Setari Cookie-uri

VOI CE SPUNETI DESPRE FRUCTELE CONFIATE?

FETELOR DAR SI BAIETI CE PARERE AVETI DESPRE FRUCTELE USCATE - MA REFER IN GENERAL SMOCHINE CURMALE -( EU SINCER NU POT TRAI FARA DULCIURI IIIIIIII) , MAI ALES SEARA , SI MANANC DE OBICEI CIOCOLATA PE CARE MA GANDEAM SA O INLOCUIESC CU FRUCTE CONFIATE CARE IMI SUNT DE ASEMENEA PE PLAC.

OARE O SA MA INGRAS?
DACA AVETI RABDARE SI NU VA SUPAR PREA TVRE CU ACEST SUBIECT PE FORUM.................ASTEPT PARERI.

BBFluturas
Postat pe 11 Iunie 2009 23:28
daaaaaaa ai sa te ingrasi ca o scrofitaaaa daca mai mananci multe fructe confiate
Diavolyta_
Postat pe 11 Iunie 2009 23:30
MA GANDEAM MVI ALES CA ACUM AM O GREUTATE NORMALA .

INSA CIOCOLATA VA LASA URME ........... CELULITAAAAAAA
BBFluturas
Postat pe 11 Iunie 2009 23:32
De ce fructe confiate si nu un mar , pepene galben / rosu .....banane sau orice alte fructe proaspete ?

iris_4_ever
Postat pe 12 Iunie 2009 05:21
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 05:21:20De ce fructe confiate si nu un mar , pepene galben / rosu .....banane sau orice alte fructe proaspete ?



pentru ca nu pot trai fara dulciuri dulciuri !
BBFluturas
Postat pe 12 Iunie 2009 22:34
De la: BBFluturas, la data 2009-06-12 22:34:28
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 05:21:20De ce fructe confiate si nu un mar , pepene galben / rosu .....banane sau orice alte fructe proaspete ?



pentru ca nu pot trai fara dulciuri dulciuri !



Fluturas , nu exista ,,nu pot trai fara dulciuri''

Daca simti nevoia de dulce o poti inlocui cu un fruct sau poti lua o lingurita de miere si gata ,,pofta'' de dulce sau un baton de cereale fitnes daca nu vrei sa te ingrasi .
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 05:44
Nu imi plac sub nicio forma-ma amuz spunand despre stafide ca sunt struguri obositzi
Acum serios -curmale,smochine si alte cele nu sunt hipercalorice?Eu asa stiam....
luyyzz
Postat pe 29 Iunie 2009 23:14
De la: BBFluturas, la data 2009-06-11 23:28:41FETELOR DAR SI BAIETI CE PARERE AVETI DESPRE FRUCTELE USCATE - MA REFER IN GENERAL SMOCHINE CURMALE -( EU SINCER NU POT TRAI FARA DULCIURI IIIIIIII) , MAI ALES SEARA , SI MANANC DE OBICEI CIOCOLATA PE CARE MA GANDEAM SA O INLOCUIESC CU FRUCTE CONFIATE CARE IMI SUNT DE ASEMENEA PE PLAC.

OARE O SA MA INGRAS?
DACA AVETI RABDARE SI NU VA SUPAR PREA TVRE CU ACEST SUBIECT PE FORUM.................ASTEPT PARERI.



in primul rand astea de care vb tu nu sunt fructe confiate, alea sunt altceva (ciresele acelea si struguri caramelizati, care la frigider stau cu lunile..........
apoi treaba cu dulciurile tine de obisnuinta........de fapt nu esti dependenta de ciocolata, ci de hormonul care este secretat atinci cand mananci ciocolata....(nu mai tin minte cum se numae), care este acelasi care se secreta cand mananci de exemplu banane, sau cirese.....in rest problema este doar in capsorul tau caruia ii spui tu ca esti dependenta..........prostii
curmalele si smochinele sunt foarte sanatose, mancate din cand in cand, nu ar trebui sa lipseasca din alimentatia noastra.....acuma nu stiu ce sa zic consumate in fiecare zi, mai ales seara........dar poti incerca sa inlocuiesti treptat ciocolata , variind meniul.........intr-o seara curmale, in alta inghetata, in alta pepene galben, in alta ciocolata neagra, in alta alune neprajite.......si tot asa.........pana ajungi tu singura la concluzia ca nu esti dependenta de ciocolata..........:)
bafta
_diana_
Postat pe 29 Iunie 2009 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutooooooooooorrrrrrrrrrr 2 De la: cuucu_baau 23 Septembrie 2008 15:08
IMNUL NATIONAL - DESTEAPTA-TE ROMANE 26 De la: dandanaua_reloaded 20 Decembrie 2011 11:13
Pisica fffff energica 26 De la: kudika066558 24 Octombrie 2012 14:12
VAND LICENTA SOCIOLOGIE! 2 De la: loca 1 Februarie 2011 19:20
cine e zoso? 1 De la: torrra 5 Decembrie 2008 18:49