Setari Cookie-uri

aerobic

Ajuta aerobicul la pierderea celulitei? De putin timp am inceput sa fac aerobic si sa alerg seara. Exista si alte metodele sa inlaturam celulita?
crysavu
Postat pe 9 Iunie 2009 17:14
cea mai stupida intrebare

normal ca slabesti, si eu fac aerobic, si intr-o saptamana am dat jos 1 kg jumate, iar cu celulita numai am probleme
fondly
Postat pe 16 Iunie 2009 14:23
DAAA!!! este cea mai buna metoda de a scapa de celulita.insa daca tu combini aerobicul cu o dieta sanatoasa si o crema care sa te ajute cu siguranta.Eu fac balet de 2 ori pe saptamana si mananc predominant salate, gratar si peste iar in fiecare seara beau un ceai de papadie fierbine si ma masez cu crema anticelulitica de la Ardes by Oana Turcu si chiar se vad diferente.
BLACKGlamour
Postat pe 16 Iunie 2009 14:26
Multumesc mult! Atunci ii dau inainte cu aerobicul si cu salate!
crysavu
Postat pe 16 Iunie 2009 18:55
da-i inainte ca e bine! si eu lafel fac:D aerobic (bine variez, si cu step, tae bo, pilates - depinde ce am chef sa fac in ziua in cauza) si alergat pe stadion seara ( targetul e sa fac 2-3 kn si sa cresc treptat) in zilele in care nu merg la sala. si mananc mai sanatos, si beau lapte si iaurt (pt proteine ca cica ajuta la refacerea stucturii tesutului muscular si automat la reducerea celulitei) si musli pt fibre :D...

si de vreo 2 sapt vad ceva rezultate. mai am de lucru, dar deja ma simt incurajata sa continui, ca la mine nu e vb de kg (ca am greutate normala, un pic sub medie) ci de lipsa de ferimitate a pielii si a muschilor...
rodicapisica
Postat pe 16 Iunie 2009 21:52
buna fetelor, sunt noua pe aici asa ca sper sa ma intelegeti daca gresesc cu ceva. am vazut ca vorbiti de produsele oanei turcu, bune pt inlaturarea sau ma rog estomparea celulitei. eu sunt din provincie (cluj), imi puteti da un sfat unde sau de unde as putea procura produsele oanei turcu? stiti cumva daca in cluj se promoveaza, ca eu nu am vazut nicaieri, doar ca tot aud ca sunt foarte bune....cu mii de multumiri, o zi superba tuturor
adutza2001
Postat pe 17 Iunie 2009 10:42
eu folosesc colanti anticelulitici pentru a nu mai avea probleme cu celulita si o coarda electronica pentru fitness pentru a slabi.
colantii anticelulita isi fac efectul cam in 14 zile de cand incepi sa ii porti. ciorapii au pe interior microcapsule ce ajuta la eliminarea acestor grasimi. Ii poti purta oriunde, oricand, nu te deranjeaza, 2-3 ore pe zi. eu ii port de o luna si nu ma mai plang de celulita.
mi i-am comandat online de la un magazin de tehnica medicala si mi-au fost adusi acasa prin curier rapid. sper sa nu sune a publicitate, aici se gasesc: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro

tot pe acest site am gasit si o coarda electronica pentru fitness care numara sariturile si calculeaza numarul de calorii consumate. se gaseste pe acelasi site (www.tehnica-medicala.ro ) la categoria managementul greutatii.
merita sa trageti un ochi, ba chiar sa va luati colantii anticelulita ca vor da rezultate
kudika006707
Postat pe 18 Iunie 2009 00:20
din pacate nu stiu daca acestea se comercializeaza si in cluj insa daca vrei sa le incerci si esti prin trecere prin bucuresti gasesti in Blocul Eva din piata romana din cate stiu eu aceste produse sunt folosite si in saloane renumite de masaj (din surse sigure cunoscand pe cineva specializat in acest domeniu)
BLACKGlamour
Postat pe 18 Iunie 2009 18:12
Fetelor, o intrebare... aerobic faceti acasa, cum va vine in minte, sau mergeti la sala?
Eu am mai vazut si filmulete pe Youtube, si intr`un tmp faceam si eu macar 10 minute pe zi.
alinabulina4
Postat pe 19 Iunie 2009 16:28
Eu merg la o sala, pt ca daca as face acasa, probabil as renunta dupa primele 10 minute. Acolo timp de aproape o ora.....ai ce topai!
crysavu
Postat pe 19 Iunie 2009 16:47
da...te ajuta in masura in care tii o dieta potrivita...
eu una,fac pilates de 3 ori pe sapt,merg la inot....dar sincer nu ma pot abtine sa nu mananc CIOCOLATA shi tot felul de dulciuri (prajituri... ) shi inca nu arat cum mi-as dori...poate am eu standarde cam mari
vanessa_cornelia
Postat pe 24 Iunie 2009 22:45
``macar 10 minute pe zi`` nu este de ajuns. Pentru a avea rezultate, programul de aerobic trebuie sa dureze 1h.
CezElena
Postat pe 13 August 2009 16:11
O ora....dar cam de cate ori pe saptamana? Asta tinand cont si de un regim alimentar destul de adecvat..salate seara...etc :)
mirabela30
Postat pe 19 August 2009 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul in sec 21 27 De la: greierash_is_back 14 Ianuarie 2010 11:07
Toamna asta se poarta rosu! 9 De la: kudika_10344 6 Septembrie 2012 13:59
Parfumul Aroma Source de la Lancome 3 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 17:45
jocuri noroc ! 5 De la: kudika024194 13 Iulie 2010 13:06
Vrei altceva? 4 De la: R_F 25 Iunie 2009 19:05