Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa mai cred....va rog ajutati-ma!!!

De vreo 4 luni m-am mutat impreuna cu iubitul meu.Avem o relatie de 2 ani care a rezistat multor lucruri care au fost impotriva noastra...insa acum avem...sau am o problema cu care i have no idea how to deal with.
Problema este urmatoarea...computerul pe care-l avem este al lui.Pana inainte de a ma muta cu el nu avea decat un user.Acum are 2, unul pentru mine si unul al lui la care are si parola.De fiecare data cand intra pe userul lui se uita la mine k nu cumva sa ma uit la el sa-i vad parola.La inceput kiar nu m-a deranjat...dar cand il vad cum face de fiecare data cand se logheaza ma scoate din sarite.I-am explicat k treaba asta ma face sa-mi pierd increderea in el, si l-am rugat sa-mi spuna ce ascunde.Mi-a spus k nu ascunde nimik,mi-a spus niste scuze fara valoare...doar pentru a fi spuse,iar dupa multe certuri si insistente mi-a recunoscut k are poze din viata lui de dinainte de mine...adik poze cu fosta impreuna cu care a avut o relatie de 8 ani.Mi-a spus k nu sunt decat amintiri, k ea nu mai inseamna nimik pt el si k el vrea sa-si petreaca toata viata cu mine.La inceput am trecut cu vederea...insa de curand mi-am iesit iar din fire pt k nu inceteaza sa ma verifice cand isi pune parola si kiar imi da impresia k are ceva mai mult de atat de ascuns.
Eu lucrez la el la firma,iar intr-o zi cand nu-mi mergea computerul iar el era intr-o sedinta a trebuit sa lucrez dupa computerul lui...iar din cauza suspiciunilor pe care le am de zile, i-am cautat in computer unde i-am gasit o tona de poze cu fosta lui...iar cu mine d-abia daca am vazut cateva poze.Ieri s-a dus sa cumpere cadouri de Craciun...iar astazi cand i-am cautat in geanta am vazut k-si cumparase un memory stick de 32 GB si un hard portabil.Ce sa cred din toata treaba asta?....pentru k in afara de problema asta se poarta exemplar cu mine,stiu k ma iubeste si niciodata nu am avut sa-i reprosez nimik.Va rooog ajutati-maaa!!!
baumi
Postat pe 21 Decembrie 2008 23:01
Adica pe computerul de la servici nu avea parola? cum de a uitat? . Memory stick de 32 GB si un hard portabil? cu siguranta acasa are "materialul" de baza ce nu trebuie (sau nu vrea) sa il vezi tu. Daca insisti poate te vei certa cu el, daca il lasi in pace nu vei stii niciodata de ce se ascunde atat. Intrebare: daca este vorba doar despre poze/amintiri de ce mai are parola? adica nu ii mai vad sensul... te iubeste? atunci mai bine sa iti arate tot si asa te linistesti, parerea mea
metal
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:12
Avea parola si pe computerul de la servici insa a trebuit sa-l lase deskis ca sa pot lucra la el.Pana la urma am ajuns sa ne certam foarte urat..am devenit foarte rece cu el, si mi-a dat parola de la computer si mi-a spus k a sters pozele...nu am de gand sa-l verific, insa nu stiu daca sa cred faptul k pozele kiar le-a sters sau poate k le-a mutat in compul de la munca sau le tine pe stick...cik hardul era pentru a face back-up-ul la toate info pe care le are la munca...cik asa se procedeaza la sf de an....mi-a explicat mult acum si kiar am vazut din partea lui interes...acu ma gandesc k poate sunt doar eu paranoica...poate sunt mult prea geloasa...asa mi-a spus el....mi-a spus k nu se mai gandea la ea pana sa aduc eu discutia...si k sunt geloasa pe ceva care nu exista iar gelozia mea ne distruge relatia....oare asa sa fie?...Stiu k ma iubeste...dar ma intreb daca sentimentele lui sunt exclusiv numai pt mine pt. k nu vreau sa-l impart cu nimeni.OOOOFFF
baumi
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:14
De la: baumi, la data 2008-12-23 17:14:53Avea parola si pe computerul de la servici insa a trebuit sa-l lase deskis ca sa pot lucra la el.Pana la urma am ajuns sa ne certam foarte urat..am devenit foarte rece cu el, si mi-a dat parola de la computer si mi-a spus k a sters pozele...nu am de gand sa-l verific, insa nu stiu daca sa cred faptul k pozele kiar le-a sters sau poate k le-a mutat in compul de la munca sau le tine pe stick...cik hardul era pentru a face back-up-ul la toate info pe care le are la munca...cik asa se procedeaza la sf de an....mi-a explicat mult acum si kiar am vazut din partea lui interes...acu ma gandesc k poate sunt doar eu paranoica...poate sunt mult prea geloasa...asa mi-a spus el....mi-a spus k nu se mai gandea la ea pana sa aduc eu discutia...si k sunt geloasa pe ceva care nu exista iar gelozia mea ne distruge relatia....oare asa sa fie?...Stiu k ma iubeste...dar ma intreb daca sentimentele lui sunt exclusiv numai pt mine pt. k nu vreau sa-l impart cu nimeni.OOOOFFF
sa spunem ca tu ai tine un jurnal in care ti-ai deschide sufletul sau ai avea in calculator unul..........il arati?fiecare din noi are ceva care vrem sa stim numai noi..sa nu il vada nimeni!de ce nu ii respecti intimitatea?cand va simti el poate ca ti le va arata!de ce esti asa posesiva?lasa omul sa mai si respire!gandeste-te ce ii ascunzi tu lui.........sigur ai si tu ceva care nu vrei ca el sa stie!cauta raspunsul in adincul sufletului ....
dana_dumitrescu2006
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:00
iti faci rau singura...lasa-l in pace...daca ti-a spus ca te iubeste, ce mai vrei? sa-i dovedesti ca nu? are si el nevoie de putina intimitate...el stie parola ta? eu stiu parola sotului meu si nu mai uit...stiu ca nu ma crezi...dar chiar nu o fac...altfel as strica toate surprizele pe care le pregateste pt noi...hmmm...de ce cauti in geanta lui? o sa devii paranoica...nu ai incredere in el?

Postat pe 18 Ianuarie 2009 22:27
auci! poate e fata fotogenica, si ii place sa ii admire chipul
parerea mea este ca e normal sa porti fiecare amintire in suflet, dar sunt momente in viata in care trebuie sa iei si o decizie... sau cu tanda, sau cu manda!
ar fi anormal sa vb urat despre ea... e frumos ca ii pastreaza amintirea in felul asta... dar e putin exagerat refugiul lui acolo. poate ei pastreaza legatura
free26
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:46
Da ....patreaza legatura...si inca foarte strans.Cand isi verifica mail-u si-a dat seama k i-am vazut in sent e-mails unul trimis catre ea....si mi l-a printat ca sa vad ca nu dicuta nimic...ca si cum ar avea o relatie....dar in mailu ala am citit lucruri pe care mie nici macar nu mi le spusese, si am vazut cum ii detaileaza tot ce face el....

I-am spus k nu mi se pare normal, sa-i spuna lucruri pe care mie nici nu mi le pomeneste...m-am certat f tare cu el atunci si mi-a spus ca data viitoare cand ea ii va scrie, ii va trimite un ultim mail in care o sa-i spuna ca e mai bine sa nu mai tina legatura....problema e k mi-am cam pierdut increderea in el.

Daca legatura dintre ei nu ar fi fost atat de strasa kiar si dupa 2 ani dupa ce s-au despartit, nu cred ca m-ar deranja sa vb din an in paste.....si eu mai vb cu fostul meu...dar nu-i spun lucruri pe care nu i le spun actualului samd....
baumi
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:41
1.nu mai cere sfaturi cum sa iti rezolvi viata particulara de la pers pe care nu le cunosti ca nu avem nici un interes sa iti dam un sfat bun.si ca sa fiu sincera am sa it dau doua exemple din viata mea care amandoua ar putea sa ai rezolvare la situatia ta.
1 .inca ii mai e dor ea : exemplu: eu de doi ani nu mai sunnt cu fostu cu care am fost 4 ani dar el inca se uita odata la doua sapt ;a pozele mele si ii e dor de mine
2.sau pastraza ca sunt numai amintiri:exemplu-eu mai am poze cu fostul mai mai uit la ele,nu vreau sa le sterg dar nu mai simt nimic pt el,dar sunt amintiri placute.
parerea mea,nu lasa chestii minore sa iti distruga relatia si nu te lasa influentata de pers pe care nu le cunesti care ti-au dat sfaturi de care nu le pasa
ruxDUBAI
Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:18
si inca o chestie.fiecare avem un trecut,trebuie sa il accpeti.sunt 8 ani din viata lui,tineretea lui,nu poti sa il pui sa il sterga.cu cat accepti cu atat ,mai bine.langa cine doarme noaptea,langa tine nu?atunci ,nu cauta ceea ce nu vrei sa afli .pretuieste ceea ce ai pana nu e prea tarziu
ruxDUBAI
Postat pe 24 Ianuarie 2009 18:21
se poate ca atata timp poate l a marcat si eu sunt la fel
am avut o rel de 6 luni cu o pers si acum vb cu cineva de 2 ani dar nu i am permis niciodata sa umble pe stic fara sa i fiu in preajma sau sa mi strearga vreo poza
kudika064883
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:24
probabil am tinut prea mult la el si imi e cao simpla amintire
kudika064883
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare sunt d vina eu....sunt prea geloasa? 14 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53
fericirea nu este nici cu el nici fara... 39 De la: banalulanonim 24 August 2010 12:31
petrecere cu streaptease masculin 21 De la: scump 23 August 2015 22:06
Fuge de mine... 16 De la: Barbie30 15 Septembrie 2010 14:02