Setari Cookie-uri

Complicate mai sunt caile dragostei....

Buna! Sunt relativ noua pe acest forum, in sensul ca am citit indelung povestile voastre, dar nu am avut curaj...dar uite ca acum am a va cere parerea intr-o problema cu care ma confrunt de ceva vreme....Sunt casatorita de 4 ani si imi iubesc sotul foarte mult...si el ma iubeste...Problema in viata mea a aparut cand mi-am schimbat jobul, iar aici unde lucrez am cunoscut un tip care desi mi-e rusine sa recunosc imi place, problema e ca si el ma place pe mine si mai e si casatorit si are si copil....la inceput totul era o joaca, glumeam amandoi, ne tachinam...dar cu timpul a devenit pe bune insistent...vrea sa facem sex. Eu i-am explicat ca nu pot sa-mi insel sotul, ca il iubesc, ca mi-e rusine, frica...dar el nu vrea sa ma lase, ba din contra ma considera mai atractiva pentru ca sunt asa cumintica....recunosc ca imi place si i-am raspuns o data la sarut....stiu, mare greseala am facut ....nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el...nu vreau sa-mi complic viata....va rog sa ma ajutati cu o parere....mi-e rusine, dar nu stiu cat pot sa-i mai rezist....
un_suflet_rebel
Postat pe 4 Iunie 2009 11:22
De la: un_suflet_rebel, la data 2009-06-04 11:22:42Buna! Sunt relativ noua pe acest forum, in sensul ca am citit indelung povestile voastre, dar nu am avut curaj...dar uite ca acum am a va cere parerea intr-o problema cu care ma confrunt de ceva vreme....Sunt casatorita de 4 ani si imi iubesc sotul foarte mult...si el ma iubeste...Problema in viata mea a aparut cand mi-am schimbat jobul, iar aici unde lucrez am cunoscut un tip care desi mi-e rusine sa recunosc imi place, problema e ca si el ma place pe mine si mai e si casatorit si are si copil....la inceput totul era o joaca, glumeam amandoi, ne tachinam...dar cu timpul a devenit pe bune insistent...vrea sa facem sex. Eu i-am explicat ca nu pot sa-mi insel sotul, ca il iubesc, ca mi-e rusine, frica...dar el nu vrea sa ma lase, ba din contra ma considera mai atractiva pentru ca sunt asa cumintica....recunosc ca imi place si i-am raspuns o data la sarut....stiu, mare greseala am facut ....nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el...nu vreau sa-mi complic viata....va rog sa ma ajutati cu o parere....mi-e rusine, dar nu stiu cat pot sa-i mai rezist....


da-l pe mana noastra...........................garantat scapi de el
donttouch
Postat pe 4 Iunie 2009 11:24
daca doresti cu adevarat sa scapi de el,atunci vei scapa,insa se pare ca nu esti hotarata....itzi place...nu te-ai complica.....
sfatul meu?
nu-ti complica viatza atata vreme cat ai o casnicie frumoasa,crede-ma.Nu cred ca ai nevoie de asta
matracucu
Postat pe 4 Iunie 2009 11:26
De la: just_laura, la data 2009-06-04 11:26:36daca doresti cu adevarat sa scapi de el,atunci vei scapa,insa se pare ca nu esti hotarata....itzi place...nu te-ai complica.....
sfatul meu?
nu-ti complica viatza atata vreme cat ai o casnicie frumoasa,crede-ma.Nu cred ca ai nevoie de asta


pai si daca face asta de unde mai fura ea sarutari?
donttouch
Postat pe 4 Iunie 2009 11:28
De la: donttouch, la data 2009-06-04 11:28:24
De la: just_laura, la data 2009-06-04 11:26:36daca doresti cu adevarat sa scapi de el,atunci vei scapa,insa se pare ca nu esti hotarata....itzi place...nu te-ai complica.....
sfatul meu?
nu-ti complica viatza atata vreme cat ai o casnicie frumoasa,crede-ma.Nu cred ca ai nevoie de asta


pai si daca face asta de unde mai fura ea sarutari?



pai nu o putem ajuta noi cumva???
matracucu
Postat pe 4 Iunie 2009 11:29
De la: un_suflet_rebel, la data 2009-06-04 11:22:42Buna! Sunt relativ noua pe acest forum, in sensul ca am citit indelung povestile voastre, dar nu am avut curaj...dar uite ca acum am a va cere parerea intr-o problema cu care ma confrunt de ceva vreme....Sunt casatorita de 4 ani si imi iubesc sotul foarte mult...si el ma iubeste...Problema in viata mea a aparut cand mi-am schimbat jobul, iar aici unde lucrez am cunoscut un tip care desi mi-e rusine sa recunosc imi place, problema e ca si el ma place pe mine si mai e si casatorit si are si copil....la inceput totul era o joaca, glumeam amandoi, ne tachinam...dar cu timpul a devenit pe bune insistent...vrea sa facem sex. Eu i-am explicat ca nu pot sa-mi insel sotul, ca il iubesc, ca mi-e rusine, frica...dar el nu vrea sa ma lase, ba din contra ma considera mai atractiva pentru ca sunt asa cumintica....recunosc ca imi place si i-am raspuns o data la sarut....stiu, mare greseala am facut ....nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el...nu vreau sa-mi complic viata....va rog sa ma ajutati cu o parere....mi-e rusine, dar nu stiu cat pot sa-i mai rezist....


foarte naspa situatia..zic io sa ignore total. nu te baga intr-o situatie de care, clar, nu esti capabila.
parerea mea este k daca iti iubesti sotul atat de mult, nu te-ai gandii cum ar fi daca m-as culca...si nu te-ai fi sarutat cu colegul. vezi unde e problema cu tine si cu sotul.
cristi_nne
Postat pe 4 Iunie 2009 11:31
De la: just_laura, la data 2009-06-04 11:29:24
De la: donttouch, la data 2009-06-04 11:28:24
De la: just_laura, la data 2009-06-04 11:26:36daca doresti cu adevarat sa scapi de el,atunci vei scapa,insa se pare ca nu esti hotarata....itzi place...nu te-ai complica.....
sfatul meu?
nu-ti complica viatza atata vreme cat ai o casnicie frumoasa,crede-ma.Nu cred ca ai nevoie de asta


pai si daca face asta de unde mai fura ea sarutari?



pai nu o putem ajuta noi cumva???


o trimite pe topicul cu cunnling....................pfuai mi se impleticira destele iar
donttouch
Postat pe 4 Iunie 2009 11:31
De la: donttouch, la data 2009-06-04 11:31:30
De la: just_laura, la data 2009-06-04 11:29:24
De la: donttouch, la data 2009-06-04 11:28:24
De la: just_laura, la data 2009-06-04 11:26:36daca doresti cu adevarat sa scapi de el,atunci vei scapa,insa se pare ca nu esti hotarata....itzi place...nu te-ai complica.....
sfatul meu?
nu-ti complica viatza atata vreme cat ai o casnicie frumoasa,crede-ma.Nu cred ca ai nevoie de asta


pai si daca face asta de unde mai fura ea sarutari?



pai nu o putem ajuta noi cumva???


o trimite pe topicul cu cunnling....................pfuai mi se impleticira destele iar


treaba asta cu cunni nu se pune,asta nu e inselat.....ar trebui sa il cautam pe reze,ce zici????
matracucu
Postat pe 4 Iunie 2009 11:33
eu zic sa nu cazi tentatiei si farmecelor lui ,pt ca daca el o sa vrea doar sex ,mai bn iti vezi de bancuta ta akolo la servici si daca ai langa tn un sot care te iubeste si il iubesti de ce sa faci ceva care pe urma daca o sati para rau ,sincer si io am avut parte de asa ceva dar ma-m gandit mai intai la familia mea si la sotul meu, asa ar trebui sa faci si tu dar totul depinde de tn ! bafta
kudika030058
Postat pe 4 Iunie 2009 11:36
Multumesc mult pentru sfat.
un_suflet_rebel
Postat pe 4 Iunie 2009 11:52
nu te complica...vede-ti de casnicia ta...
roscatika23
Postat pe 5 Iunie 2009 06:01
De la: un_suflet_rebel, la data 2009-06-04 11:22:42Buna! Sunt relativ noua pe acest forum, in sensul ca am citit indelung povestile voastre, dar nu am avut curaj...dar uite ca acum am a va cere parerea intr-o problema cu care ma confrunt de ceva vreme....Sunt casatorita de 4 ani si imi iubesc sotul foarte mult...si el ma iubeste...Problema in viata mea a aparut cand mi-am schimbat jobul, iar aici unde lucrez am cunoscut un tip care desi mi-e rusine sa recunosc imi place, problema e ca si el ma place pe mine si mai e si casatorit si are si copil....la inceput totul era o joaca, glumeam amandoi, ne tachinam...dar cu timpul a devenit pe bune insistent...vrea sa facem sex. Eu i-am explicat ca nu pot sa-mi insel sotul, ca il iubesc, ca mi-e rusine, frica...dar el nu vrea sa ma lase, ba din contra ma considera mai atractiva pentru ca sunt asa cumintica....recunosc ca imi place si i-am raspuns o data la sarut....stiu, mare greseala am facut ....nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el...nu vreau sa-mi complic viata....va rog sa ma ajutati cu o parere....mi-e rusine, dar nu stiu cat pot sa-i mai rezist....


adica te mananca si pe tine...da ai vrea sa te scarpini da..parca nu ai vrea..ca esti casatorita...da..parca ai vrea...da mai ai retineri...
da zic sa te duci acasa sa te scarpine sotu' ....aaa si daca o sa faci sex cu el..iti dai seama ce bine o sa iti dea la cv..si cum toti de la serv or sa afle..bafta daca vrei a fii vedeata
coffeeta
Postat pe 5 Iunie 2009 09:27
Multumesc mult pentru sfaturi. M-am gandit serios la ce mi-ati spus si aveti dreptate. Imi iubesc sotul si nu merita sa-l insel...am pus piciorul in prag si i-am spus colegului sa-si caute alta "vrabiuta"...nu a reactionat el foarte bine, dar o sa-i treaca, e problema lui....Va pup dulce.....
un_suflet_rebel
Postat pe 5 Iunie 2009 10:26
bv ,bv frt bn ai facut dar tu acum cum te simti ?iti pare rau ca la-i trimis sa-si mute cuibul?sau iti pare bn?ast rasp
kudika030058
Postat pe 5 Iunie 2009 20:50
In primul rand ma simt usurata...devenisem stresata de insistentele lui si de "naivitatea" mea. Nu imi pare rau deloc pentru ca stiu ca as fi facut o mare greseala daca as fi cedat "tentatiei"....mai greu este pana se va obisnui el cu ideea...e cam frustrat, dar cum am mai spus ii trece...problema lui....oricum experienta asta m-a facut sa inteleg ca trebuie sa pretuiesc ceea ce am si sa nu mai umblu dupa cai verzi pe pereti...ne dorim(eu si sotul meu) foarte mult un copil si sper sa va anunt in curand ca am ramas insarcinata...Va pup dulce...
un_suflet_rebel
Postat pe 6 Iunie 2009 07:36
Caile dragostei nu sunt de loc complicate.Nefericirea este ca noi le complicam, si facem alegerile cele mai nepotrivite.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 11:41
bravo ai facut cel mai bine !
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 11:57
Rebelutza, de-acuma trebuie sa procedezi invers.Cauta tu mai intai unul naiv, dar vezi sa nu fie prost de tot.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:38
este important sa-ti analizezi sentimentele fata de sotul tau , si daca intr-adevar iti doresti sa ramai cu sotul tau atunci vei gasi puterea sa te indepartezi de colegul de munca.
kudika041076
Postat pe 19 Iunie 2009 22:23
dar sotul tau nu te atrage? nu te mai simti atrasa de el de iti zboara gandul la altcineva? sotul tau nu este iubitor, tandru, nu te pretuieste? daca este un om de treaba care te respecta, nu ar merita sa-l inseli...Daca intr-adevar vrei sa scapi de tipul de la job, atunci ia atitudine...nu-i da sperante, faptul ca i-ai raspuns la sarut l-a incurajat ...ca sa scapi de el (daca chiar vrei asta) comporta-te mai rece, fara priviri dulci, fara vorbe prea multe (buna! ce faci? si cam atat) Eu zic ca nu se merita sa faci o asa greseala, daca afla sotul? nu o sa-ti fie rusine? nu ti-e teama de un divort? gandeste-te bine...
mady_puppy
Postat pe 20 Iunie 2009 14:30
If it's not broken, don't fix it.
Din moment ce ai spus ca iti e rusine si frica sa faci sex cu el e clar ca dragostea ta pt sotul tau nu mai este motiv suficient pt a te opri, ar trebui sa cantaresti f bine situatia, care ar trebui sa fie finalul acestei povesti si daca merita riscurile, nu iti spun sa nu iti inseli sotul, dar te intreb, merita? vei putea sa il privesti in continuare in ochii si sa ii spui " te iubesc" la fel cum ai fi facut inainte sa il inseli? La fel cum omul are puterea de a decide trebuie sa aiba puterea sa suporte si consecintele.
felixcat
Postat pe 21 Iunie 2009 19:08
De la: un_suflet_rebel, la data 2009-06-04 11:22:42Buna! Sunt relativ noua pe acest forum, in sensul ca am citit indelung povestile voastre, dar nu am avut curaj...dar uite ca acum am a va cere parerea intr-o problema cu care ma confrunt de ceva vreme....Sunt casatorita de 4 ani si imi iubesc sotul foarte mult...si el ma iubeste...Problema in viata mea a aparut cand mi-am schimbat jobul, iar aici unde lucrez am cunoscut un tip care desi mi-e rusine sa recunosc imi place, problema e ca si el ma place pe mine si mai e si casatorit si are si copil....la inceput totul era o joaca, glumeam amandoi, ne tachinam...dar cu timpul a devenit pe bune insistent...vrea sa facem sex. Eu i-am explicat ca nu pot sa-mi insel sotul, ca il iubesc, ca mi-e rusine, frica...dar el nu vrea sa ma lase, ba din contra ma considera mai atractiva pentru ca sunt asa cumintica....recunosc ca imi place si i-am raspuns o data la sarut....stiu, mare greseala am facut ....nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el...nu vreau sa-mi complic viata....va rog sa ma ajutati cu o parere....mi-e rusine, dar nu stiu cat pot sa-i mai rezist....


da si incurcate
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 19:18
Sigur iti iubesti sotul?sau il mai iubesti?cum de ai ajuns sa iubesti alt barbat?daca iubesti un barbat din tot sufletul nu te poti culca cu un altul ...........asa este viata si nu uita e o etapa necesara spre maturitate.......IAR O CASNICIE ARE SUISURI SI COBORASURI............UN SOT IUBITOR SI GRIJULIU NU LASA LOC PENTRU UN ALTUL.....GANDESTE-TE Bine.........
concordia
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:14
De la: concordia, la data 2009-11-21 20:14:41Sigur iti iubesti sotul?sau il mai iubesti?cum de ai ajuns sa iubesti alt barbat?daca iubesti un barbat din tot sufletul nu te poti culca cu un altul ...........asa este viata si nu uita e o etapa necesara spre maturitate.......IAR O CASNICIE ARE SUISURI SI COBORASURI............UN SOT IUBITOR SI GRIJULIU NU LASA LOC PENTRU UN ALTUL.....GANDESTE-TE Bine.........


nu stiu daca mai verifica ea din iunie ce i s.a raspuns in noiembrie...
greierash_is_back
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema Sexuala Greu de Satisfacut.. 43 De la: kudika490853 31 Decembrie 2011 15:52
zuzu 14 De la: kudika029282 30 Decembrie 2010 10:36
surpriza pentru prietena 6 De la: kudika_27066 23 Ianuarie 2013 16:57
Poveste trista.. 16 De la: michon_11_71 3 Mai 2010 12:04
mare , mare ..dilema 60 De la: Boris_the_Blade 1 Martie 2013 23:31