Setari Cookie-uri

am nevoie de o parere !

sunt cu prietenul meu impreuna de app 2 ani ...eu sunt inca la scoala,am 17 ani,iar el e ultimul an,are 20 ani.si totusi locuim impreuna,la mine acasa,cu parintii mei,de app 6 luni.ne intelegem super bine,simt ca suntem o familie si ne iubim mult.dar de la un timp,in unele momente,nu mai suport sa ma atinga,adik sa facem dragoste,dar nu mi se intampla mereu..ne culcam cam rar,o data,d 2ori pe sapt,ku toate k suntem in acelasi pat,din kauza mea,k nush ce mi se intampla..de plictisit,nu m-am plictisit de el,ji il iubesc f mult,doar k at knd vine vorba d asa ceva ma skimb..kum am mai spus,numai kateodata,nu mereu.de cate ori am facut sex,k dragoste nu prea parea a fii,m-am simtit f bine,ji kiar mi-a oferit super placeri..akm imi doresc asta mai rar.o fii din cauza ca m-am invatat cu el,stand in aceeasi casa?nu kred k ar fii intervenit ink monotonia intre noi..
aly_blondy
Postat pe 9 Februarie 2010 23:54
nu stiu daca sunt cel mai potrivit sa iti dau sfaturi dar cred ca nu e vorba de de tine. E vb de amandoi cred ca stati de prea mult timp cu parintii si nu aveti parte de intimitatea de care au nevoie niste tineri de varsta voastra.Merge-ti undeva doar voi doi si va fi totul ok
kudika115743
Postat pe 10 Februarie 2010 01:05
la varsta ta mi se pare normal sa incepi sa te plictisesti. nu stiu de ce v'ati mutat impreuna...doar n'ai degand sa te si mariti... ?
Shhh
Postat pe 10 Februarie 2010 08:34
De la: aly_blondy, la data 2010-02-09 23:54:43sunt cu prietenul meu impreuna de app 2 ani ...eu sunt inca la scoala,am 17 ani,iar el e ultimul an,are 20 ani.si totusi locuim impreuna,la mine acasa,cu parintii mei,de app 6 luni.ne intelegem super bine,simt ca suntem o familie si ne iubim mult.dar de la un timp,in unele momente,nu mai suport sa ma atinga,adik sa facem dragoste,dar nu mi se intampla mereu..ne culcam cam rar,o data,d 2ori pe sapt,ku toate k suntem in acelasi pat,din kauza mea,k nush ce mi se intampla..de plictisit,nu m-am plictisit de el,ji il iubesc f mult,doar k at knd vine vorba d asa ceva ma skimb..kum am mai spus,numai kateodata,nu mereu.de cate ori am facut sex,k dragoste nu prea parea a fii,m-am simtit f bine,ji kiar mi-a oferit super placeri..akm imi doresc asta mai rar.o fii din cauza ca m-am invatat cu el,stand in aceeasi casa?nu kred k ar fii intervenit ink monotonia intre noi..


La varsta ta inca nu esti matura...putea-i intai sa iti traiesti tineretea si apoi sa faci ceea ce ai facut...
heroes
Postat pe 10 Februarie 2010 08:40
am trecut si eu prin aceleas faza stateam cu prietenu meu la mune acasa de ceva vreme si in ultimul timp am patit acelas lucru...nu mai aveam nici o atractie.. si nu puteam sa zik k era prictiseala am stat si 8 luni singuri k ai mei erau plecati din tara ne intelegeam bine dar...anu trecut in vara prietenu meu a trebuit sa plece din tara am plans enorm de mult pt k a plecat de langa mine dar dupa ceva timp miam dat seama k mie mult mai bine fara el miam dat seama ca ceea ce imi lipsea mie era libertatea si eu am tot 17 ani dar ceea ce am invatat eu tin treaba asta e ca inca sunt tanara si nu simt nevoia sa imi inchid viata de acum am nevoie de libertate sa nu crezi ca iti sugerez sa te desparti de prietenu tau dar incearca sa te eliberezi o vreme sa vezi viata cu alti ochi pleci si u undeva singura la tara sau...nush dar ori cum undeva unde sa poti iesi cu prieteni sa vezi nu cunva te simti mai bine fara sa fie tot timpu k ochi pe tine si sa trebuiasca sa iti controlezi ficare gest pe care il faci ca sa nu se supere el....bafta
kudika111026
Postat pe 10 Februarie 2010 08:58
va ajunge la despartire mai devreme sau mai tarziu
Shhh
Postat pe 10 Februarie 2010 09:18
NU STI U CE SA TI ZIC DAR MAI LUATI O PAUZA. MACAR DE O SAPTAMANA
kudika115844
Postat pe 10 Februarie 2010 09:35
SI EU AM O PROBLEMA. CRED CA E CONTARIUL TAU.
kudika115844
Postat pe 10 Februarie 2010 09:36
De la: kudika115844, la data 2010-02-10 09:36:58SI EU AM O PROBLEMA. CRED CA E CONTARIUL TAU.


CONTARIU? uff bine ca nu e contabilul ei
heroes
Postat pe 10 Februarie 2010 09:38
SCUZE . AM GRESI. NU SE ACCEPTA GRESELILE????
kudika115844
Postat pe 10 Februarie 2010 09:46
E DIN CAUZA TASTATURII. AM VARSAT CA FEA PE EA
kudika115844
Postat pe 10 Februarie 2010 09:47
De la: kudika115844, la data 2010-02-10 09:46:07SCUZE . AM GRESI. NU SE ACCEPTA GRESELILE????


Se iarta cum nu , dar sa auzim si noi contrariul tau
heroes
Postat pe 10 Februarie 2010 09:48
asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 09:55
De la: aly_blondy, la data 2010-02-09 23:54:43sunt cu prietenul meu impreuna de app 2 ani ...eu sunt inca la scoala,am 17 ani,iar el e ultimul an,are 20 ani.si totusi locuim impreuna,la mine acasa,cu parintii mei,de app 6 luni.ne intelegem super bine,simt ca suntem o familie si ne iubim mult.dar de la un timp,in unele momente,nu mai suport sa ma atinga,adik sa facem dragoste,dar nu mi se intampla mereu..ne culcam cam rar,o data,d 2ori pe sapt,ku toate k suntem in acelasi pat,din kauza mea,k nush ce mi se intampla..de plictisit,nu m-am plictisit de el,ji il iubesc f mult,doar k at knd vine vorba d asa ceva ma skimb..kum am mai spus,numai kateodata,nu mereu.de cate ori am facut sex,k dragoste nu prea parea a fii,m-am simtit f bine,ji kiar mi-a oferit super placeri..akm imi doresc asta mai rar.o fii din cauza ca m-am invatat cu el,stand in aceeasi casa?nu kred k ar fii intervenit ink monotonia intre noi..


tu vorbesti serios??
cristi_nne
Postat pe 10 Februarie 2010 11:57
De la: one_size, la data 2010-02-10 09:55:35asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!


Si cu asta s-a spus tot!

Eu n-am sa inteleg cum reusesc unele fete sa decida asa ceva, cand nimic nu le preseaza: Nu au o familie de nebuni care se cearta si se bat ca chiorii; parintii nu le pun sula-n coaste sa plece de-acas' ca ei au alte shapte guri de hranit, nu-s orfane si tanjesc dupa o familie... sau mai stiu eu ce alte situatii-limita, unde bietele fete sunt fortzate sa ia viatza-n piept de foarte tinere...

Voi, mai fetelor, in loc sa va bucurati de ceea ce aveti, sa "munciti" la voi insiva pe toate planurile, sa incercati sa scoateti untul din anii astia in care sunteti marishoare si independente, ce faceti?
Va inhamati sluga la darloaga si dupa, incepeti sa mieunati ca nu va e bine.
Pai nu va e! Surprise-surprise!
Dor_a
Postat pe 10 Februarie 2010 12:43
De la: Shhh, la data 2010-02-10 08:34:57la varsta ta mi se pare normal sa incepi sa te plictisesti. nu stiu de ce v'ati mutat impreuna...doar n'ai degand sa te si mariti... ?



nu,nu am de gand sa ma marit,am o scoala de terminat ! ne-am mutat impreuna pt k el nu este din acelasi oras,si ne vedeam tot mai rar,iar dupa un timp knd am inceput sa tinem unu la altu,nu mai puteam sta la distanta.
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:03
De la: Dor_a, la data 2010-02-10 12:43:48
De la: one_size, la data 2010-02-10 09:55:35asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!


Si cu asta s-a spus tot!

Eu n-am sa inteleg cum reusesc unele fete sa decida asa ceva, cand nimic nu le preseaza: Nu au o familie de nebuni care se cearta si se bat ca chiorii; parintii nu le pun sula-n coaste sa plece de-acas' ca ei au alte shapte guri de hranit, nu-s orfane si tanjesc dupa o familie... sau mai stiu eu ce alte situatii-limita, unde bietele fete sunt fortzate sa ia viatza-n piept de foarte tinere...

Voi, mai fetelor, in loc sa va bucurati de ceea ce aveti, sa "munciti" la voi insiva pe toate planurile, sa incercati sa scoateti untul din anii astia in care sunteti marishoare si independente, ce faceti?
Va inhamati sluga la darloaga si dupa, incepeti sa mieunati ca nu va e bine.
Pai nu va e! Surprise-surprise!

trist este ca parintiilor incurajeaza aceasta relatie intre minori!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 13:06
De la: one_size, la data 2010-02-10 09:55:35asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!


intotdeauna mi-a placut sa am o relatie serioasa ku un baiat,tot ce avem sa fie la aman2,sa fim k o familie,inainte de el,am mai avut o rel de un an jumate,ji am suferit ff mult.ji nu mai vreau acest lukru ji am nevoie de el langa mine..ji ku adolescenta,ku toate k am doar 17 ani,mi s-au intamplat destule lucruri,kare m-au fakut sa nu mai vreau sa ma "distrez" ci sa am un baiat kare sa aibe grija de mine tot timpul,si sa il iubesc
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:10
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:10:14
De la: one_size, la data 2010-02-10 09:55:35asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!


intotdeauna mi-a placut sa am o relatie serioasa ku un baiat,tot ce avem sa fie la aman2,sa fim k o familie,inainte de el,am mai avut o rel de un an jumate,ji am suferit ff mult.ji nu mai vreau acest lukru ji am nevoie de el langa mine..ji ku adolescenta,ku toate k am doar 17 ani,mi s-au intamplat destule lucruri,kare m-au fakut sa nu mai vreau sa ma "distrez" ci sa am un baiat kare sa aibe grija de mine tot timpul,si sa il iubesc


pt inceput ar trebui sa renunti la scrisul asta de messenger!
si oricat lucruri ti s-ar intampla mi se pare absurd sa te arunci de la 15 ani intr-o a doua relatie si de la 13 ani in prima relatie!
tu nu il iubesti tu ai nevoie de el ca de un sprijin!
ai sa realizezi asta mai tarziu!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 13:14
De la: one_size, la data 2010-02-10 13:14:55
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:10:14
De la: one_size, la data 2010-02-10 09:55:35asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!


intotdeauna mi-a placut sa am o relatie serioasa ku un baiat,tot ce avem sa fie la aman2,sa fim k o familie,inainte de el,am mai avut o rel de un an jumate,ji am suferit ff mult.ji nu mai vreau acest lukru ji am nevoie de el langa mine..ji ku adolescenta,ku toate k am doar 17 ani,mi s-au intamplat destule lucruri,kare m-au fakut sa nu mai vreau sa ma "distrez" ci sa am un baiat kare sa aibe grija de mine tot timpul,si sa il iubesc


pt inceput ar trebui sa renunti la scrisul asta de messenger!
si oricat lucruri ti s-ar intampla mi se pare absurd sa te arunci de la 15 ani intr-o a doua relatie si de la 13 ani in prima relatie!
tu nu il iubesti tu ai nevoie de el ca de un sprijin!
ai sa realizezi asta mai tarziu!



nu kred ca as avea nevoie de el ca de un sprijin,pt ca acest sprijin,pot sa-l gasesc in mama,sau in cea mai buna prietena..am avut nevoie de iubire,si am gasit-o la el.cand am trecut prin lucruri grele,el mi-a fost alaturi,el a stat cu mine prin spitale,si el m-a ajutat cu tot ce a putut.
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:22
si nu cred ca varsta conteaza ! dragostea cand o aflii nu are limite,nici in varsta,nici in nimic..iar eu am avut parte de ea,da,cam de mica,dar am stiut cum sa ma maturizez
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:25
De la: kudika115743, la data 2010-02-10 01:05:40 nu stiu daca sunt cel mai potrivit sa iti dau sfaturi dar cred ca nu e vorba de de tine. E vb de amandoi cred ca stati de prea mult timp cu parintii si nu aveti parte de intimitatea de care au nevoie niste tineri de varsta voastra.Merge-ti undeva doar voi doi si va fi totul ok


da..m-am gandit si eu la asta..cred ca ai dreptate
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:28
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:22:18
De la: one_size, la data 2010-02-10 13:14:55
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:10:14
De la: one_size, la data 2010-02-10 09:55:35asa se intampla cand vrei sa treci peste stadiul adolescentei si sa treci direct la cel de femeie matura!


intotdeauna mi-a placut sa am o relatie serioasa ku un baiat,tot ce avem sa fie la aman2,sa fim k o familie,inainte de el,am mai avut o rel de un an jumate,ji am suferit ff mult.ji nu mai vreau acest lukru ji am nevoie de el langa mine..ji ku adolescenta,ku toate k am doar 17 ani,mi s-au intamplat destule lucruri,kare m-au fakut sa nu mai vreau sa ma "distrez" ci sa am un baiat kare sa aibe grija de mine tot timpul,si sa il iubesc


pt inceput ar trebui sa renunti la scrisul asta de messenger!
si oricat lucruri ti s-ar intampla mi se pare absurd sa te arunci de la 15 ani intr-o a doua relatie si de la 13 ani in prima relatie!
tu nu il iubesti tu ai nevoie de el ca de un sprijin!
ai sa realizezi asta mai tarziu!



nu kred ca as avea nevoie de el ca de un sprijin,pt ca acest sprijin,pot sa-l gasesc in mama,sau in cea mai buna prietena..am avut nevoie de iubire,si am gasit-o la el.cand am trecut prin lucruri grele,el mi-a fost alaturi,el a stat cu mine prin spitale,si el m-a ajutat cu tot ce a putut.


puisor cum spuneam vrei sa treci peste adolescenta sarind intr-o relatie serioasa...la 17 ani ar trebui sa te gandesti mai mult la ce vei face in viitor...ce facultate sa urmezi...ce cursuri sa faci ca sa ai un viitor mai bun..nu sa te gandesti de ce ai retineri sa faci sex cu iubitul tau!
si tu si altele de varsta ta va aruncati in "iubire" inainte de vreme si apoi peste ceva ani o sa realizati cat ati gresit acum !
iubirile astea sunt asa de trecatoare!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 13:31
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:25:10si nu cred ca varsta conteaza ! dragostea cand o aflii nu are limite,nici in varsta,nici in nimic..iar eu am avut parte de ea,da,cam de mica,dar am stiut cum sa ma maturizez

daa clar...de matura ce esti ai dileme!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 13:32
De la: one_size, la data 2010-02-10 13:32:02
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:25:10si nu cred ca varsta conteaza ! dragostea cand o aflii nu are limite,nici in varsta,nici in nimic..iar eu am avut parte de ea,da,cam de mica,dar am stiut cum sa ma maturizez

daa clar...de matura ce esti ai dileme!


orice om,oricat de matur ar fii,are dileme..si na..acum parerile adultilor sunt foarte diferite de parerile celor care li se intampla,dar stiti,adultii nu pot si nu vor sa inteleaga ca cineva mai mic,ar putea sa simta aceste lucruri,si uneori chiar gresesc.asta e parerea mea
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:38
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:25:10si nu cred ca varsta conteaza ! dragostea cand o aflii nu are limite,nici in varsta,nici in nimic..iar eu am avut parte de ea,da,cam de mica,dar am stiut cum sa ma maturizez
Normal asa-i ...astia nu'nteleg ca de-a mama si tata te joci pana la varsta asta chiar !!!
cristinxxx
Postat pe 10 Februarie 2010 13:44
Dragutzo, nu ma astept sa-mi dai dreptate, dar maturitatea nu vine odata cu deschisul laarg al picioarelor.

Faptul ca ai avut "relatii" la varsta la care altele abia au lasat papusile si s-au apucat sa citeasca Ciresarii si Pe aripile vantului sau au devenit mai preocupate sa isi imbunateasca stilul la volei, schi sau patinaj nu te face mai matura decat ele, ci din contra. Exista stadii ale evolutiei prin care tu n-ai trecut.

Cum spuneam, nu-mi da dreptate, eu nici macar n-o psun pentru tine, o spun mai mult pentru alte fete care n-au facut inca chestii promiscue, dar ar putea fi seduse de aplombul unora ca tine care se cred mature doar pentru ca "au avut relatii" devreme.
Lor le spun: dragelor, exista o lume frumoasa acolo, afara si depinde doar de voi sa va imbogatiti viata, cunostintele, aptitudinile.
Ca sa inveti sa stai cu cracii-n V, chiar cu talent nemasurat, nu-ti trebuie un cincinal si nici facultate. E simplu, se invata repede si nu pierdeti nimic daca o faceti mai repede mai tarzior, decat mai devreme
Dor_a
Postat pe 10 Februarie 2010 13:49
De la: Dor_a, la data 2010-02-10 13:49:02Dragutzo, nu ma astept sa-mi dai dreptate, dar maturitatea nu vine odata cu deschisul laarg al picioarelor.

Faptul ca ai avut "relatii" la varsta la care altele abia au lasat papusile si s-au apucat sa citeasca Ciresarii si Pe aripile vantului sau au devenit mai preocupate sa isi imbunateasca stilul la volei, schi sau patinaj nu te face mai matura decat ele, ci din contra. Exista stadii ale evolutiei prin care tu n-ai trecut.

Cum spuneam, nu-mi da dreptate, eu nici macar n-o psun pentru tine, o spun mai mult pentru alte fete care n-au facut inca chestii promiscue, dar ar putea fi seduse de aplombul unora ca tine care se cred mature doar pentru ca "au avut relatii" devreme.
Lor le spun: dragelor, exista o lume frumoasa acolo, afara si depinde doar de voi sa va imbogatiti viata, cunostintele, aptitudinile.
Ca sa inveti sa stai cu cracii-n V, chiar cu talent nemasurat, nu-ti trebuie un cincinal si nici facultate. E simplu, se invata repede si nu pierdeti nimic daca o faceti mai repede mai tarzior, decat mai devreme


nu am spus ca nu ma preocupa altceva decat sexul cu partenerul ! am si alte preocupari,cum ar fii scoala,si actoria,pt ca vreau sa dau la actorie..treaba cu sexul nu ma impiedica sa nu ma gandesc la celelalte lucruri,care da,sunt mult mai utile! asa ca nu intelegeti gresit
aly_blondy
Postat pe 10 Februarie 2010 13:53
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:38:21
De la: one_size, la data 2010-02-10 13:32:02
De la: aly_blondy, la data 2010-02-10 13:25:10si nu cred ca varsta conteaza ! dragostea cand o aflii nu are limite,nici in varsta,nici in nimic..iar eu am avut parte de ea,da,cam de mica,dar am stiut cum sa ma maturizez

daa clar...de matura ce esti ai dileme!


orice om,oricat de matur ar fii,are dileme..si na..acum parerile adultilor sunt foarte diferite de parerile celor care li se intampla,dar stiti,adultii nu pot si nu vor sa inteleaga ca cineva mai mic,ar putea sa simta aceste lucruri,si uneori chiar gresesc.asta e parerea mea


oo da toti avem dileme..dar nu de genul asta si la varsta ta!
ai dreptate nimeni nu te intelege!ce rai adultii astia!
one_size
Postat pe 10 Februarie 2010 14:07
De la: aly_blondy, la data 2010-02-09 23:54:43sunt cu prietenul meu impreuna de app 2 ani ...eu sunt inca la scoala,am 17 ani,iar el e ultimul an,are 20 ani.si totusi locuim impreuna,la mine acasa,cu parintii mei,de app 6 luni.ne intelegem super bine,simt ca suntem o familie si ne iubim mult.dar de la un timp,in unele momente,nu mai suport sa ma atinga,adik sa facem dragoste,dar nu mi se intampla mereu..ne culcam cam rar,o data,d 2ori pe sapt,ku toate k suntem in acelasi pat,din kauza mea,k nush ce mi se intampla..de plictisit,nu m-am plictisit de el,ji il iubesc f mult,doar k at knd vine vorba d asa ceva ma skimb..kum am mai spus,numai kateodata,nu mereu.de cate ori am facut sex,k dragoste nu prea parea a fii,m-am simtit f bine,ji kiar mi-a oferit super placeri..akm imi doresc asta mai rar.o fii din cauza ca m-am invatat cu el,stand in aceeasi casa?nu kred k ar fii intervenit ink monotonia intre noi..


[img]http://im-smiley.com/imgs/confused/confused004.gif[/img][/url] La varsta ta trebuia sa va dati intalnire in statia de autobuz , sa te duca la un suc si sa vi-o trageti pe ascuns la el acasa !!!

fluturas_
Postat pe 10 Februarie 2010 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
edtrfghwe 12 De la: Rolec2000 9 Aprilie 2009 22:01
permanent pt par 10 De la: Andrei24 9 Decembrie 2009 21:32
Video-chat.!! 7 De la: anca0704 1 Iunie 2009 17:26
Romania's Rock. You the dope 245 De la: Pappi 24 Octombrie 2013 19:25
caut amant 2 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 12:36