Setari Cookie-uri

vorbim ca prieteni dar nu avem sentimente ca niste prieteni doar.....:(

as vrea sa aflu si eu cateva pareri ...povestioara mea incepe pe mess unde imi petrec cel mai mult timpul liber. pe un site mi-am gasit prietenul cu care sunt deja de un an si ceva , tin la el dar cred ca nu il iubesc din moment ce nu ma multumesc cu el si pierd ore in sir vorbind cu altii, el stie ...relatia noastra merge spre casatorie dupa el dar dupa mine nu , eu am niste nemultumiri fata de el si nici nu vreau sa ma casatoresc la 22 de ani ci mai tarziu.de mai mult de jumatate de an vorbesc cu cineva...ambii am intrat in discutie doar ca sa treaca timpul nu sa vedem daca ne potrivim, motivul fiind diferenta de varsta si anume 16. vorbind ore in isr , nopti la rand la microfon ne-am indragit si daca eu as trece peste varsta lui si peste un alt aspect foarte neplacut(e divortat si are 2 copii din fosta casatorie care traiesc la mama ) as putea pleca la el ca el ma asteapta cu bratele deschise, el fiind in Germania de 14 ani ...el nu stie ca am prieten, nu i-am zis pentru ca nu m-am gandit ca o sa ajung sa tin atat la el.....de fapt totul a inceput din partea lui. relatia noastra se bazeaza pe un respect enorm si ma face sa ma simt implinita si fericita .....ceea ce la actualul nu am. nici nu vreau sa ajung sa stau din mila cu actualul pentru ca am incercat odata sa ii zic ca as vrea sa ma bucur de anii astia si o relatie mult prea serioasa ca cea pe care o am nu prea imi permite ....in fine nush ce sa fac.....ma chinui incontinuu intrebandu-ma daca chiar tin la cel din germania mai mult decat la asta si daca se merita atatea sacrificii inclusiv si faptul ca parintii nu ar accepta dar ma tenteaza sa am o viata alaturi de el ....era vorba ca sa ne vedem pe viu vara asta dar s-au skimbat planurile si nici nushtiu daca e bine sa ill vad, daca o sa sufar mai mult neputand fi cu el ....astept parerile voastre si intrebarile daca le aveti(poate nu am fost prea explicita ca nu stiam cu ce sa incep sa cuprind tot)
ranise
Postat pe 15 Iunie 2009 22:21
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/25981/confuza/1.html
iris_4_ever
Postat pe 15 Iunie 2009 22:30
Ciudat...foarte ciudat....



P.S: ce bine ca m-am lasat de vb pe messenger :d O:-)
Nicoleta01
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre cunoasterea de sine si a persoanei iubite. 170 De la: Max2 28 Ianuarie 2012 11:07
Eu balanta, iar el rac...Sunt sanse de reusita pt viitor? 5 De la: luluby 10 Iunie 2010 19:33
ma place? 23 De la: kudikao1 13 Octombrie 2009 23:10
I-am dat o palma 53 De la: the_same_contesina 21 Septembrie 2011 20:00
Buna sa-ti fie inima. 1 De la: Lyvyus 12 Mai 2010 11:34