Setari Cookie-uri

stiti cumva exercitii pt ridicarea sanilor sau...creme ceva?

am 20 de ani,sanii foarte mari si lasati...nu am facut sport la varsta mea din cauza problemelor de sanatate ...am si cateva kg in plus(la 1.70 am 71 kg...dar sunt in curs de slabire)...si nu stiu ce sa fac cu sanii...pt ca sunt grei...sunt lasati...si e o mare problema pt mine...si nu stiu cum sa fac...ce e de facut...nu as vrea operatie..as vrea sa stiu daca se poate face ceva sau sunt nevoita sa fiu complexata pe viata...
ruxyjamila
Postat pe 6 Iunie 2009 15:10
opinteste-ti picioarele intro bara si stai cu capul in jos. atractia gravitationala isi face treaba sigur.
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 15:16
De la: ruxyjamila, la data 2009-06-06 15:10:17am 20 de ani,sanii foarte mari si lasati...nu am facut sport la varsta mea din cauza problemelor de sanatate ...am si cateva kg in plus(la 1.70 am 71 kg...dar sunt in curs de slabire)...si nu stiu ce sa fac cu sanii...pt ca sunt grei...sunt lasati...si e o mare problema pt mine...si nu stiu cum sa fac...ce e de facut...nu as vrea operatie..as vrea sa stiu daca se poate face ceva sau sunt nevoita sa fiu complexata pe viata...

da draguta sunt exercitii pt piept
stai sa vad daca iti pot explica
stai in picioare si iti tii palmele ca la rugaciunein dreptul pieptului
si impingi cu putere in palme
in momentul cand impingi ,simti cum se misca muschii de la piept
forta de impingere sa fie intre podurile palmelor
daca nu simti ca se misca muschiul nu il faci corect
daca nu ai inteles poti sa ma intrebi ca mai stau vreo 1-2 ore
si mai stiu si alte exercitii dar asta e cel mai usor de facut

ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 15:56
se pune si in genunchi?
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 15:59
De la: ramonaaaa, la data 2009-06-06 15:56:27
De la: ruxyjamila, la data 2009-06-06 15:10:17am 20 de ani,sanii foarte mari si lasati...nu am facut sport la varsta mea din cauza problemelor de sanatate ...am si cateva kg in plus(la 1.70 am 71 kg...dar sunt in curs de slabire)...si nu stiu ce sa fac cu sanii...pt ca sunt grei...sunt lasati...si e o mare problema pt mine...si nu stiu cum sa fac...ce e de facut...nu as vrea operatie..as vrea sa stiu daca se poate face ceva sau sunt nevoita sa fiu complexata pe viata...

da draguta sunt exercitii pt piept
stai sa vad daca iti pot explica
stai in picioare si iti tii palmele ca la rugaciunein dreptul pieptului
si impingi cu putere in palme
in momentul cand impingi ,simti cum se misca muschii de la piept
forta de impingere sa fie intre podurile palmelor
daca nu simti ca se misca muschiul nu il faci corect
daca nu ai inteles poti sa ma intrebi ca mai stau vreo 1-2 ore
si mai stiu si alte exercitii dar asta e cel mai usor de facut



de regula acest exercitiu il folosesc se foloseste pentru dezvoltare muschilor pectorali,pe cate am inteles u nu ai nevoe de asa ceva?
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 16:09
De la: geo_x, la data 2009-06-06 15:16:28opinteste-ti picioarele intro bara si stai cu capul in jos. atractia gravitationala isi face treaba sigur.

doamne geo ce sadic esti, ti-am mai citit din comentariile tale esti f rau sper sa nu mai fi asa cu saracele fete cer si ele doar niste sfaturi. nu crezi ca daca ar vrea sa faca cineva misto de ele ar iesi in fata blocului si s-ar rezolva problema
ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 16:18
De la: ramonaaaa, la data 2009-06-06 16:18:43
De la: geo_x, la data 2009-06-06 15:16:28opinteste-ti picioarele intro bara si stai cu capul in jos. atractia gravitationala isi face treaba sigur.

doamne geo ce sadic esti, ti-am mai citit din comentariile tale esti f rau sper sa nu mai fi asa cu saracele fete cer si ele doar niste sfaturi. nu crezi ca daca ar vrea sa faca cineva misto de ele ar iesi in fata blocului si s-ar rezolva problema


draga mea, sunt doar realist!
de ce sa-i umplu capul cu povesti despre exercitiile minune care-i pot reduce dimensiunile sanilor, cand mie imi plac femeile cu sanii mari!!??
realistic vorbind, este aproape imposibil sa reduci circumferinta sanilor cu exercitii.
asa ca fata noastra fan pamela anderson , nu va face altceva decat sa caute niste pastile placeboo, care-i promit reducerea sfarcurilor! sau sa apeleze la chirurgia plastica reparatorie!
cei de la pro tv au o emisiune model.
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 16:24
corectez ce am scris mai susacest exercitiu de regula se foloseste pentru dezvolterea muschilor pectorali,pe cate am inteles u nu ai nevoe de asa ceva
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 16:26
fata a spus ca ii are lasati ca ca ar vrea sa ii micsoreze in special. acest exercitiu este de intarire
un muschi csnd il "folosesti"se intareste se ridica , este chiar si expresia cu muschii lasati si daca muschiul se intareste se si ridica
si o va ajuta si f mult sutienul, d c pt ca ajuta muschiul nu treb sa mai sustina numai el greutatea
asta am dedus eu din mai multe citite si chiar experienta mea
acum sa nu isi faca vreo idee ca va avea sanii ca o pustoaica dar o va ajuta ceva

ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 17:34
scuze , am uitat sa pun "NU"
nu ca ar vrea sa ii micsoreze
ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 17:37
De la: ramonaaaa, la data 2009-06-06 17:37:15scuze , am uitat sa pun "NU"
nu ca ar vrea sa ii micsoreze


nu nu nu...nu te contrazic!!
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 17:38
of doamne nu am pus toate virgulele sper ca ai inteles
ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 17:38
acum realizez ca noi comentam aici si ea cred ca nu mai e de mult pe forum
ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 17:41
De la: ramonaaaa, la data 2009-06-06 17:41:30acum realizez ca noi comentam aici si ea cred ca nu mai e de mult pe forum


cine stie!!!
poate a lasat calculatoru' deschis si se uita chioras dintrun colt al camerei, la ce scrim noi!
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 17:43
Apa rece sau gheata. face minuni.
Kathara
Postat pe 6 Iunie 2009 17:50
De la: Kathara, la data 2009-06-06 17:50:00Apa rece sau gheata. face minuni.

intreadevar cica apa fierbinte lasa pielea dar cica e mai bine daca face alternativ gen dusuri scotiene , eu nu am incercat ca mie nu imi place apa rece
ramonaaaa
Postat pe 6 Iunie 2009 18:08
De la: ramonaaaa, la data 2009-06-06 18:08:38
De la: Kathara, la data 2009-06-06 17:50:00Apa rece sau gheata. face minuni.

intreadevar cica apa fierbinte lasa pielea dar cica e mai bine daca face alternativ gen dusuri scotiene , eu nu am incercat ca mie nu imi place apa rece


d-abia ma abtin sa nu zic ceva!!
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 18:33
n-am fost pe forum ca am fost plecata de acasa...acum am intrat sa verific...multumesc pt sfaturile pe acre mi le-ati dat...chestia cu palmele o stiam...si o fac...si chestia cudusul o stiam...dar nu pot sa dau cu apa rece ca nu ma pot obisnui cu ea....la chirurgie nu prea as apela...si din clasa a 6-a mi se spune pamela anderson...pe vremea cand habar n-aveam cine era ...mda...majoritatea baietilor pe care i-am intalnit(mai bine zis toti) au fost fascinati de sanii mei...ei arata minuant in sutien....recunosc...dar..fara...nici nu vreau sa ii vad nu stiu...poate ca o data slabind si facand miscare si exercitii fizice(ceea ce nu am facut pana acum) va fi bine...sper....nu vreau sa ii am bat...ca doar n-am silicoane...si sunt si mult prea mari...si e imposibil sa fie ridicati...:))).....ii vreau mai tari putin si o idee mai fermi....dar cu kg scazute...va scadea si grasimea din zona asta si sper...ca voi scapa de acest complex... multumesc pt raspunsurile voastre!!!!
ruxyjamila
Postat pe 7 Iunie 2009 02:36
De la: ruxyjamila, la data 2009-06-07 02:36:47n-am fost pe forum ca am fost plecata de acasa...acum am intrat sa verific...multumesc pt sfaturile pe acre mi le-ati dat...chestia cu palmele o stiam...si o fac...si chestia cudusul o stiam...dar nu pot sa dau cu apa rece ca nu ma pot obisnui cu ea....la chirurgie nu prea as apela...si din clasa a 6-a mi se spune pamela anderson...pe vremea cand habar n-aveam cine era ...mda...majoritatea baietilor pe care i-am intalnit(mai bine zis toti) au fost fascinati de sanii mei...ei arata minuant in sutien....recunosc...dar..fara...nici nu vreau sa ii vad nu stiu...poate ca o data slabind si facand miscare si exercitii fizice(ceea ce nu am facut pana acum) va fi bine...sper....nu vreau sa ii am bat...ca doar n-am silicoane...si sunt si mult prea mari...si e imposibil sa fie ridicati...:))).....ii vreau mai tari putin si o idee mai fermi....dar cu kg scazute...va scadea si grasimea din zona asta si sper...ca voi scapa de acest complex... multumesc pt raspunsurile voastre!!!!


pot sa'i mangai si yo????
scorpyoW
Postat pe 7 Iunie 2009 02:45
draga Ruxy, nu pune mari sperantze in a slabii de dragul unui rezultat bun pt sani , pt. ca, de fapt , nu -ti va ajuta ci chiar dauna. Imi pare rau sa-ti spun dar o data cu slabirea greutatii corpului , slabesc si sanii care mai mult vor avea tendinta sa plece ... spre sud ! ( si eu sunt deranjata de anumie parti ale corpului , asa ca te inteleg perfect ) . Exercitiile ar putea ajuta , dar in mica masura , exista ceva creme pt fermitatea bustlui care si ele ajuta putin, dar genetic asa este constructia ta si numai bisturiul le mai poate ridica . Oricum incearca exercitii si creme de fermitate dar nu avea asteptari prea mari ... S-auzim de Bine ! :)
kudika_girl
Postat pe 7 Iunie 2009 04:46
Sport...exercitii ptr fermitate uite aici:
http://www.kudika.ro/articol/eco/6641/5-metode-eco-pentru-sani-fermi/pagina-2.html
si gelul ptr corp:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog&art=10

danatisianu
Postat pe 16 Iunie 2009 14:26
iata un exercitiu bunicel pt tonifierea muschilor ce sustin sanii,care te poate ajuta daca te tii de treaba :


1.stai in picioare, cu corpul drept
2.acum te apleci in fata la 90 de grade astfel incat abdomeul, pieptul si gatul tau sunt paralele cu podeaua; genunchii neflexati, adik picioarele drepte perpendiculare p podea;
3.stand in pozitia asta lasi bratele sa atarne inainte spre podea ( perpendicuar) si
4.acum ridici foarte incet bratele in laterale, pana cand ele vor fi paralele cu podeaua ( ca si cum ai zbura asa :)) )
5. stai cateva secunde in pozitia asta (min 10) apoi cobori bratele spre pamant la fel , ft incet
6. repeti exercitiul
kudika_01
Postat pe 16 Iunie 2009 14:50
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 3 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 15:43
durrea este prea mare 3 De la: babyx 17 Decembrie 2009 22:40
Bluzele tip ie... 12 De la: bya_loves_u 5 Aprilie 2010 12:36
Premiile KUDIKA NU se dau! Si le insusesc ei! 24 De la: Dontyyy 8 Decembrie 2009 10:31
O surpriza pentru iubetul meu... 5 De la: veve1 21 Noiembrie 2009 12:43