Ajutor!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

CLM100 Avatarul lui CLM100

1 mesaj

Ajutor!

De cateva luni bune, mama mea (74 ani) are o problema cu urechile, adica nu mai aude bine .Sunt nevoita sa tip la ea pentru a ma intelege, dar cel mai mult ma tem ptr siguranta ei, deoarece sta singura, iese singura .., si faptul ca nu aude ii pune viata in pericol.
Va rog sa ma sfatuiti ce as putea face
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: CLM100, la data 2012-11-05 13:50:44Ajutor!

De cateva luni bune, mama mea (74 ani) are o problema cu urechile, adica nu mai aude bine .Sunt nevoita sa tip la ea pentru a ma intelege, dar cel mai mult ma tem ptr siguranta ei, deoarece sta singura, iese singura .., si faptul ca nu aude ii pune viata in pericol.

o duci frumusel la ORL ...acolo medicii vor hotara ce fel de aparat auditiv poate folosi pentru asi imbunatati auzul.
Un copil poate oricnd s nvețe un adult trei lucruri: cum s fie mulțumit fr motiv, cum s nu stea locului niciodat și cum s ceara cu insistenț ceea ce și dorește.
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_13420, la data 2012-11-05 13:53:07du-o la un doctor orl-ist

nu ti-am vazut mesajul ,al meu se poate sterge...e acelasi lucru dar spus altfel
Un copil poate oricnd s nvețe un adult trei lucruri: cum s fie mulțumit fr motiv, cum s nu stea locului niciodat și cum s ceara cu insistenț ceea ce și dorește.
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: CLM100, la data 2012-11-05 13:50:44Ajutor!

Consult medical de specialitate!Datorita varstei,poate scadea acuitatea auditiva sau,pur si simplu,s-au format dopuri de ceara,care trebuie sa fie scoase prin spalaturi in ambele urechi!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_13420, la data 2012-11-05 13:58:05una n-aude...alta nu vede...eu am plecat de aici

"Le verbe aimer est difficile à conjuguer : son pass n'est pas simple, son prsent n'est qu'indicatif, et son futur est toujours conditionnel." - Jean Cocteau
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_13420, la data 2012-11-05 13:58:05una n-aude...alta nu vede...eu am plecat de aici

fiecare cu baiu lui
kudika_20205 Avatarul lui kudika_20205

1 mesaj

Am aceeasi situatie ca si a dvs, si multumesc lui Dumnezeu totul s-a rezolvat- am fost la Audionova pe str. Ardeleni 9, unde Dna Egorov i-a recomandat o proteza auditiva , a protezat-o, iar acum aude si ne intelegem foarte bine. Mergeti cu incredere !