Setari Cookie-uri

Par lung/par scurt

Ce preferati, par lung sau scurt? Cum va place sa il purtati si de ce?(pt fete) Iar pt baieti care va sunt preferintele in materie de fete, le preferati pe cele cu parul lung in defavoarea celor cu par scurt sau invers. Astept opiniile voastre
kristisha
Postat pe 2 Martie 2009 21:30
parul lung

Postat pe 2 Martie 2009 21:33
De la: kristisha, la data 2009-03-02 21:30:35Ce preferati, par lung sau scurt? Cum va place sa il purtati si de ce?(pt fete) Iar pt baieti care va sunt preferintele in materie de fete, le preferati pe cele cu parul lung in defavoarea celor cu par scurt sau invers. Astept opiniile voastre


Acum il am lung,il port mai mult prins .Asa ca in curand il voi tunde!

Baietii prefera fetele cu parul lung ...chiar nu stiu de ce
ella_c
Postat pe 2 Martie 2009 21:37
De la: kristisha, la data 2009-03-02 21:30:35Ce preferati, par lung sau scurt? Cum va place sa il purtati si de ce?(pt fete) Iar pt baieti care va sunt preferintele in materie de fete, le preferati pe cele cu parul lung in defavoarea celor cu par scurt sau invers. Astept opiniile voastre

De ce discriminarea asta ? Dar baietii nu au voie sa poarte parul lung ? Mie mi se par foarte sexy....
Cred ca barbatii prefera parul lung...la femei....e inscris in codul lor genetic....daca tipa are coama mare si deasa e sanatoasa...Eu am parul lung dar, de vreo cateva luni ma bate gandul sa ma tund cheala...sa se mai regenereze...
ocs
Postat pe 2 Martie 2009 21:38
chiar sunt curioasa de ce le plac barbatilor fetele cu parul lung...Nu ca le aleg ,dar au o slabiciune..

Asteptam raspunsuri de la baieti
ella_c
Postat pe 2 Martie 2009 21:43
Imi place parul lung.De ce?Pentru ca asa il am eu
Asynia
Postat pe 2 Martie 2009 21:47
Lung, pentru ca are o culoare frumoasa si e fin si se simte atat de bine pe pielea spatelui.... plus ca mi se pare ca arat mai feminina cu parul lung
kitty_krieger
Postat pe 2 Martie 2009 21:50
De la: ella_c, la data 2009-03-02 21:43:02chiar sunt curioasa de ce le plac barbatilor fetele cu parul lung...Nu ca le aleg ,dar au o slabiciune..

Asteptam raspunsuri de la baieti


Pentru ca ai de ce prinde mai bine. Pentru ca atunci cand sta in pat cu parul ravasit...e o priveliste ireala. Pentru a compensa cu faptul ca eu nu am par deloc
Cele ce au parul mai scurt, pot fi in egala masura atragatoare..dar ..totusi :), o bruneta cu parul pana la mijlocu spatelui, desi iti lasa par toata casa iti lasa si o groaza de amintiri placute :)))
Iradiatu_
Postat pe 2 Martie 2009 21:52
De la: ella_c, la data 2009-03-02 21:43:02chiar sunt curioasa de ce le plac barbatilor fetele cu parul lung...Nu ca le aleg ,dar au o slabiciune..

Asteptam raspunsuri de la baieti

Pentru ca parul este cea mai pretioasa bijuterie
a_alex
Postat pe 2 Martie 2009 21:53
Hai ca esti simpatic !Normal ca fetele cu parul lung sunt mult mai frumoase si mai feminine!Nu ca nu sunt si fete cu parul scurt dragute...
sofiamoty
Postat pe 2 Martie 2009 21:59
Eu o sa prezint problema mea pentru ca nu conteaza intotdeauna ce preferi ci si ce merge; e imp. ce fel de par ai si ce i se potriveste.
Maica-mea are par negru si s-a tuns scurt intotdeauna, taica-miu e chel. Bineinteles ca si eu am fost tunsa f. scurt de mica pentru ca maica-mea asa vedea totul.; m-a tuns baieteste pana am intrat la scoala, ceea ce a fost ORIBIL - bineinteles, pentru ca parul nu s-a dezvoltat normal; apoi a aparut moda PANCK ce a durat imens si in aceste conditii:
- parul meu negru si gros, dezvoltat in timp pe o tunsoare f. scurta, nu poate suporta altceva. Pielea capului nu suporta sa-l las lung pentru ca e obisnuita sa suporte f. putin si mai are si vreo sensibilitate la baza de la chelia lui taica-miu, iar lung se si incurca si e greu de pieptanat si aproape il smulg si ca atare DEGEABA.
- Am zis ca nu mai suport tunsoare scurta; l-am lasat sa creasca si mi s-a parut ca-mi sta bine dar m-am luptat cu el ingrozitor.
- intr-un final am gasit: - il tund IN SCARI ! Am gasit initial pe una care se pricepea si am facut poze, apoi a disparut de acolo. Ma chinui sa gasesc persoane care sa inteleaga exact ce vreau. E o tunsoare in scari care il face sa fluture , in scari peste tot nu doar in parti in fata; ma simt f. bine asa, se aeriseste bine.
Parerea mea e ca orice persoana trebuie sa-si mai schimbe tunsoarea din cand in cand, uneori mai lung, alte ori mai scurt, sa nu simta pielea exact acelasi lucru tot timpul.
ema_rice
Postat pe 2 Martie 2009 22:04
De la: Iradiatu_, la data 2009-03-02 21:52:02
De la: ella_c, la data 2009-03-02 21:43:02chiar sunt curioasa de ce le plac barbatilor fetele cu parul lung...Nu ca le aleg ,dar au o slabiciune..

Asteptam raspunsuri de la baieti


Pentru ca ai de ce prinde mai bine. Pentru ca atunci cand sta in pat cu parul ravasit...e o priveliste ireala. Pentru a compensa cu faptul ca eu nu am par deloc
Cele ce au parul mai scurt, pot fi in egala masura atragatoare..dar ..totusi :), o bruneta cu parul pana la mijlocu spatelui, desi iti lasa par toata casa iti lasa si o groaza de amintiri placute :)))


mi-ai vazut poza de la profil?
ella_c
Postat pe 2 Martie 2009 22:17
Parul lung ... visez la parul ala d ecare vbiti voi...nu-l am si nici nu cred ca-lpot avea, pt ca firul meu este f subtire si trebuie tuns regulat...deci nu reusesc niciodata sa-l las mai lung de linia omoplatilor...dar tare mult mi-as dori sa fie asa valuri valuri ca astia mici si galbeni
Haideti fetelor, de cate ori nu ramanem si noi fara grai in fata unei fete cu par superb, lung, sanatos, stralucitor...ce sa mai...asta inseamna feminitatea dupa parerea mea.
mrskattousa
Postat pe 2 Martie 2009 22:17
De la: a_calator, la data 2009-03-02 21:53:01
De la: ella_c, la data 2009-03-02 21:43:02chiar sunt curioasa de ce le plac barbatilor fetele cu parul lung...Nu ca le aleg ,dar au o slabiciune..

Asteptam raspunsuri de la baieti

Pentru ca parul este cea mai pretioasa bijuterie


Gata! Nu ma mai tund!
ella_c
Postat pe 2 Martie 2009 22:19
De la: ella_c, la data 2009-03-02 22:17:16
De la: Iradiatu_, la data 2009-03-02 21:52:02
De la: ella_c, la data 2009-03-02 21:43:02chiar sunt curioasa de ce le plac barbatilor fetele cu parul lung...Nu ca le aleg ,dar au o slabiciune..

Asteptam raspunsuri de la baieti


Pentru ca ai de ce prinde mai bine. Pentru ca atunci cand sta in pat cu parul ravasit...e o priveliste ireala. Pentru a compensa cu faptul ca eu nu am par deloc
Cele ce au parul mai scurt, pot fi in egala masura atragatoare..dar ..totusi :), o bruneta cu parul pana la mijlocu spatelui, desi iti lasa par toata casa iti lasa si o groaza de amintiri placute :)))


mi-ai vazut poza de la profil?


Acu ma uit
Iradiatu_
Postat pe 2 Martie 2009 22:20
Eu il prefer lung.......desi imi da batai de cap cu ingrijirea lui.
Acum chiar daca o sa fiu putin off topic ............am o intrebare....
de ce fetele cu par ondulat il vor drept,iar cele cu par drept il vor ondulat?
andreea1976
Postat pe 2 Martie 2009 22:37
Totusi daca am initiat topicul sa raspund si eu ..eu am parul f lung, avand in vedere k sunt si f inalta si totodata este ondulat aproapte cretz. Imi place parul meu f mult, avand in vedere cat ma chinui cu el dar totodata l`as vrea si drept( e mult mai usor de intretinut). Deci eu as prefera par drept in devafoarea celui ondulat doar din acest pct de vedere:)
kristisha
Postat pe 2 Martie 2009 23:08
parul lung
myeyes
Postat pe 2 Martie 2009 23:22
Cea mai pretioasa bijuterie poate fi orice ai chef; depinde cum vezi lucrurile. MINTEA, FIREA, RESPECTUL, etc - fiecare e f. imp. si poate sa fie cea mai pretioasa bijuterie.
ema_rice
Postat pe 3 Martie 2009 19:48
Fiecare persoana are frumusetea sa...Nu conteaza ca are parul lung sau parul scurt...,ca il are SATEN SAU BLOND...Dar din punctul meu de vedere...,eu cred ca e mult mai feminista o fata cu parul lung!Eu am paruñ f lung...si nu ma gandesc sa il tund!O sapt minunata!

Postat pe 4 Martie 2009 00:58
mai feminina, mami, feminina...
Aladiah
Postat pe 4 Martie 2009 01:02
Daaaa ai mare dreptate...am gresit!Observ ca am cateva greseli ortografice...Mii de scuze!Fiindca scriu repede la tastatura+ca sunt obosita!SCZ INCA ODATA.

Postat pe 4 Martie 2009 01:06
De la: Carmen2009, la data 2009-03-04 01:06:34Daaaa ai mare dreptate...am gresit!Observ ca am cateva greseli ortografice...Mii de scuze!Fiindca scriu repede la tastatura+ca sunt obosita!SCZ INCA ODATA.


Nici o problema...suna ciudat insa...
Aladiah
Postat pe 4 Martie 2009 01:07
Barbatii prefera femeile cu parul lung ptr. ca SCURT il au ei si mai vor si altceva - ca sa simta diferenta etc
ema_rice
Postat pe 4 Martie 2009 23:14
hmm, mie imi place parul scurt, e usor de intretinut, e sexy , e "altfel"..iti trebuie atitudine..cred ca barbatii prefera fetele cu parul lung. Totusi, eu il am foarte scurti si majoritatii tipilor le place la nebunie, poate tocmai pentru ca e "altfel". Oricum, parul meu nu scapa niciodata trecut cu vederea..
breakme
Postat pe 5 Martie 2009 19:31
Cand eram mica parintii obisnuiau sa imi tunda foarte scurt parul; in toate pozele de atunci am o freza foarte baieteasca. De cand am preluat eu controlul, am facut aproape o obsesie pntru parul lung. In generala l-am avut pana la fund chiar; in liceu la un moment dat am simtit nevoia unei schimbari, l-am tuns pana deasupra umerilor, insa ever since l-am lasat mereu sa creasca lungut. De ce? Ei bine, imi sta foarte bine asa, am un par usor ondulat, cu firul grosut si imi place la nebunie sa umblu cu el liber. Desigur, nu e chiar usor de ingrijit, insa merita efortul.
elfuletz5
Postat pe 5 Martie 2009 19:40
De la: breakme, la data 2009-03-05 19:31:05hmm, mie imi place parul scurt, e usor de intretinut, e sexy , e "altfel"..iti trebuie atitudine..cred ca barbatii prefera fetele cu parul lung. Totusi, eu il am foarte scurti si majoritatii tipilor le place la nebunie, poate tocmai pentru ca e "altfel". Oricum, parul meu nu scapa niciodata trecut cu vederea..

exista o explicatie
a_alex
Postat pe 5 Martie 2009 19:41
eu m-am saturat de parul lung, asa k de cativa ani il port tuns scurt si filat. si-asa il am foarte des...daca l-as lasa lung...
Lexy87
Postat pe 6 Martie 2009 16:07
Pai poti sa il filezi si cand il ai lung...
elfuletz5
Postat pe 6 Martie 2009 23:59
De la: elfuletz5, la data 2009-03-05 19:40:52Cand eram mica parintii obisnuiau sa imi tunda foarte scurt parul; in toate pozele de atunci am o freza foarte baieteasca. De cand am preluat eu controlul, am facut aproape o obsesie pntru parul lung. In generala l-am avut pana la fund chiar; in liceu la un moment dat am simtit nevoia unei schimbari, l-am tuns pana deasupra umerilor, insa ever since l-am lasat mereu sa creasca lungut. De ce? Ei bine, imi sta foarte bine asa, am un par usor ondulat, cu firul grosut si imi place la nebunie sa umblu cu el liber. Desigur, nu e chiar usor de ingrijit, insa merita efortul.


Asijderea.
Kathara
Postat pe 7 Martie 2009 00:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 14 De la: kudika003709 12 Aprilie 2009 12:32
Am nevoie de sfaturi... 7 De la: inna_1688 6 Iunie 2009 15:17
Iubire... interzisa? 19 De la: Boca 20 Iulie 2010 09:23
Cum pot sa intru in meil meu daca cineva mi-a schimbat parola ! 2 De la: blair 9 Mai 2009 12:32
:( 5 De la: Calandrinon 15 Noiembrie 2009 22:40