Hamam

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Hamam: (5 din 1 vot)

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Toata lumea care merge in Turcia aude, isi doreste si face hamam. Ce stiti despre asta? V-ar tenta? Se face in Romania?
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Hamam-ul sau baia turceasca era in Turcia veche mai mult decit locul in care oamenii obisnuiti se spalau; acolo socializau si se desfatau (cum mergem noi la moll). Operatiunea se petrece in prezent in hamam-uri in moduri particulare, occidentalizate, in functie de locatie. La hamamurile de cartier te umezesti si te speli singur, la gramada; la hotelurile de 5 stele ti se face masaj si esti uns cu tot felul de uleiuri aromate.
Dandy Beauty Center va invita vara asta in Constanta pe str. Tudor Vladimirescu 6. Masa de granit si banci incalzite, aromo si meloterapie, masaj de relaxare.
www.dandysalon.ro
Reducere 15% pentru studenti!
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

nu are legatura cu cititul cartilor sau poate are
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
kudika032143 Avatarul lui kudika032143

2 mesaje

dap se face si in Romania.. eu faceam la Brasov la Paradisul Acvatic de fiecare data cand ma ducea .. acest Hammam consta intr-o baie de aburi:) merita incercat macar odata are efecte benefice siluetei si e relaxandt
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

da ca si lacu sarat,dupa ce am plect de acolo m'am simtit ffffff bine,am fost nevoit sa merg la spital
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...
kudika406206 Avatarul lui kudika406206

4 mesaje

Eu am fost la Orhideea SPA in Bucuresti pentru masaj in hamam. Baia turecasca este o baie cu aburi la temperatura de 40 de grade. Terapaia de masaj in Hamam de la centrul SPA Orhideea consta in baie de aburi si sedinta de masaj in zona de mozaic incalzit. Sedintele de masaj sunt intrerupte de bai cu aparece cu gheata. Mai mult detalii gasesti pe site-ul lor orhideeaspa.ro