Setari Cookie-uri

Alergie la camfor?

Buna tuturor!
Acum 2 veri am lesinat in timpul unui masaj anticelulitic cu crema ardes extraforte...de atunci fac masaj in fiecare saptamana si tin un prosop la nas pt ca daca as simti din nou mirosul puternic de camfor nu as mai putea respira deloc.(Simt ca nu inspir suficient aer) Nu as vrea sa renunt la folosirea cestei creme pentru ca e singura care da rezultate!
Va rog sa-mi raspunda cineva care stie ceva legat de alergiile la camfor si care ar putea fi efectele secundare( mai grave) ale acestora.
Multumesc
andreea_laura
Postat pe 7 Iunie 2009 23:00
cel mai bun tratament al alergiei este prevenirea contactului cu alergenul ( atunci cand se cunoaste factorul declansator ). exista mai multe medicamente pentru ameliorarea efectelor alergiei, dintre care cele mai cunoscute sunt medicamentele antihistaminice :) de asemenea exista si posibilitatea desensibilizarii organismului prin imunoterapie ;)
nicol_net
Postat pe 13 August 2009 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 1 De la: Gyana4u 30 Iulie 2009 13:54
TERAPIA BOWEN - O SANSA DATA UMANITATII 1 De la: kudika104129 15 Ianuarie 2010 10:09
Cafeua decofeinizata contine cofeina ! 15 De la: fittnescoffe 15 Octombrie 2012 15:51
eu sunt vinovata,sau el,a simtit ceva pt mine sau m-am inselat?pot sa mai fac ceva? 20 De la: kudika_jo 10 August 2009 10:51
AJUTATI-L SA TRAIASCA!!!! 1 De la: deutza_scumpik 22 Ianuarie 2009 14:21