Setari Cookie-uri

Si totusi poti iubi 2 barbati?



Buna,
asadar,... exista posibilitatea de a iubi 2 barbati in acelasi timp? Am sa explic in continuare si de ce pun aceasta intrebare...Lucrurile stau in felul urmator: primul barbat inca dorit este exul,...el,dragul de el, nu prea stie ce vrea..., nici nu ma vrea...dar nici nu ma lasa( gelozii cand ma vede "la brat" cu altul chestiute de-astea, inca mai exista atractie intre noi, etcetera), al doilea...actualul (baiat "gigel", pe scurt, relatia merge,cumpara inghetata,cumpara flori,brici)...Acum, problema este ca ce are unul,nu are altul,...dar daca ai putea face din 2 unul ar fi ... ! Si cand spun acestea ma refer la caracterul,personalitatea celor doi, nu la alte aspecte(financiar, mai stiu eu ce)...sa ma exemplific...: cu exul comunicarea e singura chestie care e/a fost ...ca intre 2 ziduri paralele, asa a fost dintotdeauna, moartea pasiunii....dar ne-am descurcat asa 4 ani, pt ca misterioase sunt caile iubirii(genul de comunicare unu zice ceva celalalt intelege altceva,dar exista comunicarea "emotionala",exista hobbiuri comune etc) bun...cu actualul comunicarea este excelenta,dar simt ca ceva lipsese,...dar imi este clar ca il iubesc(si aici va trebui sa ma credeti pe cuvant),as putea chiar spune ca notiunea de "suflet pereche" s-a nascut pentru prima data in mintea mea de fata rationala, in momenul in care l-am cunoscut.
Atractie fizica am pt amindoi,(sau cel putin acum 4 luni inainte sa plec din tara sigur mai avea pt ex)

Acum,altceva, precizez ca eu ma aflu departe de ex(i alta tara) si impreuna cu actualul momentan.
Am avut mereu principiul cum ca nu dau pasarea din mana pe aia de pe gard si mi-l pastrez in continuare, dar ma macina acest gand legat de " ii iubesc oare pe amindoi?"


Ambii sunt barbati puternici dpdv financiar si intelectual, si probabil daca s-ar cunoaste, nu s-ar iubi cu certitudine, dar s-ar respecta cu siguranta.Sunt diferiti si asemanatori in acelasi timp...aceleasi principii solide, ambi foarte posesivi, ambii "masculi alfa", ambii foarte rationali, etc

Sunt curioasa daca a mai fost/sau este cineva intr-o situatie asemanatoare... si poate niste pareri, sau niste puncte de vedere mai putin subiective cred ca mi-ar fi de folos

10x
ajjna
Postat pe 3 Mai 2010 01:53
probabil ca nu esti singura care trece prin asa ceva. trebuie sa te detasezi de fosta relatie. ce s'a terminat lasa in urma. sa nu dai vrabia din mana e bine dar daca fugi dupa doi iepuri si nu prinzi nici unul e tot bine?
Shhh
Postat pe 3 Mai 2010 08:16
Lumea pe acilea zice ca se poate , cum habar n-am , mai mult de unul n-a avut loc in sufletelul meu cam niciodata.

Postat pe 3 Mai 2010 09:18
dap,...pai nici eu nu am crezut ca se poate, si in nici un caz nu am crezut ca eu as putea traii asa ceva....pentru ca nu ma caracterizeaza nehotarirea sau dualitatea cand imi aleg un partener stabil. Dar probabil datorita faptului ca ma regasesc jumatate in unul si jumatate in celalalt ma face cam confuza in sentimente. Mai vreau sa precizez un mic,dar cred destul de esential amanunt: eu, rasial vorbind sunt mulatra, stiu ca ati putea zice da bun si???...pai, exul este roman( un anume tip de cultura,traditie etc), actualul este de origine (in mare parte) africana(deci alta cultura,alta traditie,alta tara)...ceva din mine se regaseste in ambele(eu fiind copil crescut intre africa si romania)...E greu sa explic in cuvinte...dar, felul in care esti tratata ca si femeie este diferit in ambele relatii,...lucruri bune,lucruri rele sunt in ambele culturi cred.Deci, unele diferente dintre cei 2 tipi tin de cultura lor( nu stiu daca ma fac inteleasa). Exagerand un pic, as putea spune ca cei 2 imi ofera cam 2 "lumi" diferite, doua feluri complet diferite de a traii.
ajjna
Postat pe 4 Mai 2010 01:08
Salut ii foarte interesanta istoria ta si chiar stiu o persoana care a trecut prin asa ceva,numai ca baiat indragostit de 2 fete,si tot de la ambele avea 2 lumi diferite si nu putea sa aleaga intre ele,3 ani a continuat sa fie chiar casatorit cu una in tara la el si cu alta in Cipru!!!,pin a aflat una de alta atunci sa inceput razboiul!!Sa intimplat multe dar pina la urma a ramas cu aia din tara lui fiindca era insarcinata !!!! Sati spun cinstit eu lam vazut cum tinea la ambele dar nui asta iubire din parerea mea!!! Si cu asta care acum e nu se inteleg si tare bine fiindca nu ii ajunge tot ce isi doreste!!!!Treaba e ca vreai sa ai o persoana care sa ti dea tot ceti doresti si daca inca nu ai gasito ai ales alti 2 care impreuna iti dau asta!!!Pot zice ca e o pasiune ori ceva foarte puternic dar nu e iubire!!!Sint sigura ca poti sa ti gasesti persoana visurilor si a dorintelor tale care iti va da tot ce si cum iti doresti!!!SUCCES!
elenaki
Postat pe 5 Mai 2010 14:49
poi parerea mea e ca se poate...sau cel putin pentru unu e obsesie sau obisnuinta...si eu sunt confuza...asa k nu prea am multe tasp sa-ti dau
paullina
Postat pe 11 Mai 2010 06:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sampon Hemel 2 De la: wanda_love_you 23 Iulie 2009 09:25
Rochie de inchiriat? 1 De la: ramonaccca 19 Mai 2008 17:01
Costume de inchiriat pentru barbati??? 3 De la: angelo_micnegrusiurat 9 Iunie 2010 11:05
Lenjerie de pat 6 De la: Linda_Giulia 11 Octombrie 2009 22:05
Am nevoie de ajutor! 15 De la: BEL_AMY1 29 Decembrie 2010 13:26