pheonix din propria-i cenusa. Atunci inevitabil va incepe sa atraga priviri asupra ei, inclusiv cea a animalului de langa ea, care orbit de gelozie, nu va vedea ca ea face toate astea pentru a capta atentia lui, si ii va reprosa ca nu a facut patul, sau ca mancarea nu e buna, ca nu are camasa calcata, iar ea ca o iubita/sotie buna ii va spune "imediat dragul meu" si asa vor merge lucrurile zile si saptamani la rand, pana va aparea cel care o va invita la o cafea, iar ea satula de ce primeste acasa va accepta.Finalul povestii mele va las pe voi sa vi-l imaginati.E povestea vietii fiecaruia dintre noi asa ca fetelor fiti mai atente cu voi inseva si nu-i invatzati pe barbati cu narav ca mai devreme sau mai tarziu se va intoarce impotriva voastra. Facetii partasi la fiecare dintre activitatile casei pentru ca numai asa veti avea timp si pentru voi.

SCUZAMA CA ITI SPUN

GRESESTI DESTUL DE MULT

cum gaseai timp inainte sa te faci frumoasa si acum nu?

stiu vei spune ca nu aveai atata treaba

dar eu vin si iti spun ca barabatul nu sta numai latelevizor toata ziu ( orice va fi insemnand asta )

cand l-ai cunoscut, nu era asa

numai ca o data cu mutatul impreuna ( inclusiv casatoria ) intervine comoditatea ( de ambele parti )

exact aici intervine rolul femeii

sa stie sa subjuge barbatul ( ma vor injura barbatii, dar imi asum riscurile ), la modul sa stie sa-l folosesca fara ca acesta sa-si dea seama

dar este ffffffff greu ptr foarta multa lume

si de aceea, au succes mai mult barbatii decat femeile in chestiile astea

si crede- ma , nu sunt misogin

nu stiu cat ai inteles, nu conteaza, important este sa inteleaga cat mai multe persoane

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:05
De la: vas25, la data 2008-10-24 18:05:25
Stim ca o femeie pentru a arata ca cele din reviste dupa care se scurg ochii barbatilor are nevoie de mult timp si bani pentru cosmetice, saloane de infrumusetare etc, dar dupa o zi de munca si la serviciu si acasa va intreb mai are timp si chef de toate astea.Din proprie experienta va spun ca nu, iar cand barbatul vine acasa si vede o femeie obosita, nearanjata si poate mai are si ceva celulita pentru ca nu a avut timp sa mai treaca pe la sala ca atunci cand statea singura, ce face? Mananca, se asaza pe sofa la meci, mai schimba canalul si vede o moderatoare cu pielea stalucitoare, un ten perfect,mijlocel de albina, picioare lungi,subtiri, fine si uitandu-se la a lui nu-l atrage ce vede, credeti ca atunci cand ajung in pat, cu toate ca ea incearca sa-l provoace la ceva cu putina energie ce i-a mai ramas dupa o zi incarcata, sa-l dezmierde, si sa-i sopteasca la ureche cu un glas stins "mi-e dor de tine" el mai face ceva? Nu. Replica lui va fi "iubito sunt prea obosit" sau, in cel mai bun caz, cu o fata scarbita ii ofera consoartei ceea ce isi doreste din simpla obligatie, el probabil venind de la alta femeie, iar ea, nesatisfacuta, accepta toate astea pana la un punct, cand se trezeste si incepe sa se preocupe din nou de propria-i persoana. Deja satula de animalul de langa ea, incearca sa-si refaca viata, si renaste ca pasarea pheonix din propria-i cenusa. Atunci inevitabil va incepe sa atraga priviri asupra ei, inclusiv cea a animalului de langa ea, care orbit de gelozie, nu va vedea ca ea face toate astea pentru a capta atentia lui, si ii va reprosa ca nu a facut patul, sau ca mancarea nu e buna, ca nu are camasa calcata, iar ea ca o iubita/sotie buna ii va spune "imediat dragul meu" si asa vor merge lucrurile zile si saptamani la rand, pana va aparea cel care o va invita la o cafea, iar ea satula de ce primeste acasa va accepta.Finalul povestii mele va las pe voi sa vi-l imaginati.E povestea vietii fiecaruia dintre noi asa ca fetelor fiti mai atente cu voi inseva si nu-i invatzati pe barbati cu narav ca mai devreme sau mai tarziu se va intoarce impotriva voastra. Facetii partasi la fiecare dintre activitatile casei pentru ca numai asa veti avea timp si pentru voi.

SCUZAMA CA ITI SPUN

GRESESTI DESTUL DE MULT

cum gaseai timp inainte sa te faci frumoasa si acum nu?

stiu vei spune ca nu aveai atata treaba

dar eu vin si iti spun ca barabatul nu sta numai latelevizor toata ziu ( orice va fi insemnand asta )

cand l-ai cunoscut, nu era asa

numai ca o data cu mutatul impreuna ( inclusiv casatoria ) intervine comoditatea ( de ambele parti )

exact aici intervine rolul femeii

sa stie sa subjuge barbatul ( ma vor injura barbatii, dar imi asum riscurile ), la modul sa stie sa-l folosesca fara ca acesta sa-si dea seama

dar este ffffffff greu ptr foarta multa lume

si de aceea, au succes mai mult barbatii decat femeile in chestiile astea

si crede- ma , nu sunt misogin

nu stiu cat ai inteles, nu conteaza, important este sa inteleaga cat mai multe persoane

adry22
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:14
ai dreptate vlas
adry22
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:15
N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:34

cica irinel columbeanu e luat!!!

Postat pe 24 Octombrie 2008 19:08
da' ma geo ,dar poponet inca nu-i insurat....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:09
ar mai fi varianta cu ion ion tiriac, da' mi-e sa nu te puna sa stergi prafu!!

Postat pe 24 Octombrie 2008 19:10
ala deja e luat are so copil....

deci nu intra in top....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:16
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.


lol

Esti vreo Alpha Female ?

Postat pe 24 Octombrie 2008 19:21
De la: Coman_, la data 2008-10-24 19:21:51
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.


lol

Esti vreo Alpha Female ?


lol...omega man cut tht creap... si pe aici te bagi in seama???? nu de alta dar era comic pana sa iti vad postarile.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:23


Iar vorbesti neintrebata ?

Postat pe 24 Octombrie 2008 19:26
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.


dar sa fii calcata in picioare ai de gand?

zic asta ptr ca probabil asa se va intampla

daca vrei detalii, ti le voi spune

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:31
detaliile astea as vrea si eu sa le aud.
ia uimeste-ne!
googoodoll
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:36
De la: vas25, la data 2008-10-24 19:31:40
De la: Kathara, la data 2008-10-24 18:34:01N-am de gand niciodata sa spal, calc sau gatesc pentru vreun barbat.


dar sa fii calcata in picioare ai de gand?

zic asta ptr ca probabil asa se va intampla

daca vrei detalii, ti le voi spune



Vasiii.....cred ca vrea sa fie doar "calcata"....ca deja are 26 de ani .....dar in lipsa.....traiasca Kudika !!!!......

scuzati ,nu m-am putut abtine !!!!!......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:39
vreau si eu detalii....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:40
si eu
iris_4_ever
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:41
De la: googoodoll, la data 2008-10-24 19:36:43detaliile astea as vrea si eu sa le aud.
ia uimeste-ne!


vreau raspunsul ei

si cred ca stiti si voi ce inseamna " calcata in picioare "

si am zis asta ptr ca profilul ei se potriveste perfect ptr asta

Etta....

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:42
bine ca v-ati repezit toate!
acu' sigur nu ne mai spune, sa murim de curiozitate
googoodoll
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:43
s-a intimidafastacit...

vaaaaasssss!!!!

hai ma cu detaliile al;ea sa stim cum actionam in consecinta.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:44
De la: carmengirl, la data 2008-10-24 17:50:40 Da...sunt de acord cu majoritatea opiniilor voastre, dar cu totii uitam ceva: in interior cu totii suntem animale, niste bestii care de cele mai multe ori se lasa ghidate de instincte. Singurul lucru ce ne diferentiaza de restul bestiilor este creierul, dar acesta in functie de dezvoltarea lui este mai mult sau mai putin capabil sa diferentieze binele de rau, si astfel, fara sa ne dam seama, prin infidelitatea caracteristica tuturor, unii dintre noi facem rau persoanelor care ne iubesc si se sacrifica pe ele insasi pentru noi.Astfel fac referire la femeile care dupa ce se casatoresc sau se implica intr-o relatie stabila, nu-si mai acorda aceeasi atentie si devin din ce in ce mai neingrijite. De ce? Cu totii am sti raspunsul daca am sta sa le urmarim si sa le apreciem pentru ceea ce fac. In momentul in care o femeie are un barbat langa ea, se simte responabila de bunastarea acestuia: mancare, spalat, calcat,casa. Trebuie sa fie totul curat si in ordine pt ca sotul/iubitul sa se simta bine acasa cand se intoarce de la serviciu.Sa nu uitam insa ca si femeia are la randul ei serviciu si timpul pt restul lucrurilor ce trebuie facute pt a fi BARBATUL EI MULTUMIT ramane foarte limitat.Stim ca o femeie pentru a arata ca cele din reviste dupa care se scurg ochii barbatilor are nevoie de mult timp si bani pentru cosmetice, saloane de infrumusetare etc, dar dupa o zi de munca si la serviciu si acasa va intreb mai are timp si chef de toate astea.Din proprie experienta va spun ca nu, iar cand barbatul vine acasa si vede o femeie obosita, nearanjata si poate mai are si ceva celulita pentru ca nu a avut timp sa mai treaca pe la sala ca atunci cand statea singura, ce face? Mananca, se asaza pe sofa la meci, mai schimba canalul si vede o moderatoare cu pielea stalucitoare, un ten perfect,mijlocel de albina, picioare lungi,subtiri, fine si uitandu-se la a lui nu-l atrage ce vede, credeti ca atunci cand ajung in pat, cu toate ca ea incearca sa-l provoace la ceva cu putina energie ce i-a mai ramas dupa o zi incarcata, sa-l dezmierde, si sa-i sopteasca la ureche cu un glas stins "mi-e dor de tine" el mai face ceva? Nu. Replica lui va fi "iubito sunt prea obosit" sau, in cel mai bun caz, cu o fata scarbita ii ofera consoartei ceea ce isi doreste din simpla obligatie, el probabil venind de la alta femeie, iar ea, nesatisfacuta, accepta toate astea pana la un punct, cand se trezeste si incepe sa se preocupe din nou de propria-i persoana. Deja satula de animalul de langa ea, incearca sa-si refaca viata, si renaste ca pasarea pheonix din propria-i cenusa. Atunci inevitabil va incepe sa atraga priviri asupra ei, inclusiv cea a animalului de langa ea, care orbit de gelozie, nu va vedea ca ea face toate astea pentru a capta atentia lui, si ii va reprosa ca nu a facut patul, sau ca mancarea nu e buna, ca nu are camasa calcata, iar ea ca o iubita/sotie buna ii va spune "imediat dragul meu" si asa vor merge lucrurile zile si saptamani la rand, pana va aparea cel care o va invita la o cafea, iar ea satula de ce primeste acasa va accepta.Finalul povestii mele va las pe voi sa vi-l imaginati.E povestea vietii fiecaruia dintre noi asa ca fetelor fiti mai atente cu voi inseva si nu-i invatzati pe barbati cu narav ca mai devreme sau mai tarziu se va intoarce impotriva voastra. Facetii partasi la fiecare dintre activitatile casei pentru ca numai asa veti avea timp si pentru voi.


draga mea,asta se intampla cand un barbat iubeste doar "fizicul" din tine !!!!......daca ajunge sa vada adevaratul om din tine,chiar si cu trecerea vremii,va mai trece cu vederea anumite imperfectiuni fizice,cauzate de lipsa timpului de a te aranja....si mai ales cand realizeaza ca pentru el ai pierdut acel timp !!!......asta nu inseamna ca ,dupa casatorie,trebuie sa devenim niste neingrijite !!!!.......dar atunci cand barbatul iubeste femeia din tine si pretuieste valoarea ta ca persoana,eu cred ca lucrurile stau altfel.......totul depinde de "cum ti-l cresti "!!!!.......si ,vb. lui Vasi,femeile pot conduce barbatii fara ca acestia sa-si dea seama !!!....totul este sa vrem !!!.....
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:45
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-24 19:44:07s-a intimidafastacit...

vaaaaasssss!!!!

hai ma cu detaliile al;ea sa stim cum actionam in consecinta.....







_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:46
maaaamaaa,eu sunt experta la calcat !!!....oricate sensuri ar avea !!!.....zii tu Iris ca nu-i asa !!!.....deci nu vreau detalii !!!......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:46
deci nu te-ai fastacit dar detalii tot nu vrei sa dai???
sau te-a intimidat cuvantul consecinta?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:47

ca deobicei in ultimul timp, subscriu la ce a spus etta

si pe voi va las cu ochii in soare pana va spune kathara de ce nu va sterge ea praful, nu va gatii.....etc

_fantoma_
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:49
Stai asa, ce calcata in picioare? Ce profil? Lumineaza-ma ca am trait in intuneric so far.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:52
De la: vas25, la data 2008-10-24 19:49:37
ca deobicei in ultimul timp, subscriu la ce a spus etta

si pe voi va las cu ochii in soare pana va spune kathara de ce nu va sterge ea praful, nu va gatii.....etc



pai nu-ti spuneam io ,mai demult, ca ne potrivim ca 2 picaturi de apa ????......fetelor,lasati-l in "calcatura " mea !!!....si va povestesc luni detaliile !!!.....sa am timp sa ma ocup de el !!!.....
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:52
De ce nu vou sterga praful, gati etc? Pentru ca nu mi se pare normal sa muncesc dublu.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:54
De la: Kathara, la data 2008-10-24 19:54:12De ce nu vou sterga praful, gati etc? Pentru ca nu mi se pare normal sa muncesc dublu.


atunci cine sa le faca ????.......cand vei avea familie,desigur ....si daca vei avea un fiu,nici pentru el nu vei face chestiile astea ????....ca doar si el e barbat !!!!.......
etta
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:55
Le facem impreuna. Nu-i normal???
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa-l parasesc ...sau sa lupt pentru el? 46 De la: moni_k10_06_86 19 Septembrie 2009 17:05
De ce vorbesc barbatii despre relatiile lor cu alte femei? 5 De la: anastasia_m 21 Septembrie 2010 18:54
Pentru cei care si-au refacut viata cu amanta 20 De la: Barbie30 2 Septembrie 2010 10:25
Care este cheia succesului? Multilateralitatea femeilor sau unilateralitatea barbatilor? 75 De la: scorpio67 9 Noiembrie 2010 14:51
ce sa fac? prietenul meu vrea sa mergem in vacanta in strainatate - eu nu am bani 60 De la: kudika_928785 28 August 2013 09:23