Setari Cookie-uri

Creme anticelulitice

Buna!!! :* cine imi poate spune si mie va rog care este cea mai buna crema anticelulitica??? ca am auzit atatea variante
Astept raspunsurie voastre!!! Merci :*
monisss
Postat pe 7 Iunie 2009 13:09
buna!am auzit de crema CELLULIGHT de la elmiplant!
nu am folosit-o dar cica este f.buna ! incearca !
kudika034593
Postat pe 7 Iunie 2009 13:16
Am folosit si eu Cellulight si n-a dat rezultate absolut deloc.Am combinat si cu masaj vibrobelt.Asa mai bunicica mi s-a parut Lineance rosu.Cel putin mi se incalzea pielea si se inrosea.E un namol f bun in Carrfour,Real.La pliculete,costa 7 lei un pliculet,e roz.Dupa ce te speli vei simti fierbinteala pe picioare inca o ora,douPt rezultate mai bune infasoara-te cu celofan si stai asa 15 min,mai mult nu cred ca vei putea,pt ca vei simti ca te frige.Este o senzatie destul de aiurea,dar pune sangele in miscare,cel putin asa cred.
kudika019386
Postat pe 8 Iunie 2009 13:40
supliform
no_bine_dara
Postat pe 8 Iunie 2009 14:23
u am inteles ca e buna cea de la Nivea:-?
nu stiu acum :-??
monisss
Postat pe 9 Iunie 2009 21:40
Cea mai buna crema anticelulitica mi se pare ca este cea de la Ardes cu iedera am folosit-o si se vad clar diferente. din cate stiu eu aceasta este folosita in saloanele de masaj dar se poate cumpara . este un pic mai scumpa dar isi merita fiecare leu . www.ardes.ro
BLACKGlamour
Postat pe 19 Iunie 2009 02:41
pe baza de ardei iute si/sau scortisoara
no_more
Postat pe 19 Iunie 2009 08:01
Hello,

eu cred ca nicio crema nu face minuni...am incercat si eu Cellulight de la Elmiplant, inca nu am termina tubul..ce am constat e ca iti face pielea extrem de fina..
problema cu celulita e ca trebuie miscare multa! cel mai bine ar fi sa mergi la un salon de remodelare corporala, sa faci un drenaj limfatic ..care pe bune ca da rezultate...dupa fiecare sedinta ti se recomanda sa faci miscare astfel incat celulita (care e grasime de fapt) se se elimine din organism...
asta e singura metoda sa mai scapi de ea! multa rabdare si bafta!
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 12:25
Cel mai bun e uleiul de paprika si piper galben.
stroby
Postat pe 9 Iulie 2009 11:17
Intr-adevar, cum spunea cineva mai sus, Cellulight de la Elmiplant chiar e buna si are si avantajul ca e ieftina (se gaseste la Plafar). Insa daca vrei sa scapi de celulita (bine, scapi e mult spus, ca al naibii tot acolo ramane) sa o atenuezi, trebuie sa o aplici cu sfintenie in fiecare seara, sau chiar mai des daca poti si sa incerci sa te masezi cu putere timp de 20 de min (chiar daca doare) pe zonele respective.
andrazlef
Postat pe 9 Iulie 2009 16:52
buna!
Am reusit sa scap de celulita cu ajutorul unor creme deosebite, care contin aloe vera
patrund in piele , pana la al 7-lea rand de piele
am folosit produsele conform recomandarilor primite din partea consilierilor firmei Forever.Pt a putea scapa de celulita , trebuie sa detoxifici organismul, in prima faza, apoi folosesti cremele pe baza de aloe(si detoxifierea este tot pe baza de Aloe Vera), apoi faci impachetari, sau daca nu-ti place te masezi f bn pe zona afectata de celulita.poti cumpara dispozitive pt masaj de unde doresti, si in cataloagele Avon am vazut ca exista
si te rog sa ma crezi ca toate acestea la un loc dau rezultatele asteptate
se poate sa scapi de celulita si facand exercitii fizice, dar eu , sincer, sunt f comoda si nu-mi p-lace sa fac efort
daca doriti va pot pune in legatura cu un consultant forever
stanveronicamaura
Postat pe 18 August 2009 10:55
am incercat si eu de la plafar, tincturile de iedera si ardei iute, pentru celulita.
dar este groaznic, te ustura toata pielea, este greu de suportat acest tratament.
si nu avem de ce sa suferim in halul asta daca exista alte moduri mai elegante, chiar daca sunt un pic mai scumpe.
Produsele , intr-adevar de calitate, nu le gasesti la coltul strazii,si pana la urma este vb de sanatatea noastra, de felul cum aratam.
stanveronicamaura
Postat pe 18 August 2009 11:04
bune fetelor pentru celulita mi-am luat de la targ de la romexpo o spuma anticelulitica cu efect termic pe care o folosesc acasa si care are rezultate excelente.imi hidrateaza si pielea si o folosesc acasa ceea ce este cel mai important.se poate utiliza cam de 10 ori si pretul a fost unul foarte accesibil
madalina_mada38
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:41
De la: kudika019386, la data 2009-06-08 13:40:45Am folosit si eu Cellulight si n-a dat rezultate absolut deloc.Am combinat si cu masaj vibrobelt.Asa mai bunicica mi s-a parut Lineance rosu.Cel putin mi se incalzea pielea si se inrosea.E un namol f bun in Carrfour,Real.La pliculete,costa 7 lei un pliculet,e roz.Dupa ce te speli vei simti fierbinteala pe picioare inca o ora,douPt rezultate mai bune infasoara-te cu celofan si stai asa 15 min,mai mult nu cred ca vei putea,pt ca vei simti ca te frige.Este o senzatie destul de aiurea,dar pune sangele in miscare,cel putin asa cred.


Eu am folosit Cellulight: gel plus crema abraziva. M-am dat de 2 ori pe zi timp de 8 saptamani si chiar am vazut rezultate. acum depinde si de organismul fiecareia, La unele merge, la altele nu.
Oricum, daca vrei sa scapi de celulita, trebuie neaparat sa faci sport.
lollitta
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:05
De la: monisss, la data 2009-06-07 13:09:25Buna!!! :* cine imi poate spune si mie va rog care este cea mai buna crema anticelulitica??? ca am auzit atatea variante
Astept raspunsurie voastre!!! Merci :*


Lipometric de la vichy
Aphrodite
Postat pe 20 Octombrie 2009 23:16
O varianta pe care va propun sa o incercati:
www.slabeste.bizoo.ro
anayram
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:36
cel mai bun tratament pt celulita este zatul de la cafea amestecat cu uleiul de masline,cel mai bun parerea mea
st0171xx
Postat pe 2 Februarie 2010 01:26
eu mi-am comandat de pe www.luxbeauty.ro spuma anticelulitica trexi si dupa o luna jumatate de tratament acasa mi s-a redus celulita considerabil.va pup
beatrice88
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:56
Dar tot de vede...
kudika226898
Postat pe 21 Septembrie 2010 17:54
De celulita oricum nu scapi, poti doar sa o diminuezi si sa o tii sub control. Iar pentru persoanele care nu isi permit sa investeasca sume considerabile in tratamente cosmetice de remodelare corporala, cremele sunt o varianta destul de buna. Am intrat si eu sa ma uit pe luxbeauty si am vazut ca au mai multe produse de genul. A mai incercat cineva si alte produse? Cum ar fi serul sau gelul, spre ex?
andreutza33
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:00
MI-am comandat eu gelul de pe luxbeauty.ro si a dat rezultate...se vad imbunatatiri
mihaela_eugenia
Postat pe 16 Ianuarie 2011 03:38
va recomand uleiul de parpika de la aseyda.ro. am vazut rezultate dar doar facand constant masaj timp de cateva luni. abia dupa s-au vazut semnele bune! insa sportul ramane dumnezeiesc!!
diana_81
Postat pe 20 Ianuarie 2011 14:15
Sportul combinat cu aceste creme dau rezultate ... doar cremele nu prea cred ... eu asta am observat la mine .. asa ca haideti feteleor la sala :)
Cryna2011
Postat pe 20 Februarie 2011 15:55
kudika226898
Postat pe 20 Februarie 2011 17:24
Un ajtor impotriva celulitei este ventuza clasica care o poti folosi cu usurinta acasa, ea este folosita foarte des in saloane de catre maseuri pt un mai bun rezultat in tratarea celulitei, ea creaza vacuum si activeaza circulatia sangvina si imprastie celulita prin miscari circulare. O puteti gasi pe sit-ul
http://magazinulmeu.blogspot.com/2011/06/ventuza-ventuze-pentru-masaj.html
Eu am cumparat si ajuta mult pe langa exercitiile fizice care le fac.
Ventuza are garantie 3 ani si e creata dintr-un material medicinal.
Va scuteste de banii care ii dati la maseur.
Georgya7
Postat pe 8 Iunie 2011 11:20
buna!Interesant ce spui despre celulita.Zat de cafea si ulei de masline se gasesc si sunt naturale in comparatie cu toate cremele.imi spui si mie detalii.Banuiesc amestecarea lor si aplici pe zona dorita.
carmen_iulia
Postat pe 7 August 2011 14:11
De la: skeeto, la data 2012-05-22 14:08:04Buna , eu am folosit crema anticelulitica EMULSIE ANTICELULITICA "I" (TERMOACTIVA)? Mie cu aceea mi-a mers foarte bine. ( http://feminishop.ro/produse-anticelulitice/5568-paracrema---crema-pentru-termosudatie-diaforetica-hidrofoba-500-ml.html )



Bazarul lui Gigel...
kudika226898
Postat pe 23 Mai 2012 16:38
De la: monisss, la data 2009-06-07 13:09:25Buna!!! :* cine imi poate spune si mie va rog care este cea mai buna crema anticelulitica??? ca am auzit atatea variante
Astept raspunsurie voastre!!! Merci :*

Buna,
Dupa cum se stie miscarea + mancarea sanatoasa + masaj anticelulitic + 2 litri de apa sau ceai/zi te scapa de inestetica celulita si te ajuta sa slabesti; dar ce te faci atunci cand ai un job care iti ocupa toata ziua si mancarea nu este atat de sanatoasa precum ti-ai dori? Cel mai eficient, rapid si accesibil mod de a diminua sau a scapa de celulita si de a slabi este MASAJUL ANTICELULITIC CU BAMBUS + consumul de lichide (recomand ceaiul de soc ).
Cremele anticelulitice sunt ok pentru hidratare, eu iti recomand uleiul anticelulitic, acesta fiind mult mai eficient decat orice crema; nu trebuie sa fie f. scump, dar sa aiba in componenta sa piper negru, scortisoara, salvie si argan.
Multa bafta!
kudika_7383
Postat pe 24 Mai 2012 00:56
De la: skeeto, la data 2012-09-14 11:05:51http://feminishop.ro/uleiuri-vegetale/5796-ulei-de-cocos-bio-virgin-100-gr-.html



Reclama aiurea...
kudika226898
Postat pe 14 Septembrie 2012 17:24
Buna! Eu am folosit o crema foarte buna de la Guam,este o crema cu efect cald(Inthenso dermotermica)si chiar am fost foarte multumita.:)
kudika_37449
Postat pe 26 Iunie 2013 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Impachetari 17 De la: kudika226898 22 Iulie 2010 20:38
Lipoaspiratie cu jet de apa Body Jet 5 De la: Kristina_moon 8 Februarie 2012 02:29
Dresuri modelatoare 32 De la: alfredodecurtofreco 26 Octombrie 2010 16:22
masaj anticelulitic cu vaccum 14 De la: mihaforever 20 Decembrie 2012 18:08
remodelare 7 De la: monicblue 12 Septembrie 2013 18:02