Setari Cookie-uri

SINGURATATEA IN DOI

De la: ella_c, la data 2009-06-04 00:23:05
De la: scorpyoW, la data 2009-06-04 00:14:51
in seara asta le accepti,si maine o ea de la capat


hehe.. scorpyow, eu nu sunt asa scandalagioaica...
Nu prea dau motive de scandal .


eeeeeeeeeeee cate odata trebue sa'i mai bagi si in seama,ca altfel se sue in cap si nu'i bine

ok hai ca merg la
nb vise placute
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 00:28
De la: scorpyoW, la data 2009-06-04 00:28:59
ok hai ca merg la
nb vise placute


noapte buna ! somn usor !
ella_c
Postat pe 4 Iunie 2009 00:39
buna dimineata,,,sunt probleme serioase de viata despre care trebuie sa vb serios,,,daca aveti o casnicie fericita,va urez sa aveti si in continuare,,dar neprevazutul e linga noi la orice pas,asa ca nu fiti ironici,cred ca aveti fiecare cite o poveste de viata pe care sa o expuneti in mod frumos,,,,am citit in multe topicuri fete care cer un ajutorr,iar altcineva ii raspunde ironik,,hai sa fim decenti si privitii pe cei din jur din alt punct de vedere atunci cand vi se cere un sfat s-au o idee,,,,bafta in toate si sanatate sa puteti trece prin toate,,,
kudika032906
Postat pe 4 Iunie 2009 07:02
De la: kudika032906, la data 2009-06-04 07:02:21buna dimineata,,,sunt probleme serioase de viata despre care trebuie sa vb serios,,,daca aveti o casnicie fericita,va urez sa aveti si in continuare,,dar neprevazutul e linga noi la orice pas,asa ca nu fiti ironici,cred ca aveti fiecare cite o poveste de viata pe care sa o expuneti in mod frumos,,,,am citit in multe topicuri fete care cer un ajutorr,iar altcineva ii raspunde ironik,,hai sa fim decenti si privitii pe cei din jur din alt punct de vedere atunci cand vi se cere un sfat s-au o idee,,,,bafta in toate si sanatate sa puteti trece prin toate,,,


esti o dulce
gargaritamica
Postat pe 4 Iunie 2009 10:43
elena_c...ce pot sa-ti spun, imi pare rau ca si tui esti nevoita sa treci prin ce trec eu...singura chestie care-mi da o raza de speranta, este ideea pe care-o port mereu cu mine "orice rau are binele lui". Sincer nu stiu daca ma poate intelege cineva, spun asta pentru ca cei apropiati nu ma pot intelege....il iubesc pe cel cu care sunt, adica n-as vrea in nici-un caz sa-l vad suferind, insa este o iubire mai mult asemanataore celor de prietenie, tin foarte mult la el, insa mi-ar place sa-l vad cu altcineva si sa stiu ca-i bine.....pe de alta parte el a gresit foarte mult in ultima perioada(nu are rost acum sa enumar)...si cu toate astea in momentele in care am vrut sa ma despart la el, primul lucru la care ma gandeam era "ce-o sa faca el"...."sa nu sufere"...etc, la naiba toata lumea imi zice ca sunt nebuna si ca de ce nu ma gandesc la mine...........sincer nu ma inteleg nici eu daca stau sa gandesc la rece. Tin atat de mult la el, incat ma gandesc cum sa-i fie lui bine mai mult decat cum sa-mi fie mie, insa nu pot fi fericita langa el, pentru ca nu ma mai fascineaza, nu mai avem nimic in comun, nu avem teme comune....etc. Si acum ce sa fac?

Glumele sunt bine venite...nu sunt absurda, insa eu vorbesc serios, scorpy, n-am nimic impotriva glumelor tale....dar nu am devenit brusc melancolica....starea asta o am de mult, si uneori simt nevoia sa vorbesc despre ea...deasta am intrat aici...sper sa nu intelegi gresit
gargaritamica
Postat pe 4 Iunie 2009 10:51
buna,gargaritamica,,,,ma bucur ca am cu cine sta de vorba,,imi plac si mie glumele dar nu ironiile,pentru ca sunt persoane care au probleme serioase,,bine da nu putem noi face nimic aici,dar sa povestim intr-un mod placut,,,sa petrecem timpul frumos ,,,nu cred ca aceste siteuri au scop de a ne jigni,,ba m-ai mult unii oameni au nevoie de comunicare si o gasesc aici,,eu am o varsta,si am trecut prin atatea greutati in viata ca aproape nu le m-ai pot duce,,imi face placere sa stau de vb cu voi chiar daca nu ne cunoastemmm,,,,ne imaginam ca suntem intr-o gara ,asteptam un tren care intarzie,,,pe care vrem neaparat sa-l prindem m-ai devreme s-au m-ai tarziu pentru a ajunge la destinatie,,,poate fiecare dintr-e noi asteapta un tren,,,pupicei pentru GARGARITAMICA,,si pentru cei ce stiu a face o conversatie sa fie placuta,,,o zi buna tuturor si va astept,,,
kudika032906
Postat pe 4 Iunie 2009 15:07
De la: kudika032906, la data 2009-06-04 15:07:54buna,gargaritamica,,,,ma bucur ca am cu cine sta de vorba,,imi plac si mie glumele dar nu ironiile,pentru ca sunt persoane care au probleme serioase,,bine da nu putem noi face nimic aici,dar sa povestim intr-un mod placut,,,sa petrecem timpul frumos ,,,nu cred ca aceste siteuri au scop de a ne jigni,,ba m-ai mult unii oameni au nevoie de comunicare si o gasesc aici,,eu am o varsta,si am trecut prin atatea greutati in viata ca aproape nu le m-ai pot duce,,imi face placere sa stau de vb cu voi chiar daca nu ne cunoastemmm,,,,ne imaginam ca suntem intr-o gara ,asteptam un tren care intarzie,,,pe care vrem neaparat sa-l prindem m-ai devreme s-au m-ai tarziu pentru a ajunge la destinatie,,,poate fiecare dintr-e noi asteapta un tren,,,pupicei pentru GARGARITAMICA,,si pentru cei ce stiu a face o conversatie sa fie placuta,,,o zi buna tuturor si va astept,,,


Ai dreptate kudika032906...si apreciez mult acest mesaj...uneori poate mai avem nevoie si de aceasta stare de melancolie...in care cel mai bun lucru pe care-l poti face in cazul in care nu poti ajuta...este sa-l asculti macar pe cel ce are nevoie....nu-mi "place" de mine cand sunt asa trista si "nesuferita"...insa uneori simt ca nu mai pot...si simt atat de mult nevoia de a vorpi cu cineva....

O zi buna si tie ...si cat mai muti pupiciiii
gargaritamica
Postat pe 5 Iunie 2009 20:12
dargarita mica,prinde asta
scorpyoW
Postat pe 5 Iunie 2009 20:15
De la: scorpyoW, la data 2009-06-05 20:15:45dargarita mica,prinde asta



multumesc mult scorpyy
gargaritamica
Postat pe 6 Iunie 2009 21:58
din acest punct de vedere sunt cea mai fericita :X am un iubit care nu se mai satura de mine : mereu ma alinta , imi vorbeste frumos, face cadouri , iesim in oras ... desi nu stam impreuna (ca avem doar eu 19 ani si el 20 ) ne vedem zilnic si stam impreuna cate 7-8 ore chiar si mai mult :X:X deci in cuplul meu nu exista : " singuratate "
o_alintata_micutsa
Postat pe 14 Iunie 2009 22:00
Mai sunt si oameni fericiti...ce frumos...
monaq
Postat pe 14 Iunie 2009 22:11
De la: gargaritamica, la data 2009-06-03 21:04:41asta-i un subiect cu dus si intors....eu desi am o relatie de aproape 4 ani...ma simt al naibi de singura

Trebuie sa fie groasnic.nu doresc nicio celui mai mare dusman.incerc sa-ti fiu de folos cu un sfat daca imi permiti.vorbeste cu el ,vezi ce spune,daca se mai poate schimba,si dac nu esti singura care vei hotari,insa daca nu ai copii,las-l.lumea are peste 4 miliarde de barbati,unii chiar vor sa iubeasca si sa fie iubiti.
este si o carete cu acest titlu.
acest subiect mi se pare ca a mai fost.
oricum eu iti doresc sa fii iubita cum iti doresti si mai ales de cine te merita.succes.
daca pot sa-ti mai fiu de folos,m-as bucura si nu ezita sa ma contactezi.
numai
Postat pe 15 Iunie 2009 02:00
m-am despartit.....insa e al dracu de greu....de 2 zilu nu pot sa-mi revin, ba chiar imi ere rau si fizic, pentru ca incerc sa ma abtin si sa nu plang....si din cauza asta nu mai pot respira....nu stiu ce sa fac, sunt la pamant, niciodata n-am fost asa...
gargaritamica
Postat pe 19 Iunie 2009 13:51
De la: gargaritamica, la data 2009-06-19 13:51:43m-am despartit.....insa e al dracu de greu....de 2 zilu nu pot sa-mi revin, ba chiar imi ere rau si fizic, pentru ca incerc sa ma abtin si sa nu plang....si din cauza asta nu mai pot respira....nu stiu ce sa fac, sunt la pamant, niciodata n-am fost asa...


Imi pare rau ca suferi dar gandeste-te ca poate e mai bine asa...nu poti trai cu un om langa cu care te simti singura...acuma plangi,suferi dar o sa fie mai bine...pe viitor...Gandeste-te cum ar fi fost peste 10 ani tu cu el ...comunicarea nu exista,iubirea se mai duce si aia daca nu s-a dus deja...nu stiu...cred ca ai dreptul la fericire si nu la o relatie plina de compromisuri..Eu acuma iti dau sfaturi dar si eu stiu ce e aia singuratate in 2...din pacate...si totusi nu pot sa iau decizia pe care ai luat-o tu si tot sper ca se vor indrepa lucrurile...(eu nu am intalnit pe nimeni si nu pot sa-mi dau seama de ce a aparut aceasta problema...de fapt cred ca e lipsa de comunicare si daca ii spun ceva in legatura cu relatia noastra se supara si-mi zice ca totul e doar in capul meu si ca relatia noastra e perfecta ).
camelusha83
Postat pe 19 Iunie 2009 14:40
dac unul din cei doi este nepasator...da te simti singur.....am o prietena buna care sta cu iubitul in casa ei ..dar... este ...precum ar fi singura....nu il intereseaza daca nu se simte bine...daca are nevoie de ceva....ziua doarme...noaptea sta pe calculator.....este un ciudat..si dragoste o data cind isi aduce aminte......asta este egoism...si cel mai bine renunti la el si cu asta basta....iubirea are limite... ...
pamela_1
Postat pe 19 Iunie 2009 15:42
cred ca toate cuplurile trec prin asa ceva
kudika039595
Postat pe 1 Iulie 2009 13:22
Mi nu mi se pare ca un tip care te fascineaza e si bun pt tine,etc,potrivit,merituos,etc.Poti nimeri f rau,exista nefericiri mult mai mari decat lipsa fascinatiei!

Postat pe 1 Iulie 2009 14:57
Indiferenta e altceva. Nu e normala si de acceptat.

Postat pe 1 Iulie 2009 14:58
Si eu am trait o singuratate in doi.Simteam ca in casnicia mea lipseste ceva.Insa nu stiam ca lipseste esentialul IUBIREA,DRAGOSTEA.
A trebuit sa divortez si intalnind alt barbat sa inteleg adevarul.
A fost groaznic pentru mine sa accept ca iubirea era numai in mintea mea ca niciodata nu as fi putut iubi omul de care m-am desoartit.
Uneori din nefericire in tinerete iubim nevoia de iubire pe care o investim intr-o persoana care de cele mai multe ori nu este persoana potrivita.
Le doresc celor tineri sa aiba curajul de a recunoaste si de a cunoaste adevarul. Nu va complaceti in situatii care nu va vor aduce niciodata fericirea.
Regretele tarzii nu ajuta nimanui.
kudika056836
Postat pe 3 Noiembrie 2009 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
strict pt lesbiene: ce va excita/inhiba cel mai mult cind faceti sex? 3 De la: eva5 5 Octombrie 2008 17:19
lipsa erectiei....surpriza primei seri petrecute impreuna:( 80 De la: Simply_i 9 Septembrie 2009 13:31
Sex-frica sau nepregatire? 9 De la: simonycik 17 Februarie 2009 19:15
cand el nu vrea sa faca sex 125 De la: kudika029282 12 Septembrie 2010 22:07
exista riscuri? 6 De la: ad__83 1 August 2011 17:05